Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismeritek a Bromocriptin [parlodel 2, 5 mg] gyogyszert?Menyi ideig lehet szedni? fórum

Ismeritek a Bromocriptin [parlodel 2, 5 mg] gyogyszert?Menyi ideig lehet szedni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
46. Ildyko10 (válaszként erre: 44. - Cszsuka)
2008. márc. 13. 09:08

Szia!


Én napi 1 szemet veszek be lefekvés előtt. Nem igazán van mellékhatása, gondolom átalszom.? Amit észrevettem az az, hogy alvászavarom van, székrekedésem, és a lelki világom is elég törékeny!

45. Ildyko10 (válaszként erre: 42. - Gerna)
2008. márc. 13. 09:06

Szia!


Akkor ez nálam mit jelent? A 9.1?

44. Cszsuka (válaszként erre: 40. - Ildyko10)
2008. márc. 12. 23:10

Ez nagyon érdekes, nekem mindig van peteérésem, most is pont menses előtt voltam nőgyógyásznál, már "készenállt". Nagyon érdekes betegség, mert a hipofizis.hu-n azt olvastam, nem szabad fogamzásgátlót szedni emellett a betegség mellett, a nőgyógyász meg pont azt ajánlott a mellfeszülésemre.


Egyébként valóban előfordulhat, hogy a magas prolactin szint miatt nem sikerül teherbe esni, mert a szervezet úgy értelmezi, hogy már terhes vagy. Ezért lehet az is, hogy esetleg nincs peteérés.


Nekem sajnos elég magas dózisban kell szednem a gyógyszert, reggel 1, este 1,5. Azt ígérte az orvos, ha legközelebb is ilyen jó lesz az értékem, az esti felet elhagyhatjuk. :)

2008. márc. 12. 23:05

Nekem más mértékegység van, úgyhogy nem tudom összehasonlítani. Normál érték: 25.2-628.5 mIU/L

Nekem most nézem, nem is 84, hanem 81,8!! Menses után közvetlenül mindig kevesebb, mint előtte.

Nekem millió bajom volt, már azt hitték, valami "végzetes" bajom van, nagyon rosszul néztem ki és rám akarták fogni, hogy pszichoszomatikus. Ekkor egyszercsak elkezdett folyni a tejem...mint a vízcsap. Rögtön prolactin kontroll, MRI vizsgálat, adenoma 6mm. Közben átálltam egy diétás életmódra, úgy látszik, ez nagyban befolyásolja a prolaktin szintet.

42. gerna
2008. márc. 12. 22:41

Prolaktin ( Nőnél ):

0-3 ng/ml - 20-25 ng/ml között normál érték.


Hogy derült ki? sok érdekes gyógyszert szed, amiatt évenként-félévenként vérvétel, így ugrott ki nála a magas prolaktin-szint.

41. Ildyko10 (válaszként erre: 39. - Gerna)
2008. márc. 12. 21:47

És neki miből derült ez ki?

Nekem vért vettek, mert hogy babát szeretnénk, aé akkor derült ki.

Azt sem tudom, hogy mi a jó érték? A leletemen ez áll. prolaktin: 9.1 ng/ml

2008. márc. 12. 21:44

Sziasztok!

4 év? Az nagyon sok!

Nekem az endokrinológus írta fel, szerinte magsas a prolaktin szintem, és valószínű, hogy ezért nem sikerül teherbe esnem!?

Február 19.-én kezdtem el szedni, az első 10 napban csak felet, és a menseskor 1 egészre kellett felemelnem.

Pénteken megyek uh-ra, akkor nézik meg, hogy van-e peteérés.

39. gerna
2008. márc. 12. 20:48
Az én egyik gyerekem már 2 éve szedi. Egyszer abbahagytuk, prolaktin rögtön felment :(
38. Cszsuka (válaszként erre: 37. - Ildyko10)
2008. márc. 12. 20:21

Szia!

Én itt vagyok,csak dolgoztam. Én is szedem a bromocriptint, lassan 4 éve. Tegnap voltam az endokrinológián, képzeld, a négy év alatt először sikerült 100 alá vinnem a prolaktint: 84!

Ez számomra nagy siker.

Mit szeretnél kérdezni?

2008. márc. 12. 15:03
Sehol senki? Kár, pedig lett volna 1-2 kérdésem a bromocriptinnel kapcsolatban!
2008. márc. 12. 14:39

Sziasztok!

Van itt valaki???

35. abe24d45e1 (válaszként erre: 31. - Csehe)
2008. febr. 3. 09:52

Sziasztok.

Nem egy ismerosomtol hallotam csak es gondoltam utanna nezek meg.

34. Cszsuka (válaszként erre: 33. - Csehe)
2008. febr. 3. 08:46

Megígérem, rendesen utánaolvasok, mert szokásom, hogy csak azt jegyzem meg,hogy ez vagy az kell, de azt nem ,hogy mi az és miért.

Azért emlékeim vannak: gamma-aminovajsav, (remélem, jól írtam le). Eddig olyan italokban találkoztam vele, amit étrendkiegészítőként állítottak össze, pl. Cherry Bomb.

33. csehe (válaszként erre: 32. - Cszsuka)
2008. febr. 3. 08:41
Mi az a GABA?Nekem ismerős....
32. Cszsuka (válaszként erre: 31. - Csehe)
2008. febr. 3. 08:36

Ezt én is megerősítem! Pont erre a válaszra gondoltam!

Ha magas a prolactin szint, és bromocriptint adnak, akkor a dopamin adagolással van probléma (valószínűleg). A dopamin, szerotonin és noradrenalin termelődésének központja a középagyban van, ennek a munkáját kell "megerősíteni", ami nem könnyű feladat.

Ha már vitaminoknál és táplálékkiegészítőkről beszélgetünk, akkor előszöris természetes anyagokat keress!

Másodszor: GABA (ha jól emlékszem, így rövidítik a felsorolásokban), segíti a dopamintermelődést.

A szerotonin a hangulati változásokért és az alvásszabályozásért felelős többek között, s nagyon jó rá a Noni, amiben benne van a szerotonin előanyaga, a proxeronin.

Ezeket már kipróbáltam, sokat segítenek. Ezenkívül jót tesz egy agykontroll tanfolyam. (Ha 100%-ot bele akarsz adni, de ez csak magánvélemény!)

31. csehe (válaszként erre: 30. - Abe24d45e1)
2008. febr. 2. 22:12
Én nem hallottam róla, de ha a prolaktin szinted magas, és bromokriptint kaptál, akkor szerintem felesleges. Nem a méhfalad gyengesége a problémád. Orvos javasolta?
2008. febr. 2. 19:32

NEUROBION-ROL TUDTOK VALAMIT?[B1,6,12]VITAMIN.

VALAKI AZT MONDTA SEGITI A TEHERBE ESEST VAGYIS A MEHFALAT EROSITI.

SZERINTETTEK?

2008. jan. 12. 07:29
Jo reggelt mindenkinek.
28. Cszsuka (válaszként erre: 27. - Abe24d45e1)
2008. jan. 11. 08:37
OK! Bocs....:)
27. abe24d45e1 (válaszként erre: 26. - Cszsuka)
2008. jan. 11. 04:56

Szia kedves cszsuka.Biztos vagyok ,hogy nem jol ertetted amit irtam vagy lehet nem jol irtam?hm..

vizet iszok csak es neha narancslevet,cukros lotyoket nem szoktam inni csak.Koszonok mindenkinek minden.

2008. jan. 10. 22:11

Sziasztok!

Bocs, de sok a könyvelnivaló....

Szóval: tök jó a hozzáállásotok. Az ítéletem: egészség....:)

Kár, hogy nem csupán ennyin múlik..:(

Csehe jól írja: az amalgám tömés az a fémes. Mozgásnak bármi jó, ami "véresen" leizzaszt.

82Virag82!

Ha vizet nem iszol, az nagy baj! Nem helyettesíti a legeredetibb narancs leve sem!

Ha kihagyod a kockákat, egy idő után visszaállnak az ízlelőbimbóid, s olyan ételek is ízleni fognak, amit eddig ízetlennek hittél.

Én a mikrót melegítésre SEM használom, mert pont a legfontosabbat veszíti el az étel: amit még esetleg a főzés után megtartott: a hasznos tápanyagait.

Ha nem tudjátok, mi az a candida téma, örüljetek egyrészt, talán nem is fogjátok megtudni (persze, gyakorlati értelemben értettem.) Egyébként a hozzászólásaimban vannak candidás fórumok, ott többet megtudhattok róla, ha fontosnak érzitek!

Jó éjt! És mégegyszer szívesen!

25. csehe (válaszként erre: 24. - Abe24d45e1)
2008. jan. 10. 13:54
Amalgám tömás az a vasszerű. :) Az ételízesítő granulátumok, meg kockák, nem túl jó dolgok (szerintem), nyugodtan hagyd el őket, használj helyettük zöldfűszereket, szerintem sokkal finomabbak. A futógép teljesen jó, bár ha szeretsz futni, akkor inkább a friss levegőn tedd.
24. abe24d45e1 (válaszként erre: 20. - Cszsuka)
2008. jan. 9. 22:25

Koszonom a segitsegedet es ,hogy megosztottad velunk.Az amalgan tomes az most a feher tomes vagy amelyik olyan mintha vas lenne?Bocsika de en nem jartam fogaszatra es nem ismerem ezt a terepet csak ,szeretnem tudni.

2halla istenek en mindig tiszta vizet iszok[nem iszok csak narancsle de azt is en csavarom ]

3felkesz etelt en sem szoktam enni,viszont kockakat hasznalok az etelekhez es etelizesito azis granulalt akkor ezeket kihagyam?

kertunk nekunk sincs,igy sajnos mindent megveszunk ami lehet vegyszerezet

4en sem tudom ,hogy mi

5 nekem futo gepem van azzal tudnek esetleg sportolni az megfelelo ugye?

6 igen igazad van.

megegyszer koszonom a segitsegedet.Jo ejszakat szep almokat mindenkinek.

23. csehe (válaszként erre: 20. - Cszsuka)
2008. jan. 9. 21:35

Na, nézzük sorba, min kell változtatnom. ;)

1: tömés, van kb 3.

2:Víz, én eleve aazt iszom (bár nem tisztítottat, nem cukros löttyöket, persze néha az is lecsúszik. :)

3:Reformkonyha? Hmm, nem szeretem a zacskós leveseket, nagyon ritkán eszem félkész ételeket, mikrót melegítésre használom. Kertünk nincs.

4:ezt nem ismerem.

5: sportolni szoktam, bár mostanában kicsit zötyögős a dolog.

6. ezzel pedig teljesen egyetértek.

22. csehe (válaszként erre: 21. - 78b7883de8)
2008. jan. 9. 21:31
Szerencsés vagy, hogy ilyen rövid idő alatt helyrejöttél. :)
2008. jan. 9. 20:52
Nekem akkor kellett szednem, amikor megemelkedett a prolaktin szintem. Egy hónapig szedtem, utánna normalizálódott a helyzet
20. Cszsuka (válaszként erre: 19. - Abe24d45e1)
2008. jan. 9. 19:16

Nem baj, persze. Biztos olvastátok az adatlapomat, sok gondom volt a candidával. Emiatt kellett elsősorban életmódot váltanom, de azt vettem észre, hogy minden más bajom megszűnt, teljesen tünetmentes vagyok és már "csak" az adenoma van. Én azt ajánlom, akinek még nincs adenomája, "csupán" magas prolaktinszintje, minél előbb ismerkedjen meg a candida-terápiával, hiszen ez minden embernek jó, nemcsak azoknak, akikben túlszaporodott a gomba. Ha nem is tudatosan, de nem megfelelő életvitelt élünk, hormonrendszerünk is bánhatja.

Minden lépésnek oka van, ha érdekel valamit, külön leírom, de így most hosszú lenne.

Első lépésként az összes amalgám tömésemet kiszedettem.

Második lépésem az volt, hogy megtanultam vizet inni és száműztem az összes cukrozott löttyöt az életemből. Víz: lehetőleg nem csapvíz és nem ásványvíz, hanem tisztított víz.

Harmadik lépésként bevezettem otthon a reformkonyhát. Nem kell megijedni, csupán száműztem a leveskockákat, félkész és kész ételeket, meg a mikrót. A húst is megbízható helyen veszem. A kertünkben nem használunk permetszert.

Negyedik lépés volt a candida-kúra, amivel egyidőben megcsináltam egy gyógynövényes tisztítást: nyirokrendszer, máj, húgyutak, parazita, vér-, és béltisztítás.

Ötödik lépésként kívülről is méregtelenítettem, ajánlatos a sport, mivel nem tudtam rá külön időt szánni, rászoktam a buszra és helyijárat helyett gyalog járok. így megvan a napi 5-6 km-em. Ezenkívül a kúra idején masszőrhöz jártam.

Hatodik lépés a mentális nagytakarítás. A test a lélek által betegszik meg.

Persze, ezt nem magamtól találtam ki, orvos segítségével és egy egészségklub segítségével csináltam végig.

Remélem, segítettem. Ha valamivel kapcsolatosan részletek is kellenek, nagyon szívesen, és kívánom, hogy összejöjjön nektek a baba!

19. abe24d45e1 (válaszként erre: 18. - Csehe)
2008. jan. 9. 16:05
En is kivancsi vagyok a valaszra ,ha nem baj ok?.
18. csehe (válaszként erre: 11. - Cszsuka)
2008. jan. 9. 15:28
Én most kerültem be nemrég az endokrinológiára, é most folynak a vizsgálatok, majd márciusban derül ki, hogy mi is a pontos diagnózis. Te milyen életmódváltást vittél végbe? Miket csináltál még a gyógyszerszedésen kívül?
17. csehe (válaszként erre: 16. - Abe24d45e1)
2008. jan. 9. 15:25
Én kb 5-6 hónapig szedtem, mielőtt sikerült a baba.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook