Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » IKRES SZÜLŐK forumja fórum

IKRES SZÜLŐK forumja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2009. dec. 21. 07:23

Segítsetek!!!

Csajok nálunk nem akarnak a saját ágyukba elaludni! Mit tegyek????

Hagyjam őket sírni, majd elalszanak, vagy hogy csináljam?

2009. dec. 11. 19:21

Mi is jobbulást kívánunk!

Az óvó néniink most cserélődtek,így nem tudom milyen lesz,de biztos jó.Az egyik velem egy idős.Jelentkezni lehet,hogy nem lehet,de már rákérdezhetsz,hogy lesz-e hely van-e esélyetek.

1265. vkj77 (válaszként erre: 1264. - Bun Csilla)
2009. dec. 11. 16:59
Sziasztok!Jobbulást Nektek!Ami a kort illeti,biztosan így van,mert szerintem egy idősebbnek már nincs annyi türelme,de dolgozni csak kell...(Remélem vannak kivételek)Ha jelentkezni akarsz már most,szerintem is tedd meg.Inkább legyen biztos.
2009. dec. 11. 12:47
Nálunk most Anna két nap lázas volt, igaz csak este, de hála egy kúp és más nem is kellett! Már tegnap ugyanolyan eleven volt, valószínű vírus( A doki mondta), de ugy látszik hamar átszaladt rajta!!!
1263. Bun Csilla (válaszként erre: 1262. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. dec. 11. 12:40

Már lehet jelentkezni az oviba???

Akkor én is elnézek, hátha így biztosabb lenne hogy bekerülünk! Igaz én két ovi között vacilálok, de egyik se körzetes, csak még nem tudom kik lesznek az ovó nénik! Azt mindenképp megvárom!

Nálunk is az egyik oviba járt a nagylány is, csak azok az ovó nénik már 55-58 évesek, nem biztos hogy csinálnak már programokat a gyerekeknek ezért vagyok bizonytalan. Ugy érzem egy fiatalabb talán jobban bevállal akár kirándulást, úszást, családi napot! Vagy ti hogy látjátok???

2009. dec. 11. 09:49

Sziasztok!

Nem sok minden történt nálunk mostanában,kivéve,hogy a csajok már elég jól tudnak lóul.Legalább is nyerítenek.

Úgy néz ki lesz karácsonyra ló is és elfogadható áron.Az egyik itteni kis boltba néztünk szét és mondta,hogy nekik szokott lenni.Kb 900 Ft körüli igaz nem nyerít,de ez már csak jó lehet,na és persze új.

Nekünk jó lesz mert már az oviba most jelentkeztünk igaz majd csak másfél év múlva mennek,de jobb a tutira menni.Na meg az sem kihagyandó,hogy a nagy lányunk is odajárt és meg vagyok teljesen elégedve velük.

1261. vkj77 (válaszként erre: 1260. - Bun Csilla)
2009. dec. 10. 13:32
Szia!Általában tavasszal van febr-tól.De többször van.Szerintem,ha bemész oda,ahova szeretnéd íratni,biztosan felvilágosítanak mindenről.
1260. Bun Csilla (válaszként erre: 1255. - Vkj77)
2009. dec. 10. 12:42

Mikor kell érdeklődni az oviba? Mikor vannak a nyílt napok? kitől tudhatom meg melyik a körzetes ovi??? És ha nem oda akarom vinni, van esély a másikba hogy felvegyék őket??

Aki tud segítsen!! Köszi!!!!

1259. vkj77 (válaszként erre: 1258. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. dec. 10. 09:43
Szép napot Neked!Ez sajnos így van!
2009. dec. 10. 09:41
Nagyon meg kell nézni,hogy hová adjuk a kicsiket,mert ha egyszer megutálják nem lesz olyan eszköz amivel vissza szerethetjük velük.Vagy ha igen az a tanárnak kell valahogy megtennie,ami szintén nem nagyon megy a mai világban.
1257. vkj77 (válaszként erre: 1256. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. dec. 9. 10:50

Ez sajnos így van.A nagyfiamat azért tartottam vissza,mert addig gyerek a gyerek,amíg oviba jár.Utána nincs megállás,mert nagyon nagy a követelmény.

Legalább így akkor nektek is meg van az esélyetek arra,hogy ne legyen majd olyan ˝˝megrázó˝˝a suli.Hisz csak jobban tudnak velük foglalkozni.Bár ez lehet,hogy nevelő kérdése.Sajnos én is tapasztalom jelenleg is,mert suliba járok.És felnőtt fejjel nem tudom felfogni,hogy hogy nem tud annyi időt szakítani az egyik tanár,mint a másik egy-egy diákra.A létszám pedig ugyanaz.Már a sírás jött rám,és fel akartam állni,hogy otthagyom az órát.Amit én esetleg megtehettem volna,de ezt egy gyerek nem...

1256. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 1254. - Vkj77)
2009. dec. 9. 10:23
Igazad is van.A mai világban már nem igazán a kicsiket figyelik.Mi is azért jelentkeztünk egy nemzetiségi oviba,mert ott kevesen is vannak és sokkal jobban odafigyelnek a kicsikre.
1255. vkj77 (válaszként erre: 1253. - Bun Csilla)
2009. dec. 8. 14:10
Az szuper.Gondolom,Te is közeli ovit keresel.Nekünk ez itt van szinte előttünk(Mi a Civisen lakunk).Sőt,amikor nyíltnapon voltunk,mondta a vezető,hogy van ovi-suli.Azt viszont hozzátette,hogy mi már lecsúsztunk róla,de megnézi mit tehet.A beíratkozánál 8 helyett fél kilencre mentem,akkor már úgy jöttek ki,hogy több csoport már megtelt.Azon izgultam,hogy legyen legalább helyünk,mindegy hol.Amikor bementem,a vezető azzal fogadott,hogy akkor mit is beszéltünk?Név nélkül is fel voltunk írva.Akik ide jártak,azt mondják,hogy sokkal könnyebb volt a suli kezdés.Már most a leendő osztályfőnökjükkel vannak,de semmivel sem különbözik,mint más kiscsoport.Csak majd lehet nem lesz nekik olyan idegen a suli,mert 1-2. osztályt az ovi területén járják.Tőlük függ majd,hogy hogy bírják a 45percet.Ha nem,akkor pihenőt tartanak.A követelmény viszont ugyan az.Majd meglátjuk,hogy milyen lesz...
1254. vkj77 (válaszként erre: 1251. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. dec. 8. 13:53
Amikor kivitték,akkor biztosan én sem adtam volna rájuk,de mivel tudom,hogy nem úgy figyelnek rájuk,mint én,ezért gondoltam arra,hogy abban mászhat a földön.
2009. dec. 8. 13:00
Ja és a páromnak így 3 buszmegállóra van a munkahely! (Kossuth uctai Rendőrség)
1252. Bun Csilla (válaszként erre: 1249. - Vkj77)
2009. dec. 8. 12:58

Szoboszlói-Könyves Tóth Kálmán sarkán! 5 éve épült ez a társasház, akkor fizettünk be!

Szeretjük ezt a környéket, közel a belváros meg a párom nagylánya a Postakert utcán lakik tőlünk gyalog 5 perc! Örülök hogy végre van Debreceni ikres anyuka is!!!!

2009. dec. 8. 12:12

Csilla!

Biztos,hogy ovi függő a dolog,mert nálunk nem bajoznak azon,hogy meddig van a kicsi.A férőhelyre szoktak problémázni,de azt meg ki lehet védeni.Ismeretség kell az óvó nénivel és kész.

A gyes mert tuti hogy jár mert nem munka függvénye vagyis csak max 8 órát dolgozhatsz mellette papíron!Ez jelenleg biztos,mert "harmatcsepp" aki itt van regisztrálva a Mep-nél dolgozik és ezzel foglalkozik neki is írhatsz,biztosan segít,de a neten is rákérdezhetsz a keresőbe.

Mi még kabátba járunk ki,de maci nadrág és harisnya vagy két nadrág.Bár ha hideg van akkor hamarabb bejövünk elég nagy az udvar elférnek.Na meg persze a motorra nem tudnak azzal még felülni és csak hisztiznek akkor.

1250. ircsi73 (válaszként erre: 1248. - Bun Csilla)
2009. dec. 8. 09:57
Még 3 éves korukban, én is overallban vittem ki őket.Jobban szeretem én is.Vannak kantáros nadrágok is, próbáld meg azt is.
1249. vkj77 (válaszként erre: 1248. - Bun Csilla)
2009. dec. 8. 09:49
Hát igen...Én is véletlen pakoltam a zsákban,és a rózsaszin nadrág térde-feneke vizes-homokos volt.Engem nem is a kosz,hanem az zavart,hogy lehetett következtetni arra,hogy a hideg vizes földön mászott,ült.Lehet túlzás,hogy én már nem engedtem volna,de ezért gondoltam az overállra.Ti melyik részen laktok?
1248. Bun Csilla (válaszként erre: 1245. - Vkj77)
2009. dec. 8. 07:45
Amugy én is gondba vagyok mert overallba viszem sétálni őket(babakocsit már rég nem használjuk) és a többi gyerek kabátba van! A szülők meg furcsán néznek miért nem kabátot adok rájuk! Én ugy érzem az overall jobban védi őket, de ugy látszik már nem divat!!! Ja és tudom oviba se szeretik az ovónők, mert akkor segíteni kell felöltöztetni, pedig nem mindegy pl. elesik csak az overall lesz tiszta sár, nem a ruhája amiből esetleg ki se lehet mosni!!!
2009. dec. 8. 07:42
Köszönöm a válaszokat! Utánna járok itt nákunk, melyik oviba mit kérnek!
1246. ircsi73 (válaszként erre: 1244. - Bun Csilla)
2009. dec. 7. 21:39
Szia, nekem ovisok, igaz mi csak délig vagyunk.Én úgy tudom jár a gyes akkor is ha ott alszanak, beszéltem is anyukákkal akik kapták.Szerintem is ovifüggő a dolog.Másik óvodába nem problémáztak, hogy az anyuka nem dolgozik, csak itt.
1245. vkj77 (válaszként erre: 1244. - Bun Csilla)
2009. dec. 7. 19:57

Szia!

Szerintem ovifüggő.Mi a Bólyaiba(Mikszáthba)járunk,és nálunk a szokatás is úgy volt,hogy bele a mélyvízbe.Reggel be kellett vinni,3-kor éertük menni.Nálunk nem is nagyon lehetne,hogy délbe hozd el őket.ár én holnaptól nem viszem Őket,mert félek,hogy elkapnak valamit.(Mivel overáll helyett egy nadrágba viszik ki)

A gyes pedig szerintem ugyanúgy jár.Legalább is senki nem mondta,hogynem kaphatom az ovi miatt.

2009. dec. 7. 13:01

Sziasztok! Akinek van ovis gyerkőce attól kérdezném igaz hogy nem jár a gyes csak akkor ha fél napot van oviba a gyerek! ja és én nem dolgozom!

Ugy tudom lehet gyes mellett dolgoznunk, de akkor miért nem egész napos a gyerek??

És azt hallottam hogy ikreket inkább pl mi januáriak vagyunk, és csak 3.5 évesen veszik be szept. az oviba mert nem érettek mint az egyes gyerekek??? Erről tudtok valamit????

1243. Bun Csilla (válaszként erre: 1242. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. dec. 7. 10:14

Nem sima egyszerű műanyagos!

Biztos hogy Szegeden is lehet kapni, de ha nincs írj nyugodtan!

1242. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 1240. - Bun Csilla)
2009. dec. 7. 09:25
Megnézem majd én is Szegeden mert ott is van műanyagos.Vagy valami speciális bolt?Szerencse most a lovat találtuk ki nekik,de jövőre lesz szülinap is akkor már kicsit jobban értékelik (remélem) majd,de ha nem találok írunk Nektek.
1241. Bun Csilla (válaszként erre: 1238. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. dec. 6. 14:07

Nekünk is van egy hintaló még a nagylányé volt, annak van kereke is, de mindig veszekednek melyik üljön éppen rajta! De az 8000 ft most akcióba!

Sajna olyan drága így két gyereknél!!!

1240. Bun Csilla (válaszként erre: 1239. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. dec. 6. 13:57

A széket a műanyag boltba vettem összeszerelhetős mint a puzzle! Nagyon szeretik a csajok a nagylánynak is volt ilyen! Kb 3000-3500 ft már pontosan nem emlékszem!

Ha esetleg érdekel megnézhetem pontosan vagy elküldhetem postán ha szeretnél venni! ( kb 5 percre van hozzánk)

1239. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 1237. - Bun Csilla)
2009. dec. 6. 13:34
Néztem a képeket(már nem most) nagyon édesek vagytok.Van fent egy hinta székes.Hol kaptatok a Csajoknak?
1238. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 1237. - Bun Csilla)
2009. dec. 6. 13:31

Szia Csilla!

Én is szét néztem tényleg jó,csak nálunk most ló mánia van és ott csak kicsi lovak vannak.Úgyhogy tovább kell nézzek.Láttam a "Tes..."újságba 4000 Ft/db ha máshol nem találok olcsóbban meg vesszük azt.Bár ez két gyereknél már 8 ezer.Meggondolandó.

Ha találsz valahol még a neten írd már meg 15-ig mert akkor megyünk vidékre úgyis.

Szép napot Nektek.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook