Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kemoterápia és ami utána jön.. (felépülés következik!) fórum

Kemoterápia és ami utána jön.. (felépülés következik!) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. jan. 8. 18:01
Ezek jó hírek többnyire! Örülök hogy jobban vagytok! Remélem sikerül kicist hízni is majd. Az epét azért vezetik ki mert el van záródva az epevezeték?
244. tamcs1987 (válaszként erre: 243. - D812831663)
2013. jan. 6. 14:11

szia! Buék :)

holnap megy vérvételre, kiderül hogyan alakultunk az elmúlt hetekben.. elvagyunk, hol jobban, hol nehezebben, megviseli a hülye időjárás is sajnos.. az epe probléma szerintem ismét fenn áll, szerintem szükséges lenne ismételten elvezetni (múltkor ugye kivették neki a csövet mert kicsúszott..) kéne egy új. de meglátjuk mit mondanak. ha semmit, akkor megyünk maszek ultrahangra..

az infúziót folyatjuk minden nap, így több a folyadék a szervezetében, szerintem sokat segít. étvágya van, nincs gond, eszeget is, tápszert is most már, muszáj mert pici adagokat eszik csak. 20 kilót fogytunk augusztus 29 óta. hízni kéne egy kicsit.

2013. jan. 5. 22:37
BUÉK! MÁr itt a január, fogtok menni valamikor a következő kezelésre? Hogy alakkl az állapota?
2012. dec. 27. 13:10

Ma sétáltak megint egy kicsit a levegőn, nagyon szép idő van nálunk.

Tegnap ki kellett vennem a branült mert beduzzadt, ma böknek neki újat az infúzióhoz.

241. tamcs1987 (válaszként erre: 240. - D812831663)
2012. dec. 27. 00:47

köszönöm az érdeklődést :) nagyon boldog napok ezek, van pityergés bőven :) meghitt pillanatok, érzékenyebb mindenki a szokásosnál. Még Ő is, pedig sosem volt egy érzelgös típus. Irtam nekik egy képeslapot, az egész családnak címezve. Ugy irtam mintha mindenki nevében irtam volna, hogy a mi családunk irigylésre méltó és a legjobb, ismerjük egymást és egymas gondolatát, hogy köztünk nem kellenek a szavak mert egy mosoly, egy mozdulat, egy tekintetben minden érzésünk ott van egymas irant. Ennél jobb családot nem is kívánhatnék magunknak. Meg egy szép idézet :) apa ma sírva mondta hogy Ő ugyanezt akarta mondani nekünk, milyen jol kitaláltam a gondolatát. És mondtam neki hogy latod apa, ezért nem kellenek a szavak, mert tudjuk a masik gondolatát.. És pityeregtünk :)

Ezután felment a laza 39re. Megvartuk hogy lemenjen 37.5re. Azota remélem még jobban van. Enni eszik szépen. Sétál is :)

2012. dec. 26. 23:41
Hogy telik a karácsony? Gondolom nagy az örök, hogy otthon lehet családi körben... Közérzete milyen? Étvágya?
2012. dec. 26. 19:43
Értetlenül olvasok minden ilyen hozzaszólást. Csak egy egy mondatot olvasnak el és írnak valamit. Mindent megléptünk amit lehetett, de tényleg. Orvosok, alternatívak... És nem állunk meg, pénz tavolsag nem akadály, ha kell eladjuk a házat.
2012. dec. 26. 19:38
Hasznalunk cod teat...
2012. dec. 26. 18:48

Húzzál már el innen de gyorsan!!!

Akkora baromságokat írsz, hogy nem igaz!!

Ha anyukám nem kapott volna kemót akkor a tavalyi lett volna az utolsó karácsonyunk együtt!


Részesülsz a COD tea eladásából vagy mi???

Hallottam olyanról akinek nem is haszált! Mindenki használ ( vagyis a legtöbben) táplálék kiegészítőket de az emberi szervezet a döntő hogy valaki legyőzi -e a betegséget vagy nem, attól függ hogy reagál a kezelésekre.

2012. dec. 21. 12:13

tehát a kezdetleges bosszankodásom után:

jól vagyunk ma is talán :) nem sokára megyek haza.

kemo december elején volt, mikulás napján pontosan. januárban lesz talán a következő. addig tuningolunk :)

2012. dec. 21. 12:12

ha az egész forumot elolvastad volna, tudnád, hogy kemo alatt, előtt és után nincs c-vitamin....

nem úgy álltunk neki hogy bele sem olvastam semmibe. szerintem ember nem olvasott annyit a rákról és a vitaminokról mint én...

mindenesetre fura ahogy kifejezed magad.

234. TIMI140 (válaszként erre: 206. - Tamcs1987)
2012. dec. 20. 22:46
szia, a kemó mellett a c vitamin nem ajánlott, biztosan tudod. erősíti a daganatos sejteket, ellenállnak a kemónak. üdv, és kitartást!!
2012. dec. 20. 22:32

sziasztok!

tegnap este óta otthon vagyunk. apa annyira aranyos! reggelire vajas kenyeret kért kakaóval, ebédre csirkepaprikást nokedlivel, vacsira krumpliprószát.. :) nem a legkönyűbb kaják, de ette, és bent is maradt minden! bőven ivott is!

anya mesélte hogy ebéd közben mondta neki hogy apa lassan egyél, nem kell sokat. apa meg sírt és mondta hogy de olyan finom, csak úgy falnám!

a szívem szakad meg értük!

este mesélte, hogy mi volt tegnap az osztályon. reggel elmentünk ultrahangra, kivették neki a vezetéket ami kivezette az epefolyadékot. nem is figyeltük hogy hogyan kötötték be neki, csak örültünk hogy végeztünk és mehetünk az ágyba vissza. visszakísértem, lefekvés, betakarás és irány gyorsan a meló. bekötöttek neki egy infúziót, el is aludt. mondta hogy felébredt mert tüsszentenie kellett, csak attól meg megfájdult az oldala (a vezeték sebe, ill. helye), két borda között. odakapott hogy ne fájjon és csak egy nagy dudort érzett. azt mondta annyira megrémült azonnal csengetett a nővéreknek többször is, mert azt hitte hogy a tüsszentéstől kiszakadt az oldala és kitüremkedett neki valami onnan. sírva mesélte, édes istenem úgy megijedhetett, hogy valami óriási baj van! de szerencsére megmutatták neki hogy csak egy nagy vattagombócot raktak oda, hogy a seb fedve legyen.. édes kis apukám, miken megy még keresztül.

itthon jól van, ma jó a kedve (nem akarom elkiabálni). beszélget velünk, kedves, aranyos. olyan mint a régi apukám! :)

2012. dec. 19. 13:56
Igen, remélem így is marad! köszönjük! :)
231. a0c1361e44 (válaszként erre: 230. - Tamcs1987)
2012. dec. 19. 13:15

Szuper:)

Minden amit írtál! A jó értékek és a karácsony is:)

2012. dec. 19. 12:04

Voltunk ultrahangon. kivették a csövet, pénteken kell visszamenni ultrahangra, megnézni hogyan működnek az epevezetékek.

az értékek stabilak most, de a doktornő azt mondta veszélyes állapotban volt. nem enged most több kemot. talán jobb is?

ma mehetünk haza, munka után megyünk is érte. otthon isszuk a gyógyteát, kap minden nap infúziót, és beindul a C-vitamin adagolás ismét. Januárig úgy felerősödik, hogy majd csodálkoznak rajta :)

Karácsonykor együtt lehetünk!

2012. dec. 18. 14:33

Nincs szállítható állapotban az alacsony fehérvérsejt száma miatt. Felhívtam a doktornőt hogy mire várunk? Azt mondta hogy stabil legyen, mert egy baktérium is nagy bajt okozhat. Meg ha a draint a helyére kell tenni, netán bökni, a vérzékenység miatt veszélyes. De most azt mondta hogy holnap mehet.

Meg azt is hogy a karácsonyt már otthon töltheti!

228. d812831663 (válaszként erre: 227. - Tamcs1987)
2012. dec. 18. 14:26
És mit mondanak miért nem? NIncs szállítható állapotban vagy nincs uh-ra hely, vagy nem indokolja az állapota?
2012. dec. 18. 11:44
Nem vitték el ultrahangra. Ma sem..
2012. dec. 18. 08:07

Szia!

Leesett a fehérvérsejt szám, ezért nem engedik haza. 27-re volt kiírva a köv. kemo, de csúszik. Most a drain-t kell megultrahangozni, mert úgy néz ki hogy kicsúszott, de még nem vitték be. Úgy van, hogy ma mehet, a vérkép függvénye. Ha javult tegnaphoz képest, akkor merik beszállítani a másik épületbe, kb 10 km.

Hányásra Cerukált kap, legalábbis így mondják, nem tudom hogyan kell írni :) Intravénásan, és napi 2 liter infúziót.

Remélem alakulunk valamerre, ami pozitív!

2012. dec. 17. 22:06

Szia!

Bent van kórházban ugye? Most a kezelések között nem engedik haza? A hányással nekünk is gondunk volt, de adtak hányáscsillapítót. Mikor bekötötték az infúziót előtte egyet vénásan, utána meg szájon át amennyire szükség volt, Zofran volt a neve, nekünk nagyon bevált.

Az tényleg gáz, hogy az egészségügy ilyen, de hogy az orvosokat sem érdekli semmi, erről én is tudnék mesélni, de minek.... Jobbulást nektek és írj mi van veletek!

224. tamcs1987 (válaszként erre: 223. - D812831663)
2012. dec. 17. 08:06

szia!

hát, csak elvagyunk. Nem tud enni, egyből kijön. Csak a tápszer marad bent, de az is csak akkor, ha nem érez szagokat és úgy eszi hogy egy tápszert másfél óráig szivogat. Tegnap egy kis húslevessel próbálkoztunk, csak 3 kanál ment le, de egyből jött is vissza.

úgy néz ki hogy a cső, amit bevezettek neki az epe elvezetés miatt (hogy ne sárguljon be újra), kicsúszhatott. Nem tudom neki mosni, és a váladék a cső mellett a sebnél folyik ki. nem jó.

úgy volt hogy szombaton jövünk be ultrahangra, be is mentem hozzá fél 8ra, erre az orvos jött hogy nem viszik mert nincs itt baj... na tegnap megint szóltunk hogy valami nagyon nem oké.

mondták hogy na akkor ma megbeszélik a reggeli megbeszélésen.

már szombaton azt meg kellett volna nézni, csak lusták voltak és lebeszélték egymást hogy apát mozdítsák... magyar egészségügy!

2012. dec. 15. 20:49
Hogy van édesapád?
222. a0c1361e44 (válaszként erre: 221. - Tücsimücsi)
2012. dec. 13. 07:45

Mostanság ezt csinálják. A beteget büntetik, ha a kezeléstől nem javul, mert nem értenek a betegségekhez. Azt gondolják, hogy egy cukor beteg eredményei azért nem javulnak, mert nem tesz meg mindent a gyógyulása érdekébe. pl. nem mozog, nem diétázik, stb. De arra nem is gondolna, hogy esetleg nem tud mozogni, mert van más betegsége is, nem tud diétázni, mert nem tudja megvenni az 500 Ft-os 20 dkg-os kenyeret, stb.

Ha nem javulnak az eredményei, akkor megvonják a gyógyszer támogatást vagy egy kevésbé korszerűt kaphat csak. A szomorú valóban az, hogy az orvos partner ebben, de ő is csak azért, mert a tüneteket kezeli ahelyett, hogy a kiváltó okot gyógyítaná.

Szerintem a cukorbetegség egy társbetegség, de az orvosok jobban szeretik csak a cukorbetegséget kezelni, mert az olcsóbb, mint az egyéb vizsgálatok elvégzése.

Egyébként felháborít az is, amikor azt mondja pl. nekem a doki, hogy nem küld nyaki ultrahangra, mert drága. Ilyenkor felszoktam hívni a figyelmét arra, hogy fizetek TB-t és nem is keveset, így belefér a büdzsébe. Persze nem tetszik nekik, de engem meg nem érdekel.


Az árak a csillagos égben, munkahely ritka mint a fehér holló, amitől már simán kialakulhat egy jó kis betegség, de nem kezelnek minket, mert nem biztos, hogy megéri a kormánynak, hogy egy tizenhetedik senkit kezeljenek. Bezzeg nekik egy szemölcs levétel is nagy gond és azt meg kell tenni, mert ők mindenek felett állnak és őket kell kezelni. Pedig az ő szemölcs levételük valószínűleg nem olyan olcsó mint a mienk....

2012. dec. 13. 07:30
mi van a hippokratészi esküvel....??? Felháborító!!
2012. dec. 13. 07:29

Inkább bemásolom:


Nem kaphatnak drága kezelést a reménytelennek ítélt rákbetegek


Spirk József


2012. december 12., szerda 16:45 |


A nagy értékű gyógyszeres kezelések számának drasztikusan csökkentését tervezi a kormányzat az Emberi Erőforrások Minisztériuma honlapján megjelent előkészítő anyag szerint. Ha a kormány elfogadja, 1-2 milliárdot spórolhat a költségvetés, viszont azok az áttétes rákos betegek, akiknek már csak néhány hónapjuk van hátra, első körben nem juthatnának hozzá az életüket nagy eséllyel meghosszabbító modern gyógyszeres kezelésekhez.

Az orvosoknak szigorúbb előírások alapján kell kiválogatniuk a rákos betegek közül, hogy kik részesülhetnek a modern gyógyszeres kezelésekből, ha a kormány is rábólint arra a rendeletre, amelynek tervezete nem rég jelent meg az EMMI honlapján.


Az Index információi szerint az Országos Onkológiai Intézet nemrég körlevélben magyarázta a rákbetegkezelésben érintetteknek, hogy szükség van az erőteljes spórolásra az onkológia területén is. A minisztérium ezután tette közzé az „egyes egészségbiztosítási tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról” szóló közleményében az rákbetegségekre vonatkozó új irányelveket.


Szakmai forrásaink szerint a betegszám-csökkentés leginkább a vastagbélrákkal küzdőket érintheti, de a kiválasztáshoz a korábbiaknál jóval több kritériumnak kell megfelelnie például a mellrákkal küzdő nőknek is.



A laikusok számára nehezen kibogozható módosító szöveg lényegében azt írja elő, hogy első körben csak azok az áttétes vastagbélrákos betegek részesülhetnek a célzott gyógyszeres kezelésben, akiknél van esély arra, hogy végelegesen meggyógyulnak, vagy operálható állapotba kerülnek. A súlyosabb eseteknél, tehát azoknál, akiknél néhány hónapon belül végzetessé válhat a daganatok terjedése, első körben kemoterápiát kell alkalmazni, és csak akkor lehet váltani a gyógyszerre, ha a hagyományos kezelés nem javított az állapotukon.

Az orvosok betegellenesnek tartják


Bodoky György, a Szent László Kórház onkológiai osztályvezető főorvosa felháborítónak és betegellenesnek tartja azt az alapállást, amely jellemzi a napokban közzétett minisztéiumi tervezetet. Bodoky György leszögezte, a tervezet kifejezetten ellehetetleníti a vastagbélrák kezelését, és 8-10 éves visszalépést okoz a gyógyítás színvonalában.


Magyarországon a vastagbélrák vezető halálok, és európai összehasonlításban is az egyik legrosszabb adat, évente átalagosan kilenc ezer új esetet regisztrálnak. A kilencből ötezer a betegség késői felfedezése miatt egy éven belül meg is hal. Bodoky György szerint a sokezres betegcsoportból a rendelet egy egészen szűk réteget választ ki, kizárólag azokat, akiknél meg van a remény a végleges gyógyulásra.


A minisztériumi tervezetben kizárólag közgazdasági szempontok érvényesülnek, de ez nem tudja kifejezni azt, amit egy négy hónapos túlélés helyett egy 18 hónapos jelenthet egy-egy család számára – szögezte le Simon Tamás, a Magyar Rákellenes Liga elnöke. A professzor szerint az emberi életeken nem szabad takarékoskodni, akkor sem, ha a gyógyszer nem tudja megmenteni a beteget, csak meghosszabbíthatja az életét.


A modern gyógyszeres kezelés előnye, hogy a végstádiumos betegnél is meghosszabbíthatja azt az időtartamot, amíg az érintettek családjuk körében maradhatnak, sőt megőrizhetik munkaképes állapotukat is. A korábbi technológiák, mint a kemoterápia ezzel szemben drasztikus mellékhatásokkal járnak, legyengítik a betegek szervezetét, és folyamatos kórházi kezelést tesznek szükségessé.

2012. dec. 13. 07:25

[link]


Ez a helyes link bocsi.

2012. dec. 13. 07:24

Ehhez mit szóltok?


old/2012/12/12/nem_kaphatnak_draga_kezelest_a_remenytelennek_itelt_rakbetegek/

217. a0c1361e44 (válaszként erre: 215. - Tamcs1987)
2012. dec. 10. 08:49

Szia!

Ezt én sem értem.

Amikor a férjemnek a vérképe rossz lett a kemó után, akkor mindig belázasodott és rögtön kapta a vért és attól jobban lett. Sosem vártak még 1 napot sem.

Azt megértem, hogy nem engedik ki így, mert valóban a fertőzéskre nagyon érzékeny és bármit megkaphat, ami neki valóban lehet halálos is, még egy egyszerű megfázás is, de valóban nem kellene ilyet mondaniuk! Vagy ha igen, akkor magyarázzák meg, hogy mi történne, ha...

216. feszterkem17 (válaszként erre: 215. - Tamcs1987)
2012. dec. 10. 08:34
Ugyanezt csináltak anyukámmal!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook