Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogosítvány megszerzésével kapcsolatos kérdések fórum

Jogosítvány megszerzésével kapcsolatos kérdések (beszélgetős fórum)

1 2
2023. ápr. 15. 21:48
Ezért utálok otthoni híreket olvasni. :D
46. globus (válaszként erre: 43. - Főnix3)
2023. ápr. 15. 21:38

Semmi más találat nincs ezzel kapcsolatban, mint bevezetik a sportkerékpáros fogalmát, és nem lesz kötelező a bicikliút.

Inkább a rollerekkel kezdhetnének valamit... akár rögtön a zebrán átszáguldással.

45. Főnix3 (válaszként erre: 44. - Andi6020)
2023. ápr. 15. 21:34
Remélem, mert sok embert érintene kellemetlenül ez a változás!
44. andi6020 (válaszként erre: 43. - Főnix3)
2023. ápr. 15. 21:29
Én nem hallottam még erről. Kivitelezhetetlen
2023. ápr. 15. 21:26
Kötelező lesz a kerékpárra a jogosítvány ? Ez komoly? :D
42. riacska0515 (válaszként erre: 40. - Görögtánc)
2020. dec. 1. 17:01
Szia!Sikeres Kresz vizsga megléte után 2 éved van megszerezni!Nekem nagyon sok hónap kimaradt és volt oktató váltás is,remélem beleférek az időbe mert ki tudja még mi lesz itt a vírus miatt...
2020. okt. 28. 17:54
Bocsánatot kérek, nem háromszor terveztem elküldeni.
2020. okt. 28. 17:47

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy kinek mennyi időbe telt a gyakorlati rész elsajátítása és vizsga megszerzése ? (Azt tudom, hogy 30 órát kötelező levezetni), de ez mennyi időt vesz igénybe? Szeptember 4.-én letettem a kresz vizsgámat, viszont egyéb okok miatt nem tudtam elkezdeni még vezetni. Ha tavaszal állnék neki március, április környékén, akkor mennyi az esélye annak, hogy szeptemberig le tudok vizsgázni? Úgy tudom, hogy a kresz vizsga sikeres letétele után 1 évem van megszerezni.

Tapasztalatok?

2020. okt. 28. 17:47

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy kinek mennyi időbe telt a gyakorlati rész elsajátítása és vizsga megszerzése ? (Azt tudom, hogy 30 órát kötelező levezetni), de ez mennyi időt vesz igénybe? Szeptember 4.-én letettem a kresz vizsgámat, viszont egyéb okok miatt nem tudtam elkezdeni még vezetni. Ha tavaszal állnék neki március, április környékén, akkor mennyi az esélye annak, hogy szeptemberig le tudok vizsgázni? Úgy tudom, hogy a kresz vizsga sikeres letétele után 1 évem van megszerezni.

Tapasztalatok?

2020. okt. 28. 17:47

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy kinek mennyi időbe telt a gyakorlati rész elsajátítása és vizsga megszerzése ? (Azt tudom, hogy 30 órát kötelező levezetni), de ez mennyi időt vesz igénybe? Szeptember 4.-én letettem a kresz vizsgámat, viszont egyéb okok miatt nem tudtam elkezdeni még vezetni. Ha tavaszal állnék neki március, április környékén, akkor mennyi az esélye annak, hogy szeptemberig le tudok vizsgázni? Úgy tudom, hogy a kresz vizsga sikeres letétele után 1 évem van megszerezni.

Tapasztalatok?

37. Epresturmix (válaszként erre: 34. - Kroykaka)
2020. jún. 27. 21:52
Szia. Én is e-titánon tanultam a kreszt. Jól magyaráz, videók is vannak, és valóban te osztod be az idődet. Persze. Rengetegen csinálják. Én két óra tantermire mentem be. Munka után. Elaludtam. Így nem reckîroztam, megvettem az online oktatást. :D
36. andita1 (válaszként erre: 34. - Kroykaka)
2020. jún. 27. 21:51
Bocsi bocsi. Az e-titánon csináltam.
35. andita1 (válaszként erre: 34. - Kroykaka)
2020. jún. 27. 21:49
Az e-learningen csináltam én is, csont nélkül átmentem a vizsgán, csak ajánlani tudom.
2020. jún. 27. 21:46

Sziasztok! Van nekdtek tapaszalatotok az e-learning oktatásról? Most szeretnék jogosítványt szerezni, de sajnos össze vissza van a beosztásom és nem tudom megoldani hogy egy hétig mindig bejárjak KRESZ tanfolyamra. Azt hallottam, hogy már elvégezhető online is a KRESZ tanfolyam. Találtam is ilyen, online meg is tudnám venne de kicsit bizonytalan vagyok. Nektek mi a véleményetek erről?


[link]


Bele vágjak?

2019. szept. 17. 15:45
Most, hogy kb négy év után újra bejelentkeztem ide és megtaláltam a saját régi fórumomat, akár el is mesélhetem így laza hat és fél év után,hogy négy hét alatt meglett a jogsi pesten a kérdésfeltevés után, és azóta is imádok vezetni, egyelőre és remélhetőleg örökre (lekopogom :)) balesetmentesen. :)) Üdv!
32. kwon (válaszként erre: 31. - Virag32)
2012. szept. 29. 15:05
Igen,kicsit elcsodálkoztam,de manapság már semmi nem meglepő.:) És,jutottál valamire?
2012. szept. 29. 13:32
Most azon röhögök, ahogy elképzelem a reakciódat, amint megláttad,hogy egy totál normális, segítő szándékú hozzászólásra azt reagáltam,hogy "ez hogy jön ide???" :DDDDDD
30. virag32 (válaszként erre: 29. - Kwon)
2012. szept. 29. 13:31

Jajjjj, várj, félreértés van, nem neked írtam ezt!!! :))))


A hozzászólásod helyén (vagyis a 27. számú hozzászólás helyén) tegnap valaki betett valami linket,hogy könyörögve kér, szavazzunk valami kutyára vagy macskára, vagy mittudoménmire, és erre kérdeztem,hogy ez hogy a fenébe jön ide. :)))


De gondolom, kimoderálták. :)

Köszönöm a válaszodat, ami immár megjelent a 27. helyen. :)))

29. kwon (válaszként erre: 28. - Virag32)
2012. szept. 29. 08:14
Az orvosi vizsgálatra írtam.
2012. szept. 28. 22:14
Ez hogy jön ide?? :))
27. kwon (válaszként erre: 24. - Virag32)
2012. szept. 28. 16:35
Szerintem hívd fel,vagy írj az Országos Egészségpénztárnak ez ügyben.De nem tartom kizártnak,hogy ha valaki itthon élő ismerősöd megkérdezi a háziorvosát, ő is tud neked segíteni.Sőt,az is lehet,hogy borsosabb áron picit,de megcsinálják a vizsgálatot. Ja,és még egy tipp. Az eü tanfolyam nem kötelező csak a vizsga!!! Neten rengeteg anyagot,videót találsz fent hozzá. De szerintem jobb újraélesztést nem elméletben,hanem gyakorlatban csinálni,hiszen azt kötelező tétel a vizsgán. Mikor elkezdtem a tanulást ,láttam neten elvégezhető Kresz-tanfolyamot is, nézz ennek is utána. Nekem úgy sikerült,hogy megszereztem a cd-t,ahol a vizsgával megegyező program van és gyakoroltam. Sokat!!!!
2012. szept. 28. 16:13
Én 10éve a mazsola tanodába tettem le 4nap alatt megvolt a kressz, 1nap egészség., 30óra vezetés és összesen 4vizsganap. (kressz, egészs.,rutin, forgalom) 1 alkalommal 2óra a vezetés, hamar leketyeg a 30óra.
25. virag32 (válaszként erre: 24. - Virag32)
2012. szept. 28. 09:48
Ja, magyar állampolgár vagyok.
2012. szept. 28. 09:47

Köszönöm a válaszokat.


Csak azért tettem fel így a kérdést, mert a net hemzseg az autósiskoláktól, ahol 3 hét alatt jogsit ígérnek, szuperintenzív tanfolyam keretein belül. De ezek szerint kamu. Az lesz,hogy megkérdezem majd szerintem egyiket-másikat,hogy ez mennyire reális.


Külföldön élek és dolgozom, ezért sajnos kizárt,hogy hónapokra hazamenjek, úgyhogy valószínűleg akkor kénytelen leszek "feldarabolni" a képzést, bár így lehet,hogy a végén évekig eltartana, akkor meg semmi értelme.


Most már csak az orvosi vizsgálatos kérdés van hátra.

Azt írják a honlapon,hogy kell hozzá TB-kártya. Namármost nekem az nincs, mert nem Magyarországon vagyok biztosítva. Van otthoni lakcímem, de mivel tartósan külföldön élek, ezért nem az az állandó, és ezért nincs biztosításom sem, csak EU-egészségbiztosítási kártyám.

A kérdés az,hogy ezt elfogadják-e?

23. 7144101303 (válaszként erre: 21. - B399a09e0e)
2012. szept. 28. 07:48

Húh hát 4 éve volt nem emlékszem már rá de a asszem a rutin vizsgához meg a forgalmi vizsgához kellett sok pót órát vennem biztos pénzre utaztak:(

Mivel nem adott róla nyugtát így vissza nézni sem tudom már hány órát vettem de mindig hetente fizettem és kb heti 2-3 szor vettem 2 órát sok volt nagyon de nem tudtam mit tenni nem látta még, hogy elég rutinos lennék:((

22. b399a09e0e (válaszként erre: 7. - Kwon)
2012. szept. 28. 07:12

egyetértek veled. Én anno az első kresz órát szept 9.-ével kezdtem, oda heti 3* jártunk, utána egyből jött a vezetés és az eü-vel meg forgalmival dec 18.-án végeztem, ráadásul mindenből elsőre átmentem!


Az eü vizsgákra a vöröskereszt is kb 3-6 hetes időpontokat adnak amire szintén várni kell. Szerintem érdemes belekalkulálni esetlegesen újabb vizsgát is biztos ami biztos alapon. Inkább a végén legyen öröm hogy nem került sor pórvizsgára.


Forgalomba fog valaki lenni, nem érdemes összecsapni az egészet.

Ja és annak ellenére ha valaki megszerzi a jogsit ég nem jelenti azt hogy igazán tud vezetni, hanem csak azt hogy megtanították vele az alapokat hogy a forgalomba boldoguljon. Az idők és vezetések során fog tökéletesedni a vezetés.

21. b399a09e0e (válaszként erre: 3. - 7144101303)
2012. szept. 28. 07:06

Hány órából mentél át hogy ennyibe került?


Nekem a rutinnal együtt 6 éve összesen 180.000 volt, és ez 58 órát tartalmazott. Eü oktatással, az összes vizsgával együtt. Ebbe egyedül az alkalmankénti 1000ft utiköltség nincs benne egyedül.

Az a divat az oktatómnál, hogy ameddig nem tuti biztos benne hogy valaki átmegy, addig bármennyire is akarja a tanuló, nem íratja ki vizsgára. De ez szerintem nem is baj.

2012. szept. 28. 00:53

Egyébként nem kell komplett tanfolyamot elvégezned. Ha tudod a kreszt, akkor lehet gyorsítani és egyből a kreszvizsgával kezdeni.

Erre vannak programok amikkel lehet gyakorolni, persze meg kell előtte tanulni a könyvből a kreszt. Az oktatáson is azt mondják el ami a könyvben van.

Így tudod gyorsítani az egészet. Amikor én vizsgáztam akkor az oktató szinte csak velem foglalkozott. Mindig azokat helyezte előtérbe akik éppen vizsgára készültek és ők vezethettek többet.

Én nem is tudom, hogy levezettem-e a max óraszámot.

19. sasmadar2 (válaszként erre: 2. - Virag32)
2012. szept. 28. 00:50

Van bejelentett lakcímed Mo-on? Magyar állampolgár vagy? Ha igen akkor lehet biztosításod is, az önkormányzat fizeti.

Lehet az ideiglenes cím is elég, viszont magyar állampolgár kell, hogy legyél.

18. virag32 (válaszként erre: 17. - B235ac96d5)
2012. szept. 27. 22:54
Dehogy is.Úgy terveztem,hogy megszerezném otthon,aztán itt gyakorolnék egy csomót,mielőtt ténylegesen elkezdenék vezetni.(Pillanatnyilag autónk sincs.)Csak valamilyen módon le kellene tudnom rapidgyorsasággal a papírt,amikor hazamegyek egy kis időre,hogy ne félmillió forintba kerüljön,mint itt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook