Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Húsevő vagyok, ne üldözzetek! fórum

Húsevő vagyok, ne üldözzetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2016. szept. 20. 18:24

gribedli és csgybzs írta le, ami a tuti!

nem kell mindenkinek egyformának lennie! mindenki másképp él, másképp ítél:))))))))))))

2016. szept. 20. 18:06
Medve 🐼 anyám...
2016. szept. 20. 18:03
Amugy meg bocs, hogy koplalos dietarol inkabb lebeszelek barkit...
189. selena78 (válaszként erre: 173. - Massalhangzo)
2016. szept. 20. 18:01

"csak hat a kornyezetvedelem nem hoz penzt"


Jaj, dehogynem!

188. unom (válaszként erre: 186. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 17:56
Szerintem te is, és ne csak vega oldalakon. A propaganda mindig jól hangzik, de nem mindig igaz.
187. unom
2016. szept. 20. 17:55

Egyébként a neten terjedő okosságokról:

a Youtube-on láttam egy videót, marhákat vittek a legelőre, szállítóautóval. Megdöbbentő volt, bukdácsoltak, szerencsétlenkedtek.

Mikor ismerős mezőgazdásznak mondtam, röhögött.

Ők nyáron legeltetik a marhákat, télen a tanyán vannak, karámban, fedett istállóban.

De minden tavasszal, mikor kiviszik őket a legelőre ugyanezt látni.

A szállítás után bukdácsolnak, bénáznak a marhák, minden tavasszal.

186. gribedli*** (válaszként erre: 184. - Unom)
2016. szept. 20. 17:55
Örülök, tégy így, kérdezz csak utána!:)
185. 1abbb5d144 (válaszként erre: 176. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 17:53
Es akkor mi van, ha ilyen vagyok? Ez a szemelyeskedes nekem am mar szint alatti, nem tudol erdemben reagalni...en ertelmesebbnek gondoltalak annal, hogy ilyet csinalj,osszekaparsz dolgokat, feltelezgetsz hulyesegeket, hatha megbantasz vele...
184. unom (válaszként erre: 183. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 17:43

Hétvégén megkérdezem.

De gondoltam, hogy maximum a "neten olvastam"-ra tudnál hivatkozni.

Nem baj, nem érthetsz mindenhez, önigazolásnak meg megteszi.

Tudom, dagadt vagyok, és a többi... felesleges leírnod.

183. gribedli*** (válaszként erre: 180. - Unom)
2016. szept. 20. 17:42
Ha ennyit nem ér meg, hogy rákeress egyedül vagy megkérdezz egy ismerőst, sajnálom, kételyek között maradhatsz vagy egyszerűen lapozz, mert téged annyira nem érdekel a téma, ennyi.
182. csikil4ny (válaszként erre: 176. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 17:40

Ugyan már, nem kell szívre venni. Engem nem nagyon érdekel, hogy ki mit eszik, nem is fogok másokat győzködni, hogy az én táplálkozási szokásaimat átvegyék. Ez számomra magánügy, ahogy az is, hogy ki mennyit és mit tornázik, milyen a világnézete. Kíváncsi vagyok a létező variációkra, meg arra, hogy ki miért gondolkodik úgy ahogyan.


Abban igazad van, hogy csak az billen ki az egyensúlyából mások véleményére, aki eredetileg bizonytalan.


Meggyőződés ellenében nem érdemes vitázni, a hitet ész nem írja felül. :)

181. unom (válaszként erre: 180. - Unom)
2016. szept. 20. 17:37

Én vagyok a hülye, elnézést. Két embernek elég csirke :)

De a forrás érdekelne, nekem még mindig gyanús.

180. unom (válaszként erre: 178. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 17:32
Bocs, nekem sem stimmel. Ugyanazon a területen vagy két csirke, vagy 22 ember élelmét termeljük meg? Erről tényleg jó lenne forrás.
179. gribedli*** (válaszként erre: 177. - Unom)
2016. szept. 20. 17:31
Utána lehet nézni bármelyik agrárportálon, biztos van egy csomó ilyen, esetleg környezetvédelmi portálokon, ha jobban érdekel, de ezt kizárom, mert téged nem szokott érdekelni, ahogy most sem, úgyhogy nem szeretnék érte még egy kört futni, ha nincs miért, jó?:)
178. gribedli*** (válaszként erre: 172. - Massalhangzo)
2016. szept. 20. 17:27

Már megválaszoltam csikilánynak is, ahol a vízről ír, az nem az a vízmennyiség, amit az állat megiszik, hanem amit megiszik+amennyi víz a takarmányának az előállításához szükséges.


A földterület is ugyanez, nem azt a teret jelenti, amire egy marhának szüksége van, hanem annak a földterületnek a nagyságát, ami ahhoz kell, hogy megtermelje az ember a marhának való takarmányt. Nem úgy lett kiszámítva, hogy mekkora terület kell a marhának amin futkározhat, a kajája igényel ekkora földet (és vizet).

177. unom (válaszként erre: 176. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 17:24
Ne haragudj, de jó lenne az adataidról hiteles forrás. Elhiszem, hogy a tornához értesz, ez a szakmád. De a mezőgazdasági szakértelmedben kételkedem.
176. gribedli*** (válaszként erre: 166. - 1abbb5d144)
2016. szept. 20. 17:20

Mi idegesít? Ez a fórum azért indult, hogy beszéljen arról, hogy a vegák miért fújnak a húsevőkre. Ellenben csak a vegák anyázása, lehülyézése megy, csgybzs írta, hogy a környezetre milyen hatással van ez, le lett kvázi hülyézve, alátámasztottam adatokkal, amiket írt, ennyi.


Én nem tudok veled vitatkozni mert valószínű, hogy túlsúlyos is vagy meg cigizel meg nem mozogsz, hiszen minden olyan fórumban ott vagy, ahol lehet savazni azokat, akik bármilyem módon foglalkoznak magukkal, törődnek magukkal, az egészségükkel, elégedettek a kinézetükkel. Miért is? Hogy mindenhol elmondhasd, hogy csupa hülye. Csak mert neked nem jön össze (gondolom én, mert különben nem kritizálnál másokat ennyire). Ettől még másnak szabad jól éreznie magát.

175. gribedli*** (válaszként erre: 156. - Unom)
2016. szept. 20. 17:08
Ahol van, ott igen. Nálunk nincs, mert a hegyekben lakunk, ahol kertváros jellegű, kocsival 5 perc sincs a város de busz idáig nem jön fel, ezért jár mindenki kocsival, motorral. Csak az iskolabusz jár fel de csak a 14 éves korosztály alattiaknak, napi 2x, így a 14 évesek is már kismotorral járnak vagy a szüleik furikázzák őket. Szóval cseppet sem olyan gyakori a tömegközlekedés mint pl otthon volt, akár kisebb városokban is, mivel ott az emberek alig járnak/jártak autóval szükség van a buszra. Itt viszont a kisvárosokban nincs rá igény, a nagyvárosokban meg undorító a tisztasága és veszélyes (én speciel marhára undorodom de nem is vagyok az a típus, aki egyedül jár mindenhova kocsival mert velem van minimum 1-2gyerek vagy épp értük megyek), számomra a hybrid autó a megoldás és a következő az lesz, kivárom.
174. 1abbb5d144 (válaszként erre: 172. - Massalhangzo)
2016. szept. 20. 16:51

Köszönöm.

Te vagy minimum a 3., aki ezt mondja.

Ez megnyugtat, mert emiatt esett nekem tökre :S

2016. szept. 20. 16:48

nem is tudom, hogy felvilagosult emberek miert gyartakan vegansagbol, husevesbol problemat, vitakat. az ember alapvetoen nem vegan eletmodra termett, ha valaki azt valasztja, szive joga


es nem is a termesztessel, tenyesztessel vannak gondok, hanem azzal, hogy minden a penz korul forog, a kornyezetvedelemre, egeszsegre nem figyelnek oda. csak mostanaban kerult igazan eloterbe (nem csak ezen a teruleten), hogy nagy bajok lesznek igy. de hogy ez ketteossza husevore es veganra az embereket, annak semmi ertelme. csak hat a kornyezetvedelem nem hoz penzt

172. massalhangzo (válaszként erre: 147. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 16:43

nem tudom, honnan veszed ezeket a szamokat, de igy leirva sem realisak.


1 hektar termofoldon kitermelt/tenyesztett krumpli meg csirke? 22 ember meg 2 ember? ugyan mar :D


gabona 900 liter viz, marhahus 80 ezer? ugyan mar


de biztos tudnad arra is a megoldast, ha lemondunk az allattenyesztesrol es ezerszeresere novelnenk a krumpli es gabona termofold teruletet. hol?


mert biztos peldaul csak egy-ket csirke fer el (elozo szamitasok szerint) olyan teruleten, ahol krumplit meg gabonat termesztenek


de meddo ez a vita, mint irtam, megertem, ha valaki egeszsegugyi okokbol vagy allatszeretetbol valasztja a vegan eletformat, csak ne akarja mar bebizonyitani, hogy az a vilagnak mennyivel jobb lenne :D mert a kornyezet es igy meg ugy. mintha nem menne sokkal tobb vegyszer es egyeb a termesztesbe, levegobe. az allatoknal meg a gaz ugye :D


egyszer egy tarsasagban kikelt egy nagy vegan az allatok legyilkolasa ellen, megkerdeztem tole, ne haragudj, de a taskad es cipod az igazi bor? ja, hogy az ajandek volt...

171. unom (válaszként erre: 170. - 1abbb5d144)
2016. szept. 20. 16:15
Nekem semmi bajom azzal, ha valaki a kényelmet választja, sokszor én is azt teszem.
170. 1abbb5d144 (válaszként erre: 169. - Unom)
2016. szept. 20. 16:13

Az. És valahol jogos is, a kényelmét nézi. Most menjen el több órája háztartás, munka gyerek mellett, csak hogy környezettudatos legyen?

(Arról nem is beszélve, hogy van, hogy a busz lerobban, nem jön, elfelejt egy megállót...és ott marad az ember hivatalos dolgára sietve...

Autó is robbanhat le, igen...

169. unom (válaszként erre: 167. - 1abbb5d144)
2016. szept. 20. 16:08

Ez döntés kérdése, mit helyez előbbre. Én sem választanám, de azért, mert e kényelmem fontosabb.

Egyébként nézd meg bármelyik nagyvárost, csúcsidőszakban: tele van autóval, amelyikben senki nem ül a sofőr mellett.

2016. szept. 20. 16:03
Sokminden lenyegeben maganugy, nem tartozik masra; megis masok eleteben (zsebeben, a'gya'ban, stb.) kotorasznak, turkalnak inkabb. Mert az izgalmasabb.
167. 1abbb5d144 (válaszként erre: 156. - Unom)
2016. szept. 20. 15:59
Valakinek vidéken nem fér bele, mert egyszerűen 2 óránként járnak buszok, és nem fér bele neki annyit várni rá...
166. 1abbb5d144 (válaszként erre: 150. - Gribedli***)
2016. szept. 20. 15:57

Nyugodtan csinálj úgy, hogy ne legyél idegesebb :)

Minek nézzek utána? Ahogy a mögöttem író, én is láttam földet, falun nőttem fel. Tudom, mennyi e gy kiló krumpli, és hány bokron van, és mennyi vízen élt el...

Példálózz velük. Mert pl. van olyan növény, aminek kifejezetten nem tesz jót a sok víz, eső, akkor azok olyanra állnak rá.


Nem tudom, miért idegesít fel ez téged ennyire...sejteni lehet csak.

165. ab61752c45 (válaszként erre: 164. - Csikil4ny)
2016. szept. 20. 15:51
akkor te sokkal fiatalabb vagy mint én ,a konda reggel ment ki a legelőre,estefelé meg haza.mindegyik disznó tudta hova kell mennie.
164. csikil4ny (válaszként erre: 161. - Ab61752c45)
2016. szept. 20. 15:47
A disznócsorda nem megy, már gyermekkoromban sem ment. De a marhákat fogadott pásztorral kiküldik, mert egyszerűbb/gazdaságosabb a tartásuk. Még ilyen is van a nagyvilágban. :)
163. ab61752c45 (válaszként erre: 158. - Csgybzs)
2016. szept. 20. 15:43
a szegény országok,talán ne háborúzzanak egymás ellen.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook