Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Húsevő vagyok, ne üldözzetek! fórum

Húsevő vagyok, ne üldözzetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
42. NomNom (válaszként erre: 35. - Syria)
2016. szept. 19. 22:00

Persze, meg ugye valahogy etetni kell az embereket.

Sajnos én is ezt a szennyet eszem mert édesanyám csirkéi többezer kilométerre vannak jelenleg. De hát ez van... sajnos itt a zöldség sem a legjobb minőség, néha akad szerencsére magyar paprika vagy lengyel paradicsom.

41. unom (válaszként erre: 39. - Szofi91)
2016. szept. 19. 21:53

Nem az étkezésről van szó, hanem néhány vérvegán agresszivitásáról. Gondolom, te nem találkozol vele, téged nincs miért piszkálniuk.

Egyébként sok receptet vettem tőletek, szeretem is őket. De legtöbbjét hús mellé vagy után.

40. 3d787b167a (válaszként erre: 39. - Szofi91)
2016. szept. 19. 21:51

Pedig milyen klassz az, mikor más jobban tudja, te mit szeretsz enni, meg mennyit....


És mikor, mert hogy van, amikor KELL ENNI! :D

2016. szept. 19. 21:48

Amúgy mióta vega vagyok,legalábbis eleinte eléggé próbálták a környezetemben lévők a húst ismét ,,megkívántatni". Most már 1 év eltelt mióta vega vagyok,és lassan kezdik elfogadni,de vannak még próbálkozások,de hála lassan elfogadják (család).

Mondjuk új ismeretséggel se azzal kezdek,hogy vega vagyok,hanem bizonyos idő után,ha előjön az étkezés.

Továbbra is azt mondom én se szólok bele más étkezési szokásaiba,akkor eleve az elvárt,hogy más se az enyémbe. Sajnos eleinte hülyének néztek,meg azt hitték ,,fogyókúrázok" hát nem.

Biztos másoknak is van olyan amit nem szeret megenni,nagyon sokan nem szeretik pl. a spenótot,brokkolit, kelbimbót stb. mégse nyílik erről vitafórum.

Tiszteljük egymást annyival hogy nem vitázunk,mert nagyon könnyű arctalanul fórumon mindenkit kiosztani,holott senki se tudja kinél milyen a háttér,vagy milyen indíttatásból olyan amilyen. :)

38. syria (válaszként erre: 28. - Csgybzs)
2016. szept. 19. 21:40
Szépen megfogalmaztad: a lényeg az egyensúlyon lenne. S az valóban ritka.
37. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 29. - Túrógombócka)
2016. szept. 19. 21:39
Én meg mind a kettőjüket értem :)
2016. szept. 19. 21:35

Most komolyan miért kellett ez a fórum? Aki vega/vegán az nem feltétlenül üldözi azokat akik húsevők.

Nem értem miért jött létre ez a fórum, ha vita,fröcsögés lesz végül belőle-...

Szintén vegetáriánus vagyok mégse szólok le senkit,ki hogyan eszik,akkor mások se izéljenek,hogy mit esznek xy emberek.

Nagyon remélem,hogy nem megy át végleg fröcsögésbe a fórum.

Értem én mit akart a fórumindító,valamilyen szinten megértem,mert igenis vannak erőszakos vegák/vegánok,de az oldalon lévők tagok közül mind egytől egyig rendesek.

Sosem akarok,se fogok megtéríteni senkit,mert ez az én személyes döntésem volt,mindenkinek van választása.

Én ha úgy vesszük tudatosan élek,legalábbis próbálok. :)

Tudjátok világbéke :).

35. syria (válaszként erre: 26. - NomNom)
2016. szept. 19. 21:33
Na ez az! Csak hüledezek, mennyi víz jön ki a bevásárlóközpontokban kapható húsokból. A "gyártási" technológia régen eltolódott a minőség rovására a profit felé.
34. unom (válaszként erre: 33. - 9a095cf031)
2016. szept. 19. 21:33

Szerintem azt nézzük hülyének, aki az is.

De magyarázd meg: pörköltfőzésen, vendégként dögevőzni mire jó: Kb. házhoz ment a pofonért.

33. 9a095cf031 (válaszként erre: 1. - 2ab16d5612)
2016. szept. 19. 21:30

Én speciel nem vagyok vega, de személy szerint inkább a másik oldallal találkozom, ahol kigúnyolják a vegetarianizmust, mint te teszed ezzel a topikkal.


Hidd el, senkit nem érdekel, hogy mit eszel. Ha húst hússal, a te dolgod. Te meg hagyd azokat, akik esetleg foglalkoznak a húsfogyasztás egészségügyi/szociális/környezetvédelmi oldalával és ne próbáld meggyőzni őket, hogy húst KELL enni, mert amúgy nem kell. Ha akarod, egyed, de a szervezetnek önmagában a húsra nincs szüksége, fogadj el ennyit, és akkor nem kell hülyének nézned azt, aki nem eszi, csak elfogadni, hogy mivel nem létfontosságú, ezért van, aki nem is akarja enni.


Szerintem fölösleges azt nézni, ki mit eszik, míg nem árt vele másnak vagy neked.

2016. szept. 19. 21:29
nyimul=nyomul
2016. szept. 19. 21:29
Én inkább a paleósok nyomulásával szoktam találkozni. De nyilván nem ettől függ, hanem az embertől, tehát nem attól nyimul valaki, hogy vegaa vagy paleós, hanem mert embernek olyan.
2016. szept. 19. 21:27

Lyaly!


Én is a dögevők táborához tartozom.


Voltam három évig vega IS, de most meg emez vagyok.


E van.


Csak nem leszek elégetve elevenen. :S

29. túrógombócka (válaszként erre: 28. - Csgybzs)
2016. szept. 19. 21:24
kezdem érteni, miről beszélt a topikindító :DDD
28. csgybzs (válaszként erre: 21. - 2ab16d5612)
2016. szept. 19. 21:21

De igen, meg lehetne. Nem untatlak, hogy ugyanannyi állattal megitatott vízből és megetetett növényből mennyivel több embert lehetne jóllakatni... :)


Nem kell, hogy mindenki képes legyen rá. Elég lenne az adagot csökkenteni. Mindig a boltot hozom fel példának. Állítólag az ember mindenevő, ugye? Menj be egy boltba és állapítsd meg, hány százaléka állati eredetű a termékeknek. Egy tejpult, egy felvágottas, egy friss hús, egy sor mirelit hús, egy sor előre gyártott/panírozott hús. Maradnak az édességek, a tészták, a péksütik, kevés konzerv és a tisztasági cuccok meg a zöldségek.

Ez nem vegyes táplálkozás, ez kis túlzással komplett húsevő életforma.

Reggeli? Felvágott, sajt, kevés zöldség, egy kifli, hogy jól is lakjunk.

Ebéd valamilyen hús, vagy húsos étel, krumpli, rizs.

Vacsora valamilyen húsos étel, felvágott, húskrémes melegszendvics, szalonna, kolbász.

A gyerekek nagy része a fele gyümölcsöt utálja, mert nem is kap. Nem esznek nyers zöldségeket, mert az nem olyan ízes, mint az agyonfűszerezett húsok.


Az egyensúly már bőven elég lenne... de még az sincs. És ami a legrosszabb, a hajlandóság se. Mert egy elvakult húsevő ugyanolyan, mint egy elvakult vega. Nem lát átmeneteket, folyamatokat, nem akar új dolgokat. A húsevő gyilkos, a vega meg egy hlye, mert a répa is sír, ha kihúzzák a földből. Egyik se különb a másiknál.

2016. szept. 19. 21:20

Amikor meg nem lehetett hust kapni, azert panaszkodtak az emberek.

Volt, aki a verebeket szedte ossze levesnek.

26. NomNom (válaszként erre: 22. - Massalhangzo)
2016. szept. 19. 21:20

Éppen azt magyarázza, hogy egyre több éhes száj, egyre több tenyésztett állat, a húsuk minősége pedig egyre romlik. Ebben igenis van valami, mikor pl. grillezünk és a húsból süléskor ilyen fehér trutyi folyik ki... hát nem szeretném tudni mivel növelték annak az állatnak a húsát.

Én eszem húst, de az ilyen iparilag feldolgozottat elkerülöm ha lehet.

25. b598e4912b (válaszként erre: 22. - Massalhangzo)
2016. szept. 19. 21:19
és az eszkimók nem ismerik a skorbutot! Hoppá hoppá
24. túrógombócka (válaszként erre: 1. - 2ab16d5612)
2016. szept. 19. 21:18
engem soha senki nem támadott, de azt hiszem, megbánná, mert kiosztanám.
23. massalhangzo (válaszként erre: 1. - 2ab16d5612)
2016. szept. 19. 21:16
hol ernek ilyen tamadasok? en nem tapasztaltam, hogy errol tobb szo esne barhol, mint az elmult evekben, sok a husfogyasztas egeszsegugyi hatasarol egeszen megvaltoztak a szakmai velemenyek
22. massalhangzo (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2016. szept. 19. 21:15

a kajara kulon tenyesztik, ugyhogy megdl ez az egyensulyi elmeleted, senki elol nincs felzabalva. megjegyzem, a megfelelo mennyiségu gyumolcs-zoldsegtermesztes valoszinuleg macerasabb es tobb kornyezeti es vegyszeres kart okoz, de felesleges errol vitazni


miota vilag a vilag, az ember halaszott, vadaszott es meg is ette. inkabb az allatok tartasaval vannak nagy problemak


azert megkerdeznem egy eszkimo velemenyet a vegansagrol :D

21. 2ab16d5612 (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2016. szept. 19. 21:14
Viszont azon is gondolkoztam hogy annyi embernek nincs az a mennyiségű föld amin meg lehetne termelni azt a mennyiségű növényt amit megenne mindenki. Olyan meg nem lesz, hogy minden ember vegán legyen. Én pl képtelen lennék rá. Forog a számban a zöldségfélék többsége. Úgy vagyok mint a macska. Eszek ződet, de csak, ha már vacakol a hasam.
20. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - 2ab16d5612)
2016. szept. 19. 21:12

Nem foglalkozok azzal ki mit eszik, mit gondol.

Én mindig azt eszek ami jólesik, amit megkívánok...vagy amit találok:)

19. 2ab16d5612 (válaszként erre: 16. - B598e4912b)
2016. szept. 19. 21:09
Kegyetlen vagy. Tyúkpetébe forgatod a zöldséget. Botrány...!! :D
2016. szept. 19. 21:07

Részemről kicsit aggasztó mértéket kezd ölteni. Azoktól akik majmolásból tüntetnek valami ellen.


Na meg a másik.. Akik a RAGADOZÓ állataikat vegán étrendre rakják.no az kiveri a biztosítékot.


Meg az, hogy állatot tartok de meg is eszem. Évezredek óta működő együttműködés a kutya és a macska -ember kapcsolat.

17. 4975ebdc2f (válaszként erre: 6. - Klarisszima)
2016. szept. 19. 21:07
Szokás kérdése. Nagy diétán vagyok túl évekkel ezelőtt volt és évekig tartott. Az első nyáron mert meleg volt és szeretem a nyers paradicsomot paprikát uborkát. Melegben jolesett nem enni husfeleket.Kb 10 hétig nem ettem húst. Közben főztem a ferjemre két fiamra. Ettem de csak amiben nem volt állati eredetű hús. Zöldség leves főzeléket tészta.Vajaskifli volt a megunhatatlan kedvenc zabkasa gyümölcslé zöldség krém.Elofordult hogy megkostoltam a sült csirkét és kikoptem mert nem bírtam lenyelni pedig finom volt a család szerint. Aztán jött az ősz és a vega időszak elmúlt. Míg tartott jó volt, de nem tartottam magam jobbnak mert nem ettem húst. Csupán egyéni dolog ki mit vesz magához, mert kéne ebből boszorkányüldözést csinálni?
2016. szept. 19. 21:05
én a rántott karfiolt is szeretem, ne bántsatok érte
15. csgybzs (válaszként erre: 1. - 2ab16d5612)
2016. szept. 19. 21:04

Én vegán vagyok, nem üldözök senkit.

Magam is nagyon szeretem a húst, vagyis ez így nem igaz, az általa készült ételek ízét szeretem, az állagát sosem bírtam annyira.


Én személy szerint a fenntarthatóság, az állatok miatt lettem az.

Falun nőttem fel, tehát nem áll távol tőlem az állattartás, nevelés, feldolgozás sem, bár ölni sosem öltem.


Úgy gondolom, hogy 7 milliárd ember élelmezését hússal és feldolgozott hústermékekkel csak olyan tartás és feldolgozás árán lehet elérni, ami számomra már nem áll egyensúlyban azzal, amit az élelmiszer maga jelent.


A Föld már így is túlságosan ki van szipolyozva, az állattartás, ez a rengeteg ember évtizedeken belül olyan kritikus állapotba fogja sodorni a Földet, ahonnan nem biztos, hogy van visszaút.

Így vegánként úgy gondolom magamért és a környezetemért is többet teszek. És nem csak a táplálkozással, hanem a környezettudatos életmóddal.

Nem vagyok hittérítő, nem borzadok el, hogy más eszik húst, álszent dolog lenne.


De azzal sem értek egyet, hogy nekünk mindenhez minden körülmények között jogunk van és lehetőségünk kell, hogy legyen. Azt is el kell fogadni, hogy ilyen tempójú szaporodás (igen, globálisan kell nézni, még ha a magyar fogy is) mellett, ilyen igények mellett ez hosszútávon nem fenntartható táplálkozási forma. Az a mennyiségű édesvíz, az a földterület, azok a mérgező anyagok, amik a hús előállítása miatt keletkeznek, igenis csökkenthetők lennének, ha nem is mindenki vega, de mértéktartó húsevő lenne. Mondjuk, mint 20-30 évvel ezelőtt is akár.


Hasonlítsátok össze öreganyáink évi egy disznóvágását, és azt, hogy ma már reggelire-ebédre-vacsorára szünet nélkül mindenki húst vagy feldolgozott élelmiszert eszik. Azon túl, hogy egészségtelen, milliárdokkal több állatot igényel.

Az egyensúlyt kéne megtalálni. Ami azt jelenti, hogy én is ehetnék valamennyi húst, de mivel sajnálom is őket, nem fogok. Valamint ha nem kezdene el fogyni a vásárlók száma, sosem találnának ki alternatívákat, amik pedig nagyon egészségesek és az előállításuk is kímélőbb.


Röviden ez a véleményem.

2016. szept. 19. 21:01

Nem véletlenül teremtödtek a Föld madarai, állatai.

Én az arany középúton vagyok. Mindenkit tísztelek.

Igaz sok "zöldet" is eszek.

2016. szept. 19. 20:57
Eljen a pacal, a rantott csirke, a marhaporkolt, a toltott csirkecomb, a fustolt kolbasz, a vadas zsemlegomboccal!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook