Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Húsevő vagyok, ne üldözzetek! fórum

Húsevő vagyok, ne üldözzetek! (beszélgetős fórum)


162. ab61752c45 (válaszként erre: 156. - Unom)
2016. szept. 20. 15:40
én is.
161. ab61752c45 (válaszként erre: 149. - Csikil4ny)
2016. szept. 20. 15:39
te hol élsz? 40 éve nálunk is hajtották ki a teheneket. ment a disznócsorda a legelőre- de már egy darab nincs a háznál.
160. csikil4ny (válaszként erre: 158. - Csgybzs)
2016. szept. 20. 15:22
Ha tudnám... :)
159. unom (válaszként erre: 157. - Csikil4ny)
2016. szept. 20. 15:19

A dolgok kiegyenlítődnek :)

Szerintem mindenki döntse el saját maga, neki mi fér bele, és mi nem. Magánügy.

158. csgybzs (válaszként erre: 153. - Csikil4ny)
2016. szept. 20. 15:15

És ha tudnád, hogy a szegény országok által megtermelt gabonákat nem adják nekik, hanem szinte semmiért felvásárolják azért, hogy az állatállományt ellássák takarmánnyal....

Vagy azt, hogy évente 17 millió hektár erdőt irtanak ki legelőnek... (ez kb. Ausztria területe)

És akkor még az állatok ellen elkövetett brutális bánásmódról nem is ejtettünk szót.

157. csikil4ny (válaszként erre: 156. - Unom)
2016. szept. 20. 15:13
Még szépen visszanyerem a lelki békémet, amiért húst is merészelek fogyasztani. Havi szinten egy-két alkalommal ülök bármilyen járműre, gyalog járok. :D
156. unom (válaszként erre: 155. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 15:10

A tömegközlekedés viszont télen is elérhető.

Tudom, mindenkinek jó oka van nem használni, hiszen a kényelem fontos.

Egyébként ennyiről van szó: mindenkinek más lemondás fér bele. Voltam vega kamaszként, de nem hiszem, hogy újra az leszek. Szeretem a húst, ilyen egyszerű.

155. gribedli*** (válaszként erre: 152. - Unom)
2016. szept. 20. 15:07

Ez teljesen jogos. Ha az időjárás engedi, jobb a bicaj, vagy pl a környezetemben úgy vagyunk vele, hogy tavasztól őszig kismotorral, scooterrel járunk. Nevetségesen kevés benzin kell bele és szerintem is hülyeség állandóan üres kocsival furikázni. Egy használt kismotor nem is drága és nem kell egész évben fizetni utána a biztosítást, csak azokra a hónapokra, amikor használjuk. Télen nyilván nem megoldható ez, de amíg igen, ki kell használni.


Mondjuk a hybrid autók is nagyon jó választás, most még nagyon drágák ahhoz képest, amik, de pár éven belül lejjebb megy az áruk és kevésbé lesz környezetszennyező az autózás.

154. csikil4ny (válaszként erre: 151. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 15:05
Értem, köszönöm.
153. csikil4ny (válaszként erre: 150. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 15:05

Engem érdekel a téma, mert őszintén soha nem gondolkodtam ezen a felén, mert megtermeli a család és kész.


Viszont arra kíváncsi lennék, hogy az hogy lehet, hogy amit a helyi gazda 100Ft-ért tud előállítani, a törökök hogyan árusíthatják 50Ft-ért. Illetve tudom az okát, csak inkább látom a problémát ebben, mint abban, hogy én eszek-e húst vagy sem.


Beszélhetnénk arról is, hogy amennyi pénzből a világon fegyvereket gyártanak termelhetnének pl. zöldséget, mert attól, hogy mi itt nem éhezünk és azon vitázunk, hogy mivel tömjük meg a gyomrunkat, még nagyon sokan éheznek a világon....

152. unom (válaszként erre: 122. - Csgybzs)
2016. szept. 20. 15:00
Akkor én azt várom el, hogy az emberek ne induljanak el egyedül autóval, használják a tömegközlekedést. Ez szerintem jelentene legalább annyit a környezetnek, mint a húsevés csökkentése.
151. gribedli*** (válaszként erre: 149. - Csikil4ny)
2016. szept. 20. 15:00
Az állatokhoz rendelt "liter" már tartalmazza azt is, amit a növények termesztéséhez kellett, nem arról van szó, hogy annyi vizet megiszik, hanem hogy a takarmánya előállításához is kellett víz.
150. gribedli*** (válaszként erre: 148. - 1abbb5d144)
2016. szept. 20. 14:56

Figyi, inkább úgy veszem, hogy nem érdekel a téma, és úgy teszek, mintha nem kérdezted volna ezt meg.


A te dolgod, hogy elhiszed-e vagy sem, nyilván, akik agrárszakmákban vannak, azoknak meg kötelező tudniuk mert egy mezőgazdasággal foglalkozó cégnél ezeknek a számoknak nagy fontossága van. És nem számíthatnak arra, hogy ha nem esik annyi eső, akkor majd esőtáncot járnak.


Neked csak annyi, hogy belekötsz valamibe itt a topikban, anélkül, hogy utánanéznél, mert csak. "Higyjem el?" Ne, tudod, mit? Ne hidd el, mert téged cseppet sem érdekel a téma. Akit meg igen, az ezeket hozzávetőlegesen tudja is.


Most példálozzak az olaszokkal? Szerencsésebb helyzetben van a magyar gazda, mert ott mindennap esik egy icipicit. Ugyanez máshol nem olyan egyértelmű mint neked, hiszen csak ősszel és csak tavasszal esik, mondjuk 3 héten keresztül a féléves csapadék, és ennyit nem tudnak felfogni tárolókban sem, szóval muszáj a víz egy részét venniük (az állatoknak se szokás esővizet adni, de a talajban meg évközben egyszerűen nincs annyi, mert az eső csak bizonyos hónapokban esik). Ahol viszont extrán szárazság van, ott a tengervizet kell csapolni és kivonni belőle a sót, mindez elég költséges is.


Szóval a számokat leírtam, gondolom, a 90%a aki olvasta, szarik rá, de azért leírtam, mert ne mondjuk már, hogy az állattartás olyan takarékos lenne. Mondhatod, hogy nem érdekel, hogy sok víz kell hozzá, csak azt ne mondd, hogy nem igaz. Én fáradtam vele, hogy idemásoljam neked az érveimet, de csak rávágod, hogy ilyen nincs, mert csak (mert jobbat nem tudsz, ezek központilag is elfogadott adatok voltak).

149. csikil4ny (válaszként erre: 147. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 14:55

Azért kíváncsi lennék, hogy hogyan jön ki neked ez a számítás. Pl. krumplitermő vidéken élek, a mezőn senki nem öntöz. A háztáji állatokból jön a hús, saját termesztésű gabonát, krumplit kapnak az állatok. Épp a minimális háztáji gazdálkodás folyik, csak saját szükségletre.


A marhacsordák reggel kimennek a legelőre, este hazatérnek....


Egy drb. csirke mennyi idő alatt fogyaszt el 3500l vizet?

148. 1abbb5d144 (válaszként erre: 147. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 14:38
Tuti nem kell ennyi a krumplihoz. Es akkor a tobbit hogy higgyem el? Vizbol meg csomo eleg az esobol.
2016. szept. 20. 14:30

Számok, ennyi víz kell hogy kitermeljük:

1kg krumpli: 500 liter

1kg gabona: 900-1900liter

1kg csirke: 3500liter

1kg marhahús: 80ezer-100ezer liter


1 hektár termőföld hány embernek ad enni, ha ezt termeled ki rajta (a tejnél téves így megfogalmazni, de értitek):

Krumpli: 22 ember

Gabona: 15-20 ember

Tej: 2 ember

Csirke: 2 ember

Marha: 1 ember


Tehát ha valakinek van csak egyetlen hektár földje és 22-en vannak a családban (mindenkit beleszámítva), és nincs is annyi víz (vagy pénzük vízre, ami kell még), akkor 1 hektár földön krumplit vagy zöldséget/gyümölcsöt termesztve a 22 ember jóllakhat, viszont ha úgy dönt, hogy húst akar enni, akkor 1 hektár föld csak 1 embernek lenne elég, a 22 fős családnak 22 hektár földre lenne szüksége (és 200x annyi vízre)


Lehet mondani, hogy nem érdekel, csak azt ne mondjuk, hogy olcsóbb, kisebb helyigényű az állattartás mert nem az, semmi se szól mellette ha a gazdasági részét nézzük.

146. ab61752c45 (válaszként erre: 142. - Csikil4ny)
2016. szept. 20. 14:15
csak éppen permetezni kell a krumplit,a tripszet ki nem irtod,ott a sok meztelen csiga.
145. csikil4ny (válaszként erre: 144. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 14:14

"Könyörgök, hogy kevesb ember legyen,

S több fóka."

144. gribedli*** (válaszként erre: 136. - Massalhangzo)
2016. szept. 20. 14:06

Az tök mindegy, hogy szennyezett föld vagy sem, de az állattartás k"rva sokba van, a takarmány kitermelése és az állatok itatása (plusz alvóhely, takarítás, gyógyszerek), a takarmányt is permetezik, szóval ha már itt tartunk, aki húst eszik, ne gondolja, hogy ő nem eszik permetezett dolgot, sőt, az állatok kajáját ilyen szempontból kevésbé ellenőrzik.


De maga a termőföld nagysága is változik, szóval ha te egy adott területen csak takarmányt vetsz és állatot tenyésztesz, abból csak 1 embernek lesz kajája (ugyanakkora anyagi ráfordítással), ha viszont gabonát, akkor több embernek, ha pedig zöldségeket, gyümölcsöket, stb, akkor ugyanolyan nagyságú kert kevesebb vízfelhasználással még több embernek ad ételt.


Nem olcsóbb az állattartás és nem kell hozzá kisebb hely, több hely kell hozzá, mert bele kell számolni a termőföldet is, amin ki kell termelni a takarmányt hozzá (akkor is, ha azt te a boltban veszed, aki megtermelte, termelhetett volna zöldséget is)


Ne abból indulj ki, hogy a disznó elfér 4 négyzetméteren és akkor hű de kevés hely kellett hozzá.

143. 1abbb5d144 (válaszként erre: 142. - Csikil4ny)
2016. szept. 20. 14:03

EZ jó ötlet!

Akkor minden panellakó venne ingyen földet ehhez vagy kapna? Meg fizetéskiesésért valamilyen támogatást?

Mert nem elég elvetni és várni, hogy kikeljen a mag akármiből...aztán még az állat...

142. csikil4ny (válaszként erre: 138. - Csgybzs)
2016. szept. 20. 13:52
A legjobb az lenne, ha mindenki maga termelné és tenyésztené a saját táplálékát, akkor vita nem lenne belőle, hogy ki mit és mennyit eszik. Azt el felejtettem írni, hogy csak háztáji húst, tojást fogyasztunk, a zöldségek nagy része is saját, habár ez utóbbiból elég nagy mennyiséget veszünk. Így én inkább látom a zöldségekben a mumust, mert ki tudja, hogy mivel permetezik. Banánt még nem termesztettünk, pedig az előbb azt ettem. :(
141. gribedli*** (válaszként erre: 132. - Ab61752c45)
2016. szept. 20. 13:49
A koleszterinszint a szénhidrát és zsírfogyasztással van kapcsolatban, ezért mindenkit érinthet. Azokat is, akik bő kókuszolajban sütnek mindent mondván, az egészségesebb. Nem az és nem viszi lejjebb a koleszterinszintet sem. Esetleg az viszi lejjebb, ha valaki kevesebb szénhidrátot eszik.
140. ab61752c45 (válaszként erre: 137. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 13:46
bocs,ha elírtam.
139. MZsanett (válaszként erre: 1. - 2ab16d5612)
2016. szept. 20. 13:43
Nálam pont fordított a helyzet. Engem azért üldöznek, főleg a családom, mert nem eszek húst. Vagyis eszek, de nagyon keveset, kb egy héten egy darab szalámis kenyérben ki is merült nálam a húsfogyasztás. Úgyhogy megértem, mit érzel. Bunkóság belepofázni a másik ember életébe.
138. csgybzs (válaszként erre: 136. - Massalhangzo)
2016. szept. 20. 13:43

Annyiban egyetértek veled, hogy az lenne a jó, ha a források jók lennének.

Éppen ezért nem jó ami most van. A nagyüzemi állattartás egy az egyben az antibiotikumokról, tömegnövelőkről szól, amit mindenki megeszik.


Akkor tudnám ezeket a dolgokat érvként elfogadni, ha mindenki tisztában lenne azzal, hogy jelenleg hogy tenyésztik az állatokat, hogyan tartják őket, mivel táplálják, milyen körülmények között vágják és dolgozzák fel. Az emberek 99%-ának lövése sincs róla. Ahogy arról sem, hogy a hús előállításához mennyi emberi fogyasztásra használható takarmány és ivóvíz szükséges. Egyáltalán számszakilag hány milliárd állat szükséges ehhez, milyen gyorsan kell felnőniük, hogy legyen utánpótlás, stb stb....

Fokozatosan kellene csökkenteni a hús és feldolgozott húskészítmények arányát a táplálkozásban.

137. gribedli*** (válaszként erre: 115. - Ab61752c45)
2016. szept. 20. 13:42

A dietetikus, akarod mondani?:) az orvosok véleménye ebben megoszlik, mondjuk ha egy valami olyan orvost szeretnék megnevezni, akinek a kompetenciája tágabb kört érint, Dr Umberto Veronesi, ő világot járt (az Ensz egyik elnöke is volt, egészségügyi témában), szóval látta, hogy téneg szükségünk van-e a húsra? Nos, 70 évesen belátta, hogy nem (nincs olyan, hogy valakinek a szervezetének okvetlenül szüksége van rá, egyéni döntéstől függ, hogy valaki eszi vagy nem eszi) legalábbis minden vizsgálatuk azt bizonyítja, hogy előnyösebb nem fogyasztani (onkológus is, ezért még a rákkal kapcsolatban is végzett kutatásokat konkrétan a rák és a húsfogyasztás közti összefüggésekről is) és akkor lett vegetáriánus. Sőt, ő írt egy könyvet a böjtölésről és annak hatásairól is, valamint van egy intézete, ahol direkt erre vannak specializálódva, mármint vegetáriánusságra (gyerekkortól kezdve) és rák kezelésére, kutatására. Az egyik legkokonkrétabb személyiség szerintem a témában, főleg, hogy ellenzi a kuruzslókat és nyíltan kiállt már 2001-ben is a homeopátia ellen, ami egyszerűen egy csalás (és egyetértek vele), nincs elborulva. Ateista (egy erősen katolikus országban ez nem semmi!) és csak a vizsgálatoknak, bizonyítékoknak hisz, semmi belemagyarázás. Én meg mindezek alapján neki hiszek mert látom, hogy nem elfogult, hanem a tények alapján nyilatkozik.


Jellemző, hogy az emberek egész életükben nem tesznek sokat az egészségükért de amikor aztán megbetegszenek emiatt, akkor kapkodnak mindenfelé és inkább hisznek a homeopátiában (vagy bármilyen hazugságban, ami gyógyulást ígér), és az orvosokat meg lehülyézik.

136. massalhangzo (válaszként erre: 122. - Csgybzs)
2016. szept. 20. 13:32

en ezt a hozzaallast azert nem ertem, mert szerinted a zoldseg- es gyumolcstermesztes semmifele globalis, karos hatassal nem jar, csak az allattenyesztes? a novenyeknek van helye a foldon, plusz meg termeszthetok is, az allatoknak nem?


ezt a hozzaallast total ostobasagnak tartom. megertem, ha egy vega azert vega, mert szamara ez egeszsegesebb, nem toleralja a hust, vagy mert nagy allatvedo


szerintem ha mindenki abbahagyna a husevest, es csak zoldseget, gyumolcsot, magvakat fogyasztana, es ennyi ember szamara kellene ezt eloteremteni, megtermeszteni, na akkor dolne ossze a fold igazan es lennenk nagy szarban :D mar ott kezdodne a kerdes, hogy ennyit hol, es milyen szennyezetlen kornyezetben peldaul


mert szerintem ott kezdodik az egeszseges taplalkozas, hogy minel termeszetesebb formaban. a zoldes, a gyumolcs, a magvak, hus, hal, tojas. nem hamburger es sultkrumpli

135. ab61752c45 (válaszként erre: 133. - Jucika33)
2016. szept. 20. 13:24
a szejtán az egy borzalom,de akinek ízlik,az egye
134. 2ab16d5612 (válaszként erre: 122. - Csgybzs)
2016. szept. 20. 13:20

Ez viszont igaz.

Most pl spenótot ettem :D igaz abszolút nem laktam úgy jól vele mintha húst is ettem volna. De na... Egy leendő csirke adta életet (tojás) a húsért cserébe :D

2016. szept. 20. 13:18
Szerintem, ha valaki nem eszik húst és mellette erős és egészséges, akkor tegyen úgy. Ha valaki, (mint én is) meg akkor erő és egészséges, ha húst is eszik, akkor nekem meg úgy jó. Azért érdemes róla beszélgetni, mert enni-inni valóban jó és minél változatosabb, annál jobb. Így én kíváncsi vagyok az érdekes vegetáriánus receptekre is. Gondolom vannak finom ételeik. Egy rossz tapasztalatom volt idáig: elmentünk egyszer egy nagyon jóféle vegán étterembe. Nagyon kíváncsi voltam és több mindent megkóstoltam. Nagyon szép volt, guszta (és drága), de bizony nem volt finom. Rettenetes íze volt mindennek, főleg egy szejtán szelet nevű borzalomnak. Pedig nagyon jól nézett ki. Ez azért volt fura, mert én szinte minden ételt válogatás nélkül megeszek, tengeri herkentyűtől az összes zöldségig, és itt gyomorrontást kaptam :-( Miket esznek valójában, akik nem esznek húst? Mert gondolom akkor nem ezeket a furcsaságokat. Komoly a kérdés, tényleg szeretném tudni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook