Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismeritek a Bromocriptin [parlodel 2, 5 mg] gyogyszert?Menyi ideig lehet szedni? fórum

Ismeritek a Bromocriptin [parlodel 2, 5 mg] gyogyszert?Menyi ideig lehet szedni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
16. abe24d45e1 (válaszként erre: 15. - Cszsuka)
2008. jan. 9. 15:05
Ertem koszonom a tanacsotokat,remelem mielobb elmulik a fajdalom.Vajon menyi ido utan mulik el ?Mar szinte kett honapi gyogyszert megetem de meg faj,igaz hatra van meg 3havi.Minden jott megegyszer.udv mindenkinek.
15. Cszsuka (válaszként erre: 14. - Abe24d45e1)
2008. jan. 9. 14:47
Nyugi, persze, hogy a tejhormon, de a gyógyszertől el kell múlnia. Nekem mindkettő felett fájt az izom (azt hittem, izom fáj), aztán elmúlt. Egyáltalán nem kérdeztél hülyeséget!
14. abe24d45e1 (válaszként erre: 13. - Cszsuka)
2008. jan. 9. 14:29
Akkor ezek szerint azert vagyok ideges,es minden bajom van,kiabalok.Mit csinaljak,hogy jobb legyen?A ball mellem felett faj nagyon es eleg regotta mar,meg nem voltam dr.nal az is lehet szerintettek az oka a tejhormon?Ne haragudjatok ha hulyesegeket kerdezek,de ahogy lattom vagyunk paran akik egy cipoben jarunk,jartunk.Koszonom a segitsegeteket.Tovabbi szep napot mindenkinek.
13. Cszsuka (válaszként erre: 12. - Abe24d45e1)
2008. jan. 9. 13:51
Nekem olyan dühkitöréseim voltak, hogy elment a hangom az ordítástól és mindent odacsaptam, ami a kezemben volt. Remegtem közben mint a kocsonya. Ma már teljesen jól vagyok, de bedobtam egy candidakúrát is, nagy valószínűséggel rendesen közrejátszott a betegség kialakulásában.
2008. jan. 9. 12:02

Sziasztok.

Ebben az esetben lehet az ember ingerult,ideges vagy mas problema van a hatterben?

11. Cszsuka (válaszként erre: 8. - Csehe)
2008. jan. 8. 22:34
Olvastam egy helyen, hogy súlyproblémád lett. Akkor itt van a kutya elásva. Ha magas a prolaktinod, az többek között súlygyarapodással is jár! Ha a gyógyszer hat, a súlyod is visszarendeződik! Ezt tapasztaltam, bár mást is tettem, nemcsak a gyógyszert szedtem, de azon a fórumon sok jótanácsot kaptál, érdemes lenne hallgatni rájuk! (Nem az ecetsavas vagy milyen megoldásra gondoltam) :)....
10. Cszsuka (válaszként erre: 7. - Abe24d45e1)
2008. jan. 8. 22:29

Nekem sajnos hipofizis-mikroadenomám van, MRI-n kimutatták, 6mm. A kislányom 7 éves volt, amikor ömleni kezdett a tej a melleimből. Addig is volt csipp-csepp, nőgyógyásznak mondtam is, azt mondta, borogassam, és valahova elküldött, de már nem emlékszem, s akkor sajnos nem mentem el. Azóta tudom, hogy a hiperprolaktinémia nagyon veszélyes betegség. A hipofizis a hormonrendszer karmestere. Ráadásul ott megy mellette egy látóideg, ha nem kezelik a magas prolaktin szintet, daganat alakulhat ki belőle, ami rossz esetben vakságot okoz. www.hipofizis.hu-t érdemes megnézni.

Amióta gyógyszert szedek, nem változott az adenoma, de egy csomó bajom elmúlt és helyreállt a hormonrendszerem is. Abban biztos vagyok, hogy gyerekem már nem lehet, bár gyógyszer mellett mindig 200 körüli a prolaktinom és a tejcsorgás is hamar elmúlt. Szerencsére már van két kislányom. Én bízom benne, hogy az adenomát is sikerül meggyőznöm és "odébbáll".

Igaz, nemcsak a gyógyszert szedem, de teljes életmódváltáson mentem keresztül.

Biztos vagyok benne, hogy ennek is oka van, azt kell megtalálni és megszüntetni.

Azért nem sikerül teherbe esni, mert a prolaktin egy tejtermelő hormon és akkor aktiválódik normál esetben, amikor már a nő terhes. Ebben az esetben a szervezet úgy tekinti, hogy a fogamzás már megtörtént. Érdekes, hogy ennek ellenére a ciklusom már négy éve pontosan 28 napos...

9. abe24d45e1 (válaszként erre: 8. - Csehe)
2008. jan. 8. 22:14
Igen magas a tejhormon szintem,ezert elment spontan 3 terhesegem fel even belul kb.Mas semi nincsen,azt mondtak minden rendben majd 14megint megyek dokihoz megvalik.Amugy meg 3honapi gyogyszer szedesem hatra van.Mar szeretnenk babat ujra remelem hamarosan sikerul nekunk es mindenkinek aki szeretne.
8. csehe (válaszként erre: 7. - Abe24d45e1)
2008. jan. 8. 21:19

Nekem is hormonzavarom van. És még mindig van tejcsorgásom. Erre adják a Bromocriptint, az prolaktin szint csökkentő. Ezt szedtem terhesség előtt, hogy teherbeeshessek, most még nem írták fel, mert még megy a vérvizsgálat, de az orvos már mondta, hogy ezzel fognak kezelni, ha magas lesz a prolaktin szint (ami nagyon valószínű).

A tejed nem a szoptatás miatt maradt meg, hanem a nem megfelelő hormon szint miatt, és ez a hormon szint gátolja a terhességet is. Milyen bajod volt még?

2008. jan. 8. 18:56
Hormon zavar van allitoag azt mondta a doki magas,egy holnapig szedtem de utanna ujra felirta negy honapra.Meg volt valami es nem tudtam ,hogy az is baj.A fiam szuletese utan folyamatosan megmaradt a tej a mellemben.[lassan 6eves]Volt mar valaki ilyen helyzetben?3 terheseg ment el ezert.
2008. jan. 8. 07:41
Én is szedem -teherbeesés miatt- majd eldöntik meddig kell gondolom.
2008. jan. 7. 21:31
Én is szedtem nekem a terhességem 12-ik hetéig kellett szedni.Ez most volt nemrég mert a kisfiam 19 hetes
2008. jan. 7. 21:11
Az attól függ, hogy mikor, miért kaptad. Ha teherbeesés előtt, akkor addig kell, amíg a baba meg nem fogant. Ha hormonális problémákat kezelnek, akkor a vérvételek eredményei alapján dönt az orvos meddig szükséges.
2008. jan. 7. 20:37

Szia!


Én évekig szedtem ezt a gyógyszert,de az orvosnak kell eldöntenie, hogy kinek mennyi ideig kell.

2008. jan. 7. 20:15

Szia!


Én szedtem pár évig és nam mondta a dokim,hogy meddig lehet szedni amig nem jön a babóka.

Sajna nem tudok ilyenröl.

2008. jan. 7. 20:14
Ismeritek a Bromocriptin [parlodel 2, 5 mg] gyogyszert?Menyi ideig lehet szedni?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook