Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Január 1-vel megszűnik a közcélú foglalkoztatás! Van valakinek erről bővebb információja? fórum

Január 1-vel megszűnik a közcélú foglalkoztatás! Van valakinek erről bővebb információja? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. nov. 13. 16:10

Bárcsak mindenkinek lenne munkahelye...

és mindegy, hogy utcát söpör, takarít vagy mosogat.

2010. nov. 13. 16:08
2010. nov. 13. 16:07

[link]


VAn már másik ilyen topic... Kukkants be ide...

2010. nov. 13. 16:07
még hiszem ha látom véleményen vagyok...mi a társaimmal azt szajkózzuk azért küzdünk stb hogy ez a mostani segélyrendszer ami van megszűnjön és értelmes munka vegye át a helyét,ami munkavégzést ugyanis csinálnak a közmunkások országszerte röhej tisztelet a kevés kivételnek...nem csak beszélni kell erröl és kiadni egy rendeletet vagy törvénybe foglalni az alapjait is meg kell teremteni és véghezvinni...nagyon kellene hogy jól csinálják
2010. nov. 13. 16:02
2011 jan.-tól nem lesz segély munka lesz... Véleményetek erről?
14. catbond (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 13. 12:33
Őszintén, én leszarom a segélyt,nekem a munka lenne a cél!Elolvastam az afsz honlapján az infókat és ott még nem volt arról tájékoztatás,hogy kik lesznek jogosultak a segélyre.Az szerintem is jogos,hogy csak az kaphasson segélyt,aki dolgozik,de valahogy az az érzésem támadt,hogy megint az ismeretségről fog szólni a dolog,mert azt írták,hogy egy év alatt kötelező minimum 30napot dolgozni és volt egy olyan rész is,hogy végzettségtől függetlenül bármit el kell vállalni,különben megszűnik a jogosultság a bpj-re! Szóval ha valaki egyetemet végzett,akkor kiküldhetik kapálni,míg aki csak a kapálásra lenne jó,az betehetik egy meleg irodába dolgozni?
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Catbond)
2010. nov. 13. 12:14

Ne aggódj, ha munkát nem is, de segélyt biztos kaphatsz. Azt hallottam azért szüntetik meg, mert nem hozta a hozzáfűzött reményeket. A munkába való visszailleszkedés lett volna a fő cél.

Nos az ingyen munka jól jött a cégeknek, hiszen az Önkormányzatok finanszírozták, de valakinak vagy a kora, vagy mert beteg (mert ide tartoznak azok is akik a régi számítások szerint 50%-os rokkantak) ugye ők nem egészségesek mégsem, vagy mert alapból utálnak dolgozni.A munkáltatók nem vették fel a saját állományukba Őket. Szerintem t azokat szeretnék kiszórni a rendszerből akik nem akarnak semmiképpen együttműködni, és ez meg jogos. Valami megoldáson agyalnak, csak hiper-szuper titkos :S

12. 37fda6506d (válaszként erre: 11. - Catbond)
2010. nov. 13. 12:06
Kötelezni fogják őket 1 hónap munkára. A munkaügyi felajánlja az illetőnek ha nem fogadja el akkor nincs juttatás.
11. catbond (válaszként erre: 10. - 37fda6506d)
2010. nov. 13. 11:49
És mi lesz azokkal,akiket nem közvetítik ki? Mert legalább a mostani rendszerbe volt egy maximális idő 1év és utána automatikusan járt a segély. Ezek szerint az új rendszerbe ismeretség útján lehet majd munkába állni és ha nincs mákod akkor akár évekig nem kapsz semmit???? Se melót,se azt a nyamvadt segélyt?
2010. nov. 13. 08:49

Szia!

Tényleg igaz, hogy a jelenlegi rendszer megszűnik dec 31-el, de új lesz helyett. Olyan formában, hogy csak úgy kaphat valaki szoc.segélyt, ha dolgozik legalább 1 hónapot az önkormányzatnál, közmunkán, lehet több is 1 hónaptól de ez a minimum. ha valaki nem vállalja, akkor nem folyósítanak számára semmit.

2010. nov. 13. 08:01
dec. 31-el meg kell szüntetni a munkaszerződéseket, én úgy hallottam utána pályázni kell majd az állásokra. de egyébként döntöttek már valamiről, vagy mindenki csak hall valamit? :)
2010. nov. 13. 00:07
alkalmi munkákról lesz szó. csakis igy lehet majd dolgozni, ami ugye egy évben max 90 nap
2010. nov. 13. 00:07
Hát ez a linkbeszúrás nem igazán sikerült de akit érdekel bővebben a téma az Áfsz honlapján tud tájékozódni.
2010. nov. 13. 00:04
2010. nov. 12. 23:22
A rövidebb időtartamnál 1-2 hónapra golndoltam...
2010. nov. 12. 23:20

Elég vaddolgokat hallottam, de konkrétumokat nem!

Az tuti, hogy a munkaügyi központok veszik át az irányítást.

4 órás foglalkoztatásról hallottam, és rövidebb időtartamú munkákról.

Mindenre pályázni kell majd az Önkormányzatoknak. A vállalkozók is csatlakoznak majd a közfoglalkoztatáshoz.


Azt is hallottam, hogy iskolai végzettségtől függetlenül minden munkát el kell fogadni, különben nem leszel együttműködő.

A bérpótló juttatásnak pedig az egyik alapfeltétele a rendezett lakókörnyezet lesz. Hogy ez a rendezettség pontosan mit jelent, nem tudom... Ja,és 30 napot le kell dolgozni, különben nem jár a segély!

2010. nov. 12. 23:13
Úgy tudom valami más lesz helyette, még nem szivárgott ki, átveszik a helyi önkormányzatok, a családsegítőktől az biztos.
2010. nov. 12. 23:12

Annyit tudok,hogy az önkormányzatok helyett a munkanélküli központok veszik át ezt és bérpótló juttatás címen lehet majd szociális segélyhez jutni.

Tud valaki a feltételekről?

2010. nov. 12. 23:10
Január 1-vel megszűnik a közcélú foglalkoztatás! Van valakinek erről bővebb információja?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook