Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam... fórum

Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam...

1 2 3 4 5 6 7
50. gyopár (válaszként erre: 37. - Pen80)
2010. dec. 14. 18:06

Valószínűleg nem jó a minta az ismeretségi körödben, mert a statisztikák viszont, amiket nagy mintavétellel csinálnak, nem ezt mutatják.


Saját példa: én 30-40 között vagyok, 6 hós korig anyatejet kaptam, de az akkori szokások szerint (tehát 3 óránként szoptattak, közte teáztattak), onnantól tehéntej, mert anyunak elapadt a teje. Tejérzékeny ugyan nem lettem, de rengeteg mindenre allergiás. Ez is egy példa bizony.


Az anyatej nem széltől óvást jelent, viszont a baba számára az egyik legjobb táplálék.

49. gyopár (válaszként erre: 38. - Mzsuka)
2010. dec. 14. 18:00

Szerintem ne tedd :( Ezzel esélyt adsz annak, hoyg csökkenni fog a tej mennyisége, és a pici babák bélflórájának sem tesz jót még ebben a korban.

Teljesen normális a babád. Az anyatejes babák az első 3-4 hónapban gyakran akár 1,2-1,5 kg-ot is híznak havonta, aztán viszont jellemzően leáll a súlygyarapodás. (De az is normális, ha egy baba csak 400-500 gr-ot hízik havonta. A védőnőd szerintem még a "régi iskola" híve, ha ilyet mondott, mikor még grammra megmondták, mennyit kellene egy babának szopnia és híznia.


Az én babám is 1,2-1,3 kilókat hízott az első hónapokban. Aztán a gyarapodás jócskán lelassult, volt olyan is, hogy 3-4 hétig aztán semmit. Nálunk ezt a gyerekorvos és a védőnő teljesen jól fogadták, normálisnak tartották, de ők az igény szerinti szoptatás hívei. Mondták, hogy azok a babák, akiket így szoptatnak, azok gyakran így gyarapszanak.

48. bettike2007 (válaszként erre: 43. - Kisbögre)
2010. dec. 14. 16:01
nekem úgy meg sem itta a m.teát pici cukorral igen pedig előtte sem kapott édeset..
2010. dec. 14. 15:40

Ez már sajnos az anyaméhben elkezdődik, hogy minden babának egyforma méretűnek és súlyúnak kell lennie ugyanannyi hetesen. Nekem mind a 4 más volt, méretre, súlyra. Fejlődésük is teljesen eltért.

Még jó, hogy minden gyerek, és felnőtt különböző.

Szerintem elég nagy baj lenne, ha mindenki egyforma lenne.

2010. dec. 14. 15:23

Köszönöm a cikket! Tiszta szívemből...


Kislányom most múlt 3 hónpos, és hetek óta alig eszik. A tej elég kevés (mindig az volt, ezért is kaptam, hogy nem jól csinálom), és most a tápszer sem kell. Legalábbis alig eszik, és nem is hízik. De mosolygós, jókedvű, tehát baj nem lehet. Én is arra gondoltam, hogy 4 hónaposan elkezdem a hozzátáplálást, nem érdekel ki mit mond. Addig meg minden evés mellé kap tápszert is, és eszik amennyit eszik, nem aggódok ezen.

45. Mzsuka (válaszként erre: 43. - Kisbögre)
2010. dec. 14. 14:53
Akkor holnap én is olyant veszek.
44. Mzsuka (válaszként erre: 40. - 6f731e9185)
2010. dec. 14. 14:52

Ezt nem értem én sem..Minden baba más.Nem papírforma szerint híznak.

Mikor 1hónaposan volt a kislányom kb 4,5kg,a védőnő egy papírt nyomott a kezembe,hogy soron kívüli orvosi vizsgálat szükséges a súlya miatt és a dokinő írja alá a papírt. Persze a doktornő annyit mondott,hogy a baba nem kövér,teljesen egészséges és ilyen hülyeséget nem ír alá.

Sok függ a genetikán.Nálunk senki nem alacsony és nem vékony testalkatú a családban.

43. kisbögre (válaszként erre: 41. - Mzsuka)
2010. dec. 14. 14:52

Én a Mecsek Baby-t főztem neki és kizárólag natúran adtam!

Kamilla édeskömény ízben...

2010. dec. 14. 14:49
Nagyon jo a cikk,imadtam minden sorat!Jol tetted amit tettel a taplalassal kapcsolatban,mert azt kovetted amit a szived diktalt!Ez tesz Teged igazi gondoskodo edesanyava!Sok boldogsagot a tovabbiakban!
41. Mzsuka (válaszként erre: 39. - Kisbögre)
2010. dec. 14. 14:49
Én is megpróbálom. Hátha este is jobbat aludna.
2010. dec. 14. 14:47

És akkor mi van ha hízik a gyerek?

Nekem 1 évesen 13 kiló a lányom és 80 cm...


2 szer kap tápit, reggel meg este, napközben főttkaját ...gyümit, ilyesmiket...

Éheztetni nem tudom és nem is akarom...

39. kisbögre (válaszként erre: 38. - Mzsuka)
2010. dec. 14. 14:46

Én 2 hónapos koráig adtam neki teát. Igaz nem nagyon itta, de azért elfogyott néha napján!

Most baby vízzel próbálkozok, odáig már eljutottam hogy 10 ml vizet megiszik! Pedig eddig a cumisüveget sem fogadta el!

38. Mzsuka
2010. dec. 14. 14:38

Szerintem is csak az ösztöneidre hallgass.Amíg egészséges a pici nincs semmi baj.Annak idején nekünk is adtak tehéntejet,mégis itt vagyunk.


Nálunk a helyzet pont a fordítottja.Kislányom 2hónapos volt tegnap. 3520grammal és 57cm-rel született.Most 62cm és 6350gramm.Csak anyatejet kap. Persze a védőnőnek nem tetszik,azt mondja hetente csak 125grammot hízhatna. És szeretnék neki néha adni egy kis teát,mert szerintem sokszor csak szomjas,de azt mondják nem szabad. De úgy döntöttem meg fogom próbálni.

37. Pen80 (válaszként erre: 25. - JudyTim)
2010. dec. 14. 14:37

Ettől a túlzott féltéstől lesznek allergiások, nem a tehéntejtől. A szüleinket is azzal táplálták, mégsem ők allergiások, hanem a 30-40 év alattiak, akiknél már bejött ez az őrület, hogy a széltől is óvjuk.

Szóval én ezzel nem értek egyet, azzal meg főleg nem, hogy az anyatej a legjobb, mivel minden átmegy bele, amit te ettél, és az anya is eszik felvágottat meg télen érett paradicsomot... Az ismerőseim között az anyatejjel táplált babák kb 70%-a pedig laktózérzékeny, a tápszeresek viszont nem azok. Szóval ezt is babája válogatja szerintem, mint minden mást.

36. Pen80 (válaszként erre: 29. - Bettike2007)
2010. dec. 14. 14:34
Hát, nem tudom, a piacon is mindenki azt ad el, amit akar. Mindenki nyomja a "multiban ne vegyél zöldség-gyümölcsöt" szöveget, de azt tudjuk, hogy őket hetente ellenőrzik? A Józsi bácsit a piacon ki ellenőrzi, hogy mikor és milyen kotyvalékkal permetezett? Szóval szerintem semmiben sem lehetünk biztosak, csak abban, amit mi csináltunk. Szerintem legjobb nem mindig ugyanonnan vásárolni és akkor semmi nem halmozódik fel a gyerek szervezetében. :)
35. bettike2007 (válaszként erre: 33. - Akvamarin)
2010. dec. 14. 14:30
ilyen a genetikátok,nem hinném hogy baj lenne.
34. Olgi1977 (válaszként erre: 30. - Akvamarin)
2010. dec. 14. 14:29

Nekem a nagyobbik lányom 1 évesen 7.15 volt. (őt mérték 6 évesen 15,5kg-nak és 110 centinek (3200g-mal születt)

A kisebbik (3450g) 1 évesen 7,35 volt. 4 évesen 13 kiló.

A picur fiam 8 hónaposan volt 7,95 gramm (3400grammal született).


A nagylány vékonyka bár, de erős smán megcsinál 3-4 fekvőtámaszt felülést. Rengeteget mozog és nagyon okos. Ő nem allergiás semmire-kétszer is vizsgálták.

A középső allergiás volt a tejre, de kinőtte és a kicsi is allergiás.

Szóval szerintem semmi összefüggés.

Ja és a két lány 7,5 hónapig csak szopiztak és 2 évig folytatták. Ennyit az anyatej és allergia összefüggésről

33. Akvamarin (válaszként erre: 31. - Bettike2007)
2010. dec. 14. 14:17

Szia!

A nagylányommal is ugyanez volt,csak ő nem nézett ki olyan soványnak,mert rövid id volt mellé.

Egy évesen 9 kg volt és 73 cm.

Most 4,5 éves,15 kg és 100 cm.

17 hósan kb akkora volt,mint most a tiéd,vagy még soványabb.

De frusztrál,hogy másodszor is ugyanez a probláma.

2010. dec. 14. 14:15

Gratulálok a cikkedhez! Bátor vagy, hogy ezt le merted írni, biztosan sok okos fog megtalálni...:)) De ne figyelj rájuk.

Milyen lett a legfrissebb mérlegelés eredménye?

Amúgy szerintem mindenkinek kellene találni egy embert, akire hallgat, a többit pedig letojni.

A nagyobbik lányommal 2 hónapos korában kimentünk Hollandiába, előtte a védőnőnk ellátott minden jó tanáccsal, ami a hozzátápláláshoz jól jöhet, és ezek alapján vezettem be a szilárd ételeket. És milyen nyugodt voltam!!!! Sokan sokkal nyugodtabbak lennének, ha a védőnők és orvosok nem dumálnának bele, hogy kövér vagy sovány a gyerek. Tesómék is hallgatták, milyen sovány a fiuk, ettől ment el majdnem a sógornőm teje... Aztán akkora adagokat kezdett enni, hogy felnőttnek becsületére válna. Ki kellett várni, és beindult. Nem szabad türelmetlenkedni, és figyelni kell a gyerkőcre, ennyi.

31. bettike2007 (válaszként erre: 30. - Akvamarin)
2010. dec. 14. 14:14
ne aggódj az én lányom 17hónapos lesz és a 83cm-hez képest csak 10kg.Szóval eszik ő de válogat,ilyen és kész,nem lesz gond majd változik,hidd el tudom kicsinek nem ettem meg semmit,sovány voltam most meg....
2010. dec. 14. 14:10

Sziasztok!

Nálunk is aktuális a cikk témája,az én kislányom sem hízik rendesen,illetve elég érdekes,mert néha igen,néha nem.

2 hónapos koráig volt bőven tejem,hízott is egy kilót egy hónap alatt mindkét hónapban.

Aztán el kellett kezdeni az esti etetéseknél a tápszert,mert kevés lett a tejem,majd 4 hónaposan már nem gyarapodott ettől sem,így a gyümölcsöket,főzelékeket.

Mikor főzeléket és tápszert is kapott,60 dekát is hízott egy hónap alatt,de mikor a tápszert elvettem és csak reggel és este kapott,napközben pedig szilárd ételt,a hízás leállt.6 hónapos korára még csak 6590 g volt,a 68 centi mellé.

Hosszú,de sovány.A 6. hónapban csak 140 g-ot gyarapodott.

Már húst is kap több,mint 3 hete.

El kellett kezdenünk az orvos tanácsára a rántást adni a főzelékekben,és vissza a tápszert.

Azért nem értem az egészet,mert jó étvágyú baba,sokat eszik mind tápból, (200 ml)mind szilárd ételekből (200-250 g!!)

Ennek ellenére nem hízik,és én már tanácstlan vagyok,hogy mit csinálok rosszul.

A babatalálkozón,ahol a vele egykorú régi gyerekágyas szobatársakkal találkoztunk,messze ő volt a legvékonyabb.

29. bettike2007 (válaszként erre: 26. - JudyTim)
2010. dec. 14. 14:08
hát igen,sajnos van amit nem lehet megelőzni,felvágottat adok a lányomnak mert hát házi az nincs,kivéve a szalonnát,kolbászt amit anyuék hoznak ha vágnak hízót,tejet termelőtől vagy egy bácsikától vesszük házit a zöldségeket,gyümölcsöket a zöldségesnél magyart persze vagy a piacon.
2010. dec. 14. 14:06
Gratulálok a cikkedhez! Valóban nem szabad hagyni magunk befolyásolni. Én hasonló cipőben járok, hogy bele akarnak szólni a gyerkőcöm táplálásába. Csak mi pont a fordítottja vagyunk. Tejci szerencsére van bőven. 6 hós elmúlt a nagyfiú, de csak szopizik. Mondták, hogy most már kezdjem el a hozzátáplálást, mert elég nagy a súlya (10kg 30dkg)és kevesebbszer engedjem szopizni. Nem kövér, csak jó súlyban van. Nem fogom még etetni semmivel, mondhat bárki bármit! A lányomat anno is csak 8és fél hónaposan kezdtem el hozzátáplálni.
27. bettike2007 (válaszként erre: 24. - Szaida)
2010. dec. 14. 14:05
3hónapos korom óta kaptam tehéntejet,nincs allergiám,betegségem még csak beteg sem vagyok sűrűn.
2010. dec. 14. 14:05

A szalámikban rengeteg a nitritsó ami nem egészséges felnőttetek sem, a virsli és a párizsik nem csak húsból vannak, hanem porcok, bőrke,szója és színezőanyagok. Nem hiszem, hogy ez a legjobb a babának. A májkrém is ezekhez hasonló.( Nem akarok okoskodni, csak tanultam élelmiszer-ismeretet és ismerem a gyártási folyamatokat.)

A gyümölcsökkel is vigyázni kell, mert a messziről hozott gyümölcsök tartósítva vannak, amit nehéz róla lemosni ez legjobban a szőlőn látható. Én azt javaslom , ha elfogadjátok a tanácsom, hogy az a kis adag ami a babának kell nap mint nap, vásároljátok meg frissen a boltban, vagy falusi ismerőstől, de ha nincs 2 db. alma bio termesztőtől sem nagy összeg. Én nem kívánom senkinek, hogy úgy teljenek az éjszakái, hogy a gyermeke lélegzetét figyeli, vagy amikor befullad áll tehetetlenül, mert nem tud neki segíteni és gyermeke könyörgő szemekkel néz rá, mert már kék a szája széle annyira nem kap levegőt. Mert ilyen egy asztmás befulladás tünete...

2010. dec. 14. 13:54

Kedves anyukák,bár nekem már van két nagy gyermekem az első házasságomból és most vagyok várandós a harmadik kicsimmel az új férjemtől érdeklődve olvastam a cikket és a véleményeket.Elmondom, hogy a fiam, aki már 18 éves akár Milupa reklámbaba is lehetett volna, mivel 0- 12 hónapig ezt a tápszert fogyasztotta. A korának megfelelő mennyiségben és korának adható tápszer mellett a fiam úgy nőtt mint egy lufi. Izzadt evés közben, és rengetegszer elutasította az adagot. Ekkor úgy döntöttem, hogy hígabb adagot kap, és mivel a tápszerben található vitaminok miatt gyorsabban záródott a csutakja mint normális esetben és állandó székrekedéssel küzdött, 4 hónapos korában bevezettük a narancslét és az almát. Azt tudni kell, hogy először csak kis adagokban kell adni a babának, mert bélhurutot okozhat és így tönkre tehetjük a bélflórát, ez pedig később akár felnőttkori allergiát is okozhat. A sógornőm türelmetlensége és kényelme miatt, sajnos, elrendezte a fiát. A gyermek 4 éves korában asztmás rohamot kapott, a kivizsgálásokon pedig kiderült, hogy a tejtermékek okozták. Hiába a gyógyszerek, most 21 évesen vitaminérzékeny is lett. Ezzel együtt élni nagyon nehéz és nagyon költséges is.

Nem akarok senkit ijesztgetni, de nagyon oda kell figyelni, mert a baba sterilen jön a világra. Minden új dolgot meg kell vele ízleltetni és lassan hozzászoktatni, pl. hetente egyszer egy kicsit, várni a reakciót, aztán másik héten két alkalommal és így tovább. Ameddig van anyatej azt az utolsó cseppig lefejni és odaadni a babának, mert abban vannak a neki fontos immunerősítő adalékok, amiket sehonnan nem tud beszerezni, csak az édesanyától a tejen keresztül.

Még ha elfogadtok egy tanácsot, óvatosan a virsli, szalámi félékkel, inkább mellehusi, vagy karaj, a tehéntejet is csakis olyan helyről beszerezni, ahol láthatjuk, hogy higiénikus a fejés és a tárolás, és semmi képpen nem nyersen adni a babának, csakis felfőzve és hígitva.

24. szaida (válaszként erre: 21. - Aae5248ee1)
2010. dec. 14. 13:48

Egyetértek! Mindenki hallgasson az ösztöneire, mert majdnem biztos, hogy az a legjobb a babájának!


Am. a tehéntejjel csak azért kell vigyázni kicsi korban, mert későbbi, akár felnőttkori allergia hajlamosság alakulhat ki. Ez addig nem látszik, csak azt látni, hogy a gyerek szépen issza, semmi baja, akkor meg minden rendben. Csak gondolni kell a jövőre is, a távolabbi jövőre is!

23. bettike2007 (válaszként erre: 22. - Pen80)
2010. dec. 14. 13:39
a lányom is 3hónapos kora után nyáladzott folyamatosan és 7hónaposan jött ki egyszerre 4fog
22. Pen80 (válaszként erre: 20. - Bettike2007)
2010. dec. 14. 13:35
Főleg, hogy a foga hetekig jön úgy, hogy nem látszik semmi. 3-4 hónapos korban általában (hangsúlyozom, általában ;)))elindul és csak az a kérdés, kinek mikor fog áttörni.
2010. dec. 14. 13:32

Szia Kriszti,


Szerintem nagyon jól tetted, h magadra hallgattál és a Picikédre.


Én 3 hósan elkezdtem adni az almát majd szépen az összes gyümit és zöldséget, amit szoktak az elején. 4 hósan bejöttek a husos ételek, a tápszert 9 hósan hagyta el, már nem kérte, onnantól rendes tejet iszik Ő is mint mi, kb onnantól azt eszi amit mi.


Mindenki hallgasson a saját megérzéseire.:)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook