Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ízületi artrózis - Mit szedtek rá? fórum

Ízületi artrózis - Mit szedtek rá? (beszélgetős fórum)


20. Guruljka (válaszként erre: 1. - 35c81b79eb)
2012. jún. 4. 22:14

Én nem mernék semmilyen tablettát ajánlani, mert az életkor sem mindegy, és a kialakulás oka sem. Az artrózis nagyon "trükkös" betegség, a férjemnél még fiatal korában egy olyan műtéti eljárás váltotta ki, amit azóta fiatalokon nem is végeznek, mert az évtizedek alatt kiderült, hogy egyenes okozója az artrózisnek.

Azt valóban tapasztaltuk, hogy idővel a többi negy ízűlet is érintetté válik, főlag, ha sokat mozog a beteg. Ezegy fiatal esetében egyenesen tragikus...Talán az úszás lenne javasolható, nálunk nem sikerülhetett, mert a faluban nincs uszoda, és autónk sincs, amivel uszodás településre utazhatott volna.

19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 17. - Wenson)
2010. jan. 3. 20:51

Elhatározás kell hozzá főleg!

Megéri hosszú távon gondolkodni, mert az életmód megváltoztatása ha lassan is de megtérül.

Én is szoktam bűnözni, de én használom az étrendkiegészítőket is. Te még a csípő protézist is megúszhatod, csak sok odafigyelés kell.

Az első időszak nehezebb, de belerázódsz, ha érzed a javulást, máris szívesebben csinálod, mert van értelme! Sok sikert kívánok!

2010. jan. 3. 17:17

Sziasztok Ildikó vagyok, tudok ajánlani,ízületi prolémára megoldást, nálunk bevált. Bővebb info: wellnessotthon72@freemail.hu

Üdv: Ildikó

17. Wenson
2009. dec. 22. 09:41
Hasonló gondokkal küszködök 51 évesen. Mindkét csípőm "protézisre érett". A tágabb családban többen is protézissel élnek.Tanácsot nem akarok adni,de a tapasztalataimat elmondanám azzal a kitétellel hogy más esete egészen máshogy történhet. Én is rájöttem, ha nem mozgok rövidesen teljesen beszűkül a lábaim mozgás terjedelme.Elkezdtem biciklizni.Nem is keveset/a kopás ugyan előrehaladott de komolyabb fájdalmaim nincsenek/minden vasárnap 80-120-km-es túrákat tettem, emellett naponta munkába is biciklivel járok/7 km/.A meglepetés akkor ért amikor kb. egy év után elkezdtek fájni a vállaim, a csípőmnél változást nem tapasztaltam.Ekkor kezdtem el a neten keresgélni,nem is eredménytelenül.Egy felfokozott mozgás amibe én kezdtem sok tejsavat termel az izmokban.Korábbi labor eredmények 5-5,5-es ph-ja valószínűleg rosszabb lett.Biciklizéskor a láb/a csípő/erősen mozog a savak/ha már egyszer kezelni nem tudja őket a szervezet/ ott hatnak/oda gyűlnek/ ahol a legkisebb a sodrás.Úgy gondolom ezért kezdtek el fájni a vállaim.Ha ez igaz/?/akkor le a savakkal.A csatát akkor nyerhetem meg/vagy kerülhetek sokkal jobb helyzetbe/ha lesz elég akarat erőm ahhoz hogy az életmódommal/főleg a kaja!/lúgosítsam magam.Hosszabb távon csak ez a megoldás.Tűzoltásra most egy port használok amitől sokkal kevésbé érzem magam úgy mint egy terhes paci.
2009. dec. 19. 22:07

Én életmódot is váltottam , hogy sok betegség megszűnjön.Én is használok étrendkiegészítőket. Vitaminokat, ásványi anyagokat.Fontos a cink, kalcium, magnézium a C vitamin és az összes többi.

A szervezet sav-bázis egyensúlyát helyre kell állítani A porcok, ízületek azért mennek tönkre, mert a szervezetünk ezekből és a csontokból vonja ki a vér PH értékének megőrzéséhez szükséges anyagokat, mert kevés ilyet viszünk be az élelmiszerekkel.Meszesedés akkor lesz, ha a csontból kioldódik a kalcium.(Ezt feltétlen pótolni kell.) Ilyenkor van a csontritkulás, mert ez a mész lerakódik.

A meszesedést tornával, jógával kezelhetjük. De mindenképpen az a legfontosabb, mit eszünk.

Én a vércsoport szerinti étrendet találtam a legjobb módszernek,akkor is ha nehezebben lehet elfogadni.

Időnként nem árt hús és fehérje mentes napokat tartani, diétázni.A cukor sem tesz jót.

Vállfájdalomra nekem a vállkörzés vált be a legjobban.Napról napra nagyobb köröket lehet elvégezni és a fájdalom is szépen lassan, de biztosan eltűnik.A térdet széken ülve is lehet mozgatni, de tornázni igazán otthon lehet, vagy be kell iratkozni pl. gerinctornára,Etka jógára, már létezik aquafitness - állítólag nagyon jó.

Amikor nem megyek az Etka jógára, itthon csinálom amiket ott tanultam és bármilyen egyszerű, célirányos torna jó addig amíg nem fáj.

Nem feltétlen kellenek szerek egy jó kis mozgáshoz de mindenki kiválaszthatja a neki megfelelő módszert.

Jobbulást mindenkinek!

2009. dec. 18. 22:44

Pont most olvasom itt az oldalon a reklámot, hogy előzze meg, kezelje az Artrózist kosmidiskkel. Már ezen is gondolkodtam, hogy kipróbálom többen azt mondták, hogy tényleg jó.

Nekem mikor megmondták, hogy mi a gondom, először nagyon padlón voltam. 28 évesen azzal szembesülni, hogy sok ízületi artrózisom van, nem kellemes dolog. Van egy két és fél és egy öt és fél éves kislányom, tehát még sok minden van előttem és nem tudom mire számíthatok, mire számítsak. Azért szeretnék én is megtenni mindent, hogy amíg lehet késleltetni a dolgokat.

Sajnos térdelni, guggolni már most sem nagyon tudok.Illetve muszály, mert még picik a gyerekek, de fájdalom nélkül nem megy. :(

Mindenesetre ezt a béres porcerőt én jövő héten megveszem,remélem azért használ majd. Ha a rheumatológusom is rábólint az elliptikus trénerre, akkor azt is beiktatom megint. De a vállaimra például én sem tudom milyen torna lenne jó.

14. Meda
2009. dec. 18. 18:07

Egyébként a fizikoterápia valóban időleges...

Ezt volt szobatársaim is mondták, sokuknak nem használt. Az egyik aki 70 éves, már két bottal járt és nem tudott vagy nehezen ment neki a mozgás, nagy fájdalmai voltak. Most térdműtéten esett át. Még nem tudom milyen eredménnyel.

De az Édesanyám fiiatalokat megszégyenítő friss mozgással és tartással látogatott meg még anno nyáron. Akkor bemutattam azt a nehezen mozgó szobatársat. Mivel 1 hónap a különbségük, volt módom összehasonlítani őket. A szobatársaimnak leesett az álluk.


Szóval napokkal ezelőtt műtötték meg volt szobatársamat...

13. Meda
2009. dec. 18. 17:58

Hát ami a fizikoterápiát illeti, sokszor kiütött mert nem oda hatott ahova kellett volna. Masszírozás után szédültem és utána 20 percen belül felment a vérnyomásom.

Más betegségeim is vannak, lehet hogy ezeket az orvos nem vette figyelembe, pedig túl hosszú a kórképem sokféle betegséggel.


Mondták, olvastam is róla: a fájós részeket először lassan, majd többször, később lehet erősebben is tornáztatni. A lényeg, hogy megmozgassuk a fájós részeket.

Édesanyám 70 éves, de meg sem látszik rajta, olyan friisen mozog hogy na! Jobban tornázik mint én. Azt mondja: korábban nagy fájdalmai voltak, most már ezek megszűntek.

2009. dec. 18. 14:01

Mi egy elliptikus trénert vettünk, azt mondták ez ízületkímélő. Mivel a térdeim miatt nem tudtam tornázni. Az aerobic dvd-ket nem nekem találták ki a kitörésekkel. :) Elkezdtem tekerni rajta és szerintem tényleg jó. Legalábbis nekem nem dagadtak be tőle a térdeim és nem is fájtak. A rheumatológusomat még nem kérdeztem meg róla, hogy ez jó fajta mozgás-e,de jövő hónapban megyek, majd akkor megkérdezem.

Sajnos olyan mozgást, amit nap közben is tudsz végezni nem tudok. Én még a fizikoterápiára sem jutottam el, mert két kislányom van és nemtudtam kire hagyni őket. Főleg, hogy a pici nagyon anyás. Tavasszal kezdem majd el.


Neked segített a gyógytorna és a fizikoterápia? Mert én valahogy úgy vagyok vele (a fizikoterápiával), hogy az csak időleges megoldás.


Nekem az orvosom a proenzi3-at és a béres porcerőt javasolta, hogy szedjem. Szerintem ez azért neked is jó lenne.

11. Meda
2009. dec. 17. 20:42

Sziasztok!


Új vagyok még itt ezen a fórumon, bekukkantottam ide.


46 éves vagyok, korábban sokszor elestem. Idén tavasszal kezdődött először a háti, majd térdfájdalom.

Ortopédiánál kezdtem, de onnan reumatológiai konzilíumra küldtek. Térdízületi porckopást állapítottak meg, és a gerincem "csőrös".

Nyáron a nagy sétákban csúcsodott ki a térdfájdalmam, 2 hetes komplex fizikoterápiás kezeléssorozat a kórházban, majd ambulánsan is.

Elvileg folyamatban van a gyógytorna, de a 6 alkalomból csak 3 van meg október közepe óta :(


Tudna valaki javasolni gyógytornát, amikor nemcsak otthon, hanem pl. diszkréten és észrevétlenül be tudnám mozgatni az ízületeimet?


Esetleg van-e valaki aki szívesen betanítana, hogy az izmaim feszüljenek? És még milyen természetes gyógymódok vannak? Orvosságokat nem kérek, bőven szedek más betegségeimre is.


Köszönöm a segítséget.

10. 35c81b79eb (válaszként erre: 7. - Manyi)
2009. máj. 24. 23:03
Köszönöm szépen mégegyszer. Én is megveszem azthiszem és kipróbálom,remélem nekem is beválik.
9. 35c81b79eb (válaszként erre: 8. - 8643236e5c)
2009. máj. 24. 23:02
Szia! Hát nem kevés, de a lényeg az,hogy 15 kg-t hízz kb. a kilencedik hónap végéig. Legalábbis azt mondják ez az ideális.Én húsz kg-t híztam mind a két lányommal és azért érdemes az elején odafigyelni,mert az utolsó öt kg-t az utolsó hónapban szedtem fel. Szülés után lement tíz a babával,de a másik tizet nekem kellett leadnom.:(
2009. máj. 24. 22:59
sziasztok a 16hétben vagyok és hiztam 6kg. nem sok?
7. Manyi (válaszként erre: 6. - 35c81b79eb)
2009. máj. 24. 22:58
Én gyógyszertárban vettem 30 szemes 8000 forint vol és egy szemet szedek naponta én sok mindent kipróbáltam de ez nagyon jó.
6. 35c81b79eb (válaszként erre: 5. - Manyi)
2009. máj. 24. 22:39
Köszönöm szépen! El is olvastam és tetszik,amit írnak róla. Hol tudok ilyet venni és kb. mennyibe kerül?
5. Manyi (válaszként erre: 1. - 35c81b79eb)
2009. máj. 24. 22:27
Most találtam egy űj készítményt Hialuron direkt két hete szedem nagyon hatásos nézd meg a googl-ban mit írnak róla nagyon fontos hogy mit eszel én nem eszem disznóhúst illetve csak baromfi húst és halat,fontos,hogy ne savasodjon el a szervezeted.
2009. máj. 24. 22:04

Köszönöm a segítséget! Én a condrosulf-ot szedtem most három hónapig,úgyhogy most szünet tartok,csak gondoltam hátha van valami homeopátiás készítmény vagy bármi,amit ilyenkor még lehet szedni.

Most sikerült fél éve találnom egy normális reumatológust,aki nagyon jó.

Nálam nagy gond,hogy sok ízületi artrózisom van,tehát szinte az összes ízületem érintett az ujjaimtól a bokámig.:(

Két kislányom van, 5 és 2 évesek,úgyhogy még jó pár évig bírnom kellene a strapát,de térdelni, guggolni na meg ezekből felállni,már most is csak fájdalommal megy.

A dokim azt mondta,ha betartom amit mond és lelkiismeretesen csinálom is,akkor megígéri,hogy tíz év múlva még nem lesz gond. Remélem igaza lesz.

3. Porc
2009. máj. 24. 18:40

Condrodulph, Proenzi 3. Nekem mindkettő enyhítette a tüneteket, de önmagában nagyon kevés gyógyszereket kapkodni, nem is lehet állandóan, nem tesz jót a gyomornak, stb., szóval ne úgy tervezd, hogy a tabletta elég lesz karban tartani. Nem mindegy, milyen ízület. Ha a lábon van, pl. csípő, térd, nagyon fontos, és ne halogasd, mert később nagyon nehéz lesz, és amíg csak lehet, mozgékonyaknak kell maradniuk, mert a protézissel csak baj lesz:

-ideális súly

-megfelelő mozgásforma megtalálása, az ízület körüli izmok erősítése

-megfelelő "konzervatív" (megtartó, állapotfenntartó, javító) kezelések.

Jó, ha ez életformává válik. Találnod kellene egy jó reumatológust és gyógytornászt.

Ha karban, kézen vannak ezek az ízületek, ugyanez igaz, csak a láb ízületei nagyobb terhet viselnek, és hát elég nehezen nélkülözhetők. Fontos, hogy találj jó orvost (és gyógytornászt, bár a gyógytorna szorgalom kérdése, de hasznosabb, mint bármi, és tíz évekkel is megnyújthatod az adott ízület élettartamát). Ne próbáld sk. kuruzsolni, ez komoly dolog. Nekem 35 évesen már eléggé közelítik a szavatosságuk végét a csípőim, és addig tehetsz bármit az ügyben, amíg még viszonylag mozgékonyak, mert kopás esetén érdemben javítani nem sokat lehet, csak az adott állapotot minél tovább megőrizni, a kopást késleltetni.

(Gyógyszer ügyben még: ha akut gyulladás áll fenn, akkor nemszteroid gyulladásgátlókat szoktak adni, de azt orvos írja fel. Ízületvédők recept nélkül is kaphatók.)

2009. máj. 24. 18:31
SURGAM tabletta,2x1 Nagyon jó!
2009. máj. 24. 14:13
Sziasztok! Bár fiatal vagyok, mégis ízületi artrózisom van. Érdekelne, ha valakinek van ilyen betegsége, mit szed rá, mivel lehetne javítani a dolgokon, hogy 10 év múlva még ne érezzem annyira a "hatását".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook