Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismertek tisztességes használtcikk kereskedőt Budapesten? fórum

Ismertek tisztességes használtcikk kereskedőt Budapesten? (tudásbázis kérdés)


27. Porcica (válaszként erre: 26. - Gyöngyi)
2013. febr. 15. 08:14
Hát ez szomorú! :(
2013. febr. 14. 11:46

Egy hete próbálkozom, akiket felhívtam azoknak semmi pénzért nem kell olyasmi ami nem legalább 100 éves!! A bútort elajándékoztam, legalább örömet tudtam szerezni egy szegény családnak.

A kristályokat eltettem jobb időkre. Az egyik kereskedő azt mondta talán 10 ezer forintot tud adni az összesért. Kb.30 darab kisebb-nagyobb váza, hamutál stb.Akkor inkább maradjon, majd ajándékba jó lesz, ha kell valahova menni.

2013. febr. 13. 20:37

Ha én lennék ebben a helyzetben, az antik pl. Zsolnay stb. dolgokat "megpályáztatnám", mégpedig úgy, hogy minimum 3 egymástól független, de megbízható műkereskedőt hívnék ki, hogy adjon árajánlatot.(természetesen olyat, aki nem kér kiszállási díjat!!!!)

Persze, mindegyiknek azt mondanám, hogy a másik többet ígért... ...így képet kapnál a lehetséges vételi árakról, sőt feljebb is tudnád srófolni az eladás összegét, ha az valóban antik.

A szocreál dolgokat pedig, próbáld "retro" néven értékesíteni, mert ez most oly trendi (brrr:((( ) és így jobban járhatsz! :-)

Régebben a postaládánkba voltak bedobva mini szórólapok, és amíg nem volt ilyen zsákszámra elterjedt, addig meg is néztem, talán Szécsi vagy Szécsy Anita(???) sokszor szórólapozott..., de nézz utána a neten is!

2013. febr. 7. 10:57

Aukciós házat el lehet felejteni

Ott csak komoly értékekkel foglalkoznak


Anno amikr bevezették a feltöltési díjat az emlitett aukciós oldalon, otthagytam. "Nehogy már pofátlanok legyenek"

Más oldalra mentem

A másik oldalon évek alatt eladtam 20 valami, aztán visszamentem a régi nagy oldalra

600 körüli biznicelésem van

Tehát mégis csak az a legjobb magyar


Haláleset után üritettem már pár lakást, szomorú helyzet

de

meg kell tartani ami emlék, pár ezerért, körbenézés után, eladni ami eladható, a butorokat meg vigyék el 1Ft-ért

Ma már nincs lomtalanitás mindenhol, egy 8m3 konténer erős 40ezerFt, tehát ráfizetés lenne


Toprestaurált '800-as évek beli bútorokat évekig árultam mire elvittek valamit is

SZocreál bútorral tele a net

Tessék eladni a bútorokat amennyiért viszik


Semmi böl nem áll regisztrálni a "legnagyobb magyar " aukciós oldalon

Bankszámlárol átutalni 100Ft-ot, ezzel ellenőriznek le és mehet az adásvétel

23. G.Garbo (válaszként erre: 22. - Csabi3)
2013. febr. 7. 08:59
Felhívod a kiválasztott galériát vagy aukciósházat és ők mindenben segítenek.
22. Csabi3 (válaszként erre: 21. - G.Garbo)
2013. febr. 7. 08:54
Akkor mesélj, léci, mert én nem ismerem ezeket a dolgokat, mit, hogyan kell tenni?
21. G.Garbo (válaszként erre: 17. - Csabi3)
2013. febr. 7. 08:45
Igen.
2013. febr. 7. 08:41
Sajnos úgy látszik az eredeti kérdésemre nincs válasz...jó lett volna egy név és cím.
19. Porcica (válaszként erre: 18. - Gyöngyi)
2013. febr. 6. 15:23

A 25 éves bútor még nem számít antiknak.

Amik most mennek abból a korszakból, az a koloniál és félkoloniál típusú szekrénysorok, vagy bútorelemek. Azok még jó anyagból vannak, ha eredetiek. De még akkor sem számíthatsz gyors eladásra, csak ha az ár alá mész. Gondosan nézz utána mennyiért cserélnek gazdát ezek a holmik mapaság!

Többet tudtam volna segíteni, ha van fotó róluk!

2013. febr. 6. 14:38

Sajnos a bútorok nem , csak jó minőségű, kb.25 éves darabok.(szekrénysor, kanapé, fotelek asztal)

Mama nagyon vigyázott rá, tudjátok a "tisztaszobában" volt.Azt hiszem tényleg lefényképezem és felteszem a netre.

17. Csabi3 (válaszként erre: 14. - G.Garbo)
2013. febr. 6. 13:58
Csináltál már ilyet, van tapasztalatod ebben?
2013. febr. 6. 13:54
Mondjuk meg lehet próbálni... valójában ebben nincs tapasztalatom.
15. Porcica (válaszként erre: 14. - G.Garbo)
2013. febr. 6. 13:51
Ez így van, de 50 ezres bútordarabbal nem sétálsz be oda. Ott csak tökéletes állapotban lévő dolgokkal foglalkoznak.
2013. febr. 6. 13:42
Ha értékes holmikról van szó, akkor aukciósházak foglalkoznak vele. Azok nem seftes ócskások.
13. Porcica (válaszként erre: 12. - Gyöngyi)
2013. febr. 6. 11:49

Ezért kell fényképet csinálni. Utána, ha van rá érdeklődő, meg kell beszélni egy személyes találkozót a vevőjelölttel egy olyan helyen, ahol közel van még az otthonod, de nem a kapud eleje. És ha ott az illető nem szimpatikus, még mindig meg lehet azt tenni, hogy nem megy oda az ember hozzá, hanem csak továbbsétál, vagy ilyesmi.

Nagyon kell vigyázni!

2013. febr. 6. 11:39
Az még rendben is volna, ha ők is keresni akarnak rajta, de nem kisemmizni azt akinek el kell adnia a dolgait. meg aztán annyi mindent hallani, hogy bejönnek körülnéznek...aztán pár hét-hónap múlva valakik betörnek abba a lakásba...No ezt nem szeretném, de bútort hogy adjak el, azt meg kell mutatni.
2013. febr. 6. 09:37
tisztesseges kereskedot sem....a nagy O-k rakenyszeritik oket a turpisagokra
10. Porcica (válaszként erre: 9. - Csabi3)
2013. febr. 6. 09:36

Mindenki így kezdi, de hamar bele lehet jönni.

Nem tudom mennyi cuccod van, de egyszerre csak 1-et tegyél fel. Ha van van egy kis időd, anyagilag így jösz ki a legjobban.

9. Csabi3 (válaszként erre: 7. - Porcica)
2013. febr. 6. 09:21
Köszi, de nagyon nehéz életem során még ilyen feladatom nem volt:)
2013. febr. 6. 09:20
Én szivesen megnézem mitek van, ha vannak fotók, hátha tudok segíteni. 1-1 darabot pedig szivesen vennék is.
7. Porcica (válaszként erre: 5. - Csabi3)
2013. febr. 6. 09:19

A vatera nem jó, fizetős, és nehézkes. Kissé elszálltak maguktól az utóbbi években.

Az apród, vagy a jófogás jobbak. Nem kell fizetned, de a pontos szabályokat még nem ismerem, én is előtte állok az eladásoknak.

Előbb utána kell nézni a neten, mit miért kínálnak. Az is jó, ha bejárod Bp antikbútor kereskedőit, és megnézed, hogy a hasonló bútorokat ől mennyiért adják. Ezeket nyugodtan írogasd össze, ilyesmiért nem zavarhatnak ki.

Előbb határozdd meg, melyik korból származikk az antikvitás.

A porcelánok alján sok az infó, az könnyű. A bútoroknak is utána tudsz nézni a neten.

2013. febr. 6. 09:17
Én sem és tartok tőle, hogy eltartana egy-két évig, a gyerekem meg szeretne beköltözni a mama helyére.
5. Csabi3 (válaszként erre: 3. - Porcica)
2013. febr. 6. 09:15

Hol szoktátok értékesíteni, a vaterán?

Mert nekem is van, de soha életemben nem csináltam még ilyet.

2013. febr. 6. 09:10
Én is ettől tartok, de anyósom meghalt és sok felesleges holmija van.
2013. febr. 6. 09:08

Azt hiszem egy tisztességes sincsen!!! Elnézést a kivételtől, ha van!

Én a neten szoktam utána nézni, mi mennyit ér, és utána érdemes a neten értékesíteni egyesével. Sajnos én eddig csak pofátlan használtcikk kereskedővel találoztam, aki az eladási ár tizedéért vásárol.

2013. febr. 6. 09:07
Bútort, néhány kisebb zsolnay dísztárgyat szeretnék eladni, de nem merek "akárkit" idehívni a lakásomba. Hátha tudtok olyat, aki megbízható.
2013. febr. 6. 09:06
Ismertek tisztességes használtcikk kereskedőt Budapesten?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook