Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Idén lesz az esküvőm, de csak egy barátnőm jön el... fórum

Idén lesz az esküvőm, de csak egy barátnőm jön el... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2019. febr. 7. 02:37

Az áprilisra előrehozással az a baj, hogy 8-9 hónapos terhesen sem hinném, hogy pont lánybúcsúra vágyik az ember. Egyrészt nem isznak; másrészt 8 hónapos terhesen korlátozottak a programok. Én örültem, ha este 8kor bezuhanhattam az ágyba.


Nyilvan "kibirtam" volna a baratnom kedveert, de milyen buli az; ahol 5ből 3an csak azert vannak ott, mert vhogy kibirjak.


Koszoruslany se nagyon szerettem volna lenni akkora testtel.


Ugyanez igaz egy juliusi szules utan egy szeptemberi eskuvon... foleg, ha hizik vki 20 kg-t, nem biztos, hogy a figyelem kozeppontjaba akar kerulni, foleg, hogy annyira csinos ruhat talalni is nehez...


Szerencsetlen helyzet. En se tudtam volna a 2-3 honapos gyerekemet egesz napra es ejjelre nagyira hagyni. Mert itthon sirt volna, amig en bulizok...

20. viva70
2019. febr. 6. 22:28

"Én mindegyik csajszinak ott voltam az esküvőjén koszorúslányként, főszervezője voltam a lánybúcsújuknak, reggeltől-hajnalig segítettem, és részt vettem a nagy napjukon."


Amíg valakinek nincs pici gyereke, családja jóval könnyebb helyzetben van. Utána is meg lehet oldani persze sok mindent, de tény, hogy átalakul a fontossági sorrend.

19. 65c23b64bf (válaszként erre: 1. - Melszka)
2019. febr. 6. 22:03

“Frissen lebabázottak?” Ettől kisült a szemem.


Szerintem ne haragudj rájuk addig, míg nem tudod, hogy te mit tennél ilyen helyzetben.

Ha neked ennyire fontos ez az egész, tegyétek át későbbi időpontra az esküvőt.

Meg is kérdezhetnéd őket erről, aztán a válaszuk alapján mérlegelheted, hogy egyáltalán érdemes-e foglalkozni velük a jövőben.

18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Szmika)
2019. febr. 6. 21:55

:D.

Nálam 2 szopis babából 1 sem fogadta el a cumisüveget,cumit....szóval nem lehet mindent megoldani.

17. szmika (válaszként erre: 5. - Bözsi néni)
2019. febr. 6. 21:52

Ha szoptatni,akkor is meg lehetne oldani. A tejet előre le lehet fejni és cumisüvegből odaadni. :)

Minden megoldható...

16. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Simple)
2019. febr. 6. 21:45

Úgy is lehet nézni a kérdést, hogy a kérdező mennyire jó barátnője a pici babásoknak, ha elvárja, hagyják otthon egész estére, éjszakára a piciket, vagy cipeljék magukkal, hagy bömböljenek?


Lesz ott násznép elég, akiknek tündökölhet.

15. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Algea)
2019. febr. 6. 21:41

Akkor se szegény barátnőd, se a babája nem érezte jól magát, de még a nagyi sem.


Én meg - ha szeretném eléggé a barátnőimet - nem várnék el tőlük ilyet.

2019. febr. 6. 21:38
Szép is az, amikor a legmeghatóbb pillanatokban 3 kisbabsa üvölt😃
2019. febr. 6. 21:17

Szeptemberig lehet meggondolják magukat, és ott lesznek az esküvőtökön.

Nálunk is hasonló volt a helyzet, május elején szültem, barátnőm május végén ment férjhez. Nálunk anyukám rögtön kijelentette, semmi gond, majd ő vigyáz a picire, sőt a kétévest is bevállalta volna, de őt vittük magunkkal. A templomi és polgári esküvőre vittük a picit is, aztán jött a mami, mi meg mentünk bulizni 🙃 Hozzáteszem, ha nincs anyukám, akkor nem tudtunk volna elmenni az esküvőre sem, a 3 hetes babával. Viszont a 3-4 hónapos picivel azért már el lehet menni, legalább a vacsoráig, ha tovább nem is.

12. algea
2019. febr. 6. 21:16

Az én esküvőmre eljött a legjobb barátnőm, a fél éves babát a nagyira bízták. Igény szerint szopott még, nem fogadott el még leveket, pépeket, a cumisüveget juszt sem akarta elfogadni a nagyitól (sem). A barátnőm csak négyszer szaladt haza a nagy napomon a polgári szertartástól a vacsi végéig megnyugtatni és megszoptatni a fél éves babát, amikor jelen volt, akkor is aggódva figyelte a telefont. Olyan Mátyás királyosra sikeredett a történet, ott is volt az esküvőmön, meg nem is. És nem csak testben távozott az esküvőről többször, hanem lélekben sem tudott a mi dolgainkra koncentrálni úgy, hogy a baba nem érezte nélküle jól magát.


Én nagyra értékeltem, hogy ennek ellenére kitartott, és megpróbálta, azóta én is anya lettem, őszintén szólva én lehet, hogy ezt ilyen kilátásokkal nem is vállalnám a mai eszemmel. És határozottan nem azért, mert nem vagyok elég jó barátnője a barátnőimnek.


Gondold át ezt innen is.

2019. febr. 6. 21:14
Pici babás anyukát megértem,akár szopik,akár tápos,bár a szertartáson ott lehetne,a buliba nem kötelező..
10. simple (válaszként erre: 1. - Melszka)
2019. febr. 6. 21:06
Szomorú, de úgy gondolom ezek alapján, hogy ők neked nem barátnőid. Ha nekem fontos lennél, megoldanám hogy ott legyek veled ebben a nagy pillanatban,csak abban az esetben nem tudnám, ha épp akkor lennék a szülőágyon, de az ő esetükben ugye erről nincsen szó. Lehet vinni nagymamát, bébiszittert, férjet kutyafülét stb. segítségnek. Leginkább eszükben sincs megoldást keresni. Biztos, hogy neked ilyen emberek hiányozni fognak onnan?
9. Lávli (válaszként erre: 1. - Melszka)
2019. febr. 6. 20:41
Tegyétek át az esküvőt áprilisra, mondjuk Húsvét előtti szombatra! 🐰🎉
8. Mezei Virág (válaszként erre: 7. - Mezei Virág)
2019. febr. 6. 20:35
*akarnék
7. Mezei Virág (válaszként erre: 4. - Channa*)
2019. febr. 6. 20:35

Ilyen pici gyerekeket nem szoktak nagymamára bízni. Én sem akarnák elmenni az esküvőre az ő helyükben.

Mindenkinek a sajátja a fontos.

2019. febr. 6. 20:34

Én feltennék nekik egy kérdést.Ha elhalasztjuk az esküvőt jövő májusra,akkor lennének koszorús lányok?

Remélem megtudsz a kérdés után többet a barátnőidről.

5. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - Channa*)
2019. febr. 6. 20:31

És ha szopnak? Az egyik még alig 2 hónapos lesz, vagy annyi sem, attól függ, hó elején v. végén születik, és mikor lesz az esküvő, szept. elejln vagy végén?


És ha nincs nagymama? Nem mindenhol van.

2019. febr. 6. 20:25

Szerintem nagymamára rábízhatnák a piciket.


Andival értek egyet.

3. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Melszka)
2019. febr. 6. 20:18

Sajnálatos, hogy így alakult, de nem tehetnek róla. Nyilván nem direkt időzítették így a terhességet, meg a szülést. Amikor kitűzted az esküvő időpontját, már terhesek voltak?


Gondolom, mikor te lánybúcsúztál nekik, meg ott voltál az esküvőjükön, de nem voltál kisbabás. Nekik meg ez lesz akkor a nagy dolog az életükben. A templomira elmennek, de még elég picik lesznek a babák ahhoz, hogy egész éjszakára otthagyják szerintem.


Megértem, hogy nem így képzelted, de te is megértheted őket.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Melszka)
2019. febr. 6. 20:04

Attól, mert valaki májusban "lebabázik", még nyugodtan el tud menni egy szeptemberi esküvőre.

Nyilván nem akar.


Az oké, hogy a leendő gyerekek előtted vannak a rangsorban, de szerintem nem ezért nem mennek el az esküvődre.

2019. febr. 6. 19:02

Sziasztok! Ezt a posztot inkább azért írom, hogy végre kiöntsem a lelkem.

Szeptemberben lesz az esküvőnk, és történetesen csak 1 barátnőm tud eljönni, a többiek mind frissen lebabázottak lesznek.

A lánybúcsúmnak lőttek, így meg már teljesen értelmetlen, hogy koszorúslányaim legyenek mert 1 koszorúslány kissé vicc kategória.

Az 2 barátnőm májusban szül, az egyik júniusban, a másik pedig júliusban. Egyöntetűen kijelentették, hogy MAXIMUM a templomira eljönnek, de sajnos a gyerek miatt nem tudnak többre. Rosszul érzem magam, mert úgy érzem meg sem akarják próbálni.

Én mindegyik csajszinak ott voltam az esküvőjén koszorúslányként, főszervezője voltam a lánybúcsújuknak, reggeltől-hajnalig segítettem, és részt vettem a nagy napjukon. Mikor végre én tündökölhetnék, és élvezhetném a figyelmet mindenki cserbenhagy. Mindig minden róluk szólt eddig, és mikor végre én következhetnék, akkor is újra róluk szól minden mert terhesek. Önhibájukon kívül tették tönkre már most a Nagy Napom. A lánybúcsúmnak lőttek, nem áll közel hozzám más olyan lány akiket eltudnék hívni és keresnivalójuk lenne ott. A koszorúslány projekt szintén keresztülhúzva.

Nagyon szomorú vagyok, hogy "egyedül hagytak" ebben az egészben és minden a leendő gyerekeik körül forog, engem teljesen elfelejtve....

(Tudom, hogy nem tehetnek róla, csak pont hülyén jött ki, csak jól esett végre kiönteni a szívem.)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook