Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Káros a pattanások nyomkodása? fórum

Káros a pattanások nyomkodása? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. márc. 8. 08:59
Igen, mert a gennyes része belekerül a nyirokrenszerbe és akkor teljes szétterjed, a véráramon keresztül
34. Suhi
2007. dec. 11. 09:16

Sziasztok!


Nekem is meggyűlt a bajom a pattanásokkal. Mindig a bal állcsontomon jelentek meg és teljesen begyulladtak, nagyon csúnya és fájdalmas volt. Nem is lehetett kinyomni. Nem tudtam rájönni sokáig mi lehet az oka. Aztán egyszercsak megvilágosodtam. Az egyetemen mindig a bal kezemen támasztottam a fejem, s pont az érintkezési területen alakultak ezek a pattanások. Szóval a kezemen lévő bacik csinálták ezt a csúnya gyulladást. Aztóta odafigyelek, s sokkal szebb lett :)

Ha nyomkodjuk, akkor mindig tiszta kézzel tegyük, nehogy másnak is csúnya gyulladást okozzanak a kézen lévő bacik!

33. liv17
2007. dec. 10. 21:03
a mélységétől függ hogy hagy-e heget vagy sem
2007. okt. 6. 21:28
igen mert elfertözhet és az még roszabb
2007. szept. 23. 14:07
Szerintem igen jobban elfertözödik.Igaz ha az én arcomon van én is kinyomom.
2007. júl. 12. 11:10
Kimaradt: az étkezés is nagyon fontos. Pattanásoknak kedvez a kemény sajtok fogyasztása, édességek, csokoládé a kakaótartalom miatt is.
2007. júl. 12. 11:07

Cstlakoznék az előttem szólóhoz...

Nekem csak olyan kozmetikai termékek váltak be (részben allergiás ügyek miatt), amik tényleg teljesen természetesek, magas minőségűek, pl. Hauschka, Ilcsi nénis. Árban is jóval magasabb kategória, ezért csak néhány dolgot használok, pl arctisztító tonik, arctisztító krémet (ha utcán közlekedem, arcradír. Inkább nem használok éjszakai krémet és ki tudja miket. A "kevesebb sokszor több" alapon. Kozmetikusok javasolják a "problémás" bőr radírozását, naponta.

A belső tisztításra is felhívnám a figyelmeteket: csalántea, a grape-fruit-cseppek fertőtlenítőek, aloe vera-saft...stb.

2007. júl. 11. 22:27
Igen káros,de én is ki szoktam nyomkodni.
2007. júl. 11. 16:04
Ne nyomkodd. (Legalábbis a pattanásokat. :)))
2007. júl. 11. 15:08

Attól is függ, hogy milen pattanásról (kinövésről) van szó.

A bőrgyógyászom szerint az aknét nem szabad nyomkodni, még kozmetikusnak se! Valami krémmel kell kezelni, ami baromi jó.

A "normális pattanásokat" meg ki lehet nyomni, tiszta kézzel és gőzölés után. Az se árt, ha használj valami pórus összehúzót! viszont nem mind1 milyet...

A rizst meg tűvel.


Most nem jut más eszembe :)

2007. ápr. 12. 17:37
Igen.Nem szabad nyomkodni.
2007. márc. 23. 16:09
Kráteres maradhat az arcod ha nem jól nyomod ki vagy össze töröd a bőröd. Én inkább kozmetikushoz mennék!
2007. márc. 23. 14:39
Ugy tartom ,hogy nem szabad nyomkodni ,egy kozmetikus kezére kell bizni a dolgot.De ki állja meg ,ha épp zavar :))
22. 1fc6b1dbaa (válaszként erre: 0. - )
2007. febr. 12. 21:45

Azzal is tudnak mit kezdeni!Nekem is volt ilyen.Meguntam a dolgot és elmentem egy

kozmetikushoz és ő tűvel felszúrta,majd közölte,

hogy éjszakára rakja rá citromot.Három napig kezeltem így és tökéletesen elmúlt(hála Isten)!

2006. nov. 1. 13:34

Nekem is volt ismerősöm, akinek nem voltak szinte pattanásai egyáltalán, csak mitesszerei, és kíváncsiságból elment kozmetikushoz. Az persze nem kérdezte meg, hogy allerigás-e valamilyen szerre, bár a lány sem tudta volna... de azért kipróbálhatta volna valami nem túl feltűnő helyen, hogy allergiás-e rá a páciens. Aztán összekente a lányt a krémekkel, és szegénynek azóta csúnya nagy fekélyes pattanásokkal van tele az arca és nem talált egy bőrgyógyászt sem, aki tudna gyógyírt erre. És ez már évek óta tart nála, hiába nőtt már ki rég a tinédzserkorból...


Én meg nemrégiben fogamzásgátlót váltottam, mert olcsóbb ez az új, meg "szőkenős", azaz 28 napos. Persze jól megszívtam, mert azóta csúnya pattanásos lett a homlokom és zsíros a bőröm. Amint lehet, visszaváltom az előzőre. Hihetetlen számomra, hisz életemben soha nem volt ilyen csúnya a bőröm...

Én szappannal szoktam megmosni a bőrömet, majd finoman nyomkodom, de nem vésem :D , majd tonikkal lemosom. (pórusösszehúzóssal).

Eddig Oxy-t használtam, de most külföldön voltam, és nem vittem magammal és ott kellett vennem egy új tonikot és a Clean & Cleart választottam és tényleg sokkal jobb, mint az Oxy! Egy átnedvesített vattapamacsot még rajta is szoktam hagyni a nagyon feszülő, kemény, "készülődő" pattanásra, és nagyon szépen leszárítja, de nem viszi túlzásba a szárítást.

20. 991217
2006. okt. 13. 07:08

sziasztok!

Én 4 éve kezeltetem bőrgyógyásszal az arcomat, és ő egyértelműen azt mondta hogy ne szabad nyomkodni, mert sokkal nagyobb kárt okozol vele mint hasznot.Csak bőrgyógyászati krémeket és természetes alapú tonicot szabad használni, nem olyanokat amiket sokan megrendelgetünk innen-onnan, csak a gyógyszertári jó! Nekem egy Differin nevezetű krém vált be, mely gyakorlatilag leszárítja a patikat.Lemosásra a Clean and Clear vált be,a tonik pedig gyógyszertári alkohol. A kozmetikus féle tisztítást végképp nem alánlotta, mert volt már paciense akinek pont a nyomkodással lett elszúrva az arca. Természetesen a miteszereket szerintem ha jól kigőzölöd előtte a fejed, el lehet távolítani.Azokhoz hozzá lehet nyúlni, de a pattanásokhoz semmiképp!

Hát ennyi!

Üdv mindenkinek!

19. cskata (válaszként erre: 18. - Droma)
2006. okt. 12. 23:00

azért a kozmetikusok ezt tanulják kb. 2 évig!!! - szóval inkább mégis ők, mint bárki otthon házilag..!! ott nemcsak gőzölés van, hanem masszázs különböző krémekkel, ami megintcsak előkészíti a bőrt a tisztításra, kezelésre..

arról nem is beszélve, hogy az ember arcán vannak olyan területek, amelyekhez hozzá sem lehet férni rendesen ha magunknak nyomkodjuk..

18. Droma
2006. okt. 12. 21:39
szakember alatt a kozmetikust értitek?Mert szerintem az sem jó megoldás.Akkor már inkább gőzölögtess otthon,és nyomd ki te.Kb ugyan az a hatás,mert ott is azt csinálják.Sőt nekem még jobb is.
2006. okt. 11. 12:59
Szerintem nem tesz jót a börnek!Nehezebben regenerálódik,a másik pedig az,hogy sérülhet a nyomkodás során!Bizd szakemberre!!!
2006. okt. 11. 08:47
szerintem ezt jobb szakemberre bízni...
15. cskata (válaszként erre: 11. - 2994c082c4)
2006. szept. 27. 12:46
szerintem ez attól függ, hogy kinek mennyire érzékeny a bőre.. szerencsére heg nekem sem maradt még soha, de olyan már előfordult, hogy a bőröm "barnább" maradt a pattanás helyén - ami szerencsére egy idő után elhalványul..
14. cskata
2006. szept. 27. 12:43

csak úgy "hűbelebalázs" módjára biztos, hogy nem szabad nekiesni egy pattanásnak sem.. (mert vagy megússza az ember az elfertőződését, vagy nem...)

a legjobb előtte gőzölni, vagy legalább megtisztítani, megmosni a bőrt.. azon kívül az sem jó szerintem, ha "csupasz" kézzel nyomkodja az ember, papírzsepin vagy tiszta kendőn keresztül kell(ene) nyomkurászni..

13. DODICA
2006. szept. 27. 10:44
Igen. Sajna nekem ez baromi rossz szokásom. (Idegesít, ha látom, s nem bírok ellenállni annak, hogy kinyomjam.) Lassan úgy nézek ki, mint egy pulykatojás, kész vakarcs az arcom, ráadásul az elfertőződés miatt egyre több is van.
2006. szept. 26. 20:29
Szerintem elég káros ha kinyomkodjuk, igaz az sem gusztusos mikor ott sárgállik.
2006. szept. 26. 15:01
De hogy lehet hogy a pattanás kinyomása után heg marad?? Nekem sose lesz olyan!
2006. júl. 30. 01:16
Az exférjemnek fiatal korában az édesanyja nyomkodta ki a pattanásait. Egy életre elcsúfította szegényt a maradandó hegekkel...
2006. júl. 21. 14:38

Érdemes nyomkodás előtt átgőzölni az arcbőrt, mert így a pórusok kitágulnak, könnyebben ürül, és nem marad csúnya nyoma a bőrön.

Ami teljesen zárt pórusú,/ pl. rizsszem / érdemes nyomás előtt steril tűvel óvatosan megnyitni, így könnyen kiürül.

8. zoja (válaszként erre: 7. - Dorina92)
2006. júl. 3. 23:45
Azért nem használ mert nem is használod.
2006. júl. 3. 22:16
Nekem van pattanás eltávolító krémem,de semmit nem használ,és szerncsére(lekopogom)nekem nem pattanásos a bőröm,alig van,de van pár mitaszerem,de azt nem látni:D
2006. jún. 26. 12:24
Én nem birom ki hogy ne nyomjam ki!De nekem nem mindegyik után marad heg!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook