Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sok szüléstörténet között, tessék itt van az enyém is fórum

Sok szüléstörténet között, tessék itt van az enyém is (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Sok szüléstörténet között, tessék itt van az enyém is

19. Gerbilgirl (válaszként erre: 16. - 77f8dd8592)
2011. jan. 26. 15:02
Szia. Egy vékonyka kis pálcikát ( én ha jól láttam hasonlít a fülpiszkálóra, de azért attól nagyobb ). és azt valami fertőtlenítő szerrel együtt rakta fel a méhembe és azt " csavargadta" bennem. De állítólagnem mindenkinek csinálják ezt meg. Egyik barátnőmnek például újdonság volt mikor mondtam, pedig ő 4 héttel hamarabb szült mint én.
18. 77f8dd8592 (válaszként erre: 17. - Vavy31)
2011. jan. 26. 14:51

Szia Vavy31!


Köszi a választ. Van egy kolléganőm, aki Ukrajnában szült és neki jódot öntöttek be, mint fertőtlenítőt. Nem akartam hinni a fülemnek. Szerintem az borzalmas. Remélem itt azért ennél emberségesebbek.

17. Vavy31 (válaszként erre: 16. - 77f8dd8592)
2011. jan. 26. 12:58

Kedves Noémi1977!


Nem elriasztani szerettem volna a nőket a szüléstől,isten ments,én 3x szültem és ráadásul az első lányom farral született természetes úton,na az fájt,ahoz képest a két másik szülés semmi volt.Csak arra szeretném felhívni a figyelmet,hogy bizonyos dolgokat nem mondanak el és érzékenyen érint mikor átéled,mert nagyon nem számítottál rá.Én "elvárnám",hogy ezeket a dolgokat is ismertessék a kismamákkal,remélem érted!Nekem a kitakarítás nem fájt nem volt kellemetlen,csak tették amit tenni kell,ezt azért csinálják,hogy a méhlepényből néha leszakad egy darab és az ha nem távozik begyulladhat és az nagy baj,ugyanígy a vér is,a szülés után 2 órát benn maradsz a szülőszobán és időközönként jönnek a szülésznők ellenőrizni,hogy rendben vagy e.

Mindezek ellenére a világ "legcsodásabb"fájdalma,mert az a kicsi apróság mindent megért és nem fog érdekelni a fájdalom,szó szerint múló fájdalom!

2011. jan. 26. 10:21

Kedves Gerbilgirl!


Terveim között tényleg csak egyszer szerepel a szülés. Addig majd erőt gyűjtök :)

Azért azt megkérdezhetném hogy is takarítják ki pontosan a méhet?

Bocs mindenkitől, hogy ilyen "tudatlan" vagyok, de még nem szültem és erről a dologról egész tegnapig nem is hallottam.

2011. jan. 26. 08:05

Sziasztok. Örülök, hogy ennyien olvastátok a cikkemet és köszönöm a gratulációkat.


Kedves Noémi1977!

Szerintem nincs okod félni a szüléstől, bár aki nem élte még át, annak hiába mondják :). Én is teletojtam a gatyámat 100Xis mert eléggé félős vagyok pláne ha kórházba kell lennem... Szerintem ezt túl lehet élni egyszer, aki szeretne gyermeket az kibírja érte :) és megéri nagyon.

2011. jan. 25. 22:13

Sziasztok!


Én mindig is rettegtem, még a szülés gondolatától is. De ilyen történetek után még jobban.... Még soha nem hallottam arról, hogy szülés után kitakarítják a méhet. De itt páran is írtátok. Olvasni is borzalmas.... Fogalmam sincs hogy szánom majd rá magam a szülésre egyszer .. :(

2011. jan. 22. 20:31
Gratulálok a csöppséghez én 2010.04.07.én szültem de arról nem tdok mit írni h a méh kitakarítása milyen lehet mert nálam maradt bent lepény és kikellett kaparni nálam altatás alatt csináltak meg mindent de azt tudom h utána a varrat mennyire fájt meg milyen rosszul voltam kb 1perces utat 10perc alatt tettem meg)na meg a fürdés azt is nagy kínszenvedés árán tudtam megcsinálni,(de ezek ellenére akarunk még egy kisbabát)
12. Vavy31 (válaszként erre: 8. - Gerbilgirl)
2011. jan. 18. 15:38

Kedves gerbilgirl!


Hát igen senki nem mondta olyan erővel szívja meg,hogy azt hiszed a hátad is kilyukad,ill,hogy kireped és fájni fog,hiába kened és mikor jön a szoptatás sírsz mert tudod fájni fog.

Gyorsan leírom a második lányommal történt dolgaimat:mint ugye 1 gyerekes anyuka tudtam mi jön,ki is repedt és a stb stb,igen ám nem múlt a fájdalom már hetek óta egyszerűen meg kellett várnom azt a pillanatot,hogy most adom oda a cicim,miközben ő már remegve ordított,utána én sírtam.Nem volt egyszerű a terhességem így nem 6 hetes hanem 3 hetesre hívott a doki,elmondtam mi van,mondom neki tudom,hogy már ilyenkor nem fáj a szoptatás de ezt nem bírom úgy áj,mondta megvizsgál mi a gond,hát képzeljétek kiderült,hogy a kislányomnak nincs szopóreflexe és préselte a cicim aminek hatására vérhólyagok keletkeztek a tejcsatornák végén és azért fájt nekem.Azt mondta erre a doki csoda,hogy eddig is kibírtam,és tanuljak meg fejni,mert az anyatej onnan is anyatej,így cumisüvegből ettünk.Kb.5 hónapos volt megpróbáltam megint de azt hittem odacsinálok a fájdalomtól úgy összeszorította a mellem,ennek ellenére 9 hónapig volt tej plusz a fagyasztóból na meg egy másik kisbaba 7,5 l tejjel lett "gazdagabb".

Kérdem ilyenre miért nem készítenek fel???

2011. jan. 18. 13:13

Azt sem mondja el senki, hogy miután megszültél, kibújt a kisbaba, milyen kínok várnak rád és nem is a varrásra gondoltam, hanem még előtte, mikor a méhet kitakarítják. Én 3 éve szültem, de még mindig ez a legkellemetlenebb élményem, amiért az újabb szülés gondolata elriaszt. Persze nem biztos, hogy ez mindenkinél ugyanígy van.


Erőt, kitartást a babához!

2011. jan. 17. 23:26

Nagyon szép szüléstörténet! Gratulálok! Büszke lehetsz magadra!!!

Nekem a nagyfiam 15 hónapos koráig szopott, az első pillanattól fogva tökéletes tecnikával. Tejecske is volt bőven. Lánykám már nem volt úgy elvarázsolva az anyatejtől, vele mindig trükköznöm kellett, hogy rendesen egyen. 11 hónapos koráig szopizott. A tejecske mennyiségével nála sem volt gond. Híztak is rendesen. Mindkettő 4-5 hónapos korára úgy nézett ki mint a Michelin gumiemberke. :D Sok boldogságot! Nagyon ügyes vagy!!!!!

9. Kismanó86 (válaszként erre: 8. - Gerbilgirl)
2011. jan. 17. 21:59

Így is van. A Lányom az első két napban véresre harapta. Arról nem is beszélve, hogy olyan nagyon nem segítettek azért, hogy hogyan is kell szoptatni.


Egyébként gratulálok! A remegés nálam is megvolt, mondjuk én sokszor nagyon fáztam.

8. Gerbilgirl (válaszként erre: 7. - Gerbilgirl)
2011. jan. 17. 21:22

* Vavy31!

Tényleg senki sem írja le a szoptatás első perceit/napjait ( legalábbis nem találtam sehol sem olyat aki leírta volna, mennyire kellemetlen az elején ), így gondoltam azt is leírom a történetbe :) *


Megjegyzem, elfelejtettem, hogy nem írtam le, így ide leírom gyorsan.


A szoptatásom első 3 napja nagyon kellemetlen volt. Nagyon fájdalmas volt, és amikor termelődött a tej, mintha valaki tűkkel szúrta volna végig a mellemet belül. ( senkit nem akarok a szoptatástól elriasztani, de sajnos ez az elején így van, nekem legalábbis )

2011. jan. 17. 21:07

Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat.


Célia88!


Kicsit kellemetlen volt a gátmetszés, de valójában inkább meglepődtem rajta, mintsem kellemetlennek mondhatnám.


Vavy31!

Tényleg senki sem írja le a szoptatás első perceit/napjait ( legalábbis nem találtam sehol sem olyat aki leírta volna, mennyire kellemetlen az elején ), így gondoltam azt is leírom a történetbe :)

6. vberni01 (válaszként erre: 1. - Gerbilgirl)
2011. jan. 17. 18:44
Gratulálok a picihez! Egészséget és sok örömöt nektek! Nagyon szépen köszönöm hogy megosztottad, főleg mivel első babás kismama vagyok.
2011. jan. 17. 18:24

Hello!


Én is éreztem a gátmetszést az első szülésnél,bár ő farral született és határozottan éreztem és meg is jegyeztem ez másfajta fájdalom.A másik két szülésnél nem éreztem.Ez a remegés nálam is volt,mintha a rángattak volna,mint egy bábut,az alvásról,meg annyit még varrtak és becsukott szemmel pihentem az orvos kérdezgetett de olyat,hogy "sértő" volt,hogy reagálok-e rá,nem vagyok-e elájulva.

Mindezek ellenére az a szeretet amit akkor éreztél mikor megpillantod őket az mindent elfelejtet.


Gratulálok kismama!

(Látjátok ezt a részét nem mondja el senki,ill.a szoptatás első nehézségeit se)


Sok boldogságot nektek és sok sok egészséget

2011. jan. 17. 17:10

Húúú, nem semmi szüléstörténet. :O :)

A gátmetszés fájt is, vagy csak érezted, hogy vágnak?

2011. jan. 17. 16:53

Gratulálok : )

Nagyon szép a bébi!

2011. jan. 17. 16:35

Gratulálok, nagyon szép a kislányod!

Sok boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek!

2011. jan. 17. 16:08
Az én kis szüléstörténetem. Október 14. csütörtök: reggel úgy keltem fel, hogy már kicsit fájt a jobb oldalon a csípőmnél és a derekamnál, de nem olyan erősen, csak tompán, mintha megnyomtam volna éjjel alvás közben, meg nem is szenteltem akkora figyelmet neki.

Ugrás a teljes írásra: Sok szüléstörténet között, tessék itt van az enyém is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook