Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
5219. katicza (válaszként erre: 5217. - 993dda84ef)
2014. nov. 13. 16:14

Nem,nem harapom le. Akkor mit kenegetsz majd mézzel?


p.s.:mi ki kéne próbálni a szűzlányok vérét mint Báthory Bözsi..:-D

5218. katicza (válaszként erre: 5217. - 993dda84ef)
2014. nov. 13. 16:12

Na harapós.:) Helyzet vagyon.Nem mézes-mázos.:))) Lassú felfogást simán magamra veszem így este-felé,de. A MÉZ: szárít és fertőtlenít.DEDE.:-D Heti 1x max. No,és tudod miért?Mert -ahogy írtad - magához vonzza a bőr belső rétegeinek nedvesség rétegét.Te bolondos nő,miért akarod azt? Persze egy alapos natur tisztítás-fertőtlenítés reményében hogyne, de napi szinten nem-nem. Hisz a bőr minden rétegében szükség van rá!

A bőrtípus adottság+ életmód,így van, de csak macerázunk vele, hogy karban tartsuk hidratáljuk.Főleg a helyes hidratáláson a hangsúly.

Ha Neked ennyire bevált a napi ragacs UFO csaj, akkor persze hogy tedd ,én is tenném a helyedben,de maradok a heti mézes-mázosnál,pattikra egy pötty, a többit meg lepennáztam. Aki nem hiszi járjon utána.:))

p.s.: Miért érzem azt,hogy ez a méz ügy egyedül minket érdekel?:-D

5217. 993dda84ef (válaszként erre: 5216. - Katicza)
2014. nov. 12. 23:37

Na figyeljél csak idefele, majd pont te fogod nekem megmondani, hogy mikor és mit harapok merrefelé!? Ezt az arcátlanságot:)


Én egészen másképpen gondolkodom a mézről, lásd nagylelkűségem, ezt most meg is osztom veled. Próbálom minél hosszabban, és vontatottabban, hogy a kevésbé penge észjárásúak is megérthessék. :)(Nem rád céloztam.:))Ülj vissza a karosszékbe, esti mese következik, mondanám, hogy oktatás, de akkor kikapcsolnád a gépet.



Ez a napi szinten nem ajánlott duma, egyszerűen hülyeség. Tudom, hogy ezt épült be a köztudatba, de ez csak egy, a semmitmondóan általánosító közhelyes marhaságokból. Mindent attól függően ajánlatos alkalmazni, mi a cél, és a felhasználás módja.


A méz vízmegkötő tulajdonságával magyarázzák gondolom ezt a megállapítást. A mézes arctisztítás módszerével éppen ezt a tulajdonságát használom ki két szinten is:


1.)Mivel vizet köt meg, így abban az 5-10 percben, amit a bőrön tölt, nemhogy szárítja azt, hanem ha valóban képes magához szívni a bőr mélyebb rétegeiből is a nedvességet, akkor tulajdonképpen a hámot is nedvesíti vele. Majd ebben az állapotában zsírozod is a hámot, amivel egyben konzerválod is a helyzetet.


2.)Mivel nedves bőrre viszed fel, így első körben ezt a nedvességet szívja magába, ezzel gyengéden, amennyire tudja a pórusokból is magához vonzza a szennyeződéseket, így amikor lemosod, egy kímélő, mégis kellően intenzív tisztítást végez, nem beszélve arról, hogy még fertőtlenít is.


Én kipróbáltam rengeteg arctisztító eljárást, terméket, az olajosaktól, krémeseken át, a legkülönfélébb bőrtípusokra ajánlottakig, mégis ez az egyetlen módszer, ami nem szárítja pikkelyesre a képem. A bőrtípus adottság, azon sokat nem oszt nem szoroz mivel kenegeted, a változást leginkább belülről, vagy életmóddal, arckezelésekkel tudod elérni, a kencék, a konkrét bőrápolás a védelmet szolgálja, nem a változás lehetőségét ígéri.



Azzal egyetértek, hogy a bőrünket ki kell ismerni, viszont ezt tanulópénz nélkül nem lehet megtenni, ez a megismerés megkerülhetetlen része.


Szerintem is az olaj a legkiválóbb sminklemosó, sőt, szerintem ebben az olívaolaj verhetetlen, bár az arra érzékenyek szemét az könnyen irritálhatja, viszont ezt is csak teszteléssel lehet kideríteni.



Na, te viszont megtennéd, hogy leharapod a fejem, nagyon utálom!?:)

5216. katicza
2014. nov. 12. 16:03

Én azért azt mondom -(ameddig a kis szélesszájú nem hallja):-D -először legytek tisztában a bőrtípusotokkal, ennek függvényében válasszatok tű hosszt és gyakoriságot a szántásban.

Méz: tényleg alaposan fertőtlenít, viszont - főleg a száraz zsír-vízhiány -esetében tudni kell róla hogy szárító hatása van. Napi szinten nem ajánlott!

Sminket vattakorongra cseppentett növényi olajjal szedem le (szempilla növesztő:))(jojoba a kedvencem),majd rózsavíz tonizálásra ezt követi a hidratálás.(kinek mi vált be shea,kókusz és most bevallom van egy bolti krém amire rácuppantam (megnéztekm a hatóanayagokat és nagyon rendben) Hélia-D éjszakai.

Rékus nem fejet leharapni:-D,ez csak az én utam, mindenki maga dönt.

5215. 993dda84ef (válaszként erre: 5210. - Kicsivihar)
2014. nov. 12. 11:34

Jah, ez lemardat: Igen, kb. az 5.-6. napon már lehet radírozni, vagyis inkább úgy mondom, hogy akkor, amikor már egyértelmű, kézzelfogható a hámlás.


Radírnak a kristálycukor-méz kombinációt javaslom.

5214. 993dda84ef (válaszként erre: 5210. - Kicsivihar)
2014. nov. 12. 11:02

Persze, hogy ki van száradva, hiszen varasodik, gyógyul, a felső réteget le fogja vetni, pont úgy, mint amikor felsérted a bőröd.


Ilyenkor mehet egy picit intenzívebb hidratálás, bár túlzsírozni sincs sok értelme, mert aminek le kell válni, az úgyis le fog, a hámlási fázis ezzel jár, egy ponton túl úgysem lehet a bőrt jobban hidratálni, sőt, szerintem csak védeni lehet leginkább, nem hidratálni. Azt belülről kell, életmóddal, folyadékkal, táplálkozással.


A pattanások teljesen normálisak, orvosi körülmények között sem érhető el tökéletes sterilitás, ez vele jár, viszont én soha nem nyúlok hozzájuk, nálam gyorsan el is tűnnek.


Az én rutinom:


1.)Mézzel mosok arcot, ez fertőtlenít is. A vizes bőrre kenem a mézet, fent hagyom 5-10 percig, majd hideg vízzel lemosom. A szemkörnyéket kihagyom, azt a méz felvitele előtt olívaolajjal kenem be, és amikor lemosom a mézet, azt is finoman lemosom.


2.)Shea vaj: Többen írták már, hogy ez nem vált be nekik, meg olaj, és túl zsíros felületet hagy maga után. Ez igaz, de én nem hagyom fent.


Ahogy én járok el vele:


A tenyereim között felmelegítek egy borsónyi, vagy 2 borsónyi mennyiséget, nem kell spórolni vele, majd ha már folyóssá vált, felütögetem a képes felemre, mindenhova ütögetve, szemkörnyékre is "rápihentetve", soha nem kenve, vagy masszírozva. Ütögetem pár percig, majd amíg van időm(10-20-30...perc)hagyom, végül hideg vízzel lemosom a kezem, és a nedves kezemet ráhelyezem az arcomra, hogy mindenhol érje, nem masszírozom, vagy lemosom, csak benedvesítem. Fogok egy törölközőt, és felitatom alaposan a nedvességet. Ezt a módszert hosszú évek alatt tökéletesítettem(vagyis folyamatosan teszem), nekem ennél jobban még soha semmi nem működött.


A testemen is így járok el, vagyis majdnem így, de ez nem volt kérdés.

5213. katicza (válaszként erre: 5206. - 993dda84ef)
2014. nov. 11. 15:26
Uccsó sorodra a válasz: naná. Még nem szoktad meg? ;)
5212. katicza (válaszként erre: 5207. - 993dda84ef)
2014. nov. 11. 15:25

No,1. ha maradt orrod folyt köv:))A kocsmát javaslom,ilyenkor nem árt a ...izé helyi érzéstelenítés..

2. Ja nem mondtam,hogy az 540-esen feküdni szoktam?:))

5211. grizus (válaszként erre: 5210. - Kicsivihar)
2014. nov. 11. 14:41
Én tűvel szoktam kiszedni a pattikat, könnyen kijönnek, de nem is mindig vannak. Roller után erősen szoktam hidratálni, ezt tudom javasolni.
2014. nov. 11. 12:59

A péntek esti görgőzés óta (4 napja) azt érzem, hogy a bőröm felső rétege nagyon ki van száradva, és olyan...kemény :/

Kijött néhány fehér pattanás, de kinyomni sem bírom. Ha egy kicsit felgőzölöm az arcom, és leradírozom, az nem árt ilyenkor?

5209. grizus
2014. nov. 9. 20:32

Vékonyodik tőle a hám? Hm.

Engem az zavar, hogy csak a roller után pár napig látható a feszesség, utána eltűnik. Mondjuk nálam nincs vércsorgás. Azt vettem észre, ha egész kicsit csinálom, akkor is ugyanaz az eredmény, illetve változó, milyen lesz. Ez talán a Hold járásával függ össze, nem tudom.

Roller után én mindig bőszen hidratálok, nagyon kívánja a bőröm.

IPL-nek utánanézek a másik fórumon, talán Kolbi írt róla valamit.

5208. Velvet67 (válaszként erre: 5206. - 993dda84ef)
2014. nov. 9. 16:07
jaja, én is mindig azt mondom.... miért nem pasinak születtem ??!!! :)) mennyivel "egyszerűbb" az életük...
5207. 993dda84ef (válaszként erre: 5204. - Katicza)
2014. nov. 9. 15:06

Mesélnék én, a legnagyobb örömmel, ha lenne mit, de ebbéli ismereteim még a tiédhez képest is jelentéktelenek. Akkor gondolhatod. A gépi arckezelésekről igen keveset tudok, valahogy soha nem jutottam el odáig, hogy beleássam magam a témába, mindig van izgalmasabb terület. Majd egyszer, talán, mittómén.


Azt a három mondatnyi információt, amennyit az IPL-ről tudok, könnyen kiguglizhatod te is, minek írnám ide, szeretem csak azt idehányni, ami már saját kútfőből jön kifele. Szerény, de az enyimé.


Úgy tervezem, hogy tavasszal, vagy nem, egy vidéki kiskocsmában, akarom mondani egy helyi szépségszalonban, bejelentkezem az orrkörnyéki erek eltüntetésére, oszt, ha már ottan vagyok, kezelésbe vetetem az egész ormányt, aztat követően meg jól megfigyelem tapasztalok –e bármi egyéb pozitív, vagy negatív változást. Hát ennyi.


Szolesz sors- és fórumtárs írta, hogy amikor BB „megípéelezte” ??? az ereket az arcán, ennek pozitív „mellékterméke” volt a bőr tömörségének változása, na, azóta gondolkodom még erőszakosabban az ügyön. Ennyit tudok, tudom nem sok, de kevés.


Most elmegyek, jobb dolgom is van, vagy pont nincs, mit itt előadásokat tartsak mindenféle jöttmentnek.:))



Különben az 540-es roller, semmit nem ér, ahogy már többen, többféleképpen megfogalmaztuk, az fakíreffektust idéz elő, túl sűrűn helyezkednek el rajta a tűk, hogy bele lehessen szúrni a bőrbe, illetve amennyiben mégis, a görgetéssel azonnal szakítod is ki a bőrből, mert nincs ideje a bejutási pontokon távozni, azzal tényleg csak szántani lehet. Nálam egyértelműen kimarad a szórásból.

5206. 993dda84ef (válaszként erre: 5205. - Katicza)
2014. nov. 9. 15:01

Na, ebben egyét kell értsek veled, ..csába!:))

A férfiállat még ebben is szerencsésebbnek bizonyult. Nekik nemhogy nincs szükségük a 20-as éveikben fénykorát élő testük minél sikeresebb hibernálására – már akinek egyáltalán volt fénykora -, azért, hogy emberszámba vegyék őket, de jóformán halálukig fénykorukat élhetik, folyamatosan, megállás nélkül tálcán kapva a királyságot; minél több ránc, és markánsabb arc, annál vonzóbbak.


Sőt, egy megfelelően izgalmas személyiséggel, jóformán a "még az is tökéletesen mindegy hány fejük" van kategóriába tartoznak, míg a nő pontosan annyit ér, amennyit a külső tulajdonságai meghatároznak számára. Lehet ezzel vitatkozni, de minek, tény, tény, tény. Ezt megszívtam, jó alaposan, rohadjak meg. :))


Férfiként nekem a büdös életben eszembe nem jutna a plasztika, de még a borotva sem, élnék császárként, életem minden egyes pillanatában én diktálnám az ütemet, és ezt nemhogy jó szemmel is néznék, de még tapsolnának is hozzá(m). Szerintem ennyit jelent férfinak születni. Nagybetűs KÜLÖNBSÉG, ba..za meg. No, azt hiszem egy cseppet elragadtak az indulatok. Mivan, most kötekedsz??:))

5205. katicza (válaszként erre: 5199. - Frankiboy1)
2014. nov. 9. 13:56

Franki, pasiknál egy-két western ránc maradjon csak...:))Hidd el (de szerintem nő társaim is csatlakoznak), a markáns-férfias mindig divat marad.Más elbírálás alá kerül egy férfi és egy nő.Hozzáteszem sajnos,de attól még igaz.

Nekem kimondottam tetszik egy-két homlokránc,markáns vonalak. Bár tény hogy stílus-ész a legfőbb libidó-mozgató. (nálam)

5204. katicza (válaszként erre: 5203. - 993dda84ef)
2014. nov. 9. 13:50

Te kis széles szájú-nagyszájú:)) azta'de okos valaki:-D Addig is míg fürdőzöl zseniaitásodban,légy oly kedves (de kedvetlen is lehetsz) oszt' mesélj csak erről a villogásról.Persze hogy ebbe is belekotyogtál már.De ha már megtetted oszd meg,ki legyen a néni-bácsi aki nem fájósan-rendesen csinál ilyet:-D

és közben csak hámozd magad,próbáltad az 540-es 3 millis rollit? Rinocéroszoknak van kifejlesztve meg a szélesszájú kisbékáknak:-D:))

5203. 993dda84ef (válaszként erre: 5202. - Katicza)
2014. nov. 9. 09:08

Te, jó kis tudás ez, kimondottan örülök hogy ezt írod, vagyis, hogy BB az IPL-t ajánlja, mert 100+2 éve tervezek részt venni egy villanófényes kezelésen, leginkább az orrszárnyak menti erecskék likvidálása ügyében. Közben talán megtapasztalhatnám a kezelés, már mások által is emlegetett egyéb pozitív hatásait.


Látod, nem tudsz sokat, de még azt a keveset is rosszul.:)))))))

5202. katicza (válaszként erre: 5200. - 993dda84ef)
2014. nov. 8. 13:07

Köszönettel véve:) amúgy újabb tanács birtokában, a vékony bőrre ,mint az enyém (víz és némi zsír)a lézeres kezelések közül ha arra támadna ingerenciám..) a "villanófényeset" (ha jól emlékszem, bár a memoárom régebben jobb volt):)ajánlja doktornéni.Meg ne kérdezd mi az,mert halvány kunsztom sincs,de kozmi nénik is csinálnak ilyet. (vagy 20 éve nem voltam ilyen jellegű helyen):)

Akin bizton' szépeket művel eme szerkentyű az a vastag, esetleg heges,tág pólusú bőr.Nyakon dekoltázson felesleges,mert gyakorlatilag nincs zsíszövet. (én csináltam azt is anno,stréber módon). No ennyi amit tudok,osztán elcsendesedek.;)

5201. 993dda84ef (válaszként erre: 5194. - Kicsivihar)
2014. nov. 8. 09:30

Gratulálok, ügyes vagy! Ne aggódj, ha elég elszánt vagy, egyre többet bírsz majd, és kevésbé visel meg ugyanaz a látvány, hang, mivel már felkészülten várod. Meg lehet edződni, legalábbis velem így történt, a szántásnak köszönhetően egy érfóbiás nyúlból, vérengző vadállattá váltam, aki egészen nyugodtan fogyasztja el vacsoráját egy agyműtét videója közben.:))


Hajrá, belejössz majd, vagyis idővel belátod, hogy ez a te utad, vagy sem! Elsőre mindenki amatőr. Én másodikra is az voltam.

5200. 993dda84ef (válaszként erre: 5193. - Katicza)
2014. nov. 8. 09:24

Olybá' tűnik nekem, hogy megint csak én ragoztam a semmit. Értetlenségből píéjcsdíztem.

Minden jókívánság megköszönve, elfogadva, és postafordultával visszaküldve a feladónak.:))

2014. nov. 7. 21:03
De azért bevallom egy alsó szemhéjplasztikát én is fogok idővel csináltatni akkor nagyon fiatalos fogok maradni sokáig.A szem alatti bőr mindent elárul!!4
2014. nov. 7. 21:01
Nekem is csak az tetszik az egész kezelésben,hogy teljesen természetes a bőr helyreállítja önmagát.Nem olyan mint egy arcplasztika mint mikor meghúzzák a bőrt és idővel vékonyodik,nem olyan mint a lézer ami széttégeti a bőrt.Mert valljuk be az égeti a bőrt..Nem viszek be idegen anyagot.Így minél tovább fiatalos maradok plasztika,durvább műtét nélkül.
5197. Frankiboy1 (válaszként erre: 5196. - Kicsivihar)
2014. nov. 7. 20:56
Nem akarlak elkeseríteni de így nem érdemes csinálni hagyd a fenébe.Én nézem végig szinte muszály is figyelni mit csinálsz.Csak akkor lehet rendesen megcsinálni.Ha nem bírod a vérd a tűt ne csináld.Sok alkalom kell legalább 15 rendes kínzás,hogy látszodjon valami .Nekem az első 15 ig alig volt eredmény most a 36.-nál tartok.
5196. Kicsivihar (válaszként erre: 5195. - Frankiboy1)
2014. nov. 7. 20:45

Köszi a választ. Mindegy, azért nem adom fel, most már legalább tudom, hogy mire számíthatok legközelebb.

Arra viszont elég gyorsan rájöttem, hogy sokkal jobb, ha nem nézem magam közben a tükörben. Elfordultam, és becsuktam a szemem, mert a tű látványát utálom, a vértől meg rosszul vagyok.

Reménykedem, hátha így is lesz egy kis hámlás az érintett részeken, és akkor már boldog leszek :)

5195. Frankiboy1 (válaszként erre: 5194. - Kicsivihar)
2014. nov. 7. 20:36
Ha nem bírod nem akarlak elkeseríteni nem lesz jobb.Én bírom de bocsánat néha nekem is tele van a fa.... a fájdalomtól de erőltetem.Szóval nem leányálom ezt nem bírja mindenki.Kollegáim megmondták legyenek a világ legráncosabb emberei de ezt ők nem csinálnák.
2014. nov. 7. 20:26

Túl vagyok az elsőn... Sejtettem, hogy fájni fog, de azt hittem jobban fogom bírni :( A homlokomon és az arcomon csináltam, halánték, orr, áll, ezeket meg sem próbáltam.

Vérzett jópár pici pontban, de végül feladtam, mert fájt és csípett. Mondjuk ahhoz képest, hogy az első egy percben alig ért a bőrömhöz, és már fájt, a végére elég jól rá bírtam nyomni.

Ezt fejlődni fog idővel? Mármint az érzés, hozzászokik az arcbőröm, és jobban fogom bírni? Vagy ne áltassam magam :(

5193. katicza (válaszként erre: 5191. - 993dda84ef)
2014. nov. 7. 13:12
Dehogy vettem támadásnak. Csak én is csípőből reflektálok és mivel BB véleménye véletlenül megegyezett az enyémmel, így inkább csak megerősítésnek vettem.Senki sem tévedhetetlen, orvosoknak is simán mondok nem-et mert van egy viszonylag stabil -hogy is nevezzem -egészség tudatos gondolkodásom, és a döntés az enyém.Maga a dermaroller alapelve kimondottan tetszik, hisz nem kívülről bevitt anyagot "kér", hanem a bőr csodás önműködésére apellál.Mivel imádok mindent ami natur, természetes -franc se tudja mikor vettem utoljára kozmetikai krémet -imádom a növényi olajakat, már az illatuk is lázba hoz,persze hogy érdeklődtem a roller iránt. Sterilitás alap, maga a kezelés primitiv,van akit a vér látványa megvisel ,engem nem.Másfél évig -mondhatni profi módon -csináltam. Sajnos nem jött be. De ez nem jelenti azt hogy más bőrtípussal nem tesz csodákat.Nekik -neked csodás szépülést.Én így jártam...
2014. nov. 7. 11:43

Még egy kérdésem lehet?

Rollerezés előtt csináltok valamit a bőrötökkel? Úgy értem le kell radírozni, vagy fel kell gőzölni? Bármit, ami segít, hogy még hatékonyabb legyen a kezelés.

5191. 993dda84ef (válaszként erre: 5189. - Katicza)
2014. nov. 7. 10:36

Félreértettél. Legalábbis úgy tűnik a szavaidból, hogy támadásnak vetted, amit írtam. Még véletlenül sem kioktatásnak szántam, csak a szokásos fárasztó és unalmas stílusomban hangosan gondolkodtam, de még véletlenül sem hiszem, hogy feltétlenül igazam lenne. Soha nem hiszem ezt, de azt sem, hogy egy nálam képzettebb, tapasztaltabb ember tévedhetetlen. 3 éve, amikor idekerültem, jóformán semmit nem tudtam a bőrömről, de akkor is volt véleményem, persze akkor igen szerény alapokon nyugvó, amit azóta milliószor felülbíráltam, meghaladtam, és ez egy soha véget nem érő folyamat.


Ha visszaolvasnám a bejegyzéseimet, biztosan jól megmosolyognám magam, és fognám a fejem, mennyi, a mostani eszemmel, ostobaságot hordhattam össze. De ettől még leírtam, mert akkor így láttam, abban hittem, sokszor szentül. Most meg pont az ellenkezőjében vagy másban. A véleményváltoztatás jogát a jövőben is fenntartom, sőt ehhez ragaszkodom.


Még véletlenül sem vonom kétségbe, hogy neked nem vált be, hogy is tehetném, néha mi is elbizonytalanod(t)unk(Nem egyszer gondoltam úgy, hogy nem folytatom, és lehet, hogy egyszer újra ezt érzem majd...), mert a bőr nem mindig válaszol egyértelműen, állandóan más arcát mutatja, és nem feltétlenül olvasható ki belőle, hogy megéri –e x beavatkozás.


Különben szerintem sem való mindenkinek a szántás, sőt, sokan jártak errefelé, akik a beszámolóik alapján igen nagyvonalúan bántak a legalapvetőbb higiéniai és egyéb járulékos szabályok betartásával, csak fogtam a fejem, de mit lehet tenni, felnőtt emberek vagyunk, felelősek a döntéseinkért, de nem másokéért.


Okoskodás befejezve, ígérem. Inkább csak asszem.

5190. katicza (válaszként erre: 5187. - Frankiboy1)
2014. nov. 7. 07:36

Igen Nálad egyértelmű a gyönyörű eredmény, bár sok múlik a genetikán.No és a férfiak bőre más felépítésű, de ennek pontosan nem néztem utána mily' módon.

Gratulálok a szép arcbőrödhöz!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook