Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonykor miért fontosabb a zaba, mint a pihenés? fórum

Karácsonykor miért fontosabb a zaba, mint a pihenés? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
28. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 12:11
Erről névvel miért nem lehet beszélgetni?
2020. nov. 17. 12:04

'Sokak túlhajtják magukat hogy süsenek 10 féle süteményt meg 4 féle húst 5 féle körettel, meg mindent. A belük kilóg. Épp csak nem boldogok.'


Miért gondolod, hogy ők így nem boldogok? Azért mert anyukád nem boldog ettől? Lehet, hogy ő sem ettől nem boldog, hanem a többiek hozzáállásától. Gondolom otthon is nyomod ezt a szöveget, így nem csoda, ha anyukádnak az élettől is elmegy a kedve...illetve, ha felemelnéd a hátsódat, akkor tán nem egyedül sütne-főzne és könnyebb lenne neki is.


"Inkább áldozatként mutatkoznak hogy ők mennyit hajtanak a Karácsonyért."

Ez szerintem részükről, most anyukádról beszélek, egy figyelem felhívás felétek, hogy beszállhattok nyugodtan a melóba;)


'Én már nem.'

Aha, te fancsali pofával várod a karácsonyt, tüntetőleg 5 napig ülsz a kanapén és azért sem nézel karácsonyi filmeket, nem ajándékozol, nem sütsz-főzöl, mert nehogy már valaki azt higgye, hogy boldogtalan vagy az egész készülödéstől:DDD


'Nálunk máe teljesen más a hagyomány.'


Igen, ez kiderült az írásodból. Te biztos nem csak ebben a három napban szereted a családod, hanem az év mind a 365 napján;)

Bezzeg, akik karácsonyoznak, azok mind mártírkodnak, kilóg a belük, és amúgy is csak színlelik, hogy minden rendben van otthon;)


'De egyébként mii értelme ennek? Miért vagy mikor vált ennyire fontossá az evés karácsonykor? Minek a 10 féle sütemény?'


Jó, azt is levettem, hogy neked a legnagyobb bajod az evéssel van. Gondolom van némi súlyfelesleged és ezért, vagy ha nincs, akkor nehezen szabadultál meg tőle, vagy könnyen visszakapkodod. Sajnos ez van. Neked ez jutott. Neked nem kell enned, ha nem akarsz. Ha meg igen, akkor ne hagyomágyos ételeket fogyassz, hanem egyél valami szerinted egészségest. Sütit sem kell enned! Ez is a te döntésed. De! Ha mégis megeszel néhány szeletet, akkor sincs gond, mert utána el kell kezdeni fogyózni, hogy meg legyen időre a bikinialak;)


Én készülök karácsonyra. December elsejére fel lesz díszítve a lakás. Megyek vendégségbe és hozzánk is fognak jönni, így fogok főzni és sütni. Nem, csak max. kétféle sütit, és max. kétféle húst fogok készíteni kétféle körettel. Lesz kalács is, habos kakaó is, karácsonyi zene és karácsonyi film nézés karácsonyi pulcsikban, karácsonyi terítőkkel, karácsonyi párnahuzatokkal, karácsonyi illatokkal és fényekkel és majd el felejtettem a karácsonyi pizsit.:DDD Ajándékozni is fogunk;)

Ja, és mi már túl vagyunk az első kiló szaloncukor evésen is.:DDD


Mi így csináljuk...


Neked boldog karácsonyt kívánok! Boldogabbat, mint amilyet eddig átéltél. Simán elérhető! Tedd boldoggá magadnak és a családodnak.

Sok sikert hozzá és érezd jól magad!

26. mimy63 (válaszként erre: 7. - Lávli*)
2020. nov. 17. 12:02

Én sosem szólok senkinek, egyszerűen nem érdekel. Ő dolga, szoktam mondani.

Itt a kérdés azt volt, hogy aki sokat készít, miért teszi.

25. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Borzolo)
2020. nov. 17. 11:49
persze,mézeskalács,linzerek,bejgli,a lányomnak valami mézes,diós,lekváros.nem sok személyre főzök,de jó pár napra.
24. Bichi
2020. nov. 17. 11:07

Nekem speciel sokkal nagyobb örömet okoz, hogy mindenki jóízűen falatozik az asztalnál, mint hogy a kanapén üldögéljek egész nap.

És ha vendégeket hívok, szeretek mindenkinek a kedvére tenni. Egy picit sem érzem ezt nyűgnek, még akkor sem ha sokféle ételt készítek, sokkal többet, mint amennyit bárki várna, de olyan is van, hogy az egész csak magam miatt van, mert én ezt is ennék, meg azt is.

Szóval nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a tehet...

23. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 10:55

Milyen igazad van!

Ha a belem kilóg majd, akkor is sütök karácsonyra/karácsonykor 4-5 féle sütit és változatos ételeket. S kérdezed ez mire jó....

Talán azért készítenek sokak sok féle ételt és sütit, mert a téli szünetben otthon a gyerekek, unokák, család meglátogat és tudod annyi féle íz, annyi féle ember, annyi féle kívánság. Ha egyet készít az ember, akkor 6-8-10 embernek nem tudsz a kedvére tenni. S ha több féle ételt készít, akkor van lehetőség, hogy a vendégség valóban vendégség legyen és ne vén-dögség.

Normális esetben eleve nem egy féle étel, nem egy féle süti készül hétvégenként sem. S nem lóg a belem, hanem picikét fáj a hátam, na de mikor azt látom, hogy milyen csillogó tekintetek, elégedett teli pocak, akkor semmi sem fáj. Aki úgymond "kilóg a bele", az nem is szeretetből készíti az ételeket, hanem csak szükségből.

Lehet sokkal boldogabbak azok, akik örömüket lelik a konyhában, akik várva várják, hogy az általa elkészített ételek elfogyasztásra kerüljenek.

Fordítva ülsz a lovon.

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 10:18
Kérdezted édesanyádat neki ez miért fontos? A leghiteleseb választ tőle kaphatod.
21. Amaunet (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2020. nov. 17. 10:14
chipet -> chips-et
2020. nov. 17. 10:01

Éppen azért főznek meg előre, mert pihenni szeretnének, részt venni a családi életben, a társalgásban és nem a konyhában tölteni 3-4 napot.


Az együtt étkezés, a vendéglátás minden emberi kultúrának része.


Gondolom, a fórumindító sem chipet rak a karácsonyi vacsoravendégei elé.

19. Borzolo (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 09:56

Én sem értem mi a jó benne. Anyukám is ezt csinálta/csinálja.

Nálunk 24én egyszerű menü van (krémleves+hal) az egész alig több, mint fél óra. Mézeskalácsot előre sütünk a gyerekekkel, meg 2-3 süteményt közös programként (a férjemnek több türelme van a krémes sütikhez). 25-26 családlátogatás van, ha épp hozzánk jönnek akkor rendelek valahonnan sültes tálakat. Egyszer vállaltam a főzőcskét karácsonykor 15 főre, soha többet.

18. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Levarosbukta)
2020. nov. 17. 09:48
a harmadik napon csirkemellet sütök,az alján szalonnával,lisztbe ,tojásba,sajtba mártogatva,a tetején tejföl.
2020. nov. 17. 09:42
Mert enni jóóóóó🤣
16. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2020. nov. 17. 09:42
mikor még az anyámhoz jártam főzni,én boncoltam a halat,jöttek a karácsonyi csomaggal.úgy nézek ki,mint a hasfelmetsző.hát,ha sosem volt,akkor könnyen elment.
2020. nov. 17. 09:38
Nálam talán csak annyiból más, hogy nem a megszokott kaját készítem, egy kicsit ünnepibb, egy kicsit macerásabb kaját is bevállalok. Ettől még nem készítek, és nem eszek többet (remélem!!) mint máskor. :))
14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Tumbo2)
2020. nov. 17. 09:37

"...a vallásból csak a "szeretet ünnepe" maradt..."

Azért írtam, hogy az ateistáknál a szeretet maradt. És az a jó, ha maradt, mert sajnos sok helyen már az is elkopott.

13. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Levarosbukta)
2020. nov. 17. 09:35
mint a bájglit
12. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2020. nov. 17. 09:33
nem szeretjük jobban egymást,mint máskor.mi ateisták.
2020. nov. 17. 09:26
Én minden évben megfogadom hogy most aztán tényleg nem és nem főzök össze minden vicket vackot. De aztán jön hogy aptya ezt szereti, gyerek azt szereti én ezt szeretem. Jönnek a tesómék ők azt szeretik. Aztán mindig az a vége hogy van egy rahedli kaja, még szilveszterkor is azt esszük! :)
2020. nov. 17. 09:24
Karacsony kívül is sütök 4 féle húst, ha épp olyanom van. Semmivel se sütök-főzök többet, mint az év többi napján. Simán rittyentek hétköznap is 5 fogásos menüt
9. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 09:21
nem lógott ki,mivel már nyugdíjas voltam,csináltam vagy 10 tepsi linzert,mákost,lekvárost.aztán a bejglit a lányommal.de mivel az édes kívánja a sóst,egy kis sajtost.az öcsémnek kókuszos habcsókot,de már meghalt.az első nap rántott hús krumplisalátával.meg vett halászlével.
2020. nov. 17. 09:16
Én imádok együtt enni másokkal. És imádok enni is. Azt is szeretem ha én etetek másokat. De! Karácsonykor én nem igazán szoktam főzni, mivel minket minden évben meghîvnak. Direkt kihangsúlyozzuk, hogy miattunk nem kell nem tudom mi. Bármi jó, csak együtt legyünk. De tényleg! :)
7. Lávli* (válaszként erre: 6. - Mimy63)
2020. nov. 17. 09:09
Biztos van úgy is, de ha nem épp közvetlen hozzátartozó, akkor nehéz megítélni, hogy tényleg úgy van-e és tök fölösleges is. Ő dolguk, ő életük, nincs arra szüksége senkinek, hogy más megmondja, hogy ne így csináld, hanem amúgy. Már csak a sértődés miatt is, meg eleve ... Miért érzi bárki is feljogosítva magát ahhoz? Ha meg nem a jószándék vezérli, akkor sima megszólás, pletyka.
6. mimy63 (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2020. nov. 17. 09:03
Ez így igaz, és így jó, de én is ismerek olyan nőt, aki mártír-halált hal minden ünnep alkalmával, de ha egyszer valaki azt mondaná neki: ne csináld, halálra lenne sértődve.
5. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 09:01

Soha nem értettem, hogy miért zárja ki egymást a kettő, miért kell kilógni a bélnek és miért nem lehet boldog az, aki sokat süt-főz.

Lehet azt okosan is, jól megszervezve csinálni 😉

Na meg szívvel lélekkel 😉

Dehát ez minden évben téma kell, hogy legyen ...

2020. nov. 17. 08:58

Tudomásom szerint valamikor csak Jézus születését ünnepelték karácsonykor, az ő tiszteletére rakták meg az asztalokat mindenféle finomságokkal.

Később, már nem annyira a vallási oldalról közelítették meg, különösen hogy egyre nőtt az ateisták száma, inkább átment családi ünneppé, és a vallásból csak a "szeretet ünnepe" maradt. Ahol maradt.

3. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 08:46

Mert sokan a nagy családot vendégelik meg. Ha most vagytok 4 és jön még 4,6,10 ember nem tehetsz oda kis adagot.

A másik verzió az én meglátásom szerint ki az isten akar. 3.napig a konyhában állni ünnepkor minden nap frisset főzni?


Nálunk ez a 2 verzió van. Az első anyuméknál, a második nálunk.

2. mimy63 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 17. 08:46

Az okot nem tudom, csak tippem van. Régen, amikor eléggé szegényes volt a kamra, legalább karácsonykor próbált mindenki úgy készülni, hogy jobbat, többet ehessenek, mint hétköznap. Olyankor a szülők igyekeztek a gyerekeknek különlegessé tenni az ünnepet, és ahol szegénység van, ott a "normális" étel is különleges lehet.

Ha a saját gyerekkoromra gondolok, akkor már szerencsére ilyen okok nem játszottak közre, de mivel a nők is szeretnének az ünnepnapok alatt pihenni, ezért előtte többet, több félét készítenek. amit már csak melegíteni, enni kell, és nem kell minden nap a konyhában állni.

Persze így is megmaradnak az ételekből, hiszen egy idő után eltelik a gyomor. De ez nem baj, mi jókat szoktunk nevetni, amikor már finnyázunk a finom falatok felett, mert elteltünk a sok finomsággal.

2020. nov. 17. 08:39

Sokak túlhajtják magukat hogy süsenek 10 féle süteményt meg 4 féle húst 5 féle körettel, meg mindent. A belük kilóg. Épp csak nem boldogok. Inkább áldozatként mutatkoznak hogy ők mennyit hajtanak a Karácsonyért. Anyám is ezt csinálja. Én már nem. Nálunk máe teljesen más a hagyomány.


De egyébként mii értelme ennek? Miért vagy mikor vált ennyire fontossá az evés karácsonykor? Minek a 10 féle sütemény?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook