Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


387. 468dbb1b95 (válaszként erre: 381. - Norycica)
2008. szept. 4. 10:45

Hello Norycica sorstárs,


A magnézium az 250mg-os pezsgőtabletta vagy magne B6 (48mg)?

Jaja, azt nem is írtam, persze, többet kell pihennem most orvosi utasításra a haskeményedés miatt. Kvázi majd egésznap pihenek.

Gratulálok a gyerekekhez!

386. 468dbb1b95 (válaszként erre: 379. - Kislibu)
2008. szept. 4. 10:41

Szia Kislibu, köszi a választ meg az üdvözlést.

Hmm, szóval ez azt jelenti, hogy ha sok a magzatvíz, az feszíti és teszi keménnyé a hasat?

OK. Nekem se görcsöl, csak kemény. Főleg estére lesz egyre keményebb.

Kitartást, és sok szerencsét az ultrahanghoz, minden rendben lesz!


Az alvás az nálam is vicces :) Az egyik orvos közölte, úgy aludjak, ahogy kényelmes. Hát... Az egyik oldalamon az egyik magzatot, a másikon a másikat nyomom :) igyekszem igazságosan 50-50%-ban feküdni.

385. kislibu
2008. szept. 4. 06:55
Egyébként érdekes dolog ez az ikrek közti különbség: nálam most az egyik baba egy héttel kisebb a másiknál méret szerint, ami még nem vészes. De hallottam olyanról is, hogy a 30. héten teljesen egyformák voltak, aztán meg a szülésnél (38. hét) az egyik babu 3 kg volt, amásik pedig 1,5 kg. Szóval később is kialalkulhat ez a szindróma, amit nálam gyanítanak. Csak tartsunk még ki vagy 2 hónapot...
384. kislibu
2008. szept. 4. 06:53
Képzeljétek, felhívtak az Országos Kardiológiai Intézetből, hogy áttették az időpontomat péntekről jövő szerdára. Még jó, hogy már a férjem szabadságot is vett ki emiatt! Na mindegy, legalább addig is nőnek egy picit a babák, és már jobban látszik mindenük: akkor leszünk 22 hetesek pont.
383. kislibu (válaszként erre: 380. - Kircsinő)
2008. szept. 4. 06:51
Szió! Jó, hogy bejelentkeztél! Hogy viseled a terhességet?
382. norycica (válaszként erre: 379. - Kislibu)
2008. szept. 3. 18:40
Halihó!Hát az alvás az egy külön kérdés......ez már csak rosszabb lesz sztem...:):) se igy nem jó,se úgy...én spéci mindig is hason aludtam el...gondolhatod...kitartás és nyugi,nem lesz gond!!!
381. norycica (válaszként erre: 377. - 468dbb1b95)
2008. szept. 3. 18:37
Szió!Én ugyanúgy mint te 24 hetes vagyok,ikres,1 fiú 1 lány...:):) Nekem ettől a héttől kell 2x1 magnéziumot szednem,3 hét múlvától pedig 3x1 et.Bár nekem nem keményedik a pocim,csak ha sokat dolgozgatok,vagy jövök megyek.
2008. szept. 3. 11:38
Sziasztok!Teljesen új vagyok babás téren,19 hetes vagyok,elsőre kapásból egypetéjűek/úgy néz ki/.Örülök,hogy van egy ilyen oldal,a környezetemben nincsenek ikres családok.
379. kislibu
2008. szept. 3. 07:07

Sziasztok!


Köszi a biztatást mindenkitől. Nagyon jól esik, hogy együtt éreztek velünk. A baby-k most jól vannak, bár az utóbbi két napban kevesebbet mozogtak, mint eddig. Főleg este éreztem őket, lefekvés előtt, napközben annyira nem, de lehet, hogy csak azért, mert sok a magzatvíz és lubickolnak.


A hasam nekem is betonkemény, de nem görcsöl. Állítólag ez is a magzatvíz miatt ilyen feszes.


Nem tudom, nektek hogy fekszenek a babák, de a felső babu nálam egészen fent van, és szerintem a májamon szaltózik, ami elég fájdalmas, de legalább érzem, hogy ott van.


Este az alvás megy már nehezen, sehogy se jó feküdni: az egyik oldalon az egyiket, a másik oldalamon meg a másikat nyomom. Háton pedig a gerinc miatt már nem nagyon szabadna... Ti hogy alszotok?


Pénteken megyünk kardio UH-ra, majd írok, hogy minden rendben volt-e.


Barga! Üdv a csapatban.

378. 468dbb1b95 (válaszként erre: 360. - Kislibu)
2008. szept. 2. 18:30
Hello, nekem 5.3 volt az AFP-m. A kezelődokim annyit mondott rá, ezt a vizsgálatot nem ikerterheseknek találták ki. Persze volt kontroll ultrahang, duplán, és minden rendben van a gyerekekkel. Az Afp vizsgálat jövőre már nem is lesz kötelező Magyarországon, védőnő mondta.
2008. szept. 2. 18:27

Sziasztok,

örülök, hogy rábukkantam erre a fórumra.

24 hetes ikerterhes vagyok, egy fiú, egy lány.

Kb 5 napja elég rendesen kemény a hasam. Feszül. Persze, ha fekszem, nem annyira. A gyerekek jól vannak, rugdalódznak, ficánkolnak, ahogy az kell.

Méhszáj abszolut zárt. Most feküdnöm kell, és magnézium, 2x250 mg. Volt-e nektek is 'haskeményedés'? És mi használt ellene?

376. ekibeki 73 (válaszként erre: 373. - Kislibu)
2008. szept. 2. 10:54
Ne foglalkozz azzal a bolond nővel. Ha a doki majdnem mindent rendben talált, akkor nagy baj nem lehet. Pihenjél sokat, iszogasd a fehérje lötyidet és a pénteki szívuh is mindent rendben fog találni. Csak a dokik bebiztosítják magukat mert ikreknél több gond fordulhat elő és félnek az esetleges perektől! Nem lesz semmi baj! Kitartás, erős vagy és fiatal. Ne gondolj rosszra csak jókat olvasgass. Tilos ilyenkor rémtörténeteket olvasni, hallgatni!!!!!
375. vicky23
2008. szept. 1. 16:29
pumukli!igazad van!!!Utálom az ilyen életúnt,irigy,saját magát is utáló nőket,akik mások kárán örülnek!Ne foglalkozz senkivel kislibu,csak az orvosra halgass!!!szurkolunk!!
374. pumukli75 (válaszként erre: 372. - Kislibu)
2008. szept. 1. 16:17
Szia hát azt a nőt jó pofán kellett volna vágni..vigyázz magatokra és probálj ne idegeskedni..pénteken meg irjál h mi volt
373. kislibu
2008. aug. 31. 15:07
Még annyit, hogy a legutóbbi 4D-s UH-ról sikerült elcsípnem egy jó pillanatot, ahol látszik a kisfiam pofija. Én teljesen el vagyok olvadva tőle! Felraktam a képet az adatlapomra, ha esetleg érdekel!
372. kislibu
2008. aug. 31. 14:50

Sziasztok! Gratula mindenkinek, aki jól van!


Hát, voltam hétfőn hivatalos UH-n és nem nyugatattak meg túlzottan. UH-n már az első képkockától kezdve csak a nőci fejcsóválását láttam, hogy ez se jó, azt se látja, és hát ebből professzor úr lesz, majd ő megmondja, mi az igazság, de azért írjunk már fel egy pár megjegyzést, ahol rendellenesség lehet: agyi lebenyek, vese, szív, arc, magzatvíz. Hát köszi, ez elég megnyugtató volt, főleg úgy, hogy közben rám se nézett, mintha ott sem lennék. Én elhiszem, hogy sok dolguk van, de azért embernek nézhetnének! Mondanom sem kell, bőgtem utána vagy egy órát.


Aztán jött a doktor úr is, aki viszont kivételesen kedves és emberséges volt, és sajnos a drága asszisztenst el kellett szomorítania, mert szinte sehol sem látta azokat a csúnya elváltozásokat, amiket az felsorolt előzőleg. Esküszöm, a nő örült volna, ha talál valamit: kész csemege, főleg ikreknél, nem?!


Na a lényeg viszont az, hogy az egyik babának a kis szívét nem tudták rendesen megnézni, így felküldtek Pestre, magzati kardio-ultrahangra, ami szeptember 5-én lesz; és mivel az egyiknél még mindig sokkal több a magzatvíz, lehet, hogy kezdődő iker transzfúzió van nálunk, ami sajnos azt jelenti, hogy a két baba vérkeringése összekeveredett, és az egyik elszívja a másik elől a tápanyagot. Most nem vészes a különbség köztük, de ha ez nő, akkor gond lehet, akár el is halhat a kisebbik. . . Ebbe bele se merek gondolni. . . És az a legrosszabb, hogy semmit nem lehet ellene tenni...


Bár annyit olvastam a neten az ilyen TTTS szindrómások oldalán, hogy feküdni kell sokat, és fehérje italt kell inni naponta 3x, így még a kisebb baba is megkapja, ami neki kell, mert a fehérjét nem tárolja a szervezet, csak annyit, amiből felépíti a szöveteket. Így most ezt iszogatom, pihizek, és várom a pénteket.


Bár az is érdekes, hogy szerintem olyan nagy baja nem lehet a kisebbnek sem, hiába nem mozog annyit az UH felvételeken, mert egyébként meg őt sokkal többször érzem mocorogni, mint a másikat. De ha odateszem a kezem, akkor elhúzódik és megáll. Lehet, hogy csak kis félős...

2008. aug. 31. 11:22
Halihó!!!Képzeljétek fiú-lány párosunk van!!!!!!!:):):):):):):):):) Nagyon-nagyon örültem amikor mondták hogy a másik csajszi!!!!Igy az igazi,mindenki örülhet!!!!És hál'isten minden rendben van velük,szépen fejlődnek!!!!Csak a lánynevekkel vagyunk bajban kicsit,a fiú már majdnem megvan,kettő között kell dönteni.De lánynév nemnaon van....esetleg ha van valakinek valami ötlete,irja meg!!!!Hátha segít!!!
370. pumukli75 (válaszként erre: 364. - Kislibu)
2008. aug. 28. 12:04
voltál dokinál?mi volt?Irjál mert izgulunk érted
369. vicky23 (válaszként erre: 364. - Kislibu)
2008. aug. 28. 10:32
Tudsz már valamit??Remélem minden ok!
368. b46d5f17a9 (válaszként erre: 366. - Norycica)
2008. aug. 25. 19:46
itt az iskola szept. 15-én kezdődik, így van még kb egy hónap - az első 2 hétben általában nincs menza sem, így reggel 9-re mennek és 12 körül már megyek is értük, de utána októbertől már du. 4-ig szabad vagyok :))
367. b46d5f17a9 (válaszként erre: 364. - Kislibu)
2008. aug. 25. 19:44

:((


mi volt a vizsgálaton?

2008. aug. 25. 12:11
lilia24 mizu?Mindjárt itt a suli,hogy bírsz a csajokkal?Kitartást,lassan lesz egy kis nyugid :):):))
2008. aug. 25. 12:10
halihó!!!Nagyban készül a babaszoba,ezért nem vagyok túl gyakori itt...:):)de lassan kész lesz.és utánna már lesz időm!!!Ma menünk a dokibácsihoz,megnézi,mi van odabent,rendben vannak e.Az utóbbi napokban nagyon virgoncak voltak,ma már annyira nem kapálóznak,biztos tudják,hogy bármelyik pillanatban megleshetjük őket....:):):)Egyikük már elárulta hogy kis tökös,remélem ma kiderül hogy a másik milyen is pontosan!!!!Majd irok,ha megint lesz egy is időm!!!Pussz mindenkinek!!
364. kislibu
2008. aug. 24. 18:18
Na, voltam nem hivatalos 4D-s UH-n, és akadt egy ksi gond. Az történt ugyanis, hogy a 2 babuciból az egyiknél nagyon sok volt a magzatvíz, a másiknál pedig valószínűleg kevés. Ahol sok volt, ott a baba egész végig ficánkolt, a másik kicsi meg szinte mozdulatlanul feküdt 40 percig. Lehet, hogy nincs elég helye mozogni. Bár egyszer kinyújtózott, és azt mondták, hogy ez már jó jel, annyira csak nincs oda beszorulva, de ha ez így marad, akkor ő kevésbé tud majd fejlődni, mint a másik. Nagyon aggódom, mert rengeteg oka lehet a magzatvíz elégtelenségnek, és az a legjobb, hogy a sok magzatvízbnek meg a kevésnek ellentétes okai és kezelési módjai vannak. Azt se tudom, mit csináljak, és az is lehet, hogy majd amniocentézist akarnak csinálni, de a kevés magzatvizes babánál még az elválasztó burkot is alig találják, akkor hogy akarnak így szurkálni??? És 2 szúrásnál meg a vetélés esélye is nagy, így nem nagyon szeretném ezt a vizsgálatot. Jaj, néha azt kívánom, bárcsak 1 baba fogant volna meg, mert így még ha mocorognak, akkor sem mindig tudom, épp melyik az, és ha az egyiknek baja lesz, akkor megy vele a másik is. . . Ráadásul a kevés magzatvizű babunál nem látták, hogy telt volna nagyon a húgyhólyagja sem, így veseelégtelenségre is gyanakodtak. Most félek. Na, holnap majd többet megtudok én is. . .
363. vicky23
2008. aug. 22. 17:01
Jajj,nagyon édesek,mindkettőtöké!!!!!Már alig várom,h.nekem is legyen képem.gratula nektek!!!
362. pumukli75 (válaszként erre: 360. - Kislibu)
2008. aug. 21. 13:55
afp vel ne foglalkozz nekem is 3.5körül lett..majd ha mész uh-ra ott úgyis átnéznek és az számit
361. pumukli75 (válaszként erre: 358. - Vicky23)
2008. aug. 21. 13:53
az adatlapomon van kép ott meg tudod nézni igaz az a 22.hét környékén készült
360. kislibu
2008. aug. 21. 05:53
Megkaptam az AFP-met. 3,36 lett, írtak is mindenféle csúnyaságot a leletre, mert 0,7 és 2,5 között jó az érték. Csakhogy mi ugye duplán vagyunk, és ha elosztjuk 2-vel a számot, akkor már jó. Azt nem értem, miért nem lehet ezt előre odaírtani, hogy ikrekről van szó??? nektem mennyi lett az AFP?
359. kislibu (válaszként erre: 358. - Vicky23)
2008. aug. 21. 05:52
Szió! Nekem vannak fenn az adatlapomnál képek, nézd meg nyugodtan! Egyébként énma megyek 4D UH-ra megint, majd rakok fel arról is. Szerintem nagyon érdekesek, főleg így ketten!
358. vicky23 (válaszként erre: 357. - Pumukli75)
2008. aug. 18. 18:49
Hú,de jó,Te már itt tartasz?Én is kíváncsi lennék!Még nem is naon láttam uh-n ikerbabukat!biztos édik!!!azért megyek csütörtökön,mert arra kaptam időpontot.már ideje lesz kiokosodnom!!ha lesz képed nem tudsz küldeni e-mailen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook