Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idén lesz az esküvőm, de csak egy barátnőm jön el... fórum

Idén lesz az esküvőm, de csak egy barátnőm jön el... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
111. Channa* (válaszként erre: 106. - 366f4505e9)
2019. febr. 8. 12:00

Azért időnként elhagyom Pestet:D

És igen, nem tehetek róla, hogy másnak nincs meg a lehetősége arra, amire nekem meg van. Nálunk a család összetart, találkozunk, tudunk egymásról, nem azt mondjuk, hogy nincs időnk egymásra, hanem megoldjuk, hogy legyen és akkor nincs gond a gyerek elhelyezésére.

Sajnálom, ha másnak ez nem sikerült, de erről nem én tehetek.

És ne kelljen már rosszul éreznem magam, vagy nagyképűnek, beképzeltnek, stb., mert nekem normális a családom....

110. 366f4505e9 (válaszként erre: 109. - Channa*)
2019. febr. 8. 11:56
Bevallasod szerint nem lagy elmeju a gyereked. Ra miert nem biztal volna gyereket ugyanolyan korban?
109. Channa* (válaszként erre: 105. - 366f4505e9)
2019. febr. 8. 11:54

Nem az én időmben, és bőven kell még dolgoznom nyugdíjig is, azaz bőven nem vagyok még nyugdíjas, majd úgy 15 év múlva, ha nem emelik újra....

Nekem se a szomszédban laknak a rokonaim, hanem Budapest különböző kerületeiben, illetve volt Pesttől 30 km-re, és van Pesttől 130 km-re is, és még külföldön is.

Természetesen, nem a legmesszebb lakóra bíztam a napi megoldandó gyerek elhelyezést, de a nyárit volt, hogy a legmesszebb lakó nénikémmel oldottam meg.


Manapság mások a gyerekek, bár az én fiam is tudott vigyázni 11 évesen a kisebb rokon és ismerős gyerekekre. Természetesen, babát nem bíztam volna rá:D, de ugyan ennyi idős lány rokonra simán.

108. 366f4505e9 (válaszként erre: 107. - Andi6020)
2019. febr. 8. 11:44

Az en unokahugomnak van, igen.

Es nekem nem is az az elso kerdesem, ha valaki nem tudja hova tenni a gyereket, hogy hol van a fel varos, hogy ugorjon.

107. andi6020 (válaszként erre: 100. - 366f4505e9)
2019. febr. 8. 10:04
Van (remélhetőleg) apja is a gyereknek.
106. 366f4505e9 (válaszként erre: 104. - Channa*)
2019. febr. 8. 09:11
Bocs, off is meg szemelyeskedes is, de tudom, hogy eleg nagy az arcod neked is, hogy ezen ne akadj fent: tipikus eleteben nem hagyta el a budapesti-faluvegetablat arc vagy XD
105. 366f4505e9 (válaszként erre: 104. - Channa*)
2019. febr. 8. 08:50

Miert mas? Nyilvan a hasonlok a hasonlokkal, de szerintem nem szokas egy kisbabat a szomszedba beadni.


Az anyam szo szerint azt mondta a nagyanyamnak a masodik napon, hogy a noverem megszuletett, es otthon volt, hogy add mar vissza, az en gyerekem :D A masik nagyanyam detto ilyen volt. Egy nagynenenk nagyanyai szinten sokat vigyazott rank, mert o egy varosban lakott velunk, neki volt ideje, es hajlandosaga, volt meg egy nagyneni, de ot csak latogatni szoktuk. Es amugy jo volt a viszony, de valahogy ot soha nem kertek a szuleim. Egy nagybacsi volt meg a varosban, es rossz nem volt a viszony, de ot csak csaladi bulikon lattuk. Amugy sokat ejjeli muszakban. 3 masik testver mas varosban elt. (A kozeli nagyanyam 100, a masik 200 km-re lakott).

Mindket szulomnek van 1-1 testvere, egy Europa masik felen, a masik egy oceannyira. Mindketto szereti a gyerekekekt, es babazni is, de ilyen tavolsagbol az nem olyan egyszeru.

Az unokatesom felnottkent jott Magyarorszagra, a felesege egy harmadik orszagbol. En meg ugy masfel evre ra az orszagbol kikoltoztem.

Es abszolut nem kulonleges ez. 2019-ben hogy veheti valaki olyan biztosra (aki szamonkeri, hogy hol a csalad), hogy a rokonok a szomszedban laknak?


Amugy mint tudod, valtozott a nyugdij korhatar a te idodhoz kepest.


Kulonben meg a gyerekenek nem lesz baja, en is csinaltam, de 11 evest EGYEDUL hagyni, nemhogy babaval ma a torveny szerint veszelyeztetesnek szamit. Szoval konnyen nagy a szad, hogy bezzeg a te idodben.

104. Channa* (válaszként erre: 102. - 366f4505e9)
2019. febr. 8. 08:10
Igen, ilyen is van, hogy valaki nem vállalja, de ez egy más kérdés:D
103. PöttyösPanka (válaszként erre: 81. - Melszka)
2019. febr. 8. 07:59

"Ti nem olvastok a sorok között?"


Tudom, hogy én vagyok a túl egyszerű, de ha kiírsz egy témát, miért nem a "frankót" írod, hogy ne a sorok között kelljen olvasni? Ha direkt valami rejtett tartalomra vársz választ, ne csodálkozz, ha nem értenek meg.

102. 366f4505e9 (válaszként erre: 101. - Channa*)
2019. febr. 7. 22:01

En meg 11 eves voltam, mikor a hugom szuletett, akit en akkor nagyon vartam. Nem hiszem, hogy gyerekkent tobbet babaztal nalam.

Akkor bejott, most meg utalom, es pontosan, hajlando nem vagyok, mert miert is kellene annak lennem? Szukseg eseten ott vagyok akar meg ebben is, de barmi mast. Ha szorakozni akar a kismama, sorry, de en nem fogok szenvedni, mert neki nincs kire biznia a gyereket.

101. Channa* (válaszként erre: 100. - 366f4505e9)
2019. febr. 7. 21:24

Nem minősítettem senki kapcsolatát.


Én már 11 évesen vigyáztam simán a néhány hetes unokaöcsémre órákon át. Mindig rendben volt minden. Tisztába tettem x időnként, megetettem, teáztattam, kivittem babakocsival a kertbe. Ha sírdogált, felvettem, vagy simiztem a hasát. Ez nem egyszer volt így, hanem nagyon sokszor, mert az apja dolgozott, az anyjának meg el kellett intézni egy csomó minden, ami volt, hogy reggeltől délutánig tartott.


Tehát, nem kell semmit túlmisztifikálni, ha a hajlandóság meg van, akkor megoldható bármi.

100. 366f4505e9 (válaszként erre: 35. - Channa*)
2019. febr. 7. 20:50
A noverem gyerekere vigyaztam, mikor el KELLETT inteznie valamit, de azert mert bulizni megy valaki egy kicsi babat nem vallalnes egesz estere. Szerintem ebben nincs semmi rossz, es sokan vannak igy. Nem lehet barkitol elvarni, hogy a nyakaba sozhassan egy kisbabat. Es ez nem a kapcsolatot minositi.
99. Channa* (válaszként erre: 96. - Pteri)
2019. febr. 7. 17:56
És haza mentél az esküvőről? Megoldotta a mama a feladatot?
98. Channa* (válaszként erre: 88. - Árnyékliliom)
2019. febr. 7. 17:55

Jó reggelt!

Bár felénk kb. délelőtt 10 ig köszönnek:DDDD


Baromira nem érdekel, hogy te miről beszélsz, és mit mondasz.


Gondolom azért nem akart a férjed ágyba bújni veled, mert olyan jókat tudsz mondani, mindent jól csinálsz, stb. jól gondolom?


És igen, anyuci pici fia, gondolom te kidobod majd a gyerekeidet 18 éves korukban vagy előbb, hogy nálad ez ne legyen igaz. :DDDDD


Ha nálad minden OK lenne, mindent jól csinálnál, stb., akkor elgondolkodnék azokon amit írsz, de mivel nem így van, nem teszem:D


És képzelheted, hogy én is pici babáról beszéltem, mert bár úgy érzem, hogy te megpróbálsz hülyének nézni, de csak próbálkozol, mert engem a férjem se tud hülyére venni, sőt nem is akar:)

97. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Melszka)
2019. febr. 7. 16:55
Kisbabákkal szerintem a templomi is bőven elég. A helyükbe én oda is vinném a babákat :)
96. pteri (válaszként erre: 35. - Channa*)
2019. febr. 7. 16:48
Én a két hónapos mellől elmentem szomszéd városba esküvőre. A mama ott volt nálunk. A teraszon menetelt türelmesen a kisasszonnyal , mert ekkor derült ki, hogy nem eszi meg a lefejt tejet.
95. pteri (válaszként erre: 93. - Bözsi néni)
2019. febr. 7. 16:25
Most látom, azt írtam, amit Bözsi néni. Ugye a mi időnkben még lánybúcsú se volt? Anélkül is boldogok voltunk. És a nagy napon kit akartunk látni legjobban? A vőlegényt.
94. pteri
2019. febr. 7. 16:19
Azt hittem, senki nem lesz ott, csak egyetlen barátnőd lesz a násznép.. Erre mindenki ott lesz a templomin, ami a legszebb szertartás! A lagziról pedig hiányzik pár ember. Mi lenne,ha annak örülnél , ami van és nem azon tipròdnál, ami nincs?
93. Bözsi néni (válaszként erre: 81. - Melszka)
2019. febr. 7. 16:14

Ha valami nem úgy alakul, ahogy eltervezzük vagy álmodozunk róla, az persze hogy nagy csalódás és szomorúságot okoz.


Mégsem erre kellene koncentrálnod, hanem arra, hogy milyen szép meg jó lesz.


Az elején azt írtad, a templomban ott lesznek a barátnőid. Úgyhogy mégiscsak tudnak veled örülni:-) Vagy rosszul emlékszem?

92. pteri (válaszként erre: 14. - Bözsi néni)
2019. febr. 7. 16:09
Ja. Első esküvőmön a férjem tanújának gyerekei üvöltöttek, aztán odarohantak a tanúhoz, ott randalíroztak tovább köztünk. Nagyon meghatóra sikerült.
91. Böce (válaszként erre: 77. - Melszka)
2019. febr. 7. 15:52

Értettem, sőt együttérzek veled abban, hogy rosszul esik az embernek, ha egy nagyon vágyott és elképzelt valami dugába dől.


Én mindössze arra szerettem volna rávilágítani, hogy ereszd el ezt az álmot, ne hagyjon benned rossz érzéseket, hanem koncentrálj arra, ami szép, ami jó lesz. És azt írtad, a szertartásra elmennek, tehát a legmeghatóbb pillanatokban ott lesznek veled.


A lánybúcsút meg majd bepótoljátok utólag :-)

90. 8c6da3d030 (válaszként erre: 89. - Dd9dec5381)
2019. febr. 7. 15:06
😊
89. dd9dec5381 (válaszként erre: 87. - 8c6da3d030)
2019. febr. 7. 14:13
Nekem is pont ez jutott eszembe...az igazán fájhat...
88. árnyékliliom (válaszként erre: 33. - Channa*)
2019. febr. 7. 13:56
kedves Channa! nem mondtam, hogy sosem megyünk sehova a fél világot bejártuk/bejárjuk 3 gyerekkel ;) Itt a csememőkről és kisbabákról van szó + frissen szült anyukákról. Beteg gyerekről akinek nincs nagyanyja... Jó reggelt! Nem 30 éves mama pici fiáról...
87. 8c6da3d030 (válaszként erre: 85. - Dd9dec5381)
2019. febr. 7. 13:49
Tök igaz, annak kell örülni ami van, nem annak, ami nincs. Egyébként más meg azért van rosszul a nagy napja előtt, mert nem lesznek ott a szülei, mert nincsenek már.. szóval ahhoz képest ez lófütyi.
86. ab3619a9cd (válaszként erre: 84. - Melszka)
2019. febr. 7. 13:10

Nem, a hisztit arra értettem hogy téged nem érdekel a baba dolog de ha őket nem érdekli az esküvő az már világvége.. Világvége hogy nem lesz lánybúcsú, mert jó erősen hangoztatva hogy azt mindenki értse önhibájukon kívül.. Szerinted???

Nagyon nehéz lehet hogy hiába a rongyrázás mégsem körülötted forog a világ!

85. dd9dec5381 (válaszként erre: 81. - Melszka)
2019. febr. 7. 13:08

Vesztedre pont hogy tudunk a sorok között olvasni.:)

Szerintem kezdd el megemészteni, hogy az élet gyakran felülírja az álmokat, lehet csodás esküvőd "csak" egy barinővel is.

Amúgy a helyében vérig sértődnék ha tudnám, hogy állsz a dolgokhoz. Ahelyett hogy annak örülnél aki végig veled lesz, a többire fecsérled az energiád. Ne azt nézd mi nincs, hanem hogy mi lehet.

84. melszka (válaszként erre: 83. - Ab3619a9cd)
2019. febr. 7. 13:06

Emili... Akkor lett volna ez hiszti, hogyha azt állítottam volna, hogy mekkora szemetek a barátnőim, hogy nincsenek velem reggeltől hajnalig. Javaslom, hogy olvasd át mégegyszer a hozzászólásaimat és akkor talán feltűnik, hogy nem hibáztatom őket, mert odaírtam, hogy nem tehetnek róla és önhibájukon kívül van ez az egész, pusztán szomorú vagyok, hogy nem vehetnek részt úgy az esküvőnk napján mint én az övékén. Ha ez nálad már hisztinek minősül, akkor komoly problémáid vannak a fogalmak értelmezésével.

Mivel itt az én barátnőimről van szó, így ez a téma engem érint, nem minket.

83. ab3619a9cd (válaszként erre: 81. - Melszka)
2019. febr. 7. 13:00
Az a nagy helyzet kislány hogy te kezdtél el hisztizni! Először olvastam hogy rólatok van szó, eddig csak rólad szólt... Már ne haragudj de egy kis csöppség mindennél fontosabb! Majd fel fogod te is!!
82. aszparagusz (válaszként erre: 77. - Melszka)
2019. febr. 7. 12:55
Szerintem korrektebb már most azt mondani, hogy nem, mint megígérni, te számítsz rá és a végén mégsem tud elmenni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook