Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Káros-e a túlzott ásványvízfogyasztás vagy sem? fórum

Káros-e a túlzott ásványvízfogyasztás vagy sem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2007. jan. 4. 18:54

nálunk erdélyben számtalan ásványvizforras van!

de sokhelyen már nem lehet szabadon hozzaférni,mert valakik tulajdonukba vették:(

2007. jan. 4. 18:52

A gyerekeknek reggel suliba menet szoktam rakni fél literes palackban innivalót.Mikor mit:ivólevet,szénsavas üditőt (bár ezt ritkábban)és teát.A forró tea különösen jól esik télen,amikor hideg van,de reggel nem mindig van idő arra,hogy hűljön a tea,mielőtt a flakonba öntöm.

Nincs annak káros hatása,hogy ha forrón öntöm a műanyag flakonba a teát?

2007. jan. 4. 18:51

régebben az ásványvizet elsősorban nagy ásványianyag tartalma, vélt vagy valós "gyógyhatása" miatt fogyasztották, addig ma ezeket a vizeket természetes, eredeti tisztasága és jó íze, jó szomjoltó tulajdonsága és nem utolsósorban más italokkal szemben az energiatartalom hiánya miatt fogyasztjuk.

Az az ásványvíz amelynek bizonyítottan gyógyhatása van: gyógyvíz. A gyógyvizek általában kellemetlen ízűek. Ilyenek a keserűvizek, jódos vizek, stb. Ezek a vizek a gyógyítást vagy a betegség megelozését szolgálják.


A palackozott természetes ásványvíz olyan víz, amelyet még semmiféle emberi beavatkozás nem ért és ezért eredeténél fogva tiszta. A víznyerő helyen palackozzák, semmiféle idegen anyagot nem tartalmaz, az esetleg szükséges vastalanításon kívül más módon nem kezelték és legfeljebb szén-dioxidot adtak hozzá.

Az ásványvízben lévő ásványi anyagok éppen olyan szükségesek az emberi szervezet számára, mint a vitaminok.

Állítólag a csapvíz sokkal egészségesebb,mondják sokan,de csak épp azt nem tudják sokan,mennyi káros anyagot tartalma, hogy milyen összetételű vizet iszunk, ha kinyitjuk a vízcsapot?

Összetétele attól függ, hogy a vízművek milyen eredetű vizeket kevert össze és engedett a hálózatba.

Soknak nem volt alkalma meglátni egy mikroszkop alatt,milyen az ivoviz:(

Az ásvány viz a legegészségesebb!Na persze az eredeti ásványviz!

5. kft
2007. jan. 4. 16:11
csak a szénsavas ,az enyhe kifejezetten egészséges,persze csak a jó minőségűek.
2007. jan. 3. 15:02

Rengeteg más üdítő is van műanyag flakonba, ennyi erővel azok ugyanilyen veszélyesek..

Ami a szénsavat illeti, velem is fordult már elő, hogy reggel éhgyomorra ásványvizet ittam, aztán kih*nytam a gyomorsavam..

Mindamellett elég sok szénsavas üdítő létezik, ezek ugyanolyan károsak lehetnek..

Szerintem mértékkel azért lehet fogyasztani

2007. jan. 3. 15:01
Az attól függ, hogy milyen ásványvizet iszol.Ha alacsony Na-tartalmú, akkor annyit ihatsz belőle, amennyit akarsz.
2007. jan. 3. 14:58

Ma hallottam a rádióban,hogy Angliában végeztek egy felmérést az ásványvíz fogyasztásával kapcsolatban.Kísérletet is tettek arra vonatkozóan,hogy két pohárba öntöttek vizet,az egyik csapvíz volt,míg a másik szénsavmentes ásványvíz.És a sima csapvíz jobban ízlett az embereknek,bár utólag tudták meg,hogy melyik melyik.

Valami olyasmi is elhangzott,hogy a műanyag flakonból kioldódnak bizonyos vegyületek.És hogy a túlzott ásványvíz fogyasztás káros lehet,akár vesekövet is okozhat,ill.a szénsavas változata gyomorégést,-fekélyt is okozhat.

Állítólag a csapvíz sokkal egészségesebb,és legalább ugyanolyan tiszta,mégis iszonyú sok pénzt költenek az emberek ásványvízre.

Mi is rengeteget fogyasztunk belőle.

Ti mit gondoltok a témával kapcsolatban?

2007. jan. 3. 14:50
Káros-e a túlzott ásványvízfogyasztás vagy sem?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook