Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó az, ha egy középső csoportos tud már olvasni, írni, számolni? fórum

Jó az, ha egy középső csoportos tud már olvasni, írni, számolni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
73. supin (válaszként erre: 69. - Reza)
2009. febr. 24. 12:47
Ilyen tanító kellene sok mint te vagy!!!!!
2009. febr. 24. 12:09
Az lesz az előnye,hogy több lesz a piros pontja,és ez motiválja.
2009. febr. 4. 16:33
Közlési kényszerem van.Kozmetikusnál jártam a minap,/bár párom szerint inkább spórolnék,.../na mindegy...) ott a hölgy elmesélte, hogy barátnője elsős kisfiát a tanító néni hazazavarta napköziből, mert megcsinálta egy harmadikos matematika házi feladatát.REAGÁLÁSOM a következő: nagyon sok okos gyermek van, és ezekre a gyerekere a pedagógusok nincsennek felkészűlve.Többek között az én unokám is középső csoportos, de ír, olvas, számol stb....
2009. jan. 27. 20:06

persze hogy nem probléma.Az én kisebbik is folyékonyan olvas oszt,szoroz stb..

szeptemberben kezdi az elsőt.

69. reza
2009. jan. 27. 20:06
Tancsinéni vagyok, és szerintem nem baj, csak a tanító nénijének lesz több dolga, mert olyan feladatokat kell adni a csemetének, hogy ne unatkozzon. Gratulálok a kis krapekhoz, vagy kislány?
2009. jan. 27. 20:00
Nem, egyáltalán nem jó, le van maradva. Már bölcsődés korában kellett volna elkezdeni tanítani....pfff...
2009. jan. 27. 18:15
Hátránynak nem hátrány. De azért nem kell erőltetni neki a tanulást, azért ovis, hogy még játsszon. :-) Ha meg majd suliba megy, csak unatkozni fog, amíg a többiek haladnak...
66. dus
2009. jan. 27. 15:34

Az én fiam is olvasott középsőben (év vesztes, 6 éves volt) Nagy csoportban már nyomtatott betűkkel bármit leírt.

4 évesen kapott anyósoméktól egy gyereklaptopot, amin olyan feladatok vannak, hogy pl. amilyen képet látsz nyomd meg a billentyűn. Primitív játék, 2 elemmel működő, de a fiamat nagyon lekötötte. Ezen vannak számok is.

Egyébként helyi értéknek megfelelően mondta a számokat( több jegyűeket) Az utóbbit az "Áll az alku" c. műsorból leste/tanulta el. Most elsős és imád írni, olvasni, számolni! Remélem így is marad. Mindenesetre szerintem ha egy gyereket érdekli a betűk, számok világa, hagyni kell, hadd tanuljon.

2009. jan. 27. 14:14
egy biztos: NEM HÁTRÁNY!
2009. jan. 7. 10:00
Sok óvodás korú gyerek tanul meg korán számolni,írni,mert a számítógépet kezelik,és ott ha akarják,ha nem megismerkednek a számokkal,betűkkel.Az én kisfiam is 5 éves korában levelet írt nekem a számítógépen, és huszonegyezett kártyán velünk.Nem éppen jó,mert az első osztályt végig unatkozta, és mint unatkozó gyerek valamit mindig csinált ami zavarta a többieket.Nem lehet ellene tenni semmit.Ha magától tanulta meg, akkor majd a második osztályban lesz már érdekes a tanulás neki.
2009. jan. 7. 08:01
Semmi gond. Olvasni nyomtatott betűket tus, az iskolában majd tanulja hozzá az írottakat. Szerintem nem fog unatkozni, inkább sikerélménye lesz és ettől még jobban megjön a kedve az iskolához.
62. 14775640c4 (válaszként erre: 61. - Supin)
2008. márc. 11. 13:31

talán...

de ha érdekli nem beszélem le róla

ott van a kicsi fiam aki 3 éves

őt még a rajzolás sem érdekli.pedig ilyen korban a nagy lányom formákat rajzolt

nála valószinű nem fogom erőltetni


de amugy nem baj ha a gyerek több mindent tud és nem ül be bután a padba

61. supin
2008. márc. 11. 13:25
Korai!!! Unalmas lesz neki a suli
2008. márc. 11. 13:19

nekem a nagy lányom ir és számol

de azért mert érdekli

magamtól nem tanitottam volna meg vele ilyen korán

ő jött oda minden alkalommal

anya!irj nekem számokat, betüket!

igy kezdődött

de semmit sem erőltetek csak ha van kedve

mégiscsak gyerek

2008. márc. 11. 13:13
Ha magától tanulta meg nem baj ..mert akkor érdekli ..de tanítani nem ajánlott .
2008. márc. 11. 12:56
BAJNAK NEM BAJ,DE AZ ISKOLÁBAN MIT FOG ÓRÁN CSINÁLI,
2007. nov. 25. 13:32
Ha érdekli.
2007. nov. 24. 16:05
Szerintem is felesleges ezzel traktálni a gyereket ilyen pici korban.A Lányom sem tudott sem írni sem olvasni oviban most mégis kitűnő tanuló 6-as.Mikor pici volt kérdezgette hogy ez meg az milyen betű,én elmondtam neki de ennyi nem ültettem le hogy akkor most kislányom tanuljunk meg írni olvasni.A középső fiam most középsős,ő is kérdezte már hogy ez milyen betű,de ennél is maradtunk.10-ig el tud számolni az ujjain,felismeri a jobb és bal kezét-lábát szóval azokat a dolgokat amiket tudnia kell ennyi idősen.Mondjuk rajzolni nem szeret.
2007. nov. 24. 11:35
Nem ajánlom. Később figyelmetlenséghez vezethet ad a tanórákon.
54. supin
2007. nov. 24. 11:25
Szerintem túl korai.. Mit fog csinálni a suliban.. ? UNATKOZNI
2007. nov. 24. 08:26
Nem rossz, de mit fog csinálni az isiben, amíg a többiek ezt tanulják?
2007. okt. 24. 12:11

A nagyobbik fiam is megtanult ovis korában önállóan írni, olvasni. Az írása igen-igen ronda, bár szerintem nem emiatt, hanem az apja is szinte olvashatatlanul ír. Inkább az volt a gond, hogy ha a tanító néni nem adott neki más feladatot, mint a többieknek, akkor unatkozott és dumált. Ő egyébként is nagyon látványosan tud unatkozni. Átvészeltük ezt az időszakot (alsó tagozat!), majd egy 8-évfolyamos gimibe irattam, ahol nem volt gond vele. Legalábbis eleinte nem dumált, mert sok érdekeset hallott, stb.

A kisebbik fiamat nem érdekelte ovis korában a betűk, számok világa. Nem tanult meg írni-olvasni, csak a suliban. Első, második osztályban állítólag Ő írt a legszebben az osztályban, de ma már ugyanolyan rondán ír, mint a bátyja és az apja. Most 4-es, de még mindig nem igazán szeret tanulni, inkább legozna naphosszat.

Szóval, nem jobb a helyzet akkor sem, ha csak az iskolában tanulja meg amit kell.

2007. okt. 11. 19:21

Az én unokám is tudott már ilyen idősen írni,számolni.

Most másodikos és a tanárnő szólt a lányomnak,hogy Tibike nem rendesen írja a rajzai alá a nevét,csak annyit ír,xy Tibi.Tehát nem Tibor,csak Tibi.

Ezt szokta meg és így írja.

2007. okt. 11. 19:04
Ha magától tanulta meg akkor nem ! Az unokám is tud ! De egyedül tanulta meg ! Számunkra is rejtély hogyan!
2007. okt. 5. 19:14

Szerintem nem jó. Ha leírja a nevét másolva, mert akarja, az egy dolog, de többet szerintem nem helyes tanítani. Max, ha hiper-szuper a gyerek, és már iskolás, amiről 20 évente egyszer hallunk.


Pláne olvasni. Mit fog csinálni elsőben???

Számolni 20-ig tudnia kell.

48. berta.magdolna (válaszként erre: 47. - Berta.magdolna)
2007. okt. 5. 19:00

(véletlenül megnyomtam a mentést)

Szóval a legkissebb most 5 éves,középsős,és nem bánom hogy tud egy két dolgot.Legálább neki lesz sikerélménye,nem úgy mint a testvérének.

2007. okt. 5. 18:55

Nekem az első nem tudott olvasni oviban,és kitünő tanuló. (8.-os )

A fiam 2 évvel fiatalabb,és mire elsőbe ment folyékonyan olvasott,és nagyon tudott számolni.(ki tudta számolni,hogy a boltban mit vehet,és mennyit kap vissza.Ő is kitünő,6.-os.A tanár letolt,hogy miért tanítottuk,pedig a testvérétől lesett el mindent.

Na a harmadik gyereket nem érdekelte az ilyesmi,gondoltam majd most nem lesz baj,erre a tanárnő a legelső órán az első lapra a könyvébe beírta,hogy "nem ment az olvasás" ???????

A lány nem is szeret iskolába járni.2.-os.

Úgy döntöttem,inkább tudjon többet,mint kevesebbet.

A legkisebb 4 éves volt,mikor megtanult olvasni,a testvérétől,mivel vele rengeteget kellett ithon gyakorolni,meg tanulni.

Szinte előbb megtanult olvasni,mint az elsős testvére.

Nem is bánom,mert amin a harmadik gyerekkel átmentünk.....,hát inkább nem szeretném mégegyszer átélni.

46. erikpipi (válaszként erre: 41. - LoLiNa)
2007. okt. 4. 21:47

Férjem mindig kérdezte a tstvéré, ez moóiylen betű, meg az milyen. Középsőbe olvasott, és végig kitűnő tanuló volt.

A tanárnak volt baja, hogy az osztályban van egy kerek, mikor neki is kockának kéne lennie, mint a többinek.

Senki nem erőszakolta rá a tanulást.

2007. júl. 20. 07:09
Volt olyan osztálytársa a gyermekemnek, aki már óvodában tudott olvasni. A többi tudatlan gyermek is ugyanúgy megtanult, viszont 3. osztályban rá kellett jönnie az olvasni tudó gyermeknek, hogy már nem Ő a legokosabb, legügyesebb, mert a többiek is már ugyanolyan szinten tudnak olvasni és eltünt a különbség.
2007. júl. 20. 06:00
Semmiképpen sem jó, hiszen ennek az életkornak nem ez az alapvető tevékenysége, feladata, hanem a játék.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook