Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Újmedicina vagy kemoterápia? fórum

Újmedicina vagy kemoterápia? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
104. leona49 (válaszként erre: 38. - Pan Dóra)
2020. jún. 7. 22:41

Teljesen igazad van, én már csak tudom. 10 éve gyógyultam meg IV-es stádiumú rákból. Persze kaptam kemót és sugarat is, de szedtem párhuzamosan a Vargaféle gyógygombát (de nem az első kezeléstől, de így is segített)! Viszont a kemó sajnos a memóriámat rendesen megcincálta!!!

Üdv: Marcsi

103. a0c1361e44 (válaszként erre: 102. - C671b9ecbd)
2012. szept. 3. 08:11

Így ismeretlenül én is remélem, hogy meggyógyul!


Igen, ilyenkor előbújik belőlünk az önző énünk, hogy miért pont én, mi...

Azt hiszem ez természetes.

102. c671b9ecbd (válaszként erre: 101. - A0c1361e44)
2012. szept. 3. 06:40

Igen, bár ő úgy gondolja, hogy amit alkalmaz az segít.

Ez kicsit önző lesz tőlem, mert inkább kérdezhetnék a szeretteim, hogy miért pont ők, én pedig azt kérdem miért pont én? Miért az én szeretteim, és pont egy nap alatt tudtam meg mindkettőt. Férjemmel sokat beszélgettem este. Azon kívül, hogy egy nagy próbatétel mindenkinek, nagyszerű példa is arra, hogy mennyire fontos a családban a szeretet, összhang, megértés, tolerancia és legfőképp a hűség, mert ezek nélkül most láthatjuk, hogy hullik darabjaira egy család. Majd megszakad a szívem azokért a gyerekekért! Remélem, hogy barátnőm meggyógyul, helyesen döntött és végre visszaáll minden a helyes kerékvágásba.

101. a0c1361e44 (válaszként erre: 82. - C671b9ecbd)
2012. szept. 3. 05:37
Ezek szerint mindent elutasít, ami a gyógyulását segíthetné...
100. 4244093cd0 (válaszként erre: 95. - Pan Dóra)
2012. szept. 3. 00:00

Én úgy gondolom ,hogy az egészség sajnos nem alapfelszereltség.Nem mindig születik-működik 100% egészségesen egy test.A test "elromlásáról" csak akkor beszélhetünk igazából,ha először teljesen egészségesen "kaptuk".

Ebben az estben lehet lelki okokról beszélni ,szerintem.

De sajna a test nem mindig tökéletes már a születéskor sem ,és bármennyi szépség ,jóság ,életöröm ,akármi van egy ember lelkében ,a teste attól még nem fog optimálisan működni.

99. egypt (válaszként erre: 98. - Pan Dóra)
2012. szept. 3. 00:00
Én nem...:)
98. Pan Dóra (válaszként erre: 96. - Egypt)
2012. szept. 2. 23:59

Nem előző életre gondoltam, bűnhődésre meg pláne nem... de a reinkarnációban hiszek.


Szép álmokat mindenkinek! :)

97. egypt (válaszként erre: 96. - Egypt)
2012. szept. 2. 23:54
előző életei miatt
96. egypt (válaszként erre: 95. - Pan Dóra)
2012. szept. 2. 23:53
Ezt nem értem, de talán jobb is. Ha olyasmire gondolsz, hogy pl. az előző életei matt bűnhődik egy gyerek vagy a szülei miatt, akkor azt mondom, ebben én nem hiszek.
95. Pan Dóra (válaszként erre: 94. - 4244093cd0)
2012. szept. 2. 23:49

"...annak van esélye meggyógyulni ,aki az egész élethez való hozzáállását változtatja meg..." - ez a kulcsmondat, erről beszélek én is.


A gyerekekkel kapcsolatban meg az a véleményem, hogy a lélek irányít... ebbe viszont nem merülök bele jobban, mert félek a keresztre feszítéstől meg a máglyahaláltól :(

94. 4244093cd0 (válaszként erre: 90. - Egypt)
2012. szept. 2. 23:42

Én úgy gondolom ,annak van esélye meggyógyulni ,aki az egész élethez való hozzáállását változtatja meg,azokat a dolgokat ,amik betegséghez vezettek.

Nem elég csak a betegséghez pozitívan hozzáállni,vagy akarni gyógyulni.

93. egypt
2012. szept. 2. 23:38

Megértem, hogy aki rákos beteg, az mindenbe belekapaszkodik és mindent megpróbál, pont ezért nagyon visszataszítónak tartom, mikor valakik ezt használják ki. Nem azt akarom mondani, hogy mindenki kuruzsló és semmit sem érnek az alternatív gyógymódok, de szerintem nagyon nagy százalékban ez sajnos igaz rájuk, és hogyan döntse el az ember, mi az, ami tényleg hatásos?

Az alternatív gyógymódokat elfogadom a hagyományos gyógymódok mellett, kiegészítésként, de nem helyettük.

92. egypt (válaszként erre: 91. - Pan Dóra)
2012. szept. 2. 23:33

Amit írtál, felnőttek esetébe sokszor igaz, de vannak beteg gyerekek is, meghalnak olyanok, akik tele vannak életörömmel, küzdenek, élni akarnak, mégis...:(

Minden nagy üzlet valakinek, a kemo meg a hagyományos gyógyszerek is, és ugyanúgy az alternatív gyógymódok is.

91. Pan Dóra (válaszként erre: 90. - Egypt)
2012. szept. 2. 23:28

A betegség menekvés valami elől, lehet nevezni gyávaságnak is, bár nem mindenkinél az, mindenesetre védőburok, ami mögött meg lehet tenni olyan dolgokat, amiket egészségesen az ember nem biztos, hogy mer... figyelemfelhívás is egyben. hogy hahó, itt vagyok ám én is...:S


Nézzétek csak meg a betegek viselkedését! Az egyik fajta a végtelenségig kínozza a környezetét, mindenkit ugráltat maga körül és zsarol, a másik védőpajzs mögé vonul, és a hagyjatok már békén, hadd csináljam, amit ÉN akarok stratégiát alkalmazza...


A kemo is nagy üzlet, egy időben kellett elszámolólapot adni a kezelésről, egy kétnapos kúrám szertől függően 300 - 600 ezer között mozgott. A mostani gyógyszerem havi adagja 92 ezer. Igaz, ezt nem nekem kell fizetni, de mindebből kiindulva ki meri még azt állítani, hogy a gyógyszergyáraknak érdekében áll a gyógyulásom?! :(((

90. egypt
2012. szept. 2. 23:13

Én hiszek abban, hogy sok betegség (nem az összes természetesen) lelki eredetű, a rák tipikusan egy ilyesmi (persze nem minden esetben), de a gyógyuláshoz nem elég csak az elhatározás, szükségesek a gyógyszerek is a pozitív hozzáállás és akarás mellett. Én biztos nem okoskodnék egy onkológusnak. Az nagyon fontos, hogy jó szakemberhez kerüljön valaki, ennek utánajárnék, meggyőződnék róla, hogy az illető valóban jó és hozzáértő orvos, de utána rá hagyatkoznék és elfogadnám, amit mond.

Nagyon haragszom arra a sok kuruzslóra, akik méregdrágán kínálgatják az "alternatív" csodaszereiket. Sok ember élete szárad a lelkükön, akik hagyományos kezeléssel megmenthetők lettek volna. Ott van pl. Steve Jobs, egy nagyon jól gyógyítható rákja volt, de elutasította a hagyományos kezelést, és mire észbe kapott és rájött, hogy a csodamódszerektől csak rosszabbul lesz, már késő volt.

89. Pan Dóra (válaszként erre: 88. - 26092879c1)
2012. szept. 2. 23:06
Nem meggyőzni akarok bárkit is, csak mondom, amiben hiszek :) A statisztikáknak pl. nem...
88. 26092879c1 (válaszként erre: 87. - Pan Dóra)
2012. szept. 2. 23:02

Egy példa nem mérvadó, statisztikai mintaszámnak kevés.

Az esélyeinkről van szó.

87. Pan Dóra (válaszként erre: 86. - 26092879c1)
2012. szept. 2. 22:48

A barátnőm lánya 11 évesen lett tüdőrákos. Senki nem dohányzott a környezetében. Levették a fél tüdejét. Egyetemistaként rászokott a dohányzásra, de él és virul...

Nemrégiben elmeséltem az anyjának, amit az előzőekben leírtam. Elsápadt, és majdnem leesett a székről. Aztán elmesélte, hogy gyerekként a lánya folyton arról panaszkodott, hogy a nagyapja annyira rátelepedik a szeretetével, hogy megfullad tőle. A nagyapa már meghalt...

Mindezzel persze nem a dohányzás mellett kampányolok, hanem azt szerettem volna bizonyítani, hogy a külső tényezők káros hatása akkor érvényesül, ha belső "meghallgatásra" is talál :(

86. 26092879c1 (válaszként erre: 85. - Pan Dóra)
2012. szept. 2. 22:31
A dohányzás rákkeltő hatása olyannyira tény, hogy ma már a dohánygyárak is elismerik. Pedig ha valakinek, nekik aztán igazán nem érdekük.
85. Pan Dóra (válaszként erre: 79. - 26092879c1)
2012. szept. 2. 22:28
Ezek jócskán rásegítenek, de kell hozzá pszichés alap, amiben meg tudnak "kapaszkodni". Pl. a dohányosokat ma közellenségnek kiáltják ki, és lassan már meg is lehet verni őket, pedig tüdőrákot az kap, aki úgy érzi, megfojtják a körülmények, első helyen az anyagiak, félnek, hogy nem tudják eltartani a családot stb. És tüdőrákban nem csak a dohányosok halnak meg, ugyanúgy, mint ahogy a májrák sem pusztán az alkoholisták betegsége... a statisztikákat meg úgy alakítják, hogy igazoljanak állításokat...
84. 26092879c1 (válaszként erre: 82. - C671b9ecbd)
2012. szept. 2. 22:07
Nem tudom...én laikusként műtétpárti vagyok. Fél tüdővel simán lehet élni, a tüdőrák viszont halálos betegség.
2012. szept. 2. 22:02

Ezek miatt szerettem volna megtudni,kinek mi a tapasztalata. Újmedicina, EFT, B17 vitamin...mikor ezekről olvasok olyan egyszerűnek tűnik a rák gyógyítása. Barátnőm ezt választotta.


Tesóm esetében még várni kell, hogy megtudjuk, hogyan tovább. Neki meséltem ezekről a módszerekről, hogy ne csak a doki véleményét hallja. De ő meg csak kinevetett, hogy nem hisz a gyógyteákban azt csinálja amit a klinikán mondanak.


Úgy érzem ennél többet nem tudok tenni, mellettük állok és támogatom a döntésükben. Erőszakos se szeretnék lenni, pedig féltem mindkettőjüket.

82. c671b9ecbd (válaszként erre: 81. - 26092879c1)
2012. szept. 2. 21:46

Nagyon aggódom miatta, de mint már írtam , főleg a gyerekek miatt. Borzasztó nézni, hogy egy kivülről mintás család mivé foszlik. Barátnőm egyedül is próbálta egybe tartani a családot, gyerekeket, tényleg ember feletti volt már amit csinált. Persze van más is aki egyedül neveli a gyerekeket, de nem erre volt ő berendezkedve. Bár ezt nem mondta, de szerintem elsősorban attól fél ő, hogy a műtétek és a kemo alatt hol hánykolódnának a gyerekek. Apára nem számíthat, szülei kb 80 km-re laknak . Persze azért a nagyi sokat segít, de neki még barátnőm felnőtt bátyja is ott van, aki meg kb 7 éve agyvérzést kapott. Őt meg a nagyi otthon gondozza azóta is, mert nem jött rendbe. Így szegény az is ingázik hol ide-hol oda. Mi barátok természetesen segítünk ahol csak tudunk, de ez tudom, hogy kevés. Én pl. 20 km-re lakom, nekem is 3 gyerkőc van, így le vagyok korlátozva. Annyit tudok segíteni, hogy napközben autóval ide-oda tudom vinni, ha kell, vagy hétvégén a gyerekek eljöhetnek hozzánk.

Barátnőm "természetes" úton szeretne meggyógyulni, és hisz benne. Én meg félek, hogy mi lesz ha....mi lesz a gyerekekkel. Most még az elején van, doki szerint időben elkapták a rákot...vizsgálatokra jár a kilinkára, de megmondta, hogy őt nem vághatják fel és nem lehet kemo.

81. 26092879c1 (válaszként erre: 80. - C671b9ecbd)
2012. szept. 2. 21:27

Mindenkinek van konfliktusa az életében, ennél nagyobb is, de mégsem lesz mindenki rákos. Ez belemagyarázás. Persze mit várhatnánk egy sarlatántól...

A lelki konfliktusok nem szerepelnek a rizikófaktorok között.

80. c671b9ecbd (válaszként erre: 45. - 0eaba32ebc)
2012. szept. 2. 21:20

Sziasztok! Látom beindult a fórum.

Tesómnak nem volt előtte semmilyen tünete, nem tudom mióta "növeszthette" a daganatot. A hétvégém beteglátogatással telt, ezért se volt fent a Hoxán. Így most többet is tudok tesómról, ill közvetlenül az orvostól. Nah a doki elmondta hogy a jobb petefészkéből nőtt a daganat és elképesztő nagy volt, majdcsak emberi fej nagyságú mire kivették. Az egyik petefészkét vették így ki, a méhe egyenlőre megmenekült. Most várják a szövetvizsgálás eredményét.

Amúgy fájdalmai se voltak előtte, meg elég molett, gyereke sincs, így egyáltalán nem tünt fel neki. Nemrég kezdett fogyókúrázni (közel 30 kilót adott már le)és tornázni. Érezte hogy keményedik a hasa, de azt hitte a fogyás és a torna miatt. Aztán pár napja nyilalló fájdalma lett, e végett csináltak hasi Uh-t, másnap meg már műtét.


Barátnőmmel kapcsolatban, ő sohasem dohányzott/dohányzik, nem iszik..stb. Egyébként nagyon vallásos, minden vasárnap templomba jár, onnan ismertem meg őt. Mondhatni példás életet él. Leszámítva, de ez nem az ő hibája, a férje lelépett kb 2 éve. Nem kellett egy hónap és már másnál lakott a pasi , mára meg már el is vette a nőt. barátnőm így 3 kisgyerekkel maradt, egyedül küszködik, még a gyerektartás végett is állandó harcok vannak, mert az apa nem hajlandó fizetni,pedig igen csak telne rá. Elsősorban a férj dolgozott és elég magas életszinvonalon éltek, barátnőm GYED-en volt sokáig, de hirtelen rászakadt minden. A természetgyógyász azonnal mondta is , hogy valószínűleg ez a "konfliktus" idézte elő a tüdőrákját.

79. 26092879c1 (válaszként erre: 67. - Pan Dóra)
2012. szept. 2. 21:09
És mi van a rizikófaktorokkal? azbeszt, UV, alkohol, kátrány, radioaktiv sugárzások..., különböző vegyi anyagok, fertőzések, stb. Ezek igencsak fizikaiak.
78. ariadné fonala (válaszként erre: 76. - Pan Dóra)
2012. szept. 2. 15:03

Mindenki önző valamilyen szinten.


Az emberek szeretnének segíteni, jót cselekedni, szereteből, fontosnak akarják magukat érezni, stb.


Nagyon nehéz lehet mindkét oldalon lenni.


Pláne ha nem beszélnek őszíntén.

77. a0c1361e44 (válaszként erre: 75. - Pan Dóra)
2012. szept. 2. 14:57

Igen, igen. Én ezért nem támogatom a nem étellel bevitt vitaminokat, mert azokról én is azt gondolom, hogy elősegítik a sejtburjánzást.


És igen a kemo viszont pusztítja a egészséges sejteket is, ezért gondolom azt, hogy nagyon ki kell számítani a kemoterápiás szer erősségét, mennyiségét. Ha viszont ezeket eltalálják, akkor gyógyszernek jó.

A férjem az első 2 alkalommal nagyon erős szert kapott, amitől epilepsziás rohamra emlékeztető rohamai lettek. A következők már egy fokkal gyengébbek voltak, amitől "csak" lázas lett.

76. Pan Dóra (válaszként erre: 72. - Ariadné fonala)
2012. szept. 2. 14:52
Van abban önzés is, hidd el! :(
75. Pan Dóra (válaszként erre: 73. - A0c1361e44)
2012. szept. 2. 14:50
Azt nem tudom :( Az viszont tény, hogy az orvosom határozottan ellenzi a nagy dózisú vitaminok fogyasztását, mert szerinte serkentik a sejtszaparodást, így a rákos sejtekét is... a kemo viszont öli az egészségeset... hát tudod, az igazság tényleg odaát van :(((
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook