Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismeritek a Bromocriptin [parlodel 2, 5 mg] gyogyszert?Menyi ideig lehet szedni? fórum

Ismeritek a Bromocriptin [parlodel 2, 5 mg] gyogyszert?Menyi ideig lehet szedni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
106. youlcsi (válaszként erre: 105. - Cszsuka)
2009. okt. 27. 08:37

2x1et írt fel a doki. este féllel kezdtem, 6. napra értem el a felírt dózist.

nekem a prl-nal nincs semmi gondom. ovu-indukciónak kaptam.


de mindegy, már nincs jelentősége :s

105. Cszsuka (válaszként erre: 104. - Youlcsi)
2009. okt. 27. 08:24

Mi az, hogy "felépítetted"? Ezzel nem szabad játszani, annyit kell szedni, amennyit mondtak, mert nagyobb bajt csinálhatsz, mint ami volt.

Nekem adenomám is van és reggel felet, este másfelet szedek, ami nagy dózisnak számít.

Egyszer csináltam meg véletlenül, hogy az esti adagot vettem be reggel, s az egész napomat elszúrtam, mert nem bírtam fent maradni. Le kellett feküdnöm aludni. Ráadásul a mellékhatások tekintetében elég veszélyes, ha nem tartod be a játékszabályokat.

104. youlcsi
2009. okt. 26. 21:36

sziasztok!

6 napja szedem a bromót (ma már 2x1-et... türelmetlen vagyok, gyorsan felépítettem a dózist :)), és azóta állandóan úgy érzem magam, mintha enyhén másnapos lennék. szédelgés, émelygés...

számítsak ennél rosszabbra, vagy ha eddig csak ennyi jelentkezett, akkor jó esélyem van rá, hogy ez volt a max mellékhatás?

103. Cszsuka (válaszként erre: 102. - Adf158dccc)
2009. okt. 6. 07:33

Igen, a tüneteim elmúltak és idén először csökkent annyira a prolactin szintem, hogy a gyógyszert is csökkentették. Mivel az MRI-n kimutattak egy 6 mm-es hipofizis daganatot, nem mondanám, hogy eltűnt, de bízom benne, hogy el fog...:)

Legközelebb november végén megyek MRI-re, nagyon kíváncsi vagyok...:)

2009. okt. 5. 21:40
Szia Cszsuka! Köszönöm, hogy írtál! Engem ami leginkább zavar, az a hangulatingadozás. Teljesen lenyomta a szerotonin szintemet, alapvetően egy nagyon energikus életvidám ember vagyok, 1 hete meg letört, rossz kedvű. Majdnem minden nap rámtör a sírógörcs, oktalanul, ideges vagyok, és rettentően álmos, ahogy beveszem a gyógyszert, fél órára rá jelentkezik minden tünet.2 évig kell szednem, remélem tényleg hamar elmúlik minden és nem kell emelni sem az adagot. Gondolom Neked már elmúlt minden tüneted... :)
101. Cszsuka (válaszként erre: 100. - Adf158dccc)
2009. okt. 5. 16:36

Szia!


Csak pár hétig vannak a tünetek, aztán, ha rendesen szeded a gyógyszert és nem adagolták túl, akkor elmúlik. Nekem a hirtelen elalvás maradt meg sokáig, de szerencsére csak ritkán jelentkezett. Ez azt jelenti, hogy egyik pillanatról a másikra le kellett feküdnöm és el is aludtam, kb. fél órára. Ha nem feküdtem volna le, biztosan összeesek. Nagyon levitte a vérnyomásom, ami amúgy sem túl magas...:)

A szőrösödés és libidó kérdésében pont az ellenkezőjének kellene lenni, mint amit írtál. A libidónak javulnia kell a gyógyszer hatása után és a szőrösödésnek is csökkennie kellene.

Nekem egyik sem változott semmilyen irányban. 5 éve szedem a Bromo-t.

2009. okt. 5. 16:10
Sziasztok! Egy hete kezdtem el szedni a bromo-t és meg kell hagyni igencsak érzem... Nincsen étvágyam, feszült vagyok, fázom vagy melegem van, azt érzem, hogy mindjárt bedilizek... Olvastam, hogy nem csak nekem van ilyen problémám... Ez el fog múlni? A nőgyogyim azt mondta, hogy 2 évig kell szednem... Megőrülök, ha ez 2 évig így lesz, pláne, hogy a libidóm is alább hagyott. Ti tapasztaltátok a szexuális vágy csökkenését? Igaz, hogy a gyógyszer szőrösödést is eredményezhet? (nem inkább az ellenkezője??? ) Légyszíves írjatok, ha van valamilyen tapasztalatotok, minden segíthet! Köszönöm!
99. Cszsuka (válaszként erre: 95. - 8397b71bae)
2009. aug. 1. 11:59

Leírnád ezeket a tapasztalatokat?

Köszi:)

98. leonee
2009. aug. 1. 07:47

szia Vicus!

mi újság veled? A bromo nekem is értékhatár alá vitte a prolaktinomat, ezért még 2 hétig szedek fél szemet, utána abbahagyhatom. Neked azóta van valami változás?

97. leonee (válaszként erre: 96. - Leonee)
2009. aug. 1. 07:46
Ja, a bromo más néven, bocsi, csak így sosem hallottam.
96. leonee (válaszként erre: 95. - 8397b71bae)
2009. aug. 1. 07:45
A parlodel milyen gyógyszer?
2009. júl. 31. 23:49
A parlodel egy nagyon sulyos gyógyszer, az agyalapi mirigyrw hat, csak orvos adhatja, az előirt adagot szabad csak szedni. bőséges tapasztalatom van róla.
94. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 93. - Vicus33)
2009. jún. 30. 12:31
Köszi szépen, igazad van. Hiába húzom-halasztom, csak meg kell kérdeznem szakembertől...
93. Vicus33 (válaszként erre: 90. - 8c8f9343f6)
2009. jún. 30. 12:14

Szia!


Szerintem kérdezd meg az orvosod vagy esetleg a patikust. Azok is sokat tudnak a gyógyszerekről. Legalábbis ha jól vannak képezve. Ha az agyalapi mirigyre hat akkor előbb tudakozódj inkább nehon elelntétes hatást váltson ki.

92. Vicus33 (válaszként erre: 91. - Leonee)
2009. jún. 30. 12:13

Szia!


Köszönöm.

Az infó is jó.

Mensi végén voltam vérvételen. Remélem az miatt volt most alacsony. Mihez képest nem tudom mert a leletet nem láttam. Csak telefonon mondta a nővér. De értékhatár alatt volt. A prolaktin is. De ha most kicsit csökkentem a bromot akkor csak jó lesz.

91. leonee (válaszként erre: 89. - Vicus33)
2009. jún. 29. 16:30

a progreszteron mihez képest volt alacsonyabb? Mensi végén mindig alacsony, mert a ciklus első felében az ösztrogénnek van szerepe, a progreszteronnak csak a másodikban.

Tök jó hír, hogy lement a prolaktinszinted! :)

2009. jún. 29. 13:41

Sziasztok!

Érdeklődnék, nem szedte-e vmelyikőtök Reductil mellett a Bromót, vagy nincsenek-e információi arra vonatkozólag, mennyire szedhető együtt a 2 bogyó? (A Reductil is az agyalapi mirigy működésére hat, a szerotonin szintet befolyásolja, így csökkenti az éhségérzetet, emellett fokozza az anyagcserét, vényköteles fogyibogyó.)

2009. jún. 29. 11:55

Lement a prolaktinszintem teljesen. Értékhatár alá. Most kevesebb gyogyit kell szednem. Viszont a progeszteron szintem is alacsony. Mensi végén voltam vérvételen. Lehet az is bezavarta mert eddig nem volt vele gond.

Hát most meglátjuk mi lesz tovább.

88. Cszsuka (válaszként erre: 87. - Vicus33)
2009. jún. 26. 15:10
Mindenesetre drukkolunk :)
87. Vicus33 (válaszként erre: 86. - Cszsuka)
2009. jún. 25. 12:34
Nekem most nem volt mellékhatás. Nekem is nagyon fáj a mellem általában de nincs folyás. Csak feszül és fáj. Most nem volt semmi. Csak egy napig előtte napon de az is alig. 9 évig szedtem fogamzásgátlót. Lehet attól lett ez a bajom. Most lassan 3 éve semmit se szedek. Meglátjuk mi lesz a hétfői eredmény. Ha lemet nincs gond. Szerintem most kicsit talán fogytam is kerületre az előző hónapokhoz képest.
86. Cszsuka (válaszként erre: 85. - Vicus33)
2009. jún. 24. 21:44

Igazából ezzel nem túl jó játszani, ugyanis a hipofízis az egész hormonrendszer karmestere.

Nekem 3.600 volt a prolactinom első alkalommal. Van egy 6 mm-es adenomám. Ha jól emlékszem, 2003-ban vagy 2004-ben derült ki. Most volt a tavasszal először 85 az eredményem, eddig mindig 2-300 körül volt. Igaz, már nem szeretnék szülni, de az állandó mellfeszülés nagyon zavart (ami a gyógyszer ellenére is inkább erősödött, mint gyengült). Elkezdtem szedni a Dong Quai nevű (Angelika sirensis) gyógynövény kapszuláját. Kb. fél év után megszűnt minden menses előtti tünetegyüttesem és úgy gondolom, hogy befolyással volt a prolactin eredményemre is.

Amúgy is rá van írva, hogy ha hatást akarunk elérni, akkor folyamatosan szedni kell. Esetleg próbáld meg te is.

85. Vicus33 (válaszként erre: 84. - Cszsuka)
2009. jún. 24. 21:08

Nincs. Remélem.

Bár még nem volt MRI de már említette az orvos, hogy lehet hogy kell.

Bár hétfőn lesz lelet. Abból kiderül mi a helyzet.

84. Cszsuka (válaszként erre: 81. - Vicus33)
2009. jún. 23. 22:39
Miért, adenoma is van?
83. leonee (válaszként erre: 81. - Vicus33)
2009. jún. 23. 22:28
Most kérek majd időpontot a következő ciklus 3.napjára. Bár szerintem majd csak a mensi napján tudok szólni nekik, mert nekem nem szabályozta be.
82. Vicus33 (válaszként erre: 80. - Cszsuka)
2009. jún. 23. 15:30

Szia!


Igen receptre. Arra volt még majdnem egy doboz szeptember óta mert az okos abbahagyatta velem. Mire megtudtam a vérvétel eredményt (ami ott 3 hét volt) addigra szerintem megint felment.

81. Vicus33 (válaszként erre: 79. - Leonee)
2009. jún. 23. 15:29

Szia!


Az új orvos felírta most de a régi nem akinél áprilisban voltam utoljára. De mivel akkor kiderült, hogy magasabb mint volt a fél év kihagyás miatt így elkezdtem szedni. Még volt a régiből. Azt szedtem. Az új orvosom meg nevetett, hogy lehet ilyen hülye egy nőgyógyász a Kútvölgyiben. Azt mondta vissza kéne venni a diplomáját.

Megyek holnap vérvételre. Kíváncsi vagyok mennyi a prolaktin. Hétfőre tudom meg szerintem.

Nincs és nem is volt váladékozás a mellemben. Nem híztam akkorát se. Attól híztam, hogy a babaprojekt miatt nem tornázom mint rég. Rendszeres a mensi. Nem hullik a hajam. Tehát semmi mellékhatás azok közül amit a prolaktinhoz vagy adenómához írnak. Mondjuk nem is szeretném.

Most tegnap jött meg. Nem görcsöltem, nem fájt a mellem (szokott) egyből megjött. Nem barnázott 2 napig. És mára meg már szinte el is múlt.

Ma kezdem újra a clostit. Aztán meglátjuk.


Neked mikor lesz vérvételed?

80. Cszsuka (válaszként erre: 79. - Leonee)
2009. jún. 23. 13:36
Ezt akartam én is kérdezni, hisz ez receptre kapható CSAK!!
79. leonee (válaszként erre: 77. - Vicus33)
2009. jún. 23. 12:42

szia Vicus!

Mi is babát szeretnénk, már majdnem 2 éve lassan. Nekem fél éve derült ki, hogy magasabb a prolaktinom, de nem nagyon. Kaptam bromót én is, most 2 hónapja szedem, előtte homopátiás készítménnyel próbálkoztunk, de nem segített.

Nekem a ciklusaim rendszertelenek, de van peteérésem, amit vérvétel, és hőmérőzés is bizonyít, meg az is, hogy néha meg is érzem.

Mivel már vizsgáltak mást is nálam, így csak ez maradt, hogy a magasabb prolaktin miatt nem jön még a baba. Én csak azt tudom mondani, hogyha már minden egyéb vizsgálaton túl vagy, akkor kitartás. Sajnos mást én sem tudok csinálni, pedig nagyon szeretnénk már babát.


Te hogy-hogy magadtól szeded a gyógyszert? A doki nem írta fel újra?

2009. jún. 22. 13:54
Bocsánat. Kicsit sokat írtam.
2009. jún. 22. 13:54

Sziasztok!

Remélem olvassa még valaki ezt a fórumot.

Most leltem rá.


Az én történetem: több mint két éve derült ki hogy nagyon magas a prolaktinom. Babát szerettünk volna de nem jött össze. Vérvétel volt és 80-500-ig jó ott és nekem 1004 volt. Én fél tablettával kezdtem és 1-re kellett emelni egy hét múlva. Aztán minden hóban vérvétel de nem ment le 896 alá. Akkor magamtól emeltem másfélre. Akkor ment le 74-re. Akkor azt mondta az orvos hogy hagyjam abba és mindent bele (ez volt tavaly szeptemberben). Nem történt semmi sokáig. Most márciusban voltam megint vérvételen. Felment 1240-re. Akkor küldött endokrinológushoz. Nem volt MRI.

Nem volt tejcsorgás. A mensim rendszeres. Mondjuk a mellem fájni szokott mensi előtt. Most áprilistól magamtól szedem újra. Másféllel. Az új orvosnál volt vérvétel de még magas volt. Most nem tudom. Most megyek vérvételre.

De már egy hó clostit is szedtem és kaptam tüszőrepesztő szurit is de most megint megjön. Tehát gyerek sehol. Nem tudom mennyit kell még várnom de már eléggé el vagyok keseredve.

Amíg nem szedtem a bromot addig se volt semmi mellékhatás. Tehát a prolaktin magas de nem produkálom a klasszikus tüneteket. Nem tudom mi a gond.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook