Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


40075. bd8f0b56fe
2013. júl. 23. 14:20
Aki nem tud megbocsátani másoknak, az széttöri azt a hidat, amelyen neki is át kell futnia, ha a mennybe akar jutni; mert mindenkinek szüksége van a megbocsátásra
40074. bd8f0b56fe
2013. júl. 23. 14:20
Az emberek ezt tartják a legtöbbre: a hiúságukat. Az minden másnál erősebb. Ha egyszer megsértették őket, már nemcsak arról az egy sérelemről van szó, hanem magáról a Sértésről: mindig más a hibás, és mindig nekik van igazuk. És noha nem gonoszok (...), inkább végignézik ölbe tett kézzel a másik ember lassú pusztulását a közelükben, mintsem beismernék, hogy esetleg ők tévedtek.
40073. bd8f0b56fe
2013. júl. 23. 14:20
Amikor te dühbe gurulsz, többnyire igazad van. De ha valakinek csak egy pici sütnivalója van, gyorsan rájön, hogy ha hagy beszélni, hamarosan eljutsz arra a pontra, ahol már nincs igazad. Vagyis miután rávágtad valakire az ajtót, repülőre szálltál, vagy valami hasonló hülyeséget cselekedtél. Szépen működésbe lép az a finom, tisztességes, liberális kis igazságérzeted, és nemcsak a hülyeségedért kérsz bocsánatot, hanem azért is, amiben igazad volt.
40072. bd8f0b56fe
2013. júl. 23. 14:19
Minél nagyobb terhelés alá kerülök, annál nagyobb az esélye annak, hogy fekete-fehér működésmóddal próbálok szabadulni a rossztól, amit belül élek át. Ez azt jelenti, hogy akkor járok jól, ha elég érett vagyok, ha bírom a belső feszültséget és az ambivalenciákat. Vagyis elfogadom, hogy képes vagyok egyszerre szeretni és gyűlölni. Egyszerre tartalak jónak és rossznak. Egyszerre haragszom és félek. Egyszerre akarom a vesztedet és a javadat. Egyszerre akarok veled lenni, és távol kerülni tőled. Amikor képes vagyok elviselni ezeket a kettősségeket, akkor vagyok a személyiségemnek egy olyan talaján, amelyen a megbocsátás lehetségessé válik. Ha valaki az átélt és megtapasztalt rosszal kapcsolatban nem tud ezekben az ambivalenciákban gondolkodni, akkor az nem azt jelenti, hogy őt olyan sérelem érte, ami megbocsáthatatlan, hanem azt, hogy ő a sérelmet nem képes megbocsátani.
40071. bd8f0b56fe
2013. júl. 23. 14:19
A megbocsát ige eredeti jelentése: elenged. A megbocsátás annyiból áll, hogy elengedünk egy terméketlen, segítséget nem adó gondolatsort, visszaadjuk az egónak, mint nem kívánatost. Megbocsátani annyi, mint gyengéden feladni a szeretet elleni védekezést. Felismerni azt, hogy a világon minden megbocsát. Elfogadni azt a szemléletet, hogy a világon mindenki szeretetet sugároz, vagy szeretetért sóvárog. A támadás minden formája segélykiáltás, és erre a kiáltásra válaszolni kegyes cselekedet.
40070. bd8f0b56fe
2013. júl. 23. 14:19
Az igazi megbocsátás a valóságon alapul. Eltekint az egyetlen ego által összegyűjtött benyomások tanúságán, és az egyetemes igazság felé fordul. Valóságunknak alapigazsága, hogy mindannyian ártatlanok vagyunk, és Isten mindenkit maradéktalanul szeret. Nem mintha nem követtünk volna el számtalan hibát, és valószínűleg egy ideig még fogunk is. De az igazi megbocsátás különbséget tesz a szív legmélyebb vágyai és az ego felszínes késztetései között. Minden hiba az egótól ered, és része a tanulási folyamatnak, amelyen mindenkinek át kell mennie. A megbocsátás az érzékelés szelíd formája, amely látja az érettséget, a szív jóságát, a jellem teljességét, amelyet idővel mindenki el fog érni. A megbocsátás felismeri, mennyire helytelen elítélni valakit ebben a fejlődési folyamatban.
40069. bd8f0b56fe
2013. júl. 23. 13:54

Egy igazi barát


Egy barát, ki tudja minden gondolatod,

Mikor beszél, te figyelmesen hallgatod.

Ki minden bajban melletted áll,

S ha repülni akarsz, ő veled száll!

Figyelmeztet őrültségeidre,

S bólint egyet ballépéseidre.

Mindig veled van, ha sírsz,

S ha véletlenül tévútra térsz.

Testvérként nagyon szeret

Ő az kiben bízni lehet

40068. bd8f0b56fe
2013. júl. 23. 13:54

Jaj, de messze vagyok tőled,

De a szívem álmodik felőled,

Álmodik, de soha nem feledlek,

Most is érzem, hogy igazán szeretlek

A vonat robog, a szívem dobog,

Most érzem csak

Én mindig rád gondolok.

40067. 0aeae8324f
2013. júl. 23. 13:23

Ezt nem én mondtam, hanem Mikszáth Kálmán, de annyiszor eszembe jutott, hogy én is mondhattam volna. A gondolatnak nincs tulajdonosa. Jó, ha akarsz valamit, de ha túlságosan szeretnéd, már baj. "Legyen meg a te akaratod" - mondja az imádság. S ebben nagy lélektani bölcsesség van - ez a mágia titka is.


Vágyódom valamire, elképzelem, nagyon akarom - s aztán elengedem az egészet. Nem is gondolok rá, s amikor nem teljesül, nem leszek türelmetlen. Hagyom, hogy csendben érjen. Egy napig? Egy hétig? Egy hónapig? Netán egy évig? Még tovább? Mindegy. A jó várakozás titka a türelem, a türelem titka pedig, hogy addig is jól érzem magam, amíg nem történik semmi. A múló idő nem elviselhetetlen: élvezem így is. A beteljesedés néha olyan sokáig késlekedik, hogy meg is feledkezem róla.


S most jól figyelj! A dolog akkor szokott megtörténni, amikor nem számítok rá, amikor már nem is kell annyira. Egyszer csak hozza a sors, és leteszi eléd.


- Mi ez? - kérded.

- Amit kértél - feleli a Sors. - Elfeledkeztél róla? Itt van.


A mágia első fázisában mozgósítanod kell a képzeleted, a vágyad, az akaratod minden erejét. A második fázisban el kell engedni az egészet.


Ez a mondás azonban arról szól, amikor valaki képtelen az elengedésre, és "túlakarja" magát. Mint a pitbull, vicsorogva ragaszkodik ahhoz, amije van, vagy mint az egér, aki rögeszmésen csak rág és rág, mert kell neki mindenáron. Végül megkapja: a macskát. Néha bele kell nyugodni, hogy valami nem a miénk, és azt nem szabad forszírozni sem párkapcsolatban, sem gyermekáldásban, sem sikerben, sem karrierben, s főleg nem a hatalomban.


Vizsgáld meg, meddig akarsz még valamit, és mikor van az, hogy "túlakarsz" már. Ha ez van, állj le! Mert ott a macska!

Müller Péter

40066. 16b5d6ae34
2013. júl. 23. 08:17

Teréz anya: Az élet himnusza


Az élet egyetlen – ezért vedd komolyan!

Az élet szép – csodáld meg!

Az élet boldogság – ízleld!

Az élet álom – tedd valósággá!

Az élet kihívás – fogadd el!

Az élet kötelesség – teljesítsd!

Az élet játék – játszd!


Az élet vagyon – használd fel!

Az élet szeretet – add át magad!

Az élet titok – fejtsd meg!

Az élet ígéret – teljesítsd!

Az élet szomorúság – győzd le!

Az élet dal – énekeld!

Az élet küzdelem – harcold meg!

Az élet kaland – vállald!

Az élet jutalom – érdemeld ki!

Az élet élet – éljed!

40065. Cilumiluci
2013. júl. 23. 06:32

"A legnagyobb dolgok (...) a csendben történnek velünk."


M. P.

40064. ba1054404c
2013. júl. 22. 22:17

Amikor elsősorban önmagad vagy, semmit sem tagadhatnak meg tőled, ami tökéletes, egész, teljes és a javadra válik. Ha elsősorban önmagad vagy, akkor automatikusan megtapasztalod a tökéletességet isteni gondolatok, szavak és cselekedetek révén.

Ha azonban a mérgező gondolataidat engeded az első helyre, akkor automatikusan a tökéletlenséget fogod megtapasztalni: betegség, zűrzavar, nézeteltérés, depresszió, ítélkezés vagy szegénység formájában.


Dr. Ihaleakala Hew Len

40063. 3662b6de8d
2013. júl. 22. 22:03
Minden darabokra hullásnál ott a remény, hogy innentől minden megjavul, működni fog, mert van hozzá erőd. Valójában akkor van a legtöbb erőd, amikor darabokban vagy, hiszen onnan nincs vesztenivalód. Akkor még tökéletesen érzed, hogy milyen padlón lenni, így már nem is olyan félelmetes - úgyhogy lehetsz bátor. A padló azzá is tesz.
40062. Cilumiluci
2013. júl. 22. 21:23
"A lelki vakok is bottal járnak! A különbség csak annyi, hogy nem támaszkodnak rá, hanem ütnek vele."
40061. 16b5d6ae34
2013. júl. 22. 21:01

Elvárni a világtól, hogy igazságos legyen veled, mert jó vagy, ugyanolyan, mintha azt várod egy bikától, hogy ne támadjon meg, mert vegetáriánus vagy.


Dennis Wholey

40060. barai (válaszként erre: 40058. - Cilumiluci)
2013. júl. 22. 20:59
:)<3
40059. Cilumiluci
2013. júl. 22. 20:46
"Ha tudsz, segíts másokon. Ha nem, legalább ne árts nekik."
40058. Cilumiluci
2013. júl. 22. 20:20
"Bármennyire is kétségbeejtőnek tűnik az életed, van remény! Amennyire pocsék körülmények között vagy, annyival jobb napok várnak rád. Nem számít, mennyire borzalmasnak tűnik a helyzeted, képes vagy fölé emelkedni. Ha csak sóvárogsz a változás után, azzal nem változtatsz meg semmit. Ha viszont úgy döntesz, hogy most rögtön a cselekvés mezejére lépsz, azzal megváltoztatsz mindent!" (Nick Vujicic)
40057. bd8f0b56fe
2013. júl. 22. 20:01

Hiába csábítom, hiába áltatom

Feljajdul szívemben néha a fájdalom.

Álmomban az éjjel megjelentél nálam,

Forró csókot adtál, karodba zártál,

Édes volt az álom, keserű az ébredés,

Már nem bírom, tovább megöl a szenvedés!

40056. bd8f0b56fe
2013. júl. 22. 20:01

Kinn a mezőn járdogálva,

Nevem bevéstem egy fába.

De, azt idővel belepi a moha,

Csak én, nem feledlek el soha!

40055. bd8f0b56fe
2013. júl. 22. 20:01

aj, de messze vagyok tőled,

De a szívem álmodik felőled,

Álmodik, de soha nem feledlek,

Most is érzem, hogy igazán szeretlek

A vonat robog, a szívem dobog,

Most érzem csak

Én mindig rád gondolok.

40054. bd8f0b56fe
2013. júl. 22. 19:34

„A bizalom az egyetlen út

Egy másik ember szívébe.

S csak akkor tudjuk mennyit ér,

Ha már mindennek vége.


A bizalom egy fájdalmas érzés,

Mert bízni csak szeretve tudunk.

S e szeretetben a legszebb az,

Ha a másiktól bizalmat kapunk.”

40053. bd8f0b56fe
2013. júl. 22. 19:34

Egy csodálatos találkozás…


Csak figyeltük egymást fél éjszakán át,

Aztán csendben, halkan, kinyílt a „virág”.

Nem kellettek a szavak, mosoly volt a válasz,

Csendben átölelve ringattál, mint a szél a nádat…


Miénk volt a hajnal, tündöklő fényével,

Eltűnő csillagokkal, a nap felkeltével…

Soha ne tilts! Se magadnak, se másnak

A tiszta érzelmek nem ismernek határt.


Hömpölyögnek végig az egész világon,

Gondolatban átkelnek minden óceánon.

Nem kellenek hidak, nincs olyan magas hegy

Min át ne kelne az őszinte szerelem.

40052. bd8f0b56fe
2013. júl. 22. 19:33

Úgy szeretnék Veled lenni

Két szemedbe elmerülni.

Szíved mélyére rejtőzni

Meleg testedhez férkőzni


Úgy szeretnék hozzád bújni,

Két karodban elolvadni

Lelked mélyére költözni

Szerelemmel elhalmozni

40051. bd8f0b56fe
2013. júl. 22. 19:33

Akkor még nem tudtam mi a szerelem,

S a szomorúságot csak hírből ismertem.

Most már tudom mi a bánat,

Álmatlan éjszakán zokogni utánad!

40050. bd8f0b56fe
2013. júl. 22. 19:33

Nem ismertél, Én sem ismertelek,

A sors keze mégis összehozott minket,

Találkozásunk véletlen volt csupán,

Egy gyönyörű nyári éjszakán.

40049. 201c618cad
2013. júl. 22. 19:08

"Mindenkinek megvan a formulája,gyengéje,amelynek érintésére kinyílik.

Csak meg kell találni!"

Szepes Mária

40048. 16b5d6ae34
2013. júl. 22. 18:58

Kérlek, ne sírj, ha valami bánt,

Hívj, egy szó, s dalom érted kiált.

Rám találsz majd, tudom, eljön az a nap,

Vágyom rád, oly messze vagy.


Zanzibar

40047. bd8f0b56fe
2013. júl. 22. 16:53
A megbocsát ige eredeti jelentése: elenged. A megbocsátás annyiból áll, hogy elengedünk egy terméketlen, segítséget nem adó gondolatsort, visszaadjuk az egónak, mint nem kívánatost. Megbocsátani annyi, mint gyengéden feladni a szeretet elleni védekezést. Felismerni azt, hogy a világon minden megbocsát. Elfogadni azt a szemléletet, hogy a világon mindenki szeretetet sugároz, vagy szeretetért sóvárog. A támadás minden formája segélykiáltás, és erre a kiáltásra válaszolni kegyes cselekedet.
40046. bd8f0b56fe
2013. júl. 22. 16:53
Az igazi megbocsátás a valóságon alapul. Eltekint az egyetlen ego által összegyűjtött benyomások tanúságán, és az egyetemes igazság felé fordul. Valóságunknak alapigazsága, hogy mindannyian ártatlanok vagyunk, és Isten mindenkit maradéktalanul szeret. Nem mintha nem követtünk volna el számtalan hibát, és valószínűleg egy ideig még fogunk is. De az igazi megbocsátás különbséget tesz a szív legmélyebb vágyai és az ego felszínes késztetései között. Minden hiba az egótól ered, és része a tanulási folyamatnak, amelyen mindenkinek át kell mennie. A megbocsátás az érzékelés szelíd formája, amely látja az érettséget, a szív jóságát, a jellem teljességét, amelyet idővel mindenki el fog érni. A megbocsátás felismeri, mennyire helytelen elítélni valakit ebben a fejlődési folyamatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook