Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy az oviban a délelőtti élményeket délután 4-ig tart feldolgozni a gyereknek, ezért nem jó ott altatni? fórum

Igaz, hogy az oviban a délelőtti élményeket délután 4-ig tart feldolgozni a gyereknek, ezért nem jó ott altatni? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Kata óvónéni (válaszként erre: 25. - B.Mária)
2009. jún. 28. 22:31

Helyes!Mi is ezt szoktuk javasolni a kolléganőmmel.Egy-két hetes délben hazajárás után lehet ott altani a gyereket.

Végigolvastam a hozzázólásokat,nem személy szerint fogok reagálni:

a szeptemberi beszokatásnak nem találom az értelmét.Mert sok szülő nem teheti meg hogy beszoktassa az ő apróságát és akkor milyen rosszul esik ezeknek a gyerekeknek,amikor a "beszokatósok"pátyolgatják csemetéjüket.Erre itt a nyár,vagy minálunk pl van "betekintős" hét.Ekkor már be lehet muatni a gyereknek az ovit ,a csoportot,hogy milyen pici mosdó,wc van,miylen sok játék az udvaron stb.És ilyenkor nem is zavaró a szülői jelenlét.Mert megmondom nektek őszintén,nem könnyű ám a szeptemberi kezdés.Vanolyan gyerek,akivel szó szerint birkóznikell,vagy éppen össze-vissza rugdos.És próbálj már meg rászólni....ha közben 5-6 anyika morcosan néz rád.mert rászóltál a gyermekre,hogy nem szabad rugdosni,mert fáj.Vagy gyakran van olyan,hogy a gyerek már jönne,át is venném ölből ölbe ,de akkor anyuka adna még egy puszit...no azt a " meccset" abban a pillanatban el is vesztettük a gyerekkel szemben.Ezzel nem bántani szeretném az aggódó anyukákat-mert jó dolog hogy aggódnak,manapság már ez is egyre ritkább sajnos-de tapasztalatból mondtam az előbbieket.

Közben elkanyarodtam a témától:akármennyi gyerek alszik is ott,senki nem mondhatja,hogy ő vagy ő nem alhat már,mert pl anyuka otthon van,vagy sok a gyerek.Ha felvették,akkor a szülő elvileg kitölt egy papírt,amin nyilatkozik,hogy az óvodát egész napra igénybe kívánja venni.Elvileg így hivatalos.Azt hogy mikor is dolgozza fel a gyermek az élményeket?Minden gyermek más és más.Valaki egyből,valaki pl délután hazafele sétálván fog mesélni,valaki csak este fürdés közben,de olyan is akad ,aki nem mesél...majd erre is megérnek!

32. Laryan
2009. jún. 28. 22:14
micsoda???
31. Banocska (válaszként erre: 30. - 52d3e0b8a8)
2009. febr. 9. 14:25

Osztom a véleményed :)

szerintem erre nincs aranyszabály.

Mindenki ismeri (ismernie kéne) a gyermekét pontosan, hogy mik az igényei, mennyi türelme van, mennyire alkalmazkodó, milyen a temperamentuma stb.

Ha a szülő ezeket a faktorokat figyelembe veszi, akkor nagy baj nem lehet. (az egy dolog, hogy általánosan megfogalmazza valaki hogy "az a jó ha egyből megszokja". igen, van olyan gyerek akinek ez beválik, és mégtöbb akinél nem.)

Fontos hogy nem mindig abból kell kiindulni amit a gyerek mond, hanem abból hogy mi milyennek ismerjük őt ilyen helyzetekben.

Itt arra gondolok, hogy pl a bátyámék picije most kezdte az ovit, egy amúgy eléggé nyílt, könnyen szocializálódó típus, mégis nagyon sokáig sírt az oviban az elején,minden nap mondogatta h nem akar menni, de csak az els 3 percben ahogy anyuka elment, utána úgy kezdett el játszani mintha tök természetes lett volna.

Nem mindegy hogy egy gyerek viselkedésén egész nap, folyamatában látni hogy "rosszul van" az anyja nélkül, vagy csak úgymond reflexből mondja h nem szereti stb. ebben az esetben az ovónénik megfigyelése is fontos lehet.


bocsi ha hosszúra sikeredett,

hamár itt tartunk tudtok esetleg bölcsiket, ovikat a 22.ker, 11ker, Budaörs környékén? mi még nem tartunk ott, de jó előre informálódni :)

magán és állami ovikra egyaránt kiváncsi vagyok!

köszi előre is!

2009. febr. 8. 17:37
Szerintem mindenki maga döntse el mi a jó a gyerekének.
2009. febr. 8. 17:33
ezt ki találta ki?!?!
2009. febr. 8. 17:17
micsoda marhaság ez??
27. direne
2009. febr. 8. 13:53
Fogalmam sincs,igaz-e de az én gyerekeim ha ott alszanak, estére "rémesek" lesznek, ha valamitől kivételesen hazahozom őket és itthon alszanak, sokkal pihentebbek, nyugodtabbak.
2008. okt. 13. 20:13
Az én leánykám még csak 20 hós, de én azt gondolom, gyereke válogatja, hogy mi a jó neki, nem lehez ex cathedra kijelenteni. Ahogy látom, az én lányom első nap maga fog faképnél hagyni az ovi ajtajában, aztán majd hisztik, ha érte megyek. A barátnőm kisfiánál viszont borítékolható volt, hogy hatökörrel kell oviba vontatni, és hónapokig bőmbőlt egész nap, mire nagyjából megszokta.
2008. okt. 13. 20:09
Egésznap legyen a gyerek az oviba, csak beszoktatáskor vigyék kb 1-2 hétig délbe haza.Az a jó ovi, ahol bizony élményeket szerez a gyerek. Alvásidő alatt a legfontosabb a mesehallgatás, ami nagyon fontos élmény számukra, hiszen igen kevesen mesélnek esténként a gyerekeknek a szülők! Üdv egy óvónéni :)
2008. okt. 13. 19:57
Fél nap az oviban? Ennyi erővel nem is kellene a gyereket oviba vinni. Nekem kettő van, a nagyobbik 1 hónapja kezdte az ovit (egész napos), pedig itthon vagyok a picivel. Nem látom értelmét a fél napnak. Tudja hogy én itthon vagyok a kisöccsével, de ez miatt még sosem volt hiszti
23. 14775640c4 (válaszként erre: 10. - 7934d1ac97)
2008. jún. 17. 14:42

családterapeuta:)

inkább hallgass a gyerekre:)

neki is jobb ha ott van egésznap.

sőt jobban beilleszkedik, ha mindig hazejön délbe "kivülállónak "fogja magát érezni ha csak nem túl anyás.

22. 14775640c4 (válaszként erre: 2. - 7934d1ac97)
2008. jún. 17. 14:40

szerintem ez butaság. tudják hogy otthon vagy és ezért kellett valamit mondani:)

tudom. mert nekem is van ovis gyerek. ő első naptól ott aludt.

és senki sem mondta hogy ez lenne:)

de lehet hogy én nem tudom jól

21. 754c7e07c3 (válaszként erre: 20. - 7934d1ac97)
2008. jún. 16. 10:42
Ez igaz, a felkiáltójel bizony megtévesztő. :)
20. 7934d1ac97 (válaszként erre: 18. - 754c7e07c3)
2008. jún. 16. 09:16

Nem duli-fuli módon válaszoltam, hanem ilyedt, felkiáltó módon, mert úgy éreztem hogy félre érhetővé vált a kérdésem és attól féltem hogy így nem a megfelelő választ tudjátok nekem adni segítségként. Csak ez az internet átka, hogy állandóan nagyon kell figyelni hogy mit hogy ír az ember mert ugye itt nincs hangsúly és olyan könnyen félre lehet érteni amit ír az ember.

Ne haragudj, ha rosszul fogalmaztam meg és ezért félre érthetővé vált, én inkább ilyedtnek, felkiáltónak szántam a választ, nem dulifulinak. Bocsi.(:S)

19. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 17. - Gerna)
2008. jún. 16. 07:36
nekem is az ébresztő,-hazamentel közötti időszakban volt a legaktivabb mindkettő,akkotr élvezték legjobban.
18. 754c7e07c3 (válaszként erre: 10. - 7934d1ac97)
2008. jún. 16. 07:16

Jujj, de duli-fuli módon válaszoltál.

A kérdésed alapján a kutya sem gondolta, hogy ezt nem az oviban mondták neked.

De, részemről azt csinálsz, amit akarsz.

17. gerna (válaszként erre: 15. - 7934d1ac97)
2008. jún. 16. 05:57

Ha felvették "egész naposnak", próbáljátok meg úgy. De mégis jó egy kis átmenet, beszoktatás, 1-2 órára maradjon, utána többre. Úgyis kiderül az elején, hogy "bírja-e" az egész napot.

Az a gyerekem, akiről írtam az előbb, délután is alig akart hazajönni a bölcsődéből. Mindig éppen akkor játszott a legjobban.

16. b59d693a46 (válaszként erre: 13. - Gyerekeim)
2008. jún. 15. 21:34
Nincs kistesó nálunk. Egyébként nem ebbe az oviba szerettem volna iratni, de nem vették fel abba, amit kinéztünk neki. Ez a körzetes, ide felvették. Egyébként jó ovi, sokan a város másik végéről ide hordják a gyereket. Csak jókat hallottam róla, de ez a beszoktatásos dolog elég furcsa. Azt mondták, menjünk be mostanában párszor, hadd ismerkedjen a környezettel, szokja a légkört, találkozhat az óvónénikkel is. Augusztus utolsó hetében meg az óvónénik jönnek hozzánk családlátogatásra, hogy saját közegében barátkozzanak össze a gyerekkel. Hát nem tudom, vannak kétségeim, de többen mondták, jobb, ha rögtön azt szokja meg, hogy ott is alszik. Én azért tartok az egésztől, nagyon anyás a kislányom. De az is lehet, hogy jól fogja magát érezni. Remélem. :)
15. 7934d1ac97 (válaszként erre: 12. - Gerna)
2008. jún. 15. 20:31

Mire kezdődik az ovi, a fiam betölti a 3-at. Amúgy ő már várja az ovit, már készülünk rá lelkileg hogy mit fog illetve mit kell majd ott csinálni. Az utcánka van az ovi, naponta megyünk el mellette és álladóan be szeretne menni a gyerekek közé játszani, ha látja hogy kinnt vannak az udvaron.

Ilyen problémánk nincs, hogy neki mért kell mennie ha a kistesó otthon van?, mert ő eddig is elszokott járni (velem, míg a kistesóra anyu vigyáz) olyan foglalkozásokra ami az ő korosztályának való. És korabeli gyerekek között van hetente többször is. Az egyetlen dolog amire azt hiszem még fel kell készítenem őt, hogy az oviba én nem leszek ott vele.

A kistesó érkezésére is készültünk már hónapokkal a kistesó születése előtt pedig akkor még csak 2 éves - 2 és fél éves volt és határozottan állítom, hogy megértette és várta a tesóját. A tesókája kb. 2 hós lehetett amikor volt egy kis féltékenység, de azóta semmi. Nagyon szereti őt, minden reggel úgy kel fel, hogy Mesi? Felébredt? Mit csinál? És megy oda hozzá köszön neki, és egész nap amikor Mesi ébren van együtt játszanak.

Sztem nagyobb gondom lesz az, ha Csoni elmegy oviba és Mesi itthon marad velem és hiányozni fog Csono. De neki meg már kell a saját kora beli gyerekek társasága, mert sokszor látványosan képes unatkozni.

2008. jún. 15. 18:02

én szokatás nélkül nem engedtem volna...lehet nem divat de tegyenek kivételt irgunburgum!!!én a saját ütemében szokattam mindkét gyereket,bölcsibe,oviba,pedig a nagynál volt bölcsiváltás is közben költözés miatt.

Rászántam az időt és nem is volt egy nap sírás sem soha emiatt.

13. gyerekeim (válaszként erre: 7. - B59d693a46)
2008. jún. 15. 17:28
Hát ezt nem értem,hogy gondolják az oviban,hogy nincs beszoktatás.Mi tavaly szeptemberben kezdtük az ovit de már előtte májusba bejárogatunk játszani.S,most úgyan így tesznek a leendő kiscsoportos szülök. S,most 1 év elteltével is csak egyszer nyekeregtünk hogy nem akarok bemmeni ez is kb.2-3 per volt aztán ovó néni oda jött és felvette ölbe és szépen sírás nélkül bement.Én néznék a helyedbe másik ovit ha van a környéken,mert főleg,hogy még a kistesó is otthol lesz zökkenő mentes,főleg ha első nap csak úgy ott kell hagyni ezer idegen között.
12. gerna
2008. jún. 15. 17:10
Ha egy gyereknek (bármi ok miatt, kistestvér, otthon dolgozik, beteg stb.) otthon van az anyukája, sokkal nehezebben érti meg, neki miért "kell" az óvodában, bölcsődében lenni. (Főleg ha még nincs 3 éves sem, mint Krucifix gyereke.) Persze vannak kivételek, pl. az én gyerekem szombaton is mindig kiállt az ajtóba, hogy indul a bölcsődébe.
2008. jún. 15. 16:45
nekem ez már nagyon tólokoskodásnak tünik....vannak gyerekek akik nem szeretnek ottaludni bármi miatt,természetesen ha megteheti anyuka jó ha értemegy,de akkor mit csinálnak a dolgozó szülő gyerekével?ő hogy dolgozza fel??
10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - 754c7e07c3)
2008. jún. 15. 15:59
Ezt nem egy óvónő mondta hanem egy családterapeuta ismerősöm egy beszélgetés alkalmával!!! Nem az oviba mondták!
2008. jún. 15. 15:57
Én is itthon vagyok a picivel,a lányommal meg most kezdjük az óvit.Tehát nem azért adom be mert kötelező,hanem azért mert baromira unatkozik...én már nem tudom annyira lekötni.Nem beszélve arrol,hogy ha leülők vele gyöngyöt fűzni,vagy gyurmázni,festeni a kicsi egyböl támad eszi a gyurmát stb.Sajna ezért sok mindent inkább hanyagolunk.Az óviba viszont tud majd ilyeneket csinálni.Az a 4 óra épp elég lesz arra, hogy kijátsza magát.
2008. jún. 15. 15:55
ez egy elképesztő baromság!!!
2008. jún. 15. 15:54

Az én kislányom szeptemberben kezdi az ovit. Nincs beszoktatás - pedig én azt gondoltam -, rögtön első nap ott kell aludni. Azt mondták az óvónők, így egyből alkalmazkodik a szokásokhoz, jobban beilleszkedik a csoportba. Biztos igazuk van, bár én azért tartok tőle, nem lesz zökkenőmentes a dolog.


Nálunk azt monda a vezető óvónő, senkinek sem kell elvinni a gyerekét ebéd után, csak mert kistesó van otthon.

2008. jún. 15. 15:52
Nekem az első félévben nem aludt ott.mi döntöttünk így,hiszen itthon vagyok a kisebbikkel.Tavasszal szóltak az óvónők,hogy itt lenne az ideje,hogy ott aludjon,mert nem illeszkedett be.2hét múlva már sokkal jobban feloldódott.Tényleg segített ,pedig mikor felkeltek már ott voltam.
2008. jún. 15. 15:45

:D ezt a dumát! A gyerek nem fog beilleszkedni abba a közösségbe, ha ebéd után elviszed. Persze, ha ő maga akar hazamenni, az más.Egyik barátnőmnek javasolta a barátnője, aki óvónő, hogy ebéd után vigye haza a gyereket, mert úgysem eszik. Persze, könnyebb lepasszolni a szülőnek, mint segíteni hogy beszokjon a közösségbe......Volt hogy megjegyezte, miért nem viszi a szülő haza a gyereket, ha úgyis otthon van szülésin. Azt is elmagyarázták neki, hogy a nagyobb gyerek hiányolja a többit, szeretne velük játszani, és egyébként is ha egy szülő otthon van gyeden, nem a popsiját vakarja. Nem nagyon értette...

(bocsi)

2008. jún. 15. 15:40

Tudják hogy otthon vagy a kistesóval,és bizti sok az ottalvó....

Többnyire ezt szokták burkoltan így közölni nálunk hasonló indokokkal.Van olyan gyerek amelyknél tényleg így van,de ez nagyon gyerekfüggő.

Az én fiam ottaludt,mert kérte,szerette volna.Péntek délben többnyire elhoztam,és mostanában tanév vége felé is.

Bölcsibe eleinte déélben hazajött volna,de egyszerüen lefeküdt a kicsi ágyra és elaludt,nem keltették fel így ottalvós lett:)

Szóval lehet olyan szabály hogy aki nem dolgozik csak délig lehet,talán gyedeseknél is úgy van de ezt nem tudom...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook