Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jóslófájások és a szülés között eltelt idő. Kinél hogy volt/van? fórum

Jóslófájások és a szülés között eltelt idő. Kinél hogy volt/van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. márc. 22. 15:16

Hahóó!!!


Ne is fglalkozz a szobatárssal, mindenhol vannak ilyen túlokosak. Én kb. 10 szobatársat fogyasztottam el, volt köztük, aki még a pelenkázásba is beleszólt, volt aki szpotatásból volt überokos, s volt, aki a jóslófájásoknál kiabált.Főleg azok a nagyokosak, akik azt hiszik, hogy azért mert már szültek egy babát mindent mindenről tudnak, és persze szakszerűen csinálnak mindent, és minden második mondatuk az, hogy ,,majd meg tudod, ha te is szülsz vagy ha kettőt szülsz..vagy ha majd császárral szülsz.." Persze mindenkinek jobban fáj mint neked, mindenkinek nehezebb volt vagy lesz a szülése,és be van írva a mártírok könyvébe. No meg még tudnék mesélni...SZóval függetlenítsd magad,hála Istennek rajtuk nem múlik semmi... Jah és a kaja... aznap amikor te szülsz biztos akkor lesz a legfinomabb a menü, és persze nem birod majd megenni... Amikor már a gyermekágyas osztályon feküdtem a kislányommal az egész osztálynak borsófőzeléket, vagy karfiollevest vagy ilyesmit csináltak, és persze utána elmondták, hogy nem szabad megenni, mert a gyereknek hascsikarása lesz ... SZóval kitartást, gondolj arra, hogy nemsokára láthatod a kicsidet.Élvezz ki mindent amit lehet és jegyezz meg minden pillanatot, mert nagyon jó lesz visszaemlékezni, még az akkor rossznak tűnő dolgokra is!!! Szurkolunk rendületlenül!!!! Lindaaa?? Te , hol tartassz??? Apuprojectet rendesen csináljátok? Körmötökre nézek!!! :-) Hajráááááááááááááááááá

133. lliinnddaa (válaszként erre: 132. - Timike.baba)
2011. márc. 22. 12:39
:D Szegényke! Holnapig már kibírod, remélhetőleg kapsz valaki normálisat :) Kórházi kaja tényleg iszonyat, de legalább nem hízol el tőle :) Tudom, sovány vigasz... Lépcsőzz!
2011. márc. 22. 09:50

sziasztok!

A helyzet változatlan fájások vannak 10 percesek voltak tegnap de nem erősödik én nem tudom mit csináljak hogy meginduljon.

A babával minden ok hála az égnek szóval kivárható a betöltött 41.hét.Hát szuper én meg csak kínlódok se étvágyam na meg ez a kórházi kaja.

Kifogtam egy nálam mindent jobban tudó szobatársat neki már megvan a baba hát az idegeimre megy.Lusta ez a baba ugyebár neki hiába a kóla meg a csoki na de szerinte rossz időbe iszom nem szívódik fel addigra mire odaérek...hát nem igaz hogy ő ezt is jobban tudja nálam!!!Holnap már megy haza hurrá!!!

2011. márc. 22. 06:38
Velem semmi. Még itthon, naponta kórház, nem tágulok, semmi fájás. Orvos pakolásra, takarításra utasított, és használjam apukát naponta 2x :D
2011. márc. 21. 21:53
Nah!!! Mi törtééént???? rejtélyes csend honol itt a fórumon.... jajj de izgulunk!!!!
2011. márc. 21. 09:30

Üdv lányok. Korábban írtam már ide, azóta csak olvasgatom hogy halad timike.baba :)


Apás szülés: én férjem dettó így volt vele, hogy bekísér, bent lesz a vajúdásnál és ha nem bírja, akkor kimegy. De úgy felgyorsultak az események, hogy maradt végig. A másodiknál meg tudta mire számítson, nem is fordult meg a fejében hogy kimenjen.


Hogy hol álljon az apuka? A fejnél áll, ott nem zavarja az orvost. Legalábbis nálam oda állították, persze én sem akartam hogy szemből nézzen végig. De a dokit ott zavarna, ha hirtelen hátralép valami miatt, vagy akármi lehet.

Én állítólag mikor nyomtam, lepisiltem a dokit, de nekem nem tűnt fel, csukott szemmel, fogakat összeszorítva fájdalom közepette észre se vettem, csak a férjem mondta. Olyan íveset pisilétem mint egy fiú :))))))))


HAjrá timike.baba!!!!!!

2011. márc. 21. 08:58
Hogy telt az éjszaka, lányok????
2011. márc. 20. 21:40
Hahóó!!! A fájások miatt fektettek be hétfő előtt??Van neta kórházban? Jaj de jó.. akkor nyomon tudjuk követni az eseményeket... Nekem is így volt sokszor, hogy főleg éjszaka rendszeres fájásaim voltak kb. két órán keresztül, aztán abbamaradtak... de nem baj, egyszer majd azon fogod kapni magad, hogy nem marad abba... Kitartást lányok! Lindaa!! Te meg vess be mindent... legfeljebb lesz egy-két jó napotok a 6 hetes böjt előtt... Jó, szülésben gazdag éjszakát!!!
126. lliinnddaa (válaszként erre: 124. - Manópofi)
2011. márc. 20. 18:37

Hát én azt hiszem igénybe fogom venni ezt a fajta segítséget :) És nekiállok lépcsőzni is.

Timike.babának meg kitartást a kórházban! Én még nem tágulok, holnap újra vizsgálnak :(

125. timike.baba (válaszként erre: 124. - Manópofi)
2011. márc. 20. 14:35
sziasztok.már a kórházban vagyok voltak fájások aztán abba is maradtak. 1 centire vagyok csak nyitva még várnak....
2011. márc. 20. 13:45
Nah! Mi ez a nagy csend??? Csak nem???Timike.baba! Tudod, hogy van egy nagyon jó beindítási technika?... a módját tekintve nagyon kellemes..és csak a Párod kell hozzá...
2011. márc. 19. 13:18

A sok gyerek az jó, és a befektetett energia öreg korunkra 100xosan megtérül :) Mi 3 gyereken gondolkozunk, de majd persze ahogy alakul.

Ma töltöttem be a 40. hetet, voltam a kórházban, szülésnek még semmi jele. Még a méhszáj is zárva. Timike.baba, te hétfőn fekszel be? Szorítok! :)

2011. márc. 18. 19:32
én is úgy gondolom, hogy az apukának is ott kell lennie. Nekem is nagy erőt adott, már csak a jelenlétével is. És ez hatalmas élmény neki is. A vajúdásban nincs semmi olyan, amitől elájulhatna, a végén a véres részt meg nem kell, hogy nézze :)
2011. márc. 18. 18:31

Ígérem ha úgy alakul és tudok firkantok majd valamit.

Az én párom nehezen viseli még azt is ha elvágom a z ujjam ezért nagy szó hogy bekísér és szeretne velem lenni.Gondolj bele milyen ciki lenne ha úgy kéne összeszedni:-DD Persze a fejemnél lesz nem is szeretném ha premierbe nézné végig fogja a kezem és kész:-)

Napról napra izgatottabb vagyok!!Olyan jó hogy leírhatom ide ezeket a dolgokat.Köszi hogy megoszthatom és hogy ti is megosztjátok velem a dolgaitokat!!!

Szép estét!!

120. manópofi (válaszként erre: 118. - Timike.baba)
2011. márc. 18. 17:07

Hahóó!!! JAj, hát persze hogy szeretnénk! Nagyon! Azon kevesek közé tartozunk, akik annyi gyermeket szeretnének, amennyit a JóIsten ad! Állandóan eszembe jut, milyen jó lenne most újra teherbe esni, de még nem lehet...muszáj befejeznem a sulit...így sem piskóta, nemhogy két,három, négy... gyerekkel...

Örülök, hogy nincs semmi bajod, már csak türelmesnek kell lenned! Egszer csak eltűnsz majd a fórumról, és tudjuk majd hogy szülsz... azért szeretnénk tudni rólad, minden fejleményt! (folyó magzatvízzel van idő még elröppinteni egy üzenetet itt, a fórumon, de kétperces fájásokkal már nem biztos... ) Apás szülés: én mindenképpen javaslom, hogy legyen ott az apuka, mert nekem nagyon nagy erőt adott, nem tudtam volna nélküle végigcsinálni... másrészt egy akkora élmény mindkettőtöknek, hogy kár lenne kihagyni. Egyébként nem olyan gáz mint ahogy sokan azt állítják, nem vágóhíd, nem fog elájulni szerintem. Meg amúgy is ha a fejednél van, akkor nem látja premierben az egészet!! Kitartást, és szép estét!!!(és jó , vajúdós éjszakát!)

119. timike.baba (válaszként erre: 117. - Lliinnddaa)
2011. márc. 18. 15:20

Én terveztem a tegnapi napot is de hiába:-DD

Úgy beszéltük meg hogy bekísér de ha nem bírná cérnával akkor kimegy.Én meg nem erőltetem bár szerintem az események sodrásában nem is lesz ideje gondolkodni.

Nálatok hogy lesz?

Én is ha véletlenül hanyatt fekszem (kb.2percet) azonnal azt érzem hogy a gyomrom felé gondolja a kijáratot és mintha nyomná magát felfele:-DD

118. timike.baba (válaszként erre: 116. - Manópofi)
2011. márc. 18. 15:15

Sziasztok!

Ma voltam orvosnál a vérképem szupi, csak tegnap estére annyira bevizesedett a lábam megijedtem azért mentem ma dokihoz.De szerinte ez még tűrhető főleg hogy a vérnyomásom is papírforma szerinti fehérje sincs a vizeletben!Megnyugodtam legalább!!


Manópofi ez nem lehet könnyű tényleg le a kalappal!!

Egy kis idővel megszépülnek az emlékek!

Szeretnétek majd Kincsőnek kisöcsit vagy hugit?

2011. márc. 17. 20:23

én is nagyon várom :) bár már úgy terveztem, hogy csak a jövő héten fogok szülni :) Timike.baba, nálatok apás szülés lesz?

Az alvás nekem is katasztrófa, napok óta nem alszok rendesen. Nem görcsölök, egyszerűen csak már nagy és kényelmetlen. Alig tudok fordulni, azt is nagy nyögések közepette.

2011. márc. 17. 20:18

Igen, nagyon jó visszagondolni, én százszor is átélném újra!! (persze az utolsó napokban nem biztos, hogy ezt mondtam)

Párom jobban, Kincső sem lázas, jó a kedve, csak még mindig nem eszik rendesen, pedig már mindent bevetettünk a kedvenceit is.... :-( Tanulás megy, bár nagyon lassan haladok, nagyon nehéz a téma, amit kaptam. Minden nap 4-kor kelek, éjfélkor fekszem, napközben pedig felváltva tanulunk és kincsőzünk a párommal. Nagyon nehéz, de nem panaszkodom, mert csodálatos anyának lenni egy ilyen csodálatos férj és hivatás mellett :-)

115. timike.baba (válaszként erre: 114. - Manópofi)
2011. márc. 17. 19:46

Aranyosak vagytok nagyon:-)Köszi a biztatást!!

Már úgy várom hogy a kezemben tarthassam hogy nem is igaz!!!Ennyire még semmit sem vártam!

Biztos jó lesz visszagondolni ezekre a várakozással teli napokra.Igaz?


Jól van már Kincső és a Párod?Tanulás is megy a sok dolog mellett?

2011. márc. 17. 19:20
Hajrá hajrá, már célegyenesben vagytok! Annyira jó lesz, higgyétek el!!! :-) A kórház meg csak pár napig tart, én több mint 2 hetet voltam benn, és az is pár nap ahhoz képest, hogy utána mennyi időt tölthetsz a kisbabáddal!!!Timike.baba, te meg aludj egy kicsit, pihizzzz!!!! Az egész család szurkol nektek!!! Kincső üzeni: ,,he..ao...oh.." azaz sok puszit küldök nektek és a babátoknak!!!
113. timike.baba (válaszként erre: 111. - Lliinnddaa)
2011. márc. 17. 11:38

Mondjuk inkább benne lennék én is a mindennapi bejárásban de amikor csak kérdeztem hogy muszáj benn feküdni rögtön az volt rá a válasz hogy a baba egészsége a fontos.Ez persze így van annyi más kórházba is csak be kell járni nap mint nap.

Na túlteszem magam ezen nem akkora tragédia azért:-D


Örülök hogy veled is minden rendben!!Most már tényleg a végét tapossuk!!!:-)

112. timike.baba (válaszként erre: 111. - Lliinnddaa)
2011. márc. 17. 11:34

Tényleg abból a szempontból jó hogy figyelik csak akkor se jó kórházba feküdni de ha neki így a legbiztonságosabb ám legyen.

Pedig érzem ám hogy egyre kevesebb a helye odabenn erőteljesebben helyezkedik, de küzd hogy bennmaradhasson az nem baj hogy már kisebb a mozgástere:-DD


Hogy telt az éjszaka?


Nekem nem túl jól enyhe hasmenés 4-től nem is aludtam görcsöltem de logika az nem volt benne reggel meg vérvétel volt és még annyi dolgom van:-))majd utolérem magam!!!

2011. márc. 17. 09:25

Igen, nálam minden ok.

Fehérváron minden nap NST meg magzatvíz vétel, aztán az eredményektől függően várnak a megindítással. Elsőnél a 10. napon akarták megindítani, addig vártak vele. (Aztán előtte nap megindult magától) De befeküdni csak aznap reggel kellett volna szerencsére.

Kitartás, gondolj arra, hogy legalább figyelik, és biztosan nem lesz semmi gond!

110. Timicicaanyuka (válaszként erre: 109. - Timike.baba)
2011. márc. 17. 07:47
Nekem is indították, amikor már 1 hetet ráhúztam. Nem volt vele semmi gond. Fél 9-kor bekötötték az infúziót, 11-kor burkot repesztettek és háromnegyed 2-kor meglett a baba.
109. timike.baba (válaszként erre: 108. - Lliinnddaa)
2011. márc. 16. 21:05

Be és képzeld oxitocint kötnek be mesterségesen generálnak fájásokat és terheléses ctg-t csinálnak nézik a baba szívét.Ha szupi akkor minden nap nst és ha semmi sem történik 1 hét és indítják persze benn kell feküdni.Nagyon nem akarom ezt jó lenne ha minden természetes úton történne.

Csak remélem...

Te jól vagy?Picivel minden oké a pocakban?

108. lliinnddaa (válaszként erre: 108. - Timike.baba)
2011. márc. 16. 20:28
Húúú.... Veszprémben befektetnek?? Fehérváron nem. Oda "csak" naponta be kell menni NST-re. Szombaton kezdem.
2011. márc. 16. 19:03

Hahóó!! Nah erre rászóltam... : a nagyobbik Szerelmem is beteg lett... :-( A kisebbik már gyógyulgat, csak nem akar enni ...

Szurkolunk, hogy meginduljon addig, mert a kórház nem olyan jó dolog. Beindítani ne engedd, csak ha a babó állapota ezt kívánja!! Szüléstörténetem készül!

Jó éjszakát!!!

2011. márc. 15. 20:53
Hahóó! Köszi a jókívánságokat, már jobban vagyunk ehy kicsit, Kincsőnek már csak egy kis hőemelkedése van. Apa még nem kapta el hála Istennek.Ma is hozzáírtam egy kicsit a szüéstörténetemhez, de sose tudom befejezni...Nyugi timike.baba, meg fogod tudni írni a te történetedet is, mert ez egy olyan dolog, ami életed meghatározó élménye lesz. A fájdalom ellenére is életemnek egyik legcsodálatosabb eseménye volt. Liinnddaa: teológus-lelkész szakra járok, most vagyok negyed éves. Kemény, de ez a hivatásom.... :-) Nah még majd benézek! Kitartást!
105. lliinnddaa (válaszként erre: 101. - Manópofi)
2011. márc. 15. 20:36
Jobbulást! A napsütés biztos jót tett a kis betegnek! Mi is kint voltunk ma egész nap. Milyen szakra jársz? Én is a pici mellett csináltam a fősulit, nem volt egyszerű. Az volt a legrosszabb, hogy láttam rajta, hogy hiányzok neki, mert ugye tőle vettem el az időt a tanuláshoz...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook