Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Káros-e a túlzott ásványvízfogyasztás vagy sem? fórum

Káros-e a túlzott ásványvízfogyasztás vagy sem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2007. jún. 15. 20:44
Hű, én meg sem nézem, ha ezen vitatkoztok. Ha egy fajtát iszol mindig, káros lehet az ásványianyag tartalma miatt. Ugyanabból halmnozódhat fel sok. Váltogatni kell. Na jó, csak elolvasom.
2007. jún. 15. 20:11

Oké, tehát részben az emésztést lassítja, részben pedig savasít is a szénsavas ásványvíz.

Nagyon köszi a válaszokat, akkor így már értem a dolgot. Akkor ezentúl csak rózsaszín kupakos jöhet :)

2007. jún. 8. 22:17
A hozzászólásokat olvasgatva, az derűlt ki, hogy jó kis vita kerekedett a víz és ásványvízek körül. A magam részéről a vizet nem tudom meginni (rossz íze miatt), így ásványvizet iszom rendszeresen. Ennek ellenére még nem volt vesekövem, pedig csak egy vesém van születésem óta (kb.15-20 éve iszom). Ennyit szerettem volna hozzá tenni, további jó vitát kívánok!!!!!!
65. Kalthelios (válaszként erre: 62. - Edb6c38cef)
2007. jún. 5. 23:23

Szióóóka!

A testünk belseje normális esetben enyhén lúgos kémhatású. A vérünk pH értéke 7,35 és 7,4 közötti. A 0 pH érték a teljesen savas, a 14 pH érték pedig a teljesen lúgos.


Az egészségtelen táplálkozás elsavasítja a szervezetet.


A főbűnösök a tehéntej és az abból készült összes tejtermék - beleértve a reklámok által agyondícsért bélflóra bacis és gyümölcsös yoghurtokat és a kaukázusi kefírt is.


A túlzott fehérjefogyasztás is nagyon savasít (húsok, tojás).


A többi savasító: a kávé, a dohányzás, a szeszes italok, a szénsavas üdítők - beleértve a bizserevizeket is - és a müzlik. (Ha az emberek tudnák, hogy hogyan készülnek, soha nem ennék!)


Az összes kóla édesített foszforsav. Nagyon jó buditisztítónak és csavarlazítónak. Kipróbáltam. A lányom tejfogát is feloldotta egy nap alatt.


Általában kerülnünk kellene, hogy az étrendünkben a savasító ételek és italok legyenek túlsúlyban.

Amikor valaki fogyni akar, vagy egészségügyi diétára szorul, a legfontosabb a normális sav-lúg egyensúly visszaállítása lenne. (Méregtelenítés)


A szervezetünknek több "esze" van, mint a reklámokkal és téveszmékkel telitömött fejünknek.

Ha nem mérgezzük folyamatosan, képes meggyógyítani saját magát.


Ha az emberek nem savlekötő, emésztést segítő, puffadásgátló és a jóég tudja, hogy még milyen kemikáliákkal tömnék az amúgy is agyonterhelt, elsavasított bélésüket, hanem a minimálisra csökkentenék a savasító ételek, italok fogyasztását, sokkal egészségesebbek lennének, SŐT nem kellene fogyókúrázniuk.


A kedvenc bölcs, kínai mondásom:


HA KI AKARSZ MÁSZNI A GÖDÖRBŐL, ELŐBB HAGYD ABBA AZ ÁSÁST!

64. Erás (válaszként erre: 62. - Edb6c38cef)
2007. jún. 5. 22:05
Azt találtam, hogy az emésztést is lassítja. A diétában ez pedig ugye nem igazán szerencsés dolog...:)
2007. jún. 5. 16:38
én enyhét szoktam inni
2007. jún. 3. 12:10
Valaki meg tudná mondani, hogy miért írják folyton a diétákban, hogy szénsavmentes ásványvíz kell? Egyáltalán, miért egészségtelenebb a szénsavas? Azon kívül, hogy elpuffad az ember gyomra tőle, más olyan hatása is van, ami miatt kevésbé egészséges, mint a mentes? Annyi helyen keresgéltem rá a választ, aki tudja légyszi írja meg.
61. Eszti91 (válaszként erre: 46. - Katica979)
2007. jún. 2. 14:37
én úgy tudom,hogy veseköve akkor lesz vkinek,ha keveset iszik
60. 4726e582cf (válaszként erre: 52. - 0565efa6e6)
2007. máj. 23. 22:26

3 liter folyadék elfogyasztása pl nyáron egyáltalán nem sok. Átlagosan kb 2-2,5 l / nap, amit meg kellene inni. 5 l / nap fölött gyanuzni kell, hogy cukorbeteg a fogyasztó (ha jól tudom).


Csak ásványvízzel fedezni a napi szükségletet nem szabad, ugyanis az ásványi anyagok lerakódnak a szervezetben, érszúkületet okoznak, illetve a veséket is beterheli elég rendesen, ahogy az előttem szóló is írta.

59. Erás (válaszként erre: 57. - E71af41436)
2007. máj. 23. 22:11
:DDDDDD
2007. máj. 23. 21:57
Csak annyit igyál,amennyi jólesik.
2007. máj. 23. 17:20
iegn káros. mert vízköves lesz a végén a hátam :DDDD
2007. máj. 23. 17:16

Igen, főleg ha hosszú ideig ugyanazt a fajta ásványvizet isszuk.

Legjobb az alacsony ásványi anyagtartalmú és buborék mentes ásványviz.

55. Erás (válaszként erre: 45. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 13. 22:45
Akkor írom így: a túlzott mennyiségű ásványi anyag kiszűrése igen megterheli a veséket, ami hosszú távon vesekárosodást okozhat.
54. Erás (válaszként erre: 45. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 13. 22:28

Azért írtam egységet, mert lehet kapni egy mérőműszert, ami nem mg-ban, hanem egységekben mér.

Trutyit pedig azért írtam (vegyük inkább "trutyi"-nak), mert a víz így elemeire bontva gusztustalan, biztosan nem innánk meg. Viszont ha jobban belegondolunk: főzésnél pl. egy pörkölt esetében maga a víz jóformán elpárolog és ez a "trutyi" megmarad az ételeinkben. Jó kis pörköltszaft, főleg ha csapvízből főzünk, amiben ugye rengeteg olyan anyag van, ami igazán nem válik hasznunkra...

2007. ápr. 12. 21:31
Túlzott?Én ,csak annyit iszom,amennyi jólesik.Szerintem nem káros.
2007. ápr. 12. 17:54

Hogy túlzás-e, az attól is függ, mit értünk túlzás alatt.

Azt, hogy a folyadékbevitelünket csak ásványvízből fedezzük (és nem iszunk csapvizet); vagy azt, hogy napi több litert (3 liter fölött) iszunk.

Az első egészségeseknek nem káros, persze a nagyon magas ásványianyag-tartalmú vizeket, gyógyvizeket kerüljük. A második egyértelműen káros (ha csak nem a meleg, a testmozgás miatt emelkedik meg a folyadékszükséglet). Ennyi folyadékra nincs szükség.

51. 0565efa6e6 (válaszként erre: 50. - Reni79)
2007. ápr. 12. 17:49

Nem hinném, hogy ez sokat számítana, literenként 50 mg Na (egészségesekre vonatkozik). De vannak alacsonyabb Na-tartaémúak is.

Használjatok Horváth Rozi-féle csökkentett Na-tartalmú sót (amennyiben nincs ellenjavalatt, pl. káliumkímélő vízhajtók stb.)!

50. reni79
2007. ápr. 12. 13:31
Szerintem a sok nátrium tartalma miatt káros!
49. Katica979 (válaszként erre: 47. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 11. 18:44
Meg nem mondom már hogy milyen orvos mondta nekem.Sajna sokkal kellett már találkoznom.Tehát állítólag azért mert ha egy fajtát túl sokáig fogyasztasz akkor alakulhat ki.
2007. ápr. 11. 15:47
Nem káros.
47. 0565efa6e6 (válaszként erre: 46. - Katica979)
2007. ápr. 7. 21:41
Miért okozna vesekövet?
2007. ápr. 7. 20:44
Azt nem tudom hogy káros e ,de azt tudom,hogy időközönként váltogatni kell a márkákat.Ja meg hogy vesekövet okoz azthiszem.Tehát akkor káros?:-(
45. 0565efa6e6 (válaszként erre: 41. - Erás)
2007. ápr. 5. 14:13

Az ásványianyagot jobb helyeken nem egységben, hanem mg-ban mérik. Ráadásul külön-külön, nem ömlesztve az összeset, így nincs is értelme.Az ásványianyag neked miért trutyi?

Az ásványianyagok "feldolgozása" (rossz szó) nem egy nagy feladat.

44. 0565efa6e6 (válaszként erre: 36. - Stöpszli)
2007. ápr. 5. 14:08

Ehhez hozzá sem szólok, nem telik ki az energiámból...

Tényleg nem ideális a klórosvíz-fogyasztás, aki tud, fogyasszon ásványvizet, de a fürdéssel kapcsolatos dolgokat ne vegyétek komolyan...

2007. ápr. 5. 13:03
Nem.Egészségesebb mint a kóla.
2007. márc. 28. 02:00
Magamról tudom, hogy semmi káros hatása nincs a sok ásványvíz fogyasztásától, mert én nagyon -nagyon régóta csak azt fogyasztok. Régen mikor nem lehetett kapni akkor szódaballonunk volt és csak azt ittam. Csak fürdésre és főzésre használok vízet.
41. Erás
2007. márc. 24. 23:16

Mi beszereztünk egy víztisztító berendezést, nem volt olcsó, de nagyon-nagyon megérte! Ha hiszitek, ha nem, annyira megszoktam már a tiszta, friss víz ízét, hogy egyszerűen nem bírom meginni a csapvizet, pedig felénk azért nem rossz ízű a víz (legalábbis eddig én is azt tartottam). Azt ásványvizek ízét sem igazán szeretem már.. Egészségesnek hittem őket, aztán megtudtam pár dolgot. A műanyag palackokból állás közben is oldódnak ki káros anyagok! Ha egy ember egész élete folyamán csak ásványvizet iszik, az annyit jelent, hogy majd 90 kg kőzetet fogyaszt el. Belegondolva, igencsak megterhelő a szervezetnek ennyi ásvnyi anyagot feldolgozni, nem csoda, ha kialakul némely, ezzel összefüggő betegség. Ásványvizet csak kúraszerűen szabadna inni!

Ha egységekben mérjük az emberek számára szükséges ásványianyag-mennyiséget, a szükséges egységhez (ami kb. 30-40 egység) viszonyítva a csapviz 100-200, az óbudai babavíz 400, a magitszigeti víz pedig 600 egységet tartalmaz!!! Elektrolizissel bárki meggyőződhet róla, mennyi trutyi van ezekben a vizekben. Kicsapatva gusztustalan mind! Elgondolkoztató, hogy mit adunk a babáinknak. (Az adatlapomra feltettem egy képet, megnézhetitek.)

A csapvíz bizony tele van méreggel, gyógyszermaradványokkal. A Duna vize ismereteim szerint 20 tonna gyógyszermaradványt tartalmaz vizeletből, gyógyszergyáraktól, amit bizony kénytelen-kelletlen elfogyasztunk.

Éppen valamelyik nap néztem meg a víztisztítónkban lévő szűrőket -kb. 3 hónapja üzemel- majdnem rosszul lettem, milyen mennyiségű koszt szűrt ki eddig. És a nagyját pedig nem is látom, mert a lefolyón keresztül távozik. Eddig megittuk mindet...

A csapvíz forralásához: az "előírt" 5 perc sajnos nem elég ahhoz, hogy a vízben lévő bacikat elpusztítsa, 20 percig kellene forralni, hogy eme műveletünk eredményt hozzon.

2007. márc. 18. 13:27
Régebben a tv hangos volt egyes ásványvizek, tisztított vizek minőségéről ill jótékony hatásáról. Én mindíg 1 fajtát veszek az óbudait. Szerintem abszulút nem káros, sőt.
2007. márc. 18. 11:18
szerintem az ásványvíz nem egészségkárosító hatású
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook