Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Káros-e a túlzott ásványvízfogyasztás vagy sem? fórum

Káros-e a túlzott ásványvízfogyasztás vagy sem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
38. Kryon (válaszként erre: 37. - Stöpszli)
2007. márc. 17. 23:09

És elárulod,hogy mi az???????????????

Mi PI vizet iszunk és főzéshez is azt használjuk.

2007. febr. 17. 14:59

Röviden ennyi, ha valakit érdekel, nagyon szívesen tudok még hajmeresztő dolgokat írni, persze van megoldás is.

A mi családunkban már működik.

2007. febr. 17. 14:55

A klór károsító hatásai


A csapvizet klórral fertőtlenítik. Majdnem minden ország hatósága megállapítja a víz

klóradagolásának minimális értékét, viszont megfeledkeznek a maximumról. Így adódik, hogy vannak

olyan nagyvárosok, ahol hatalmas klórmennyiség „pezseg” az ivóvízben. A városok óriási

víztározókban,"korszerű" irodaházakban a csapvizet tartályba gyűjtik. A tárolás során a klór egy része

távozik, amit pótolnak mielőtt a vezetékbe engednék a vizet. Ebből a folyamatból következik az, hogy

a klórpótlás által, egyes helyeken különösen koncentrált mennyiségben folyik klór a csapból.


A fertőtlenítés az ember bélrendszerében káros és létfontosságú szervezetbarát

baktériumokat is (pl. Bifidus) elpusztítja. A kártékony baktériumok, nagyobb életerejük folytán

rezisztensebbekké, ellenállókká válnak a klórral szemben, melynek eredménye, hogy könnyedén

felülkerekednek a jótékony baktériumokkal szemben. A jótékony baktériumok hiánya miatt indulnak

meg az erjedési folyamatok, és kellemetlen szagú gáz, széklet keletkezik.


A klór eltünteti vitaminokat is. Vegyi reakcióba lép velük, így egy pillanat alatt eltűnnek. A

klóros vízben főtt bioételek vitamintartalma is eltűnik.


A klórgőz vagy trihalometán veszélyei


A klór a bélflórát pusztítja, a víz főzésével keletkezett klórgőz pedig erős rákkeltő anyagot, a

trihalometán nevű gázt tartalmazza. Trihalometán egy Klór, Bróm, Fluor, Jód, azaz a négy

vegyületéből áll. Ez a négy anyag három metánnal kötést alakít ki és hozza létre a mérgező

trihalometánt.


Ha csapvíz 20oC fokos, akkor a trihalometán kipárolgás, pl. 22 egység, de ezt hevítve 100 C

fokon a kipárolgás 70 egységnyi. A klórtartalmú csapvíz forralásával háromszor-négyszer több

rákkeltő anyag szabadul fel. A forralt csapvízből készült babatápszer, tea, leves vagy kávé igen

jelentős trihalometánt juttathat a fogyasztó szervezetébe. Egy forró kád vízbe való beülésnél a vízben

levő klór nem csak a bőr felületén keresztül károsítja szervezetünket, hanem a kipárolgó mérges

gázon keresztül is. Fürdéskor 15 perc alatt a pórusokon jelentős klór hatol be, a haj csapzottá válhat

(emiatt különböző balzsamokat, újabb vegyületeket alkalmazunk).


A klór tartalmú WC szagtalanító és tisztító termékek vagy mosószerek keveredésekor klórgáz

szabadul fel. Ezt belélegezve már nem egy háziasszony halálesetét jegyezték fel.

2007. febr. 17. 14:54

A vízcsövek veszélyei


A vegyi anyagokat tartalmazó csapvíz különböző anyagú csöveken keresztül érkezik hozzánk.

A vascsövek néhány év alatt rozsdásak lesznek. Előfordul az is, hogy a vízvezeték még azbesztet

tartalmaz.


A polietilén csövek a legveszélyesebbek. A vízben szállított vegyszerek a csövekből

alkotórészeket is kioldanak, amik a szervezetbe kerülve a kárt tovább fokozzák. Új otthon

kialakításakor ezért fontos a vízcsövek megválasztása. A csapvíz vegyianyag tartalma további

mérgeket old ki a vízcsövekből.


Biztonságosak-e a felszín alatti vizek és az esővíz?


Napjainkra már a felszín alatti vizeink nagy része is elszennyeződött. A modern ember ipari

tevékenysége által keletkezett szennyeződések a talajba és talajvízbe is bejutottak. Ma már nem tudni

mi minden kerül az ivóvizet adó rétegekbe.


Az eső sem kivétel a szennyeződéstől. Az európai eső savas. Európa és a világ más tájairól

származó gyárak füstjéből kioldódott vegyi anyagok szennyezik az esővizet is. A savas eső

legfélelmetesebb következményét a kiszáradt és elpusztult fákon és növényeken láthatjuk. Mivel a

Földön az élethez szükséges oxigént a növényzet termeli, mondhatjuk, hogy minden élőlényt a

növények látnak el élettel.

2007. febr. 17. 14:53

A mai vízkörülmények

A földi élet egyik legriasztóbb veszélye a tiszta ivóvíz hiánya. Több fejletlen országban

szennyezettebb vizet isznak, mint amit Európában a kocsimosáshoz használnak.

A vízművekben fertőtlenítés címén óriási mennyiségű olcsó, de a szervezet számára hasznosnak egyáltalán nem nevezhető klórt használnak.

A folyók iparilag szennyezettek, és azok vizét használják a városi vezetékes víz előállítására.

Ha mindenki tudná, hogy miből és hogyan keletkezi a csapvíz, bizonyára megrémülne, és nem merne inni belőle.

Általában mi csak a csapból kifolyó vizet láthatjuk,ezért nyugodtabbak vagyunk, de hogy mi történik a másik, a láthatatlan oldalon, nem tudjuk.űAkezelt szennyvizet újra folyókba engedik, majd belőle valahol az elsóbb szakaszon egy másik ország vagy település ivóvizet állít elő, a töménytelen mennyiségű fertőtlenítő anyaggal terhelt vízből. Ezt még könnyű elképzelni.

Szennyvízből, fertőtlenítő (azaza az apró élőlényeket elpusztító) vegyszerek segítségével ivóvizet előállítani nagyon könnyű, de ha erről mindenkinek tudomása lenne, szívesen inna belőle?

Ha az otthoni csapvízhez- a biztonság kedvéért- tisztító-, fertőtlenítőszert adagolna, nem biztos, hogy képes lenne meginni.

Gondoljunk bele, hogy az ivóvizünket adó folyó felső szakaszán hány korház, sebászet létezik?

Ezekben a korházakban akár Aids-es, rákos,fertőző fekélyes, hormonokkal kezelt, és egyéb betegek lehetnek.

Az onnan származó, váladékaikat tartalmazó csatornavíz, a gyárak szennyvize is mind belekerül abba a vízbe, amíből mi iszunk.

2007. febr. 17. 14:37

Sav-bázis egyensúly testünkben


Szervezetünk szigorúan meghatározott folyadéktérben, és kémhatás- értékek között tud élni.

A kémhatás, (pH) azaz a szervezet savas- vagy lúgos bázikussága, a hidrogén ionok (H+)

koncentrációjától függ. A szervezetünk különböző részei különböző kémhatású környezetben

működnek. Az emésztés részeként gyomrunk erősen savas, viszont a vékonybél erősen lúgos. A

vérünk normál pH értéke 7. 38- 7. 42 között mozog, ami enyhén lúgos kémhatású. A szervezet sav-

bázis egyensúlyát a légzés, folyadékok általi puffer rendszerek (bikarbonát, foszfát), a vese

kiválasztás és vizeletürítés szabályozza.


A vér pH értéke meghatározza sejtjeink működését. Túlzottan savas környezet élettani stressz

a szervezet számára. Ilyenkor felborul a normál működés, növekszik a csontok kalcium vesztesége,

növekszik a cortizol szint, növekszik izomveszteség, károsodnak a bélfalak, a sejtek elhalnak.

Gyulladásos folyamatok alakulnak ki, csökken az immunvédekezés, felgyorsul az öregedés, és rákos

folyamatok indulhatnak el.

2007. febr. 17. 14:32

Sav-bázis egyensúly testünkben


Szervezetünk szigorúan meghatározott folyadéktérben, és kémhatás- értékek között tud élni.

A kémhatás, (pH) azaz a szervezet savas- vagy lúgos bázikussága, a hidrogén ionok (H+)

koncentrációjától függ. A szervezetünk különböző részei különböző kémhatású környezetben

működnek. Az emésztés részeként gyomrunk erősen savas, viszont a vékonybél erősen lúgos. A

vérünk normál pH értéke 7. 38- 7. 42 között mozog, ami enyhén lúgos kémhatású. A szervezet sav-

bázis egyensúlyát a légzés, folyadékok általi puffer rendszerek (bikarbonát, foszfát), a vese

kiválasztás és vizeletürítés szabályozza.


A vér pH értéke meghatározza sejtjeink működését. Túlzottan savas környezet élettani stressz

a szervezet számára. Ilyenkor felborul a normál működés, növekszik a csontok kalcium vesztesége,

növekszik a cortizol szint, növekszik izomveszteség, károsodnak a bélfalak, a sejtek elhalnak.

Gyulladásos folyamatok alakulnak ki, csökken az immunvédekezés, felgyorsul az öregedés, és rákos

folyamatok indulhatnak el.

2007. febr. 17. 14:32

Megfelelő folyadékpótló italok


A folyadékpótlás legegyszerűbb eszköze a mindennapi életben a tiszta víz.


A vizet tartalmazó folyadékok nem egyenértékűek a vízzel. Minden ital, ami édesítőt, szénsavat,

színezéket tartalmaz, már nem minősül tiszta víznek. Fogyni kívánóknak, magas környezeti

szennyezettségben – szmogban – élőknek valamint allergiás, gyulladásos és májbetegeknek fontos

ezt szem előtt tartani. Számukra a tiszta víz (és ásványvíz) ajánlott folyadékpótló ital a szervezet

megfelelő méregtelenítésének biztosítására.

Kerülendő italok:

- Koffein tartalmú italok: kóla, kávé, tea

- Alkohol tartalmú italok: sör, bor, koktélok, égetett szesz

- Koffein és alkohol tartalmú italok, vízhajtó szerek, amik növelik a folyadékvesztést.

- Szénsavval dúsított italok (a széndioxiddal dúsított italok gyomortelítettség érzetet, és büfögést

okoznak, ami csökkenti az ivásvágyat.

- Magas cukortartalmú italok: juice-ok, koncentrált szörpök (a magas cukortartalom lassítja a

folyadékfelszívódást)

2007. febr. 16. 12:43

Nem káros.Az emberek töbsége,még az ajálott

folyadékmennyiséget sem viszi be a szervezetébe.

Ajánlott:1,5-2 lier naponta.

2007. febr. 16. 12:38
Szerintem minél változatosabb ásványvizet fogyasztunk,annál több ásványianyag jut be a szervezetünkbe.Ami az egyikben nincs meg az a másikban megtalálható.
28. Gáspi
2007. jan. 27. 19:58
Az utóbbi időben megnőtt az ásványvíz fogyasztás,mert sokan szeretnének egészségesen élni.Ez jól is van így, csak jól meg kell nézni milyen ásványvizet veszünk.A sokféle ásványi sóval dúsított víz vese- és epekövet ill.még érelmeszesedést is okozhat.Egy gastroenterológustól hallottam.Az orvosok sem ajánlják az ilyen típusú ásványvizeket.
27. Mágika75 (válaszként erre: 24. - 09d65bf33d)
2007. jan. 27. 09:51

Szia Borzi,


Jana-t lehet kapni az Interspar üzletek némelyikében.

Látom debreceni vagy... Én budapesti, itt ugyan több Interspar van, de itt sem mindben van Jana. :-)

2007. jan. 17. 16:27

Én egyéves korig csak forralt,lehűtött csapvizet adtam mindhárom gyermekemnek.

Mi is próbáltuk az ízesített Jana vizet,de nem nyerte el a tetszésünket,furcsa íze volt.

Szerintem a babavizes palackokat is szénsavmentes ásványvízzel töltik meg,csak két-háromszoros áron adják el,mondván,hogy egészséges,kifejezetten babáknak való.Üzleti fogás.

A babáknak szerintem két szoptatás között szüksége van vízre,hiába is állították nekem a védőnők,hogy elégséges ha csak szopik a gyerek,az anyatej.(Ha valaki szomjas,akkor nem cukros tejes akar inni,hanem olyasmit,ami oltja is a szomját,tehát vizet.)Amikor már főzelékeket is bevezettem a gyerkőceimnek,akkor különösen szükség volt a tiszta,bac.mentes vízre.

25. nono80 (válaszként erre: 24. - 09d65bf33d)
2007. jan. 15. 14:56
Sajna pont a Norbi babavízről tudtam meg!Úgyhogy azóta a jól bevált forralt vizet használom!
24. 09d65bf33d (válaszként erre: 23. - Nono80)
2007. jan. 15. 14:18
Melyik palackozott babavízről tudtad meg ezt? Én eddig Janát adtam a kisfiamnak, de azt nem is lehet babavíznek nevezni, mert ott egyértelmű, hogy ugyanaz a víz van benne, csak az a babák számára is megfelelő. Kár hogy mostanában nem lehet kapni, ezért a Norbi-féle áványvizet adtam neki, de félek hogy az nem olyan jó minőségű.
23. nono80
2007. jan. 15. 09:59
Engem meg az bosszantott fel,hogy megtudtam,a palackozott babavizet és a sima szénsavmentes ásványvizet is ugyanazzal a vízzel töltik fel!Elég inkorrekt dolognak tartom!Az ember nyugodt szívvel adja a gyerekének,aztán kiderül,hogy tele van olyan dolgokkal,ami nem jó a bébinek!
22. PIROS35 (válaszként erre: 21. - Venes)
2007. jan. 15. 09:27

Épp ezért indítottam ezt a topicot,mert én is nagyon sokat hallottam arról,hogy az ásványvíznek nemcsak jótékony hatása van,hanem sok esetben okoz(hat) vese- vagy epeköve(ke)t.De midenhol csak azt hangsúlyozzák,hogy mennyire egészséges,és hogy minél többet igyunk meg belőle,nyáron akár 3 litert is.

Kiváncsi voltam a többiek véleményére,hogy kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban.

21. Venes
2007. jan. 14. 08:27

Hát...én nem akarok itt senkit sem meggyőzni semmiről, de nekem akkor alakult ki vesebetegségem és vesekövem, mikor elkezdtem inni ásványvizet. Az ajánlott napi 2 litert ittam, mert előtte 17 évig nagyon nem voltam valami nagy ivó és mégsem volt semmi bajom. Napi egy bögre teát ittam, meg max. leves még mellé.

Maj elkezdtem a mindenhol hallott ajánlott napi ásványvíz fogyasztást és tessék...Persze nem azonnal ütött be a ménykő, hanem pár hét elteltvel.


Mióta megint ,,keveset" iszok, amit úgy érzek, hogy nekem éppen alég, azóta semmi bajom.

20. inke
2007. jan. 13. 20:05

Ha valaki vesz csak egy 1 deci csapvizet,es azt megnezne mikroszkop alatt,meglatna mennyi karos anyagot megiszunk ,a legtisztabb csapviz is mit tartalmaz.pl rozsdaszemcsek, olom, kloroform, koolajszarmazekok, valamint mas karos anyagok .

egy pohar csapvíz elfogyasztasaval tobb millio szinergista bakterium kerul a szervezetunkbe.

Legveszelyesebb, hogy a klor kemiai reakcioba lep a vizben levo szerves anyagokkal, ennek kovetkezteben trihalogen vegyuletek keletkeznek. Tudomanyos kiserletek folyaman bizonyitast nyert, hogy ezek nagyobb menyisegben, laboratoriumi allatoknal rakkelto hatasuak.

Robert Morris ismert amerikai kutato vezetesevel komoly kutatast vegeztek az ivovízben levo klor emberi szervezetre gyakorolt hatasarol. Munkajuk szoros kapcsolatot tart fel a kloros vizfogyasztas es a belso szervek rakos megbetegedesei kozott. Azok, akik 40 evig kloros vizet fogyasztottak, 70 %-kal nagyobb esellyel betegszenek meg rakban, mint azok, akik klormentes vizet fogyasztottak. A klor onmagaban is mereg, valamikor hadi mereganyagkent is hasznaltak.

A forralassal elpusztulnak a vizben levo bakteriumok, es eltavolodnak a konnyu illo anyagok. Viszont mas anyagok koncentracioja nyilvanvaloan novekszik (a parolgas miatt). Tehat a forralas nem oldja meg a viztisztitast.


Tea keszitesekor a viz felszinen vekony hartya jelenhet meg.Ez a jelenseg a viz kemenysegere utal es a viz magneziumtartalma okozza.

ez nem okoz kart!

2007. jan. 13. 18:43

Sziasztok!

Én azt tudom mondani, hogy nyáron, vizsgákra készülve a 4. emeleten naponta kb 3 liter ásványvizet ittam, kb 3 hétig. :) Nagyon jól esett, mivel napközben komolyabb ételt nem igazán kívántam a hőség és az izgalom miatt.

Semmilyen mellékhatását nem észleltem, se jót, se rosszat :)

A szervezet sztem majdnem mindig jobban dönt ilyen helyzetekben, így én úgy látom, ha esetleg vmilyen ásványianyag túladagolás lépne fel (ami átlagos összetételnél nem reális), egyszerűen nem esne jól...

Nem hinném, hogy általában rosszabbak vagy jobbak lennének egy tiszta forrásvíznél, de sajnos olyat már nem igazán találhatunk :(

18. enikö
2007. jan. 12. 14:31
a túlzott_az igen
17. BaloghneAdri (válaszként erre: 11. - PIROS35)
2007. jan. 12. 13:32

Próbálnál nálunk csapvizet inni. (Somogy Megye, Kutas)

Gondold el, volt olyan, amikor nem mertünk belőle levest főzni, mert olyan sárga volt a rozsdától, arról nem is beszélve, hogy a sok klórtól és vastalanítótól pocsék íze van.

Abban viszont teljesen igazad van, hogy van olyan ásványvíz (én csak a szénsavmenteset bírom meginni), hogy olyan utóíze van, hogy csináltam belőle italporból ICE Teát, de azt sem bírtam meginni, mert még így is förtelmes volt az utóíze, és nem volt egy utolsó márka.

2007. jan. 12. 07:43
A nagyobb gyerkőceim sulijában nincs büfé,és csak rágcsálnivalót,almát tudnak gépből venni,illetve kávéautomata van,amiből gyerekek számára max.forró csoki iható.Kevés nekik a folyadék egész napra,és itthon sem nagyon isznak csapvizet,ezért szoktam nekik teát főzni,mert nem akarom mindig a szénsavas kólával "tömni" őket.Az ivólevek,rostoslevek is elég cukrosak,savasak.A nagyfiamnak a szénsavas italoktól és az almalétől szokott fájni a gyomra.Kivizsgálták,állítólag sok a gyomorsava.Már ásványvízből is nagyon sokfélét kipróbáltunk,és az enyhe,csökkentett Na és ásványianyag tartalmú,valamint az ízesített fajták inkább bejöttek.A szénsavmentes változat olyan íztelen,mintha csapvíz lenne.Ha teát főzök,akkor sem "cukrozom agyon".
15. PIROS35 (válaszként erre: 14. - Agnes.b)
2007. jan. 12. 07:30
Köszi hozzászólásodat.Én is attól tartok,hogy valamilyen káros anyag(ok) kioldódhatnak,ezért inkább felkelek fél-egy órával korábban,hogy legyen ideje a teának kissé kihűlni,vagy más innivalót öntök nekik,ha sietni kell.
14. agnes.b (válaszként erre: 7. - PIROS35)
2007. jan. 10. 10:40
De bizony van.Azok a műanyag palackok nem hőállóak, így a lágyulás során bizony káros anyagok oldódnak ki belőle, és kerülnek a teába.Nekem reggel első dolgom,hogy megfőzöm a teát, aztán hideg helyre teszem(félig nyitott ablak elé)- így mire tölteni kell,már nem forró.
2007. jan. 10. 08:03
szerintem nem , csak ne mindig ugyanazt a márkát idd nap, mint nap, hanem váltogasd, mert minden ásványvíznek más és más az összetevője
12. syl33
2007. jan. 9. 19:31

Ásvány víz vagy csapvíz??? Igen jó kérdés de csapvizet mi sem fogyasztunk maximum amikor teát főzünk.

Ásványvízben nekem is nagyon bevállt a Fonyódi de ami citromaromával van megbolondítva.

A túlzottan magas ásványi tartalom sem igazán jó a szervezetnek.

11. PIROS35 (válaszként erre: 10. - Nívea)
2007. jan. 7. 20:04

Sokan azt mondják,hogy a csapvíz túl klóros,viszont az ásványvizekről én is sok rosszat hallottam.Bár bevallom,hogy mi se nagyon fogyasztunk csapvizet.Az ásványvízben sem mindig a legdrágább a legjobb minőségű.Állítólag a fonyódi forrásvíz nagyon egészséges,mert nem klóros,igaz nincs is benne ásványianyag,hanem mélyről fúrott,tiszta víz.

Azt is hallottam,hogy az arra hajlamosaknál vesekövet is okozhat,mivel a vesekövek egy része lehet calcium-összetételű is,ami az ásványvizekben nagyon nagy százalékban megtalálható.

És van olyan ásványvíz is,ami szinte ihatatlan,vagy furcsa utóíze van,(a vastartalma miatt lehet talán).

10. Nívea
2007. jan. 7. 14:30
Egy termékbemutatón azt vizsgálták egy szűrőkészülékkel, hogy az ásványvíz több mocskot és ártalmas anyagot tartalmaz, mint a csapvíz.Biztos van benne vitamin, meg ásványi anyag, de sokkal több káros hatása van, mint segítő.Állítólag!(?)A világelső Szentkirályi az utolsók között a 3. helyen áll tisztaságban.
2007. jan. 6. 08:33
Én úgy hallottam,hogy az üzletekben vásárolt ásványvízek tartalmaznak enyhén vasat.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook