Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kell, hogy valamilyen okiratot kapjak a banktól? fórum

Kell, hogy valamilyen okiratot kapjak a banktól? (tudásbázis kérdés)

2017. okt. 12. 18:40

Én mikor talált bankkártyát adtam le a bankban, arról is kaptam valamit emlékeim szerint.

A kivonatot meg vagy másolták vagy eltették, én furcsámon, ha az adat átvételéről, tárolásáról nem nyilatkoztak.

10. syria (válaszként erre: 9. - Beth06)
2017. okt. 12. 16:05

A tény, hogy nem rendelkeztél a számla felett, szerintem nem menti fel az ügyintézőt; a papír hiányáról tájékoztatást kellett volna adnia.

A telefonos ügyintézők fel(nem)készültségét semmi nem bizonyítja jobban, mint az, hogy nekik is telefonos segítséget kell kérniük. Mondom ezt azok után, hogy évekig voltam help desk-es is. Ez az egyetlen szerencséjük azon ügyintézőknek, akikkel a privát életem során kapcsolatba kerülök. Tudom, mennyire összetett a szakma minden területen, s szinte naponta változik a tudásbázis, amit ember legyen a talpán, aki követni képes.

9. beth06 (válaszként erre: 8. - A03dd05915)
2017. okt. 11. 14:27

Nem rendelkeztem a számla felett, nem volt semmilyen hozzáférésem, meghatalmazásom.

És igen, valószínűleg "itt van a kutya elásva", hogy harmadik személyként a banktitok miatt nem kaphattam semmilyen iratot a történtekről. Még tegnap felhívtam a telebankjukat is, és az ügyintéző hölgy némi tanácstalanság és segítség kérés után szintén azt mondta, hogy nem kellett kapnom semmilyen papírt, mert nem az enyém a számla ill. a kártya.

Ettől függetlenül tényleg furcsa számomra az egész, hiszen minden banki tranzakciónál százezer papírt nyomtatnak és iratnak alá az emberrel. Legalább annyit írásba adhattak volna, hogy tudomásul vették a halotti anyakönyvi kivonat bemutatását vagy valami...

8. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - Beth06)
2017. okt. 11. 08:13

Harmadik személyként vitted be a halotti anyakönyvi kivonatot, vagy te is rendelkeztél a bankszámla felett?

Ha rendelkezhettél korábban is a bankszámla felett, akkor kapnod kellett volna valamilyen nyilatkozatot, elismervényt.

Ha viszont nem rendelkeztél korábban sem a bankszámla felett, akkor nem. Harmadik félnek miért kéne bármiről is nyilatkoznia a banknak?

Tudomásul vették, hogy bemutattad a halotti anyakönyvi kivonatot és annak megfelelően zárolták a számlát.

7. syria (válaszként erre: 1. - Beth06)
2017. okt. 11. 07:28

Melyik az a bank, ahol a XXI. században ennyire palira veszik az ügyfelet? Mi az, hogy nem tud papírt adni? Nem működik a nyomtató? Kifogyott a tinta, a papír, netán lusta az ügyintéző?

Egy bankkártyát bárki, bármikor ki tud lyukasztani, akárhány részre tud vágni, az nem egyenlő az adatok megsemmisülésével, csak az adott kártya fizikai használhatatlanságával.

A számla zárolásáról pláne kellett volna elismervényt nyomtatni két példányban, amivel a bank tudja igazolni, hogy nem azért zárolta a számlát, mert a hasára csapott. Nyugodtan reklamálj!

Az ügyintézőt kirúgatnám, mert totálisan szabálytalanul járt el, nincs helye semmilyen bankfiókban. Ki hallott olyan banki tranzakcióról, amiről az ügyfélnek ne kellene elismervényt kapnia?

6. beth06 (válaszként erre: 5. - Gizus58)
2017. okt. 10. 19:09
Köszi a választ! Bemutattam a halotti anyakönyvi kivonatot. Egyébként mind OK, amit leírtál, de azt hittem magáról a haláleset bejelentéséről, vagy a bankkártya leadásáról adnak valamilyen igazolást.
5. gizus58 (válaszként erre: 1. - Beth06)
2017. okt. 10. 12:12
Ha bemutattad a banknak a halotti anyakönyvi kivonatot, akkor zárolták a számlát,senki sem férhet hozzá..Arról tájékoztatást csak a közjegyzőnek adnak ez után a hagyatéki tárgyaláshoz,neki kell jelezni hogy van bankszámla az elhunyt nevén. A hagyatéki tárgyalás után az örökös,vagy örökösök együttesen férhetnek hozzá a számlához , a közjegyzői végzéssel.
2017. okt. 10. 11:10
Hát én is úgy gondoltam, hogy kell valamilyen irat róla, kértem is az ügyintézőt, de közölte, hogy nem tud róla papírt adni. Mindenesetre a bankkártyát kilyukasztotta, így talán nem lehet vele visszaélni.
2017. okt. 10. 11:07
Szerintem minden tranzakcióról kell papírt kapnod!!
2017. okt. 10. 11:07
Szerintem kell kapnod, bár ilyet még nem csináltam, de logikusnak tűnik, hogy az intézkedésről papírod legyen.
2017. okt. 10. 11:03
Ha haláleset miatt zároltatom hozzátartozóm számláját és leadom a bankkártyáját tényleg nem kell semmilyen okiratot kapnom erről a banktól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook