Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjek hozzá egy kutyház készítéséhez? fórum

Hogyan kezdjek hozzá egy kutyház készítéséhez? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. aug. 31. 11:06
Osb lapokból. Meg kell tervezni,ki kell mérni, kivágni.Nálunk régen a teteje rossz pvc padló volt.
2013. aug. 31. 04:12
Sziasztok. Az én kutyám kinti kutya, így mi e szerint csináltuk neki a házat. legyen elég nagy, de ne túlzottan. Az ajtót lehetőleg ne középre, hanem inkább oldalra tedd, hogy hgy hideg esetén is végve legyen. Mi duplán vettük a falait, és hungarocellel meg purhabbal szigeteltük. A tetejére mi lemezt tettünk, de a nyári hőség ellen palatető alá állítottuk az ólat. Ja, mi is lábakra raktuk, hohy ne közvetlenül a földön legyen a téli fagyos föld miatt. Télre vastag, duplán vett plédet tettem a bejárat elé, ami közé takarófóliát tettem, a hideg ellen, persze a fóliába kb.10-15 lyukat csináltam ceruzával, hogy biztos, ami biztos menjen be levegő neki, meg nem is tettem pont akkorát, mint amekkora az ajtó, hanem kb.másfél-két centivel vékonyabbat.Kicsit talán paranoiás vagyok...de a kutyát nagyon szereti, mert nyáron hűvös, télen meg nagyon jó meleg. Volt, hogy kimentem a mínusz 20fokban, éjjel, tomboló hóviharban, hogy megmérjem az ólban a hőmérsékletet, és ha nem látom el sem hiszem, de 19 fokot mutatott. Olyan jól belehelte magának, és olyan jól tartotta hőt. A kutya bundája meg tök meleg volt, és horkolva aludt odabent kiterülve...:D
2013. jan. 7. 12:54

Igen, az nem árt. Főleg, ha szabadon áll a ház. Nálunk a verandán volt, de más elbontottuk, nincs rá szükség. Szabadon vannak a kutyák.

Nyárra, ha sikerül, egy raklapot leteszek majd, és valami árnyékolót is szerkesztek rá valahogy, különben gödröt ásnak.

2013. jan. 7. 07:47
Én csinálnék a kutyaház elé olyan kis szélfogót / esőfogót is.
34. hamyka
2012. szept. 29. 18:56

És hallom hogy egyre jobban meg akarják szigorítani hogy kinek járhat és kinek nem ez a leszázalékolási pénz, nem is fogom hagyni annyi szent :)


Valamiből nekem is élnem kell :D :D

33. hamyka (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2012. szept. 29. 18:55

És igenis sérült gyereknek számítok!!


Nah csak mondom :D

32. hamyka (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2012. szept. 28. 21:34
olyan háza van a kutyusnak hogy középen van a bejárat :D függöny nincs rajta szerintem ugy is szét szedné, kereszt anyum szokott szalmát hozzni a kutyusnak de a régi házában idáig mindég ki turta.....
31. hamyka (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2012. szept. 28. 21:33
honan szerezzek én raklapot? :D
30. hamyka (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2012. szept. 28. 21:32

köszy drága :)


anyit tudok segíteni hogy labrador tacsi keverék kutyám van, szal olyan közepes méretű kutya, 10 kg-nál biztos nincs nehezebb, fekete színű az egész kutya, kereszt apám rengeteget szenvedett már vele, állandóan elszabadul :(


pedig kap:


Enni-inni


főztem már én is neki de az én kajámat nem ette meg, ha meg is ette akkor nehezen, szerintem azé nem eszi meg az én kajámat mert kereszt anyum szokta etetni, kap kutya ropit, (persze olcsó kímérőset:D)


meg tésztát, krumplit :D


macskáknak: macska ropi, néha tej meg májas kenyér :D


megfogattam hogy többet nem kell nekem se kutya se macska :D elegem lett belőlük :D


a cicáknak nincs is háza :D


egy jó db-ig utálta a kutya a macskákat, a mieinket nagy nehezen megszokta és láttam hogy be feküdt a kutyus mellé alukálni :D

2012. szept. 28. 16:24

Nem. A raklap kiváló aljazat, sőt a meglevő házat is rárakhatod. Ha nem közvetlenül a hidag földön áll, máris jobban tartja a meleget.

Ha kettő van, az egyikről leszedsz pár lécet, és a másik raklapra szögezed, ahol eddig nem volt léc, lesz egy sima felületed. Akkor már csak az oladalak és a tető kell.

A legfontosabb a kutyaházban, hogy a kitya be tudja szuszogni, amikor hideg van. És menedék számára az esőben, hóban.

Azért kérdeztem, mekkora a kutya, hogy méreteket tudjak nagyjából. Írod, hogy nagy...de mindenkinek más számít nagynak.

Sokan a ház közepén vágnak ajtónyílást, de ez nagyon helytelen. Akárhogy bújik be a kutya, jön rá a hideg. És akkor hiába van akármilyen szigetelés. Mindenképpen az egyik sarkához kell tenni a nyílást, és az ne legyen sokkal nagyobb, mint a kutya, sőt: ha bemegy, a fejét le kelljen hajtania. Csak a benti rész legyen kényelmesen magas. Tágas is annyira legyen, hogy a kutya állva meg tudjon fordulni benne.

A nyílást le kell függönyözni. Sok kutya viszont nem tűri, leszedi a takarást, ezért is jó, ha jó helyen van a bejárat. Ha teljesen nyitott marad, a kutyára akkor se vág a hideg.

No a többit majd később hozzáírom, most dolgom van.

28. hamyka
2012. szept. 28. 15:55
já vagy azé kell a raklap hogy szétszedném és ebből lenne a kutyaház? :D
27. hamyka
2012. szept. 28. 15:54

ja és 2 fajta hungarocellt látok:


1. homlokzati


2. lépés állo


na most melyik kell?


és nem tom itt Szegvár és környékén ki árulhat ilyesmit :D


írjátok össze teljesen hogy mi kell 1 kutyaházhoz :D

26. hamyka (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2012. szept. 28. 15:52
raklapot honan szerezzek? és minek a raklap? a szögnek még talán van értelme :D de nem értem minek a raklap :D
25. hamyka (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2012. szept. 28. 15:51

Nagy kutya :D és jelenleg van a kutyuskának háza mert kereszt apu csinált neki, de azért úgy kíváncsiságból érdekelne hogy még is hogy kell kutya házat csinálni :D


asszem hungarocell is kell,honan érdemes venni, és mennyit és milyen vastagságút? :D


írjatok össze boltokat honan érdemes be vásárolni a dolgokat :D

24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Hamyka)
2012. szept. 27. 02:36

Hamyka! Mekkora a kutya?

Mérd meg a háta magasságát a lapockájánál, a feje mögött, a hátától a földig. Ezt hívják marmagasságnak egyébként.

Mérd meg, milyen hosszú a kutya, az orrától a fenekéig.

Segítek megtervezni és megcsinálni a kutyaházat.

Amire szükség lesz, az pár deszka, de jó lesz egy-két raklap is. A legjobb lenne mindkettő. És jó lenne régi fajta zsák, ami vastag vászonból van, vagy valami rossz kabát.

Pár jó facsavar is kell, és szögek.

23. hamyka (válaszként erre: 22. - Hamyka)
2012. szept. 26. 23:35

Bár 2016-tól be akarják tiltani hogy meg kötve legyen a kutya :D


és bocsánat a hülye kérdésért de nem tudtam másképp megfogalmazzni:D

22. hamyka
2012. szept. 26. 23:34

ja és olyan kérdésem lenne még hogy:


Mihez tudom hozzá kötni a kutyát?


Úgy értem a fán kívűl :D


létezik valami olyasmi cucc hogy:


Földba csavarható és mindenféle hekkelés nélkűl rá tudom tenni a kutyaláncot?? ill forgot és kutyaláncot és kutya nyakörvet hol kapok? remélem tudtok segíteni :D

21. hamyka
2012. szept. 25. 23:48

Videó mindenképp jobb lenne azt jobban megértem, és jobb látni is, illetve beszerző helyeket is írjatok :D


előre is köszyke :)

2012. szept. 25. 17:09
merd meg a kutyad marmagassagat ha megvan,megvan az ajto magassaga...ahhoz viszonyitsd a kutyahazat
19. bnedora (válaszként erre: 17. - Hamyka)
2012. szept. 25. 11:43

Sehol, max. magánembertől.

Találtam neked egy linket:

[link]

18. hamyka (válaszként erre: 17. - Hamyka)
2012. szept. 25. 11:06
ill kapok? :D
17. hamyka (válaszként erre: 15. - Bnedora)
2012. szept. 25. 11:06

és hol kapol olcsón jót? :D


Nah csak kérdezem :D

16. bnedora (válaszként erre: 8. - CILUSKA)
2012. szept. 24. 22:57
Gratulálok! Még annyit tennék hozzá, hogy az aljzatot duplán kell megcsinálni és közé hungarocellt kell betenni, hogy melegebb legyen.
15. bnedora (válaszként erre: 12. - Hamyka)
2012. szept. 24. 22:54
Nem szakember kell, hanem vásárolni kell egyet.
14. hamyka (válaszként erre: 13. - Kisj)
2012. szept. 24. 21:41
köszy a sok segítséget de 1 vídeó jobb lenne :D
13. kisj
2012. szept. 23. 11:05
12. hamyka
2012. szept. 18. 23:41

jajj, ilyenekhez én hülye vagyok, inkább kérek segítséget vagy hívok szakembert :D


használt ajtót hol lehetne találni? :D


jobb az ilyesmit szakemberre bízni szerintem, még ha túlsokat is kér érte.....

11. hamyka (válaszként erre: 9. - Hamyka)
2012. szept. 18. 23:24

én még ennyire sem tudom mint amenyyire te :D


és remélem tegeződhetünk :D

10. hamyka (válaszként erre: 8. - CILUSKA)
2012. szept. 18. 23:23

jaj de ügyeske vagyol :)


nem vagy kétbalkezes, ugyan már :D


esetleg 1 vídeó rola? :)

2012. szept. 18. 23:22

Jelenleg van a kutyuskának kutyaháza mivel kereszt anyum szólt kereszt apámnak és így lett a kutyuskámnak háza.....


van tégla háza is de a kutyuska elkezte szédszedni :(


a kutyaház:


nem tudom pontosan mekkora, se túl kicsi se tulnagy nem kell


kb menyi faanyag kellhe hozzá, meg szigetelő anyag meg csavar meg mit tom én mi?


fúrom az van asszem, bár nem tudom mennyire műkődő képes......

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook