Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit egyen-igyon a mama, hogy a teje ne csak sok legyen de kalóriában gazdag is? fórum

Mit egyen-igyon a mama, hogy a teje ne csak sok legyen de kalóriában gazdag is? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 13. 18:24

Én mindent ettem, amit megkívántam, és szerintem ott rontottam el, hogy többet aggódtam, mint kellett volna. Nekem nem hozott többletet a szoptatós tea. De majd most meglátom, hogy mi lesz.

Okosabb leszek a mostani babámnál, és több nuplust fogok enni.

2008. aug. 21. 07:14
Nekem ilyen köménylevesek,sör,szoptatós tea...egyik sem hozott látvános többséget,viszont a lányom így is jól lakik minden szopikor egy mellből.Én azt mondom,h amit megkívánsz azt edd is meg.Hidd el a szervezeted tudja mi kell neki.
22. lily3
2008. aug. 21. 00:10
Én is ittam a laktoherb teát.de szerintem nem attól szoptattam 3 évig.Adottság vagy ki tudja mitől függ.Ismerősöm mindent megvett urtica urens,moremilk stb. mégis 2 hónapig szoptatott.
2008. aug. 20. 11:54
Én Laktoherbet ittam, nekem nagyon jo volt. Sőt a köménymagleves rántásosan, na ettől is. Éjjel arra keltem mindig, hogy le kell fejnem, mert szo szerint ömlött a tejem.
20. csillus78.06.27 (válaszként erre: 9. - 0285f6a32f)
2008. aug. 20. 01:23

Szia!


Az urtica Urens CH5, az serkenti a tejet.

Nekem bejött.

Amit még istenítenek, az a moremilk kapsula, de az elég borsos árban van.


A teák is jók, de hasfájást okozhat a babánál.


Ezek viszont mind tejmennyiség növelők.

Pontosan, én sem tudom, mitől függ, hogy tápláló-e a tej, de szerintem az egészséges étkezés.

Sok gyümölcs, zöldség. A csokival hagymával, fokhagymával vigyázni kell.

Úgyszintén a tejjel.


HElég profi vagyok a szoptatás témában, merttanultam róla ezt azt, plusz 2 gyerkőt, szoptattam, majd 2 évig.

Valaki sokkal tovább is szokott, nekem így jött össze, az egyiknél önhibámon kivül.


Igazából, honnan gondolod, hogy nem tápláló húgod teje?


Ennek sok összetevője lehet.

Nekem baromi zsíros volt a tejem.

Majd egyre hígabban nézett ki, de ezt nem azt jelenti, hogy nem tápláló.

Ráadásul, ugye változik állandóan az összetétele, mert a babának mindig más kell.


Na, és ott van ugye, hogy pl. igaz nem vagyok nagy darab, és a gyerekeim, se azok, de pl. a 2.-at, kizárólag 6 hóig, csak szoptattam, még teát sem kapott.

Első 2 hónapban normálisan, de atomsokat hízott, majd egész lelassult.

Éhen nem halt, valószínűleg, ha néha sírt is, nem az éhség miatt sírt.

Amúgy igény szerint szoptattam.

Sokszor megbélyegeztek, hogy éheztetem a gyereket, mert nem 8-9kilós 6 hósan, hanem csak 6kg-os, de nem így volt.

Ma már 3 éves a 2.-om, és még mindig él, hihetetlen egészséges, és jókedélyű, de baromi kis súlyú gyerek.

11kg.


Na, eltértem a témától.

Szóval, ha valamiben segíthetek, szólj.

Egy másik fórumon, van egy topikom, szopis témákról, mindenféle trükkről.


Sok sikert!


Csillus

19. _kleo_
2008. aug. 19. 20:43

Én is D@nuval ertek egyet. A tejelválasztás az anya szervezetétől mindent elvon, amire a babának szüksége van. Ha odafigyel a táplálkozására, akkor az abban segít, hogy a hugid ne legyen hiánybeteg. Az anyatejben épp annyi kalória van, amennyi a babának kell.


A babáknak a szoptatás nem pusztán táplálkozás, hanem megnyugvás is. Sokszor lehet csak egy kis anyaillatra vágyik a kicsi. Minden szopinál mindkét mellből eszik a baba? Megoldás lehet, hogy egy szoptatásnál csak egy mellből etet, azt akkor rendesen kiüríti. S ha 3 óránál hamarabb kéri újra, akkor az üres cicire kellene megpróbálni visszatenni. Egyrészt segíti a tejtermelést, másrészt ha csak anyára vágyik de nem éhes, akkor megnyugszik attól is. Harmadrészt biztosítja, hogy ne csak a tej híg elejét kapja, hanem a sűrűjét is. Ez azért is fontos, mert ha csak a tej elejét eszi mindig, akkor hasfájós lehet tőle.

18. lily3
2008. aug. 18. 20:53
d@nu-nál a pont!
2008. aug. 18. 19:36

Én ittam a laktoherb teát, de nem sokat segytett, illetve nem a tea segytett, hanem amit ettem.

Ez pedi: húsleves!, rengeteg krumpli, este egy jó adag müzli tejjel. Nekem ami nagyon de nagyon bevált az a sütőben, héjában sült krumpli, annyi tejem lett tőle, hogy iszonyat!Hallottam aztán hogy valakin aaz alkoholmentes barnasör segytett.A természet hihetetlen: nagyon sokat olvastam a tej összetételével kapcsolatosan, és a szervezeted olyan tejet állít elő, ami a babának a legjobb. Magyarul olyan hogy nem elég zsírdús a tej, olyan nincs, legalábbis a védőnőm szerint.

Csatlakozom d@nu-hoz, ugyan ezt gondolom én is.

16. sutoczkine (válaszként erre: 15. - 0285f6a32f)
2008. aug. 18. 12:38
Minél magasabb szám van a CH után annál több gyógynövény van benne, annál erősebb. Az 5 CH az alacsony hígítás, a 15 az közepes a 30 az magas. Ilyet már csak orvosi utasításra szabad szedni.
2008. aug. 18. 12:24

RICINUS COMMUNIS 5 CH

5 CH naponta 2-3x5 golyó. Alacsony hígításban elősegíti az anyatejtermelést.


mit jelent az hogy alacsony higitásban?

14. d@nu
2008. aug. 18. 12:24

A Laktoherb a tejelválasztásban segít, semmi köze a tej összetételéhez - ha a huginak van teje, akkor erre nincs is szüksége.

Az anyatej nagyon könnyen emészthető, rövid idő alatt hasznosul. A szoptatás elején kevésbé kalóriadús, tehát ha a gyerek rövid ideig szopizik, akkor hamar megéhezik utána. Magyarán: a kalóriatartalmat úgy tudja "növelni" :), ha elég ideig szoptatja a babót. A kicsik hajlamosak bealudni szopi közben, lehet ébresztgetni, hogy lecsússzon még egy kicsi. Én nem méregetném a súlyát, teljesen felesleges és legtöbbször csak arra jó, hogy az anyuka depis legyen tőle.

Egyébként a mostani melegekben nagy valószínűséggel szomjas a kicsi, ezért kér többször cicit, és mivel csak szomjas, ezért nem is szopik a kalóriadúsabb "hátsó tejből" - ördögi kör, megoldásként mindjárt itt az ősz. :)

13. szofi28 (válaszként erre: 11. - 9cb35398ff)
2008. aug. 18. 12:22
utánanézek a neten, gyógyszertárban lehet nkapni vagy csak rendelni lehet?
12. 9cb35398ff (válaszként erre: 9. - 0285f6a32f)
2008. aug. 18. 12:20

Én is szedtem, de olvastam vhol hogy nem ajánlják huzamosabb ideig szedni, ezért abbahagytam.

A Laktorherb teában bízom, és sok gyümölcslét iszom, valamint eszem rendszeresen.

2008. aug. 18. 12:18
A Motherlove More Milk nevű kapszuláról olvastam, hogy nemcsak a tejci lesz több, hanem ez étrend-kiegészítőként is szolgál, amitől "jobb" lesz a tejci. Elég húzós az ára, de ha a picimnek nem lesz elég a tej én is ki fogom próbálni.
2008. aug. 18. 12:14

[link]


Itt írnak pár jó dolgot ami esetleg hasznos lehet.

2008. aug. 18. 12:12
és az az urtica urens? arról mit tudtok?
8. sutoczkine (válaszként erre: 6. - 0285f6a32f)
2008. aug. 18. 12:10
Nekem ezt javasolták.
7. sutoczkine (válaszként erre: 4. - 0285f6a32f)
2008. aug. 18. 12:08
Sokaktól hallottam, hogy jó én is még csak most kezdtem el szedni. Ártani biztos nem árt, sokmindenre szedtem már homeopátiás szereket és nekem beváltak.
2008. aug. 18. 12:08

gyorsan rákerestem erre a omeoizére és azt találtam róle hogy ezt akkor kell enni ha megtörtént az elválasztás.

Tuti ez e neve anak ami a tejcsinél segit?

5. szofi28 (válaszként erre: 3. - Sutoczkine)
2008. aug. 18. 12:05
sajnos a laktoherb nálunk kizárva, mivel hasfájósak vagyunk.:( bár lehet, hogy újra kéne próbálni, mert már kb 1 hónapja abbahagytam.
2008. aug. 18. 12:03

Szóval semmi trükk nincs erre :-(

Hugom nemrég szült és csomó teje van de mégis éhes a gyerek tehát tuti nincs benne elég "nafta" :-)

Én meg sajnos nem tudok neki ebben segiteni mert mindkét gyerekem tápszeres lett 6 hetes kora után tehát...

és ez a homeopátiás izé ez tuti jó?

2008. aug. 18. 11:58
Sajnos ezt a titkot még én sem fejtettem meg. Egyébként én a laktoherb teával próbálkozom meg a Ricinus Communis nevű homeopátiás bogyóval.
2008. aug. 18. 11:54
ez engem is érdekelne, sokszor mennyiségben eleget szoptatok, mégis hamar megéhezik a kislányom, és elég gykran kér enni. én is várom az ötleteket.
2008. aug. 18. 11:50
Mit egyen-igyon a mama, hogy a teje ne csak sok legyen de kalóriában gazdag is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook