Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó az, ha egy középső csoportos tud már olvasni, írni, számolni? fórum

Jó az, ha egy középső csoportos tud már olvasni, írni, számolni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. júl. 19. 10:13
Nem.
42. LoLiNa
2007. júl. 19. 09:54
irodalmi verset tanulni?? persze nem is a suliba, hanem otthon, házi feladat. nos, mi ezt kb 4be kezdtük.. nem elsőbe, pedig nem volt az olyan rég.. egyre nehezebb dolgokkal terhelik a gyerekeket és egyre korábban..
41. LoLiNa
2007. júl. 19. 09:52
a gyerek nem magától tanulja ezeket meg.. mért kell olyan kicsi korban traktálni ilyenekkel őket?! én nem terhelném egyik gyermekemet se ezzel! játszon és tapasztaljon! ráér még a komoly tanulássak! miután elkezd suliba járni, úgysem fog tudni már játszani! olyanokat tanítanak már alsó tagozatban, hogy az eszem megáll. első osztályban, mikor még olvasni is alig tudnak, minek kell nehéz, hosszú
40. KIRA7 (válaszként erre: 30. - Tibike)
2007. máj. 22. 16:20

Én is szembesültem már az első gyerekemnél mikor a betüket tanulták,hogy már nem az a módszer ami anno nálunk volt.Mert ugye nincs lö betű,mert olyan szó sincs,hogy löó.Ez érdekes.

Az én lányom előre volt tanulva,és mire suliba ment írt,olvasott,számolt,tudta a kisebb-nagyobb jeleket az órákon meg sormintát rajzolgatott a füzetébe mert unatkozott.Nem vitte sokkal elöbbre a tudása mert másodikba már neki is tanulni kellett.Az igaz,hogy könnyen tanul mert odafigyel órán és itthon csak házit csinál.A kicsik is jó tanulók pedig ők már nem tanultak előre.

2007. máj. 5. 20:19
Vannak különleges tehetségű gyerekek,semmi rossz nincs abban ,ha egy középső csoportos tud írni,olvasni,számolni.Lehet,hogy nagy kariert fog elérni,és még hallunk,és büszkék leszünk rá.
2007. máj. 5. 15:23
nem!!!!!!
2007. máj. 4. 13:06
szerintem nem, mit fog csinálni a suliban? én azt hallottam, hogy azok a "rosszak" a suliba, akik már oviba tudnak írni, olvasni és így unatkoznak az órán, zavarják a többieket.meg mindennek megvan a maga ideje.
36. xxLady
2007. ápr. 19. 07:10

Az olvasással és számolással a későbbiekben nincs gond, bár a gyermeket érheti negatív hatásként a társai kirekesztése, hiszen ő sokkal ügyesebb, és gyorsabb az osztály többségének újdonságot jelentő feladatok megoldásában. Ezt általában a tanító néni tovább rontja azzal, hogy agyondicséri vagy éppen ellenkezőleg, agyonszekálja a tanulót, és így a többiektől való elzárókózására még rá is tesz.

Az írásnál azoban komolyabb problémák jelentkezhetnek: egy négy-öt éves gyereknek nincs még megfelelően kifejlett mozgáskoordinációja az írásnak megfelelő finom műveletekhez. Ezért a szépírást elsajátítani ezek után nem tudja már olyan mértékben, ahogy ezt elvárják alsós korában - mivel "rosszul" rögzült benne.

35. janita
2007. ápr. 18. 19:06

Nem igazán jó. Mert amikor az iskolatársai olvasni és írni tanulnak, akkor ő majd nem fog odafigyelni az órákon mondván ő ezt már tudja.És nem fogja érdekelni mi történik az órán.

Az én lányom 5 éves az ovodában angolul tanul szavakat, ez jó dolog, könnyebben tanul majd a suliban.

2007. ápr. 10. 21:35
Sajnos nem biztos, hogy a tanító néni örülni fog neki. Az én kisfiam most elsős, ott is van olyan kisfiú, aki már tudott olvasni, szerintem neki kicsit unalmas a suli, a többit pedig zavarja, hogy mindig elsőként tud válaszolni, amikor ők még alig olvasnak.
2007. ápr. 10. 15:46
a lanyom 6 evesen tudott irni olvasni szamolni,majd a suliban elvalik hogy elony ez vagy hatrany?
2007. ápr. 3. 14:52
Ha ez neki érdeklödés szintjén van ,és nem ráeröltetve ,hogy márpedig tudja ezeket a dolgokat ,akkor szerintem nem baj.Az ,hogy fog-e unatkozni majd az iskolában ,az kiderül ,de valószinü ,hogy ott ugyis lesz ujdonség számára mi ujra leköti ,és könnyebben fogja elsajátitani ,mint egy átlag gyerek .
31. d@nu (válaszként erre: 26. - Tibike)
2007. márc. 17. 23:56

Hát, azok alapján, amiket írtál, csak örülök, hogy a lányom még csak egy éves! Ki tudja, hátha addig még változik a nevelők módszere és hozzáállása.


Egyébként a betűket mi is össze-vissza tanultuk annak idején. :)

30. tibike
2007. márc. 17. 20:58
Lehet, hogy ez már egy másik tudásbázis-kérdés lenne, de azt vártam, hogy majd tanárnénik jól lehurrognak: ne akarjak beleavatkozni a tanítási módszerekbe; de az angol gyerekek miért énekelhetik a 'Hull a pelyhes...' dallamára az 'éj-bí-szí-dí-í-ef-dzsí'-t, vagy a 'There was a farmer had a dog'-kezdetű dalt, aminek szintén betűző refrénje van és segíti a számolást is. Mondom a lányomnak:hogy a tanárnéni a 'm'-betűt hangosan mondja,ami nekem 'emm'- de úristen, meg ne jegyezd,nem akarok az iskola ellen beszélni!,- az még oké, de mi van a 'h' betűvel,mi? Szegény utolsó sorban ülőkig nem lehet elkiabálni, hogy: hhhhhhh!
2007. márc. 17. 19:59
Olyan módszer szerint tanítják őket, hogy össze zavarhatja a gyermeket.
28. tibike (válaszként erre: 27. - Win)
2007. márc. 17. 19:52
Bizony!
27. win (válaszként erre: 26. - Tibike)
2007. márc. 17. 18:42
Döbbenetes amiket írsz! Ez komolyan így megy?!:(
26. tibike
2007. márc. 17. 18:02

Isten őriz',hogy visszafogjuk a gyerekeket, pláne eltiltsuk az írás-olvasástól! Az a legjobb, ha a gyermek a saját tempója, kedve, hangulata szerinti "tanmenet"-ben szerez egy kis alapot.

Ezt a kíváncsi, fogékony korszakot érdemes pl. kihasználni nyelvtanulás céljára is- korábban volt ez téma, de mostanában nem nagyon hallok erről.

Tamikát is visszafogták az oviban egy évre((és mennyit még!(a várható létszámok,meg a szülők önzése,a felelősségvállalásának hiánya miatti "bunda", egyebek, de ez más lapra tartozik, és botrányos néha)), akkor már majdnem minden betűt ismert, akár olvasta, vagy írta őket. Még annak idején írattam vele sorokat néhány betűből, füzetbe, és mostanában került a kezembe: sokkal szebbek voltak a betűi, mint amiket most ír az isiben.


Amikor én voltam gyerek, mindig cseszegettek a tanárok, hogyha olvasok miért nem teszem oda az ujjam, hogy tudjam, hol tartok, annak ellenére, hogy sosem tévesztettem el a sorokat. Most meg látom, hogy 7év körüli gyerek a tesco feliratot is úgy olvassa el, pedig nem kis betűk!


Amit meg nem értek, hogy a betűket az iskolában össze-vissza sorrendben tanulják, a mássalhangzóknak a másik hangzóját nem tanítják, valószínűleg, hogy olvasásnál,kiejtésnél ne okozzon gondot egyenlőre, na de azért a TV-t nehogymár ne mondhassa tévének, meg ugyanígy a WC, és sorolhatnám,ami nekik szókincs... Úgyhogy én azt mondom, a SZERENCSEKERÉK igen hasznos és jó dolog volt!

25. czfhk
2007. márc. 12. 22:51
Véleményem szerint igen, főleg ha önmaga tanult meg és senki nem erőltette.
2007. márc. 10. 00:19

Szerintem az nem jó, ha DIREKTBEN megtanították neki. Ha viszont, kérdezte, akkor meg muszáj volt válaszolni...

A legjobb példa a fiam: azt tudta, melyik betű a "vé", mint Viktor, de a "vö" betűt nem ismerte (még volt SZERENCSEKERÉK) :)

2007. márc. 9. 20:12
Vannak előnyei de lesznek hátrányai is. Okosnak érezheti magát, de unatkozhat is.Majd kiderül.
2007. márc. 4. 10:26
Szaerintem jó, mert könnyebb dolga lesz az első osztályban és a logikai összefüggésekre is hamarabb rájön. :)
21. dobos
2007. febr. 27. 12:14
Szerintem jó,de nem tudom,hogy majd az elő osztályban unatkozi fog e?
20. d@nu
2007. febr. 19. 12:03
Állítólag (?) az első 3 életévben sokkal jobban fog a gyerekek agya, mint később, ezalatt az idő alatt tanulják meg későbbi tudásuk zömét. Éppen ezért vannak módszerek, amivel -kihasználva a gyermek természetes kíváncsiságát- ösztönözni lehet a tanulásra a piciket. Úgy hallottam, ennek semiféle káros hatása nincs, egészen addig, amíg nem erőlteti a szülő a tanulást, hanem tényleg csak a kíváncsiságra épít. Azok a gyerekek, akik már korán olvasnak-számolnak stb. szerintem nagyon szerencsések, és igazából -persze kivételek mindig vannak- semmivel sem különlegesebbek, mint a társaik, csak valószínűleg a szülők többet foglalkoznak velük. És ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy tudatosan tanítod a gyerekedet, elég csak annyi, hogy mondókázol, mesét olvasol, énekelsz... neki.
2007. febr. 17. 14:41
Nagyon jó adottságokkal rendelkezik,könnyen tanul,és a későbbiekben csak hasznát veheti a gyermek.
2007. febr. 8. 15:33
Nem tudom igazán ,én csak annyit tapasztaltam a lányomnál,Ő évvesztes és 6 évesen olvasott.De ez később nagyon megváltozott,most felsős és utál olvasni.Bár az is lehet ,hogy ez a tanítás...tanárok válószínűleg az én hibám is:((
17. win
2007. febr. 8. 12:59
Szerintem is addig nem gond, amíg nem direkt tanítja valaki a gyereket. Ha a kíváncsi gyerek megkérdezi s utána a magyarázatot megjegyzi, akkor Ámen. A barátnőm kislánya 5 éves és simán gépelget a billentyűzeten. Tetszett neki, elleste, tudja, ez van. Én is írtam, olvastam, mikor iskolába kellett menni, de nem éreztem, hogy unatkoztam volna. Később a gimiben, de az már másért...:))))
2007. febr. 8. 12:40
Az én lányom két és fél éves, tudja az összes betűt és számot, húszig elszámol, és körülbelül 50 mondókát tud fejből.Érdekli és kész.Nem erőltettük,de addig kérdezgette, míg megtanulta.Szivacs az agya,mindent beszív.Örülök neki, ellene úgysem tudnék tenni semmit.
15. zazi67
2007. febr. 8. 07:49

Sziasztok!

Az én lányom 4 évesen magától rájött a szorzás és osztás technikájára. Emlékszem, hogy egy balatoni nyraraláskor, este lefektetéskor megkérdezte:Anya, te tudod mennyi 3x5, mert én tudom, és onnantól kezdve nem volt megállás.

Viszont a betűk egyáltalán nem érdekelték, az iskolában tanult meg olvasni.(Később kiderült, hogy dislexiás, valószínűleg ez volt az érdektelenség oka.)

Ami viszont érdekes volt, a huga és közte 3 év van, a huga 3 évesen a nővérétől ellesett olvasási házi feladatokból tanult meg olvasni, 4 évesen már olvasott.

Most 17 és 14 évesek, elit gimnáziumban, a nagyobb 4,5 ,kicsi majdnem kitűnő.

Összefoglalva: ezek kiskori dolgok előre jeleznek valamit,de csak akkor, ha spontán megjelenések és nem a szülői dresszirozás eredményei.

Szerintem a gyerekkori stabil lelki egészség minden iskolai eredménynél sokkal fontosabb...

14. veres
2007. febr. 8. 06:55
Az én lányom 20 hónapos, és 10-ig számol, minden színt ismer és a betűket is majdnem mindet tudja. Kérdezget és megjegyzi. Akkor szerintetek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook