Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogos a követelésem? fórum

Jogos a követelésem? (beszélgetős fórum)

1 2
50. Sensitiv (válaszként erre: 1. - Zsuzska81)
2011. jan. 7. 12:37
te állsz szerződésben a hitelnyújtó céggel, így nincs miről beszélni. tehát nagyon megszivattak a kedves rokonok téged.
49. giga455 (válaszként erre: 48. - Lisa65)
2010. júl. 16. 11:06

így van... Ez a legundorítóbb dolog a világon :(

Nekem is van olyan hitelem, ami nem az én nevemen van. Anyukám vette fel, hogy legyen önerőnk, mikor lakást vettünk. De lesülne a pofámról a bőr, ha akár 1 hónappal is elmaradnék, vagy egyáltalán felszólítás menne neki, hogy késve fizettem :S

48. lisa65 (válaszként erre: 47. - Giga455)
2010. júl. 16. 10:21

Gondolod ha tudtak volna hitelt felvenni, akkor őt kérik meg rá? Szerintem nem!

Engem az háborit fel, hogy a rokonaidnak Te tettél egy hatalmas szivességet, és bizony én elismerem, hogy mindenkinél következhetnek be olyan dolgok, amire nem számit, de akkor legalább mondja azt, amikor legelőször észreveszi, hogy nem birja fizetni, hogy gyorsan találjatok valami megoldást, és neki kellene megköszönni a segitséget és nem ilyen pofátlannak lenni.

47. giga455 (válaszként erre: 43. - Zsuzska81)
2010. júl. 16. 10:05
Igen tul. képpen így is lehet, csak kérdés, hogy van-e akkora marha valaki, hogy egy mondjuk 500 ezret érő autót átvesz 2 milla hitellel (most csak számokat írtam, nem tudom a pontos összegeket, de gondolom érted mire gondoltam) esetleg a rokonodékat kéne megdumálni, hogy igenis vegye a nevére a hitelt, és vigye a csába az autót, azt csinál vele amit akar... De ha nincs munkája akkor sanszos, hogy nem veheti át :S baccus. Jó nagy carban vagy :(
46. giga455 (válaszként erre: 38. - Lisa65)
2010. júl. 16. 10:01
Igen ez szerintem is jó ötlet, hogy írásban rögzítsétek, hogy ők elismerik, hogy tartoznak neked xy összeggel... 2 tanú... stb. Ezzel már mehetsz a bíróságra!!
45. giga455 (válaszként erre: 32. - Zsuzska81)
2010. júl. 16. 09:57
A kiömlött az lázat jelent? Bocsi csak nem ismerem a kifejezést azért kérdem :S
44. Zsuzska81 (válaszként erre: 42. - Adfa0d8bdb)
2010. júl. 16. 09:38
Tudom, tudom és tudom. De ezen már túl vagyunk ebben a fórumban. Nem is jogi megoldásokat kértem a többiektől hanem egyszerűen nem értettem hogy valóban én gondolom rosszul az egész folyamatot?
43. Zsuzska81 (válaszként erre: 41. - Lisa65)
2010. júl. 16. 09:36

Na rémisztgessél még, ezzel az áthitelezéssel. :-))


Ez nem svájci frank hanem japán yen. Nem tudom így kell-e írni, mert az akkor olcsóbb volt és sajnos ők választották a hitel feltételeket. És ők akkor úgy álltak hozzá hogy mivel 3 hónapon belül visszafizetik úgyis mindegy. Akkor 1,5 valamennyi volt a japán yen most 2,593 talán. Szóval majdnem a duplája.

De most mondtál viszont egy érdekeset. Tehát ha hitelátvállalással adom el a kocsit akkor nekem nem kell kifizetnem és az új tulaj újra hitelezi hanem az én hitelemet átírják a nevére?

2010. júl. 16. 09:34
Soha senkinek nem szabad felvenni hitelt! Se rokonnak, se ismerősnek, se barátnak, csak max saját magadnak!
41. lisa65
2010. júl. 16. 09:30

Ha hitel átvállalással veszi meg valaki, akkor ugyan az a hitel marad rajta, csak az ő nevére szól!


Mondjuk ezt nem értem teljesen, hogy hogyan lehet rajta ennyi hitel! Nekem is hiteles autóm van, de nem emelkedett meg ennyire, és én kértem, hogy havonta ugyanannyi összeget fizethessek, igy az árfolyam változásával esetleg nő a visszafizetések hónapjának száma. Nem értem 30eFt-ról hogy nőhetett 72eFt-ra! Pedig nekem svájci frank alapú a hitelem, de nem ilyen nagy a változás! Azért ennek utánna kéne járni, mert lehet, hogy e mögött van még más is! Nekem gyanús, hogy esetleg nem hiteleztették-e át az autót nélküled!

40. Zsuzska81 (válaszként erre: 38. - Lisa65)
2010. júl. 16. 09:25

Igazad van csak egy a baj. Az árfolyam miatt az autón több mint 2 M Ft van. Az autóra most max 500 e Ft hitelt adnak. Próbálkoztunk már ezzel a megoldással.

A megállapodást természetesen irásba fogjuk foglalni, ez innentől kezdve az alap.

2010. júl. 16. 09:23
Röviden ennyi a történet eddig. Most megyek mert úgy sincs itt senki. Este megpróbálok újra jönni, hogy beszélgetni is tudjunk egy kicsit.
38. lisa65
2010. júl. 16. 09:23
Viszont azt javaslom irásban rögzitsetek mindent két tanúval! És tessék elvinni az iratot a közjegyzőhöz hitelesiteni, mert akkor bármi adódik tudsz tenni lépéseket ellenük!
2010. júl. 16. 09:22
De az a baj hogy ezt nem igazán lehet visszaadni így írásban. Hallottátok volna az egészet. Én már csak röhögtem kínomban a legtöbbször. Azt mondta a " nagynéném" hogy ő most hiába mondja hogy kifizeti az jobb lenne? Utána meg úgyse tudja hozni a pénzt, mert nem tud többet bevállalni. Mondtam neki hogy ez mekkora indok. A sok hiteles elmehetne mind a bankba és megmondhatná hogy ő akarja fizetni de nem fér bele a költségvetésbe. Tiszta röhej az egész.
2010. júl. 16. 09:19

Elmondtam neki hogy azért hogy a rohadt tartozását ki tudjam fizetni sakkozok a csekkekkel. Nem fizettem ki a villany vagy valamit különben nem tudnám kifizetni. Erre azt reagálta hogy ő ezt csinálta egész életében. Mondtam neki hogy ő választotta azt az életet amit él és nehogy már én kérjek elnézést azért mert keményem megdolgoztam azért hogy 29 évesen eljussak oda ahol vagyok és ki van fizetve mindenem.

Végül a férje azt mondta hogy beszél az ismerőssel + az anyjával mivel ez az ő tartozásuk lenne, hogy kifizetik nekem ezt, az ismerősék pedig vállalják akkor be azt a BMW-s dolgot. Szóval igazából cseréljék el a tartozást. Ezt megyünk ki a hétvégén megbeszélni, hogy mindenki ott legyen.

35. lisa65
2010. júl. 16. 09:15

Szia! Én azt javasolnám, hogy add el az autót másnak hitelátvállalással! Ha nem is kell és a hitel fizetés is gondot okoz, akkor talán igy jársz a legjobban.


Az emberek egyik fele jóhiszemű a másik fele viszont "szemét". Teljesen mindegy már, hogy hibáztál, sajnos ennek Te megfizetted az árát! Velük pedig zárj le minden kapcsolatot, mert nem érdemlik meg, hogy foglalkozz velük!

2010. júl. 16. 09:14
Szó szót követett. Valaki írta itt hogy legalább gondoskodni akartak arról hogy fizesse más ezért adták oda annak az ismerősnek. És most jön a csavar. Azért került az ismerőshöz az autó , mert Ő megvett nekik egy 4 M Ft -os BMW-t hitelre a saját nevére!!!! És ezt az autót ők nem fizették ezért elvitték még tavaly novemberben, értékesítették elég alacsony áron és így az ismerős nyakán ott maradt kb 4 M Ft tartozás. Ez az ismerős egy 21 éves fiú. Aki ugye otthon él az édesanyával. Van egy ház a nevükön 1/2-1/2 arányban. Az édesanyja volt a kezes a BMW hitelnél de úgy hogy ő nem tudott róla! Mert a személyi igazolványával más ment el a szalonba aláírni a szerződést!!! Ezért az ismerős anyja eléggé ki van akadva. Gondolhatjátok. És azt mondja nekem a nagynéném hogy értsem meg nekik azt a pénzt ki kell fizetni. Kérdeztem hogy többet ér nekik egy un. idegen mint én? Erre választ nem igen kaptam. Szóval döbbenet az egész sztori. Én gondoltam hogy léteznek ilyen emberek, de hogy a családomban? Ha ez egyáltalán annak nevezhető. Ha ezt valaki nekem elmeséli azt gondolnám kitalálta az egész történetet. De nem sajnos ez igaz szóról szóra.
2010. júl. 16. 09:05

Szóval a szombat. Eljöttek megbeszélni a dolgokat. Az előzményekről annyit kell még tudni hogy mikor kimentem szerdán velük megbeszélni a dolgokat elégé kiborultam a hozzáállásuktól illetve attól ahogyan vártak. Mondhatnám azt hogy nem voltak teljesen beszámítható állapotban. Leginkább ettől dühödtem be akkor. Na most szombaton meg is kaptam hogy hogy beszéltem és nekem tisztelnem kellene öket ha másért nem a koruk miatt. Mondtam hogy nem igazán van mit tisztelnem ezek után bennük.

Szóval szombaton még mindig nem értették hogy miért is tartoznak ők nekem, nekik nem kell az autó, stb.

2010. júl. 16. 09:01
Sziasztok! Bocsánat hogy eddig nem jelentkeztem, most van egy lopott fél órám. A kisfiam nincs jobban. Folyamatosan kiömlik bármit adok neki.
2010. júl. 13. 12:16
Sziasztok. Bocsi hogy tegnap nem jelentkeztem igérem ma fogok. 2 éves a kisfiam és tegnap estére teljesen kiömlött az egész teste. Vele voltam orvosnál. Ha este elalszik jövök.
30. giga455 (válaszként erre: 29. - Manul)
2010. júl. 12. 19:32
én is! :S
29. manul (válaszként erre: 28. - Zsuzska81)
2010. júl. 12. 16:00
Na én nagyon kíváncsi vagyok!
2010. júl. 12. 15:18

Sziasztok!

Megtörtént a szombati megbeszélés. Este jelentkezni fogok és elmesélek mindent. Érdekes dolgokat tudtam meg, aki szeret megdöbbenni azzal este találkozzunk itt a fórumon.

27. giga455 (válaszként erre: 24. - Zsuzska81)
2010. júl. 9. 18:46

Hú baccus:(

Azt hiszem ők úgy gondolják, azzal hogy elhoztad a kocsit, minden el van rendezve... Az hogy közben a kocsi amortizálódott, meg eleve neked nincs is rá szükséged, hisz miattuk, nekik vetted fel a hitelt az marhára hidegen hagyja őket :(

26. winny
2010. júl. 9. 17:55

Szegénykém.

Próbálj bekeményíteni.

25. b2076ec79b (válaszként erre: 24. - Zsuzska81)
2010. júl. 9. 17:10

Próbálj meg nem nagyon kiborulni, sajnos az sem segít :((

Tudom könnyű innen ugatni.... Írj mindenképp, mi volt :)

2010. júl. 9. 17:06
Köszönöm hogy nem arról szólnak a hozzászólásaitok hogy milyen balfék vagyok. Ami amúgy igaz. Egyetértek mindenkivel aki írt nekem. Sajnos rá kellett jönnöm hogy nem akarják megoldani, és nem akarják érteni hogy mi a helyzet. Nekik ez a legkényelmesebb. Holnap este jönnek, beszámolok mindenről ha elmentek. Remélem nem kapok agyvérzést mert az előző megbeszélésen nem sok kellett hozzá.
23. Zsuzska81 (válaszként erre: 13. - Cb82b220ce)
2010. júl. 9. 16:55
Az autót nem ők adták vissza hanem én hoztam el. Arról nem is beszélve hogy eddig kellett nekik a kocsi? Nekem eddig sem kellett és ezután sem kell.
22. Kirani (válaszként erre: 20. - Manul)
2010. júl. 9. 16:32
Manul, szó szerint egyetértek Veled. Zsuzska, várjuk a híreket, mit sikerült egyezkedni... Mi Veled vagyunk!
21. 9f98008a3b (válaszként erre: 14. - Zsuzska81)
2010. júl. 9. 16:13
Nem, nem vagy őrült! Teljesen egészségesen gondolkodsz erről az egészről.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook