Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » IKRES SZÜLŐK forumja fórum

IKRES SZÜLŐK forumja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
1147. Betty-a (válaszként erre: 1145. - Inci-finci)
2009. júl. 30. 10:53

Nem szívatlak Szivem, csak olyan jól éreztem magam, hogy muszáj volt közzé tennem.....


Akkor egy hétig facér leszel????

Pihensz vagy van mit csinálnod? A fiad mikor jön haza??? Hogy tetszik a német élet neki???

2009. júl. 30. 09:54
Amúgy mindenkinek szép napokat kívánok , és jó pihenést, és nyaralást..
1145. inci-finci (válaszként erre: 1143. - Betty-a)
2009. júl. 30. 09:53

Szia!

Ezt szívatásból írtad:))Nagyon hiányzik a motorom , és az az élet hozzá tartozása..De ez van nem adom fel,és sikerűl egy másik vasat venni egyszer , de most sokkal

fontosabb dolgok vannak.

A fiam mén ménetben .

A lányokat meg az uncsimnál , holnap meg pakolom őket, és szombaton irány egy hét Balatonakali

...

1144. inci-finci (válaszként erre: 1140. - Loni84)
2009. júl. 30. 09:47

Szi . üdv nálunk ,


Remélem jól vagytok és még van még időd, addig is pihenj sokat, mert utána nem lesz rá idő ,, ezt már mi tudjuk :))))

Nyugodtam kérdez ha bármi problémád van , itt már mi sok mindenek keresztül mentünk ,,

Nekem pl a lányaim elmúltak 12évesek , igazi kis tinik , de vannak akik még csak pár hónaposak, pár évesek, szóval vegyesek vagyunk mindenki más tapasztalattal ..

Szép napot ,és sok sok pihenést.

1143. Betty-a (válaszként erre: 1137. - Inci-finci)
2009. júl. 29. 15:07

Kitartás!!!!!


Szombaton én is elmentem Sirokba motorostalálkozóra. már annira rám fért a lazulás:-))))))) Szuper volt. Végre láthattam színpadon a road-ot ami mellesleg hazai zenekar.

1142. Betty-a (válaszként erre: 1140. - Loni84)
2009. júl. 29. 14:59

Szia!


Szívesen látunk itt!!! Végre ismét van kismamánk. :-)))) Egy vagy két petéjűek a babáid?

Ha kérdésed ven irj nyugodtan, előbb utóbb válaszolunk....

1141. b2057e22d0 (válaszként erre: 1140. - Loni84)
2009. júl. 29. 08:11

Szia !

Ajánlom az ikerterhesség fórumot!Sok sikert a babákhoz !

Üdv Móni

1140. Loni84
2009. júl. 29. 04:21

Sziasztok!


30 hetes terhes vagyok ikrekkel(2 fiú).Most találtam ezt a fórumot!Szivesen vennék minden féle jó tanácsot!

2009. júl. 28. 22:10
Szia , sajnos tudja a gyenge pontjaimat, így nehéz neki keresztbe tenni , én hamarabb kiborulok ..
1138. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 1137. - Inci-finci)
2009. júl. 28. 11:26

Szia Inci-Finci!

Sajnállak,hogy ilyen gonosz a párod.Tudom rossz ötlet ugyan azt tenni,de esetleg próbáld meg másképp.Olyan dolgot csinálj amitől meglepődik és hátha abba hagyja.

1137. inci-finci (válaszként erre: 1135. - Betty-a)
2009. júl. 24. 16:54
Á pokol az életem ott tesz keresztbe ahol tud, ma is , meg tegnap is , szinte minden nap :(((((((((
1136. Betty-a (válaszként erre: 1130. - 244ed1c739)
2009. júl. 24. 13:28
Köszi a jó kívánságot!!!
1135. Betty-a (válaszként erre: 1133. - Inci-finci)
2009. júl. 24. 13:28
Ettől már csak jobb lesz a helyzet..., legalább már külön vagytok.
1134. Betty-a
2009. júl. 24. 13:27
Hát, hogy jó hétvégét kívántál mindenkinek...azt hittem nem leszel gép közelben a hétvégén...
1133. inci-finci (válaszként erre: 1132. - Betty-a)
2009. júl. 23. 23:01
Á, dehogy ,nem , miért kérded , csak maradtam egyedül a három gyerekkel és rohadt nehéz , a férjem meg ott tesz keresztbe ahol tud :((((((((
1132. Betty-a
2009. júl. 23. 21:41

INCIKE!


CSAK NEM ELKÖSZÖNTÉL?

2009. júl. 23. 21:37

Sziasztok , köszönöm a jó kívánságot. A naplómban olvashatok ... A kicsiknek BOLDOG SZÜLINAPOT , PUSZI.

A fiamat holnap pakolom és repül szombaton :)))ott legalább egy kicsit hűvösebb van 25-fok ..

Nagyon meleg van amúgy már mi sem bírjuk , és még ott a férjem aki az idegeimet őrli :(((((

Mindenkinek szép hétvégét, kívánok és egy kicsit hűvösebb időt.

1130. 244ed1c739 (válaszként erre: 1128. - Betty-a)
2009. júl. 23. 13:37
Nagyon boldog születésnapot kívánok Szoninak és Daninak!
1129. 244ed1c739 (válaszként erre: 1127. - Zezi)
2009. júl. 23. 13:35

Bocsi mkitől ez hosszú lesz de remélem hasznos!

(egy babás blogban találtam)


Fogzás-könnyítők:


* Dentinox N gél (érzésteleíti az ínyt kb 15-20 percig)

* Dologél

* Germicid C kúp (csak a c-s tartalmaz fájdalomcsillapítót; 2-12 hónapos korig 3x1/2 végbélkúp naponta, 1-14 éves korig naponta 3-5x1 )

* Panadol baby szipur (babáknak max 3-4 napig lehet egyfolytában)

* Nurofen

* Viburcol kúp


Homeopátia a fogzásban:


Az alkati szerek listája azt írja le, az adott szert milyen tünetek esetén érdemes alkalmazni. Van egy komplex szer, ami sok babánál szokott segíteni, ez a Viburcol kúp, ami több hatóanyagot tartalmaz, ha tehát nem tudod eldönteni, melyik szer a legjobb a Te gyermekednek, érdemes ezt kipróbálni. Fogzás esetén reggel és este 1 kúpot érdemes adni.

További szerek:


Chamomilla

Ha a fogzás ingerlékenységgel jár (ez nagyon igénybe veszi a környezetét), az arcnak csak

egyik fele piros, hideg borogatásra a tünetek javulnak, melegre rosszabbodnak, és inkább éjjel

jelentkeznek, a sírás éles, hangos, csak az nyugtatja meg a kisbabát, ha felveszik, hasmenés

kíséri, általában spenótszínő. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként -

D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Belladonna

Ha az egész arc forró és piros, sokat iszik, melegre javul és lefekvéskor jelentkezik, ha felül

vagy felkel a gyerek, a tünetek csökkennek. A láz is felszökhet. Gyakran aktív és a láz

ellenére sem elesett. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12)

1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Aconit

Ha lázas, zöldes, vizes hasmenés és hányinger is lehet, ha nyugtalan és sír, sokat iszik,

melegre rosszabbodik, az ablak kinyitására, friss levegıre, alvástól javul. Adagolás: D30

félóránként, (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Arsenicum alb.

H lázas és kimerült, kevés szagtalan hasmenés is lehet, a fej meleg, a végtagok fáznak és

fájnak (ezeket melegen, szárazon kell borogatni), éjfél után jelentkezik, hideg italok hatására

rosszabbodik. Adagolás: D6-D12 félóránként, vagy gyakrabban 1-1 golyócska, max. 10 adag.

Magnesium phos.

Ha bélgörcsök jelentkeznek, a has puffadt, melegre, vagy meleg fürdı után a tünetek

javulnak, éjszaka, hidegre vagy a jobb oldalán fekve a tünetek rosszabbodnak. Adagolás: D6

vagy D12, 5-10 percenként 1-1 golyócska, max. 10 adag.

Calcium carb.

A gyerek szomorú, indítékszegény, savanyúan izzad, nedves a párna, savanyú a széklet,

hidegre rosszabbodik az állapota. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10

percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Cina (kina)

A tünetek nagyon hasonlóak a Chamomillánál leírtakhoz, a csecsemő nagyon izgatott,

állandóan fel kell venni, ringatni kell, folyamatosan mozog, arca izzó vörös, sokszor szintén

csak az egyik oldalon. Adagolás: D30 óránként 2-3 golyócska.

Kreosotum

A tünetek nagyon hasonlóak a Chamomillánál és a Cina-nál leírtakhoz, nagyon nyugtalan, a

hasmenéses széklet maró és erősen bűzös, a végbél környéke vérbő és felmaródott, az íny

kékesen duzzadt. Jellegzetes tünet, hogy az áttört fogak gyorsan szuvasodnak vagy fekete

foltosak. Adagolás: D30 négyóránként 2-3 golyócska.

Rheum

A csecsemő nagyon erősen savanyú szagú, a hasmenéses széklet is savanyú és maró, nagyon

nyugtalan és nyűgös. Adagolás: D30 naponta háromszor 2-3 golyócska.

Silicea

A baba székrekedésre hajlamos és a fogai is nehezen törnek elő, gyakori a lázas hörghurut,

panaszosan, beletörődötten sír, nem ingerlékeny. Adagolás: D30 naponta háromszor 2-3

golyócska.

Mercurius solub.

A nyelv duzzadt, ha vannak fogak, azok benyomata a nyelv szélén megmarad, a fogzást erős

nyáladzás és szájszag kíséri, a forró és hideg ételek is rosszabbodást eredményeznek, az

ágymelegre is rosszabbodnak a tünetek. Adagolás: D6 vagy D12, 5-10 percenként 1-1

golyócska, max. 10 adag.


Adagolás

A legnagyobb hiba az, hogy csak este, lefekvés előtt adod a babának a golyócskákat, hogy éjszaka jól aludjon. A homeopátiás szerek azonban nem így működnek: ezek a szerek az immunrendszert mozgósítják a kellemetlen tünetek megszüntetése érdekében, éppen ezért legalább a délután folyamán egyszer, de lehetőleg nap közben többször is kapja a kicsi a szert.

A legideálisabb adagolás: 3-szor 1 golyó félóránként, majd 2 óra szünet következzen. Ha nem javulnak a tünetek 1 óránként, ha javulnak, 2 óránként kell újabb 1-1 golyócskát adni. A fog áttöréséig, naponta háromszor 1 golyót kell adni.

A golyókat mindig műanyag kanálban vízben feloldva kell adni. Ne érjen hozzá semmilyen fémhez (pl. a gyűrű az ujjadon), mert a fém hatástalanítja a golyókat!


( [link]

1128. Betty-a
2009. júl. 23. 11:19

Sziasztok Lányok!


Úgy látom mindenkinek elege van a melegtől, hát én sem bírom.

Vasárnap este jöttünk haza a Velencei tótól, ott nyaraltuk 5 tejes napig, persze lementünk a Balcsira is...:-))))) Nagyon jó időnk volt.


Kedden ünnepeltük az ikrek 6. szülinapját. Szoninak Barbie-s, Daninak F 1-es tortája volt, kerti partis hús sütés, este 10 után mentek el a vendégek, fél 1 volt mire rendbe kaptam a konyhát. Tegnap őszibarackot főztem be, ma meg vasalni fogom a nyarlós rucikat.


Apa motoroshéten van Sirokba. Szombaton én is megyek!!!!!!

1127. Zezi
2009. júl. 23. 10:03

Sziasztok!

Először is Incinek utólag is Boldog Névnapot! :)

Ki hogy bírja ezt az őrült meleget? MI nagyon nehezen. Főleg a csajok! Olyan bosszantó, hogy Balcsi parton lakunk és még megmártózni sem lehet :(

Apropó! Úgy néz ki, hogy mégis jön a foga az egyik lánykámnak. Már most szenved vele szegény. Mi lesz később. Nincs valami jó praktika amivel segíteni tudnék neki, hogy ne fájjon ennyire?

2009. júl. 22. 19:54
bocsi: kakás=lakás, de jó egy betű és teljesen mást jelent:))))))Szigethalom nagybetű hát tényleg fáradt vagyok :))))
2009. júl. 22. 19:31

Nálunk is totál meleg van , a gyerekek most jöttek ki a medencéből , vacsi fürdés és kakás fogság , vagyis bent maradnak mostmár, én meg kimegyek kávézni utána meg melózok ..

Az iker találkozó most lesz 25-én szigethalmon , , amire sajna nem tudunk elmenni mert reggel nyolckor a lányoknak HPV oltás, a fiam meg 2-kor repül :))) így megint lemaradunk ...

Üdv mindenkinek és egy jó nagy pancsolást...

2009. júl. 22. 16:14

Felénk semmi nem jött a viharból szerencsére.Egy kicsi eső és vége.Most is borzasztó meleg van.Igaz kertes ház,de csak felmelegszik a főzésnél.

Amúgy még bírjuk a meleget.Ti?

2009. júl. 22. 12:07

Sziasztok ,

Mindenkinek , a lányok voltak a Velencei tón még vihar előtt haza értek , másnapra a fürdő ruha alatt tiszta kiütésesek lettek mind a ketten szóval irány az ügyelet, allergiások lettem a tó iszapjától vagy valami hasonló de már jól vannak., Ma a barátjuknál vannak , és délután meg éterembe megyünk név napozni( nincs pénzem de elfogadják az üdülési csekket,) ennyi meg kell .

úgy hogy megint lesz egy szép napjuk, a medence feltöltve ebben a jó időben nem is lehet mást csinálni .. Nekem meg marad a meló ami szerencsére van ..

üdv mindenkinek és szép napot ..

1122. 244ed1c739 (válaszként erre: 1121. - Bun Csilla)
2009. júl. 22. 11:57

Akkor nem unatkozol! :-)


Többiek?

2009. júl. 20. 15:29
Neharagudjatok hogy csak néha írok de nincs sok időm gépezni! Most jöttünk haza a nyaralásból Gyulán voltunk, mától a fürdőbe járok kezelésre, festjük a lakást..stb! De azért elolvasom mit írtok még ha nem is írok semmit!
2009. júl. 20. 15:27
Sziasztok! Mikor és hol lesz az ikertalálkozó??????
2009. júl. 18. 14:40
Nálunk a Legnagyobbik megy a balcsira vasárnaptól.A süni csoportra a Hugicám vigyázz,ő az ideglenes óvónéni.
2009. júl. 18. 11:18

Sziasztok ,

Jó kis idő lesz, a lányaim ma mentek az uncsimmal a Velencei tóra...hát ebből dupla fürdés lesz ..

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook