Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriabázissal fogyózók ide! :) fórum

Kalóriabázissal fogyózók ide! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
2013. aug. 7. 12:28
Most én is itthon edzek a legtöbbet. A szobabiciklit én nagyon szerettem, csak elromlott, most meg már nincs itthon hely neki. Ezért marad a sztepper.
2013. aug. 7. 12:25

Én csak itthon, netről letöltött edzéseket csinálok.

Elég messze lenne konditerem, autóm nincs. No meg nem is lenne szuflám hozzá.

Van itthon egy szobabicilki, régi 8 fokozatú, de csak ritkán tekergetem. Latex szalag, kicsi súlyzó, ennyi.

De tavaly júliusban még húsz kilóval voltam több.

2013. aug. 7. 12:21

A spinning tök jó buli lehet:)

A konditerem nagy szerelem számomra, de mióta sógorom megvette a multifunkciónális edzőgépét, azt használom:)

Másfél hónap konditermes edzés alatt ment le 6 kiló. Az már más kérdés, hogy fél év alatt visszajött, de hatásos a terem:)

2013. aug. 7. 12:19
Konditerem,Spinning :)
178. patapucs (válaszként erre: 176. - Dennissza)
2013. aug. 7. 12:08
Én nagyon szeretem, jó választás volt a részemről. :-)
177. patapucs (válaszként erre: 168. - Guruljka)
2013. aug. 7. 11:32

Holnap ebédre csinálok zabkását. Azt szeretem is, csak el ne felejtsem hogy ezt akarok, amikor otthon leszek. :-)


Az én fiamnak sajnos a tészta a mániája (tiszta apja ebből a szempontból). Sajtos tészta, milánói makaróni (magyarosan, darált hússal), tojásos nokedli. Ezek a nagy kedvencek.

Mázli, hogy van azért más is amit megeszik, csak az a baj, hogy majdnem mindenből csak 1x ill egy étkezésre és utána neki annyi elég is belőle.


Érdekes, hogy amúgy ritkán szoktam beteg lenni, a körzetit is 1x látogattam meg 10 év alatt betegség miatt.

Minden télen 1x takonykór és ennyi. Azt is lábon kihordom.

A felfázással viszont nagyon vigyázok, mert a vesémmel gyerekkorom óta gond van.

Buborékosat 1x-2x iszom, mert hamar megfájdul tőle és az is elég vacak érzés.

2013. aug. 7. 11:31
Ha anyukámnál vagy anyósomnál vagyok az elliptikust én is használom:) Az egyik legjobb gép.
175. patapucs (válaszként erre: 174. - Dennissza)
2013. aug. 7. 11:23

Én hetente 6x30 perc ellipszis tréner + kis súlyzózás karra.

Ebben a melegben másra nincs energiám.

2013. aug. 7. 11:20
Lehet, hogy írtátok már, csak elkerülte a figyelmemet, de ki mit tornázik?
2013. aug. 7. 10:31

Azt hiszem, régen a sértetlen tök elállt a pincében.

De ha gyalult változatban eláll, akkor nyilván felkockázva is fagyasztható. Akár egy kicsit előre megpárolva, hogy ne veszítsen annyi vizet.

Főzőtölból is lehet lekvárt csinálni, állítólag finom, és nem tök-íze van.

2013. aug. 7. 10:27

Egy volt kolléganőm készített mindig töklecsót. Szerintem nem rossz, ráadásul most van szezonja, ki kell használni:) Szeretem a cukkinis dolgokat.

Hát igen, a virsli meg a parizer külön műfaj, ennek ellenére szeretem mindkettőt.

171. masodikelet (válaszként erre: 170. - Guruljka)
2013. aug. 7. 10:26
Én szeretem a töklecsót :) Nyáron mindig teszek én is tököt bele. DE télire nem teszekbele,mondjuk nem is próbáltam még .Egyáltalán elálna?
2013. aug. 7. 10:20

Hallottatok már a töklecsóról?

Errefelé szokás, a lecsóba tesznek kockára darabolt tököt vagy cukkinit.

Nincs külön íze, de "szaporább" a lecsó, azaz nagyobb adag készül így belőle.


Én azóta nem vettem virslit, hogy megijedtem tőle.

Persze olcsót vettem, de szeletekben akartam kisütni. A forró olajon hihetetlenül megdagadt, ahogy hűlt, összement. Melegítéskor megint dagadt.

Hát egy rendes hús ilyet nem csinál...Addig is tudtam persze, hogy nem "rendes" húsból van, de így látni ijesztő volt. :-D

169. masodikelet (válaszként erre: 154. - Guruljka)
2013. aug. 7. 10:10

Én pont a hétvégén készítettem .Cukkinit vékony csikokra szeleteltem,minimális olajon megpároltam.Törlőpapirt tettem egy tányérra,felszivta az olajat róla.Majd át szedtem egy másik tányérba, Sóval borsal, pici rozmaringgal fűszereztem,

De szoktam paradicsomot,paprikát is sütni.


Vagy...

1 kis poharas tejföl,1kávés kanál ecet,ízlés szerint édesítőszer.

1 sárgarépa,1krumpli,1kismarék borsó, fél fej hagyma,1 db virsli.


Répát, krumplit megpucolom fel kockázom. Borsóval együtt megfőzöm,vizet leöntöm. Megfőzöm a virslit, majd ha kihült felkarikázom. Hagymát felaprítom .

Majd az egészet összekeverem az ecetes édeskés tejföllel.Sóval borssal ízesítem.

Kb. 3-4 kis adag lesz belőle.

168. Guruljka (válaszként erre: 167. - Patapucs)
2013. aug. 7. 09:45

Nálunk (bár a fiam pattanásos) hálistennek nincs ilyen gond tényleg.

De nem eszünk gyakran tésztát. Valahogy nem vált szokásunkká.

Borzasztó lehet állandó fájdalommal élni!

Én még fejfájós sem voltam soha. Ha nagy ritkán fáj a fejem, akkor annak külön oka van.

Az a nagyon érdekes dolog, hogy nem is tudom, mikor voltam utoljára beteg. Még az influenza is elkerül, pedig a kollégista fiam biztosan hazahoz ezt-azt.

Felfáznom azért "sikerült" nemrég, de az mégis más dolog, nem fertőző. Most meg jó gyerek vagyok, és kis zokniban ülök itt. :-D

167. patapucs (válaszként erre: 166. - Guruljka)
2013. aug. 7. 09:29

Én a gluténnal azért foglalkozom, mert évek óta tartó migrénem van múlt el mióta elhagytam ill. minimálisra csökkentettem.

Hidd el, ha pld. a nyarat úgy kell végigvinnie az embernek, hogy a heti 7 napból 5x migrénje van és folyton gyógyszereken él, hogy dolgozni tudjon - nem egy leányálom. Ez csak a nyár...a sok gyógyszer meg a gyomrot teszi tönkre.

Azt nem említem, hogy elmúltak a pattanásaim, miteszerek és egyéb bőrvackok.

Én ezért hiszek benne.

Ha nem lett volna olyan bajom ami volt és elmúlt, én sem foglalkoznék vele. :-)


A fiamnak tele van/volt a bőre gyulladt pattanásokkal (részben) a tini kor miatt, mióta csökkentettem a tésztát az étkezésében, jobb lett a bőre.


Köszi az ötletet, a hétvégén csinálok vmi ilyesmit. :-)

166. Guruljka (válaszként erre: 160. - Patapucs)
2013. aug. 7. 08:58

A kuszkusz gyakrolatilag tarhonya, azaz tészta. Az ismertebb változatát grízből készítik.

A bulgur törött egész búzaszem, hántolva. Én nagyon szeretem az ízét. Elég leforrázni, utána már bele lehet keverni a többi zöldség közé. Nem kell belőle sok. És nem is eszi az ember mindennap, de néha kimondottan jól esik.

Én a gluténnal nem foglalkozom, egyszerűen nem hiszek ebben. Már nagyjából meg is cáfolódott, és inkább az inzulin-index ajánlott. (Azt se figyelem.)

A bio-boltban kapható sárga lencse, aminek nincs az a sokak által nem kedvelt lencse-íze (még nem fejtettem meg, miért utálják a legtöbben, én szeretem, csak mustárral kell megfőzni. Na a sárga lencse 10 perc alatt megfő, és eltűnik a kajában, amibe belekeverted.

No meg a köles, ami nagyon értékes, nagyon kevés kell belőle egyszerre, és jobban laktat, mint a rizs.

Pár napja csináltam egy rakott egytálételt, a darált húst lecsós alapra tettem, átforgattam rajta, és tettem bele előre leforrázott bulgurt is. Beleütöttem négy felvert tojást, és azt a masszát főtt krumpliszeletek közé raktam, átsütöttem.

Ami ebből nem fogyott el, már önmagában kevés volt. Másnap főztem vízben mexikói vegyes zöldséget, belekevertem a krumplis-húsos maradékot, és ezt előre kicsit vízzel megpárolt, félbevágott és kikapirgált tökbe töltve átsütöttem újra.

Ez két napi, nem számolós meleg kaja volt, de biztosan zsírszegény.

165. AlBundy (válaszként erre: 163. - Patapucs)
2013. aug. 7. 08:45
Vashiány esetén c-vitamin bevitel legyen magas, segíti a felszívódást. Olajos magvak (mogyoróban rengeted), tonhal és pulyka is egész szép mennyiségben tartalmaz vasat.
164. AlBundy (válaszként erre: 163. - Patapucs)
2013. aug. 7. 08:43
Még sima a rizst megértem, de a barnának nagyon magas rosttartalma van. Normál esetben pont ellenkező hatást kellene kiváltania, de nyilván tapasztalatból mondod szóval elhiszem.
163. patapucs (válaszként erre: 162. - AlBundy)
2013. aug. 7. 08:37

Túrót olyat szoktam, tejet csak ritkán és akkor is a fiam laktózmentesét, mert migrént csinál és felfúj. Én sem bírom a laktózt a tejnél.

A májat az orvos "írta fel", a vashiányom miatt.

A rizs székrekedést csinál nekem, még a barna is- sajnos.

Az árpát még nem próbáltam, köszi a tippet.:-)

162. AlBundy (válaszként erre: 159. - Patapucs)
2013. aug. 7. 08:32
Tejtermékek közül a sovány túró javasolt. A tej semmire sem jó. Tojás jó tápanyagforrás, elsősorban a fehérjét kell enni. Máj viszonylag magas fehérjetartalma mellett elég sok telített zsírt tartalmaz. A zabpehely, zabkorba nagyon jó minőségű szénhidrát. Gyöngyárpa és barna rizs ugyancsak jó szénhidrátforrás.
2013. aug. 7. 08:31
Ki fogom próbálni!
160. patapucs (válaszként erre: 154. - Guruljka)
2013. aug. 7. 08:30

A bulgurra már gondoltam, de annak még glutén ügyben utána nézek.

A múltkor kuszkuszt csináltam, de egyrészt hiába tettem bele ezt azt, éhes maradtam, másrészt nem éreztem jól magam tőle. Gondolom azért, mert az is búza.

159. patapucs (válaszként erre: 157. - Patapucs)
2013. aug. 7. 08:26
Ja bocs, a tejtermék és a tojás kimaradt (+máj időnként).
158. Guruljka (válaszként erre: 156. - Dennissza)
2013. aug. 7. 08:26

No akkor ha már megfőtt az illető zöldség, akkor ne rántással sűrítsd, hanem zabkorpával. Ha olyan, akkor a zabkorpát a tejfölben keverd el (és kevés vízzel). A férjed szerintem nem fogja észrevenni.

Én egyedül élek általában (bbár most itthon van a nagy fiam), bármikor összeütök magamnak valami kaját akár 20 perc alatt is.

Egyszer, ha van időd, mérd le, hogy a szokásos rántásba mennyi zsiradékot használsz! Meg fogsz lepődni. (Üres edény a mérlegre, lenullázni, majd beelönteni az étolajat...)Én konkrétan majd' hanyattestem, a napi zsíradag volt a rántás alapja...

157. patapucs (válaszként erre: 152. - Dennissza)
2013. aug. 7. 08:25

Nem, ill alig.

Ha netán nagyon megkívánom, de az x havonta. Minden olyat száműztem, aminek magas a glutén tartalma vagy az orvos szerint is hízlal ill ami székrekedést csinál. Zabkorpa, zabpehely időnként, bár azt most többet fogok.

Alapvetően zöldség, gyümölcs, száraz hús (csak a csirkét szeretem és a halakat).

2013. aug. 7. 08:22
Én nem főzök külön. Azt eszem, amit főzök az embernek, csak az adagon módosítok. De szerencsére sok a csirkemelles, főzelékes menü:)
155. Dennissza (válaszként erre: 153. - Guruljka)
2013. aug. 7. 08:20

Ügyes vagy:) Hátha az én agyam is átáll erre. Viszont, valamilyen szinten én is büszke vagyok magamra, mert a sütit meg tudom állni 1 szeletnél, a csokit pedig 1-2 kockánál. Na régen abszolút nem így volt:D

Mindjárt megyek vásárolni én is, veszek 1-2 gyümit:D

154. Guruljka (válaszként erre: 151. - Patapucs)
2013. aug. 7. 08:18

Ti nem esztek bulgurt?


Na másképpen kérdezem: Ti nem főztök magatoknak zöldséges kis akármiket?

2013. aug. 7. 08:17

Évtizedeken át én sem ettem gyümölcsöt.

Sosem volt autóm, de mindig én vásárolok. Nem győztem volna cipelni.

Ez egészenodáig elment, hogy ha elém tették a gyümölcsöt, nem jutott eszembe megenni.

Most már kedvelem. Ma sem vágyom ár, de végül is megveszel pár szem nektarint, mert szeretem az ízét.

Almát nekem a kutyakajás fiatalamber hoz házhoz, és most már egész szépen fogy. Egyszerűen a napi müzli része.

Tavaly óta nagyon nagy változások történnek bennem, csak figyelem...Ennek egy része az életmód-változás is, mert én csak rábólintottam szinte. Visszajött a régi rutin, a jógás tapasztalatok...

❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook