Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Húsevő vagyok, ne üldözzetek! fórum

Húsevő vagyok, ne üldözzetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
222. ab61752c45 (válaszként erre: 219. - 1abbb5d144)
2016. szept. 21. 09:04
gyerekkorom egyik legnagyobb eseménye volt minden évben a disznóvágás.persze az elején bedugtam a fülem,csak akkor utána mentem ki.viszont 14 évesen már én mondtam meg,mit hogyan csináljanak.és akkor mindenki annyit ehetett,amennyit akart,nem kikockázva fél kiló húst,vagy egy csirkét. már akkor jobb kocsonyát főztem,mint az anyám.igaz neki kevesebb türelme volt,három műszakban dolgozott.épp a múltkor emlegettük,megettük a nyers bőrt,volt aki a fülét,farkát.meg az abaléből kiszedett finomságok.már csak a nosztalgia maradt.
221. 9a095cf031 (válaszként erre: 220. - Gribedli***)
2016. szept. 21. 09:02

Jaja, takarékosabb, csak az ára olyan, hogy az átlagember nem tudja kifizetni. Sajna, hiába jó ötlet a hibrid autó, jelenleg csak úri muri.


Mondjuk, a környezettudatosságnak sok egyéb, olcsó módja van. Én pl. drága, vegyszeres takarítószerek helyett ecettel és szódabikarbónával takarítok itthon. Na, most képzeld el megint azt, ha holnaptól 5 millió ember azt mondaná, hogy így tesz - már az nagy mértékben csökkentené az ökológiai lábnyomot.


Tuuudom, a világot nem lehet megváltoztatni, de azért szerintem az is fontos, ha maga az egyén változtat. Az is valami.

220. gribedli*** (válaszként erre: 215. - Syria)
2016. szept. 21. 08:59
Dehogyis! Egy csomó márkának már most is van hybrid autója, nem kell 100 évet várni erre. Nálunk is van már egy csomó, végülis a benzinköltség is sokaknál az ötödénél is kevesebb, legalábbis akikkel én beszéltem, mind azt mondják, hogy nevetségesen keveset költenek benzinre, amióta váltottak. Meg már nagyon sok helyen van kisvárosokban is töltô (igazából ez már régóta van, de csak most lett népszerû annyira a hybrid)
2016. szept. 21. 08:54
Aki leelt x evet husevessel, meg latta az oseit hust enni es nem belehalni, meg nem befolyasolhato, azt nem fogja meghatni semmilyen celebek altal terjesztett manipulacio.
218. gribedli*** (válaszként erre: 214. - 2ab16d5612)
2016. szept. 21. 08:53

Amúgy meg nem-et magamnak írtam:D


Szóval, hogy ez is igaz meg az is. Nem mindennel tudja meggyôzni a média az embereket (lásd, attól, hogy kijelentették, hogy mérgezô, vagy mondjuk úgy, nem mérgezô de a mai fogyasztás mennyisége az, még senki se hagyta abba), de ha a media olyan embert választ cégérnek, akit mindenki majmol, akkor igen, azzal lehet befolyásolni a tömeget is. Nem észérvekkel, hanem a majmolási szokást kell kihasználni.


Nem véletlen, hogy a Peta rengeteget költ arra, hogy celebekkel reklámoztassa a vegánt, de ismétlem, a cél szentesíti az eszközt.


Tök mindegy, hogy valaki tisztában van azzal, hogy jót tesz magának vele, vagy nem, lényeg az, hogy jót tesz és mindegy, hogy majmolásból tette vagy tudatosan, ô csak nyer rajta, ha egészségesebben él. Nem kell mindenrôl tudni, hogy most X molekula mit tesz a testünkkel, a végeredmény a fontos.


Én nem vagyok rá büszke, hogy vastagbélrákban versenyzünk az Usával, sôt, a táblázat szerint be is elôztük ôket.


Ideje lenne nem Szendi Gábor féle önjelölt gurukat követni (Szendi meg nem is ebbôl szerezte a diplomáját, csak összeollózgat dolgokat)

217. 9a095cf031 (válaszként erre: 215. - Syria)
2016. szept. 21. 08:41
Az autó sajnos tényleg egy olyan közlekedési eszköz, amit nem nagyon lehet pótolni. Ez van, én is laktam távolabb várostól és bizony utáltam a mindennapos hosszú utazásokat, sokszor végig állva az iskola/munkanap után, mert hely már nem volt... na, akkor mondtam, hogy vagy nem költözök messze a várostól vagy autóm lesz, mert az én életemből ne vegyen el mindennap órákat az utazás...
216. csgybzs (válaszként erre: 215. - Syria)
2016. szept. 21. 08:22

Én azt látom, hogy erre nagy igény van most is és a feltételek is adottak már sok helyen. Még falukban is rengeteg tetőn látok napelemet, napkollektort.

Egyre több a hálózatról tölthető elektromos autó, de már a hybridek is nagyon sokan vannak és évről-évre elérhetőbb az áruk is.

Igaz Magyarország kb. az egyetlen ország, ahol nem adnak ki engedélyt szélerőmű építésére.... szóval itthon valóban nem várható túl nagy előrelépés ez ügyben. Jelenleg leginkább csak a tehetősebb középréteg magánvásárlásai nyomán terjed a napelem, hybrid autó, nem azért, mert a kormány ösztönöz, kedvezményt ad rá. Nekünk inkább Paks kell, de ez már egy másik téma...

Meg kisebb áfakulcs a sertésre, meg még több vágóhíd....

215. syria (válaszként erre: 152. - Unom)
2016. szept. 21. 07:56

Majd akkor várjad ezt el, ha lesz normális tömegközlekedési alternatívája az autónak, amibe gyakran beleültettem a szembe-szomszédjaimat, s elvittem a munkahelyükre, mert útba esett, és időben is tudtunk egyeztetni.

Hülye lennék napi 2,5 órát eltölteni azzal, amit jóval kevesebb stresszel, rizikótényezővel 45 perc alatt is meg tudok oldani. S ez messze nem csupán a kényelemről szól.

Vajon miért nyergeltek át sokan a bringára? Ennyit a tömegközlekedésről, ami távolról sem magánügy.


csgybzs nagyon a szívemből beszélt. 😄

„a diesel és benzintemető autók helyét felváltják a szélerőművek, napelemek és elektromos autók”: szeretnék élni akkor, amikorra ez megvalósul. Csakhogy a legalább 220 éves életkor halandónak nem adatik meg. Legalábbis a tudomány mai állása szerint.

214. 2ab16d5612 (válaszként erre: 212. - Gribedli***)
2016. szept. 21. 07:37

"Amúgy meg nem. Majd ha a divatikonok, celebek, stb vegánok lesznek, meg a divatbloggerek, akkor igen, elkezdi mindenki a kiscsajoktól kezdve a háziasszonyokon keresztül mindenki tolni a zöldlével szelfizést."



Tehát amúgy meg de. :D

Na viszont engem nem látsz ződ lével szelfizni az fix :D

213. 2ab16d5612 (válaszként erre: 210. - Csikil4ny)
2016. szept. 21. 07:35

Az meg a másik amit mondasz. Manipuláció. Ez a kulcs.


A szemfüles észreveszi az átverést de a többség nem. Mint ahogy a termék mennyiségének árnyalatnyi csökkenése sem tűnt fel azonnal sokaknak

(kávé 250g helyett 225, margarin 500 helyett 450, olaj 1 liter helyett 0,9... És sorolhatnám)

De ez már külön téma :)

212. gribedli*** (válaszként erre: 207. - 2ab16d5612)
2016. szept. 21. 07:34

De ezt már mondták, és nem lettek azok:D


Amúgy meg nem. Majd ha a divatikonok, celebek, stb vegánok lesznek, meg a divatbloggerek, akkor igen, elkezdi mindenki a kiscsajoktól kezdve a háziasszonyokon keresztül mindenki tolni a zöldlével szelfizést. Végülis a cél szentesíti az eszközt, az amerikaiaknál ezt a célközönséget már sikerrel meghódította a vegán, de Magyarországon is egy kis marketinggel meg lehetne növelni a vegánok számát:D

211. gribedli*** (válaszként erre: 209. - 2ab16d5612)
2016. szept. 21. 07:27

Ha hihetek ennek a táblázatnak, a lapocka lesz a kelendôbb:


[link]

210. csikil4ny (válaszként erre: 209. - 2ab16d5612)
2016. szept. 21. 07:07
Nem nekem tetted fel a kérdést, de én is válaszolok rá: mindkettő. Pszichológiai szempontból mindegy, hogy mit akcióznak le, az emberek azáltal akarnak spórolni, hogy ha kell, ha nem megveszik az akciós termékeket. (S még azt sem veszik észre, hogy gyakran az akciós termék árát azelőtt felemelik, így még egy-két forinttal a normál áru termék olcsóbb az akciósnál.)
209. 2ab16d5612 (válaszként erre: 200. - 9a095cf031)
2016. szept. 21. 06:57

Szándékosan fogalmaztam úgy, hogy formálja és nem meghatározza. Tehát igen kicsit fars megfogalmazás. Ám erős befolyása van annak, hogy mit vesznek meg a polcon levő dolgokból.


Ha pl holnap leakciózzák a lencsét is meg a sertés lapockát is. Egymás mellé teszik őket, szerinted jelen pillanatban melyik fogy el hamarabb?

208. csikil4ny (válaszként erre: 198. - 2ab16d5612)
2016. szept. 21. 06:53

Én is belefutok elég gyakran ebbe a fordított közgazdasági elméletbe (a kínálat formálja a keresletet) a gyakorlatban: a bevásárlóközpontokban a zöldség minősége elég sokszor hagy kívánni valót maga után. A piacon meg ugyanazt a terméket venném meg, mint a bevásárlóközpontban, ezt nálunk (nem Magyarországon) nem ellenőrzik elégé.

Viszont, hiába kínálnak nekem feldolgozott, félkész, agyoncukrozott termékeket, mert egyszerűen nem veszem meg. A kereslet felől is lehet formálni a kínálatot, de ahhoz tudatos vásárlókra van szükség....

207. 2ab16d5612 (válaszként erre: 202. - Globus)
2016. szept. 21. 06:50

Igen. Köszönöm. Bem voltam teljesen egyértelmű.

Erre gondoltam.


Alapvetően az emberek a médiumokon keresztül nagyon befolyásolhatóak. Irányíthatók.

Pont emiatt majd max akkor fogja 5 millió ember eldönteni, hogy vega lesz, ha a tvben megmondják, hogy az összes hús mérgező holnaptól ne vedd, mert beteg leszel...

Vagy a neten kezdik terjeszteni...



Az átlag embert alapvetően irányítani kell. Vannak önálló döntései, de a közösség szabályai szerint él. Azt eszi amit a többi, azt veszi fel amit a többi. Azt hallgatja zenében amit a többi.. Stb.

206. globus (válaszként erre: 204. - 9a095cf031)
2016. szept. 20. 22:59
Lencsét december végén szokták reklámozni :)
205. globus (válaszként erre: 203. - 9a095cf031)
2016. szept. 20. 22:58
Pontosan így van. Eldönthetjük szabadon, hogy mit nem akarunk venni (enni), de hogy mit szeretnénk, abba hatékonyan be tudnak avatkozni.
204. 9a095cf031 (válaszként erre: 202. - Globus)
2016. szept. 20. 22:56

Ebben természetesen igazad van, de nem CSAK hús van, hogy rá lehessen fogni, hogy azért veszik ennyire az emberek, mert ez a kínálat. Ugyan, 1 kg csirkemell árából lehet venni 2 kg lencsét, aminek ráadásul ugyanakkora a kalória tartalma, mint a csirkemellnek. De mondjuk, ugyanabból a pénzből többe vettél.


Szóval, inkább arról van itt szó, hogy az emberek nem akarnak változtatni, de ezt ugye könyebb mindig a körülményekre fogni.

203. 9a095cf031 (válaszként erre: 201. - Unom)
2016. szept. 20. 22:49

A média és reklám nyilván képes befolyásolni bizonyos szintig a keresletet, de elsősorban mégis az emberek változtatni, és a kereslet ehhez fog igazodni.


De ez nem csak a húsfogyasztásra igaz, hanem mindenre.

202. globus (válaszként erre: 200. - 9a095cf031)
2016. szept. 20. 22:41

Értem, hogy mire akart célozni.

Őszintén, a gagyi divat nem attól van, hogy mást alig lehet vásárolni? Ki lenne magától olyan idióta, hogy kitalálta volna a holdjáró cipőt, a cafrangos farmert, köldökig se érő trikót, ujjatlan garbót?

Átnéztem a mai szórólap termést, összeset fürdés közben, mindenütt akciós lesz a csirkemell. Garantálom, hogy rohanni fognak csirkemellért, sőt ilyenkor többet, mint máskor. Csak azt tudunk vásárolni, amit kínálnak az üzletek, szerintem erre gondolt.

201. unom (válaszként erre: 200. - 9a095cf031)
2016. szept. 20. 22:35
A kereslet irányítható, de nagyrészt igazad van.
200. 9a095cf031 (válaszként erre: 198. - 2ab16d5612)
2016. szept. 20. 22:34

"Mivel nem kereslet adja a kínálatot hanem épp fordítva. A kínálat formálja a keresletet."


Ahham, persze. Ha holnap 5 millió ember azt mondja itthon, hogy nem eszik többé húst, akkor a csúnya-gonosz cégtulajdonosok majd csakazértis tovább árulják, az állam meg előírja majd, hogy kötelező húst enni. A cégek miért lennének annyira hülyék, hogy az árulják, amire nincs kereslet?


Ha a kereslet formálná a kínálatot, akkor nem is lennének vegák.

199. 3d787b167a (válaszként erre: 198. - 2ab16d5612)
2016. szept. 20. 20:28

2016. szept. 20. 20:15

Egyébként alapvetően valóban csaliként lógattam be a fórumot. Kivancsi voltam hányan harapnak rá. Összességében az lett amit vártam.


A véleményem egyébként az egészről, hogy aki -önként vállal egy egy életformát az nagyszerű. Ha az az egészséget is támogatja az még jobb.


Ha úgy alakulna hogy valamiért nem ehetnék sem húst sem állati eredetűt, nagyon megviselné a kis testem. Bár vannak olyan időszakok mikor 2 3 napig nem eszek húst viszont tejtermék és tojás nélkül már halott lennék kb.


A vegánok előtt meghajolok, mert annyira az életem/életünk része az állati táplálék hogy a lemondás nagyobb erőfeszítés volna mint eldobni a cigit vagy bármilyen rossz szokást.


És emiatt sem fog ez változni még sokáig. Mert ezzel bizony nem vagyok egyedül.


Ha gyökeresen változtatni akarunk akkor azt a gyártók/termelők szintjén kell elkezdeni. Mivel nem kereslet adja a kínálatot hanem épp fordítva. A kínálat formálja a keresletet. De akkor nwm lenne annyi pénze a gyártulajoknak. No amíg ez nem változik addig rogyásig lesz a teszko meg a többi. Agyon lesz vegyszerezve minden hogy minél tovább eltartható ezáltal eladható legyen. Ezzel van gond. Mindig minden elérhető.

197. 2ab16d5612 (válaszként erre: 195. - Ca6273a8a5)
2016. szept. 20. 20:03

Eleinte normálisan ment minden.

De tökmindegy miről szól egy fórum, előbb utóbb átmegy anyázásba. Egyébként még egesz kulturáltan tették.

Köszi hölgyek :)

2016. szept. 20. 19:44
Ez kb. olyan, mint a tetovalt vs. nem tetovalt ember. Elobbit rohadtul nem erdelki, hogy a masik nincs televarrva, de a nem tetovalt megis mindig fi_kazza a tetovalt embert.
2016. szept. 20. 19:37

senki sem írt olyat, hogy elítél azért, mert húst eszel/húst esztek, fel lett turbózva ez az egész.


és aki normális leírta a véleményét, a másik úgy lehúzta mint a pinty. na, ezért utálok többek között fórumozni.

194. ab61752c45 (válaszként erre: 192. - Ca6273a8a5)
2016. szept. 20. 19:33
csak ne ítéljen el azért senkit,mert húst eszik.mindenki egyen azt,amit megkíván.már ha a pénztárcája bírja.
2016. szept. 20. 19:08
én is húsevő vagyok, illetve inkább mindenevő. ismerek vegákat de sosem bántottak meg azért senkit mert husis. beszélgettem is velük többször, ők azért lettek vegák, mert egyszerűen úgy érezték nekik az egészségesebb. nincs a vegákkal rossz tapasztalatom bár én belehalnék ha nem ehetnék husikat
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook