Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jelzálogjog törlési engedély kiadása bank részéről fórum

Jelzálogjog törlési engedély kiadása bank részéről (beszélgetős fórum)


1 2 3
9. Jucus43 (válaszként erre: 8. - Simple)
2017. febr. 21. 14:32

Az otp hitelszerződésbe ezt kikötötte, mi nem is tudtunk erről egész tegnapig.

Nincs sajnos sürgősségi felár, már tegnap este könyörögtem, hogy inkább fizetünk,csak adják ki.

Persze, megértem én a c.b bankot.

Elveszítettek egy jó ügyfelet, akik napra pontosan fizettek mindig...

8. simple (válaszként erre: 5. - Jucus43)
2017. febr. 21. 14:29
Ja értem. És miért nem tud várni az otp? Nem igazán értem ezt. Én a helyedben bemennék a bankhoz, és kérném azonnal a papírt, biztos van valami sürgősségi felár, de gondolom pár ezer forintot megérne, hogy meglegyen.
2017. febr. 21. 14:29

Férjem úton van az egyik bankfiókjukba. De ott sem fogják kiadni az törlési engedélyt, mert az a központ feladata...

Erre mondjon valaki megnyugtató választ, vagy kihez forduljunk, mert teljesen kivagyunk !

6. simple (válaszként erre: 1. - Jucus43)
2017. febr. 21. 14:27
Ha ki van minden fizetve, fogd magad, és az ezt hitelesen igazoló papírokkal menj be a bankhoz, akkor azonnal kezedbe adják a törlésről szóló papírt, nem kell várni a postára.
5. Jucus43 (válaszként erre: 4. - Simple)
2017. febr. 21. 14:27

Azt mondták, 30 nap az ügyintézési határidő.

Azt meg persze az otp nem fogadja el, semmissé fogják nyilvánítani a hitelszerződést.

4. simple (válaszként erre: 3. - Jucus43)
2017. febr. 21. 14:24
Hogyhogy nem adja ki? Miért, mit mondanak?
3. Jucus43 (válaszként erre: 2. - Kisj)
2017. febr. 21. 14:18
Nem az ügyvéddel van a gond, hanem a c.b bankkal, hogy nem adja ki a törlést a jelzálog megszűnéséről.
2. kisj
2017. febr. 21. 14:11
Ezt nem ügyvéddel készítettétek? (általában sima és gyors ügy szokott lenni)
2017. febr. 21. 14:08

Sziasztok !


Szeretném kérdezni, ki járt már úgy, mint mi:


2008-ban jelzálog alapú hitelt vettünk fel a c.b banktól. A házat értékesítettük. A vevőnk hitelére vártunk potom 3 hónapot. Az ő bankjuk a mi bankunknak elutalta a fennálló hiteltartozásunkat, ill. a fennmaradó vételárat a részünkre. A nagyon nagy gond a következő: A mai napon megtörtént a hitelünk végtörlesztése. A c.b bankkal már többször egyeztettem, jobban mondva könyörögtem, hogy pár napon belül adják ki a törlési engedélyt, mert a mi vevőink bankja ezt kéri, közjegyzői okiratba is bele van foglalva. Amennyiben nem tudjuk kiszedni a c.b banktól a törlési engedélyt jövő hét hétfőig, meghiúsul a vevőink O.p hitele. Magyarán mondva, vissza minden a régi helyzetbe. Csak a probléma, hogy mi ezen a bulin 8,5 milliót fogunk bukni ! A foglalók, egyéb költségek, mivel a mi hibánkból történt a visszalépés.

Ha valaki tud tapasztalatot, legyen szíves írjon valami megnyugtatót, mert nagy szüskégem lenne rá !

Köszönöm. J.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook