Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kilakoltatási moratórium fórum

Kilakoltatási moratórium (beszélgetős fórum)


5. Kira88 (válaszként erre: 4. - 40163fd81d)
2011. ápr. 12. 12:16

Örülök ha így gondolod, sajnos a magyarok többsége az ilyen mondatokra támadólag válaszolna, hogy mit képzelek én, mindenkinek jár a saját lakás...

Pedig nem. Semmi nem jár alanyi jogon. Csak az, amit ki tudsz fizetni.

4. 40163fd81d (válaszként erre: 3. - Kira88)
2011. ápr. 12. 10:46
Jó meglátás.:))
2011. ápr. 12. 10:43

Egyetértek veled a bérlakásprogrammal kapcsolatban. Hatalmas problémának látom, hogy itt Magyarországon mindenki betegesen ragaszkodik a saját lakáshoz(kommunista örökség)még akkor is, ha belerokkan a hitelekbe. Miért olyan fontos az, hogy saját legyen az ingatlan?(ami megjegyzem csak akkor lesz az, ha 20-30 év múlva kifizette teljesen, addig a banké!)

Nyugat-Európában mindenki bérel, eszükben sem jut ingatlant venni, igaz nem is tehetnék, mert csillagászati árak vannak, még ottani fizetéshez mérten is.

Viszont ha úgy alakul, hogy egy másik városban jobb állást kapnak, akkor csak felmondják a bérletet, és már mennek is. Itthon azért (is) ilyen iszonyat nagy a munkanélküliség, mert az emberek nem mobilisak, nem hajlandóak még 60-70 km-t sem menni a munka után, mert a lakás röghöz köti őket...

2011. ápr. 12. 08:54

Ez a meghosszabítás csak azokra vonatkozik, akiknek lakáscélú hitel miatt lenne kilakoltatás.

Legtöbb embernek viszont szabadfelhasználású hitele van, vagy rezsi tartozása. Így azt gondolom, hogy sokan utcára fognak kerülni. A lakáskezelők és az önkormányzatok nem hajlandóak egyezkedni, nem tudom miért jó az nekik, hogy utcára tegyék az embereket. nekem van ismerősöm, akik munkanélküliek lettek, 2 gyerekkel, így lett rezsi hátralékuk. Már hónapok óta fizetik ismét a tartozásuk 1/3-a ki van fizetve és még így is elképzelhető, hogy kilakoltatják őket.

Én is kiváncsi vagyok rá, hiszen sokaknak az sem segítség, hogy alacsonyabb árfolyamon törlesszenek, mert az elmaradásuk attól még megmarad.

Én jó dolognak tartom, hogy esetleg az állam felvásárolja a lakásokat. Azt viszont már kevésbé, hogy el kelljen költöznie az embereknek egy másik lakásba.

Az én lakásomon is van hitel, bár én fizetem és nem veszélyeztet semmi és sokszor gondolok arra, hogy jó lenne ha az önkormányzat megvenné tőlünk, mert akkor csak a rezsit kellene fizetni, de azt hiszem így nem lehetséges, valamint a mi esetünkben ha meg is venné az önkormányzat biztos másik lakásba költöztetnének minket, mert a lakás alapterülete nagy, bár a szoba szám nem és 3-an vagyunk.

Hogy mi lehetne a megoldás? Szerintem a bérlakás program jó lenne, de csak abban az esetben ha a lakbér nem lenne egyenlő egy hiteltörlesztéssel.

2011. ápr. 11. 22:45

A kilakoltatási moratórium most már hivatalosan is július 1-ig tart. De mi lesz utána?

Szerintetek valóban tömeges kilakoltatások lesznek?

Mi lehet a megoldás?

Hogy lehet olyan kamatot, törlesztőrészletet megállapítani, amit az emberek tudnak fizetni,és a bank is elfogadja?

Mit gondoltok arról a megoldásról, hogy az állam felvásárolja a bedőlt hitelesek lakását és bérlakás válik belőlük?


Politikamentes válaszokat légyszi:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook