Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó az, ha egy középső csoportos tud már olvasni, írni, számolni? fórum

Jó az, ha egy középső csoportos tud már olvasni, írni, számolni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. febr. 6. 17:10

Hali!

Középsős koromban én is ilyen voltam, anyámék döbbenten néztek egymásra, mikor egyszer elkezdtem folyamatosan olvasni a tv-ben a képújságot(akkor még volt olyan).Mégsem unatkoztam a suliban amikor elkezdtem, csak megengedték a tanárnénik, hogy ne szótagolva kelljen olvasnom, hanem rendesen.

Amúgy semmi egyéb mellékhatása nem volt sem akkor, sem most.

2007. jan. 23. 13:26
Az én lányom is 6 éves és folyékonyan olvas,ir és ami engem is megrettentett,hogy háromjegyü számokat ad össze gond nélkül.Próbálom kicsit visszafogni,de nem sok sikerrel.Hogy baj-e mindez,nem tudom.Majd őszre indul iskolába,ott majd ki fog derülni,de remélem,hogy nem lesz gond
2007. jan. 22. 17:57
Ha magától tanulja semmi baj. Nem szabad erőltetni.
10. zsu80
2007. jan. 22. 17:19
Az Én Öcsém is tudott,azért mert őt érdekelte. Most szakközép másodikos és szinte kítünö. Szerintem nem hátrány de elönynek sem mondanám.
2007. jan. 22. 17:09
Az én lányaim tudtak, de nem azért mert én eröltettem, hanem mert kiváncsiak voltak és én nem mondtam, hogy kicsi vagy még ehhez ez titok.
2007. jan. 22. 16:59
Nemrég beszéltem egy tanárral erről, azt mondta,hogy ne tanítgassuk a kicsiket, mert a suliban unatkozni fognak! Legyen az az ő dolguk, ráérünk akkor foglalkozni velük. Inább logikai, ügyességi feladatokkal ösztönözzük őket.Igaz vagy nem ? A gyakorlatban majd kiderül.
2007. jan. 22. 16:50
azonos véleményen vagyok gitta25-tel.
2007. jan. 22. 16:40

ha nem terheli le, hogy ennyi mindent megtanul és tud ilyen idősen, akkor szerintem nem baj.

én mindig úgy voltam ezzel a kérdéssel, hogy ami a gyereknek nem megterhelő és szívesen is csinálja, az mindenképpen jó lehet. viszont ha a játék, a gyermekkorban élvezhető és átélhető örömök rovására megy a sok új info elsajátítása, akkor nem hiszem, hogy jó.

2007. jan. 22. 16:37
nem
2007. jan. 22. 16:32
nem lehet azt megcsinálni, hogy levizsgázik az elsős anyagból, és egyből második osztályba megy? (vagy ha a másodikos anyagot is tudja, akkor harmadik osztályba?)
2007. jan. 22. 16:29
Akkor miért nem iskolába jár?
2007. jan. 22. 16:22
Lehet
2007. jan. 22. 16:21
Szerintetek jó az ha egy középső csoportos tudd már olvasni, írni, számolni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook