Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kecskesajt készítése fórum

Kecskesajt készítése (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. febr. 1. 10:56
Köszönöm a linket!
2016. jan. 31. 18:31
83. 6897bca198 (válaszként erre: 78. - Vancsa1977)
2016. jan. 30. 11:39
Kijelölöd a címsort, egyszerre nyomod ctrl és c billentyűt, itt a hozzászólásnál meg egyszerre nyomod a ctrl és v betűt.
82. Vancsa1977 (válaszként erre: 79. - Guruljka)
2016. jan. 30. 08:31
Értem.Köszönöm a választ!
81. fiore (válaszként erre: 78. - Vancsa1977)
2016. jan. 30. 06:55
Keresd az oldalon snauci2 -öt ő nagy sajtkészítő! :)
80. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 78. - Vancsa1977)
2016. jan. 30. 05:36

Elárulom a varázsszót kecskefajta ügyben....

AngloNúbiai.

79. Guruljka (válaszként erre: 78. - Vancsa1977)
2016. jan. 30. 00:35

Link beillesztése:


Kijelölöd, "bekékíted" azt a betű- és számsort, ami a böngésző csíkjában van fent, amikor azt a cikket nézed, amit ide akarsz hozni.


Idekatintasz a hozzászólás ablakba, és Beillesztés-sel iderakod a linket.


Utána magától bepirosodik, ha jól sikerült, ebből tudjuk, hogy rá kell kattintani.

2016. jan. 29. 21:10

Nézegettem én is már többször a fajtákat.

Most hirtelen nem ugrik be a fajta név,de egy fehér színű,szakállas fajtájú a kecske és arról hallottam,és láttam a youtube-on is,hogy sok tejet ad.

Mert néztem a kecskefejést,és a sajtkészítést is a youtube-on,és volt egy másik kecske fajta(barnás) az a néninek nem nagyon tejelt.



Most szeretnék kérdezni valamit,mert nagyon hülye vagyok a számítógéphez.Hogy így ha hozzászólok,és akarok beilleszteni link-et,mint ahogy ti is párszor azt hogy kell?Mert ma meg akartam ebbe a fórumba osztani egy kecskés témájút és egyszerűen itt bénáztam vele,és nem sikerült...

2016. jan. 29. 20:46

Én nagyon kedvesnek találom a törpe kecskét, több fajtája van, kellemesen kis termetűek. A méretükhöz képest sok tejet adnak, és vannak köztük szarvatlan fajták szintén.


Ahogy olvasom, kedves a természetük, barátságosak.

76. Vancsa1977 (válaszként erre: 75. - 6897bca198)
2016. jan. 29. 16:38
Köszönöm az írásodat!
75. 6897bca198 (válaszként erre: 74. - Vancsa1977)
2016. jan. 29. 16:13

Szia! Nem tudtam még beszélni az ismerősömmel, de gyakori kérdésekben is elég sok kérdés/válasz van a kecsketartásról:

[link]

sbmt=Keress!

"kecskénként 2 négyzetméter, fedett, szélvédett karám kell, a jászol felső rősze legalább 2 méter magasan legyen hogy ne tudjon belemászni, mert amibe belelépik(beleszarik) abból már nem eszik, jó a vas anyagból készült jászol, hogy ne törje/rágja szét.

A telet bírja ha száraz, szélvédett helyen van. 2 kell minimum tartani belőle mert háziállatok,k próbálj szarvatlan kecskéket vásárolni, mert a szarvasok egymásban és a környezetükben is kárt tehetnek. Ne férjenek hozzá gyümölcsfákhoz, szőlőhöz, mert szeretik nagyon és kipusztitják.

Vizüket rendszeresen kell cserélni, más állat ne tudjon beleinni, csak a tiszta vizet szereti. Télen széna, napi kétszer negyed kiló gabona ami lehet ( árpa, tritikálé, kukorica) Negyed kilónál többet ne egyen egyszerre mert eldugítja a kérődző gyomrát. Lucernát szárazon egyen, nyersen ajánlatos nem adni mert felfúvódik. Nyáron kaszálni vagy legeltetni kell. Ősszel párzik, 5 hónapig vemhes, a bak párzás időszakban nagyon büdös és agresszív is lehet."


Ezen az oldalon is hasznos tájékoztatás van:

[link]

74. Vancsa1977 (válaszként erre: 72. - Guruljka)
2016. jan. 29. 10:24

Nem akkor volt kecskéjük!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EGYKORI kollégiumi szobatársamnak írtam még tavaly!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Neki MOST A FÉRJE csinálja!!!

Nem akkor csinálták amikor kollégiumban voltam,hanem amióta férjnél van!!!!!!!

20 éve lesz májusban,hogy eljöttem a kollégiumból.

73. Vancsa1977 (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2016. jan. 29. 10:21

Tudom ezeket amit írtál.

Értem is.Gondolom,hogy nem mindjárt gördülékeny megy mindjárt!

2016. jan. 28. 21:23
Ja, és a kollégiumban azért még mindketten tizenévesek voltatok, kicsit másképp láttátok a dolgokat. Az akkori ezer forint is többet ért még akkor, valószínűleg! Mikor is voltál kollégista?
71. Guruljka (válaszként erre: 70. - Vancsa1977)
2016. jan. 28. 21:21

5 kecske pár az nem kis létszám, mert ha egy db kecske 20 ezer Ft, akkor öt pár már kétszázezerbe kerül.


Havi ezret esznek meg azon a takarmányon felül, amit előre megvesznek, én ezt úgy értem. És az vajon menyibe kerül?


Ha nem esztek sok gyümölcsöt és főzelékfélét, akkor az a kis hulladék a tíz kecskének kevés.


Tudom, mindig ismételgetem, hogy muszáj tudni, hol van rendszeresen elérhető takarmány, de mit tegyek, ez nagyon fontos, mert minden elfogy egyszer. Istállónak sem elég egy sima deszkaól, mert rendesen meg kell csinálni, hogy tartsa is a meleget.


Nem lebeszélni akarlak, és nem is vitatkozni, mert ha majd körülnézel előre istállóügyben, úgyis rájössz, hogy az a fa is eléggé drága. Az állatszeretetedben bízom, hogy csak a megfelelő körülmények közé fogsz állatot vinni.


Egyénként írta a kecskés hoxás, hogy most pl. nem is tejelnek a kecskéi, azaz nem lehet egész évben folyamatosan gyártani a sajtot.


Senki nem azt mondja itt, hogy Neked nem szabad kecskesajtot gyártani, hanem mind azt mondjuk, hogy előbb teremtsd meg a megfelelő körülményeket, és a család számára is legyen tartalék, mert azonnal nem fog nyereséget hozni. Mind ahogy általában egy vállalkozás sem kezdődik nagy haszonnal.

2016. jan. 28. 10:04

Most értem oda,hogy a volt kollégiumi szobatársam tavalyi levelét vissza olvassam,hogy mit is írt a kecskéiről.

Idézem:-5 kecske pár van nekik,és havonta kb 1000 ft-ot!!! esznek meg!!!!!

Mert a férje nyár végén előre megveszi a takarmányt-több bálát,és zsáknyi zabot,kukoricát,takarmány répát,hogy kitartson nekik tavaszig.De nyáron amikor már legelhetnek akkor is adnak 1 fangli szemes takarmányt,plusz szénát.Meg mindig van konyhai maradék(uborka héj,alma héj stb.)

69. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 68. - Vancsa1977)
2016. jan. 27. 09:21

Elég, ha szereted az állatokat.

Ahogy régen mondták: "A gazda szeme hizlalja az állatot."

68. Vancsa1977 (válaszként erre: 66. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 27. 08:18

Nem tudom hogy van e ilyen állatbolond a világon,mint én!Azaz tudok nem is egyet,de én is az vagyok!

Az anyai nagyapám volt ilyen,ő nevelte belém az állatok imádatát.

67. Guruljka (válaszként erre: 66. - 5c54c8b1c1)
2016. jan. 26. 20:00
Mindenképpen!
66. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2016. jan. 26. 19:50
Arról nem is beszélve, hogy az állatot érezni, szeretni; törôdni vele.
65. Guruljka (válaszként erre: 61. - Vancsa1977)
2016. jan. 26. 19:38

Az elhatározás hirtelen jön, de ott van a pénz.


Az, aki hirtelen úgy döntött, hogy a kecskézést választja, a szoftvercéget hagyta abba, és ott nem kereshetett rosszul.


Nem az a probléma, hogy ezt akarod csinálni, hanem hogy nem értetted sehogy sem, hogy nem lehet a semmiből kezdeni, anyagi és egyéb háttér nélkül.


A kecske is csak egy állat, és aránylag könnyen kezelhető, már ha utoléred. :D De persze okos, értelmes, miért ne menne oda a gazdájához, akitől csak jót kap!


Ennek feltétele a takarmány, és sok más megléte, ami pénz nélkül nem megy. Valahogy el kell kezdeni, de ne a kecske legyen az első lépés, hanem a körülmények megteremtése! Ezt akartuk csak megértetni, és örülök, ha sikerült.

2016. jan. 26. 18:45
2016. jan. 26. 18:43

Nem sajt, de érdemes elgondolkodni rajta.

[link]

62. Vancsa1977 (válaszként erre: 58. - 6897bca198)
2016. jan. 26. 12:13

Megköszönném ha megkérdeznéd nekem.

Igen tudom,hogy östermelői igazolvány kell ehhez kiváltani.

61. Vancsa1977 (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2016. jan. 26. 12:09
Elolvastam a cikket,és ott is írja,hogy hirtelen elhatározásból fogott bele az egyik.Meg én is olvastam nem is egyet aki csak a hasára csapva vágott bele-mondhatni analfabétaként..
60. Vancsa1977 (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2016. jan. 26. 12:03

Ezek nem álomfelhők hanem elképzelések,elgondolkodás.

Mint írtam kezdő tőke hiánya sajnos...Az nincs...

59. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 58. - 6897bca198)
2016. jan. 26. 09:32

Ilyen etetés mellett eladásra élelmiszer??

Úgy betiltaná és büntetné az ÀNTSZ, hogy belekékül!

58. 6897bca198 (válaszként erre: 49. - Vancsa1977)
2016. jan. 26. 09:01

Szia Vancsa! Nem szeretném az okoskodók/okosítók sorát szaporítani, nem értek hozzá, nincs tapasztalatom.

Egy ismerősöm zárkerti övezetben él/lakik. Kb. 10 kecskét tart, mellette tyúkot, nyulat, néha disznót is nevel.

A kecskék olyan "kezdetleges" ólban laknak, amit bontott téglából/faanyagból készítette a férj. Szomszéd telkek tulajdonosai megengedik, hogy ott legeljenek a jószágok, legalább neki nem kell kaszálnia :-) Az ismerősöm napi 2x legelteti őket, ilyenkor nemigen esznek mást. Egyik-másik szomszédból meg lehullott gyümölcsöt, hasznavehetetlen zöldséget kapnak. Nő lévén megoldja a trágyázást is. Viszont ebből az állományból nem tudnak megélni, mondhatni csurran-cseppen. Ha jól tudom, őstermelői igazolványa van. A férje főállásban dolgozik. Ha gondolod rákérdezek néhány dologra, ami Téged érdekel.

2016. jan. 26. 08:38
A havonta kötelezô befizetésekrôl (az állambácsinak; adók, járulékok), a pénzügyi fegyelem betartásáról, könyvelôrôl még nem is beszéltünk!
56. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2016. jan. 26. 06:16
Ja egy törzskönyves fülszámos bak 80 1000 ezer forinttól úgy 250 ezer forintig mozog az ára. Ha külföldről hozod akkor a csillagos ég. Viszont ha zugbakot használ, akkor egyrészt az agrártámogatásokból kimarad. Ez jelenleg ha jól tudom anyánként csupán 5 000 forint. Viszont egy állatnak az alaptakarmánya ki van belőle egy évre. Ja bakot sajnos minden évben cserélni kell, mert a született gödölyékre már következő évben nem jó nyilván, hiszen azok a saját lányai. Viszont közel hasonló áron el lehet adni mint amennyiért vetted. Szóval ha nem döglik meg, csak egyszer kell érte nagy pénzt kiadni. Úgy gondolom továbbra is, hogy úgy 50 anya a választóvíz aminél már érdemes velük foglalkozni. Egy ötven anyás tejelő állomány viszont nagy elfoglaltság... etetni, naponta kétszer fejni, tejet tejterméket eladni... sérüléseket betegeket kezelni, ha nem bírunk vele állatorvost hívni, egy embernek napi 12 --16 órás feladat...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook