Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam... fórum

Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam...

1 2 3 4 5 6 7
140. lola81 (válaszként erre: 136. - Health)
2010. dec. 20. 21:37

Oké, köszi! Én is csak olvastam ezt a problémafelvetést valahol, mivel nem érint a kérdés ennyire nem mélyedtem bele.

De jó, hogy bemásoltad, ez is egy megalapozott nézőpont.

2010. dec. 20. 20:54
Azért kapta egyébként meg későn, mert agyhártyagyulladás gyanúval kerültünk kórházba fél évesen, és vártunk egy kicsit vele. Addig eszünkbe sem jutott, hogy apa is elkapta és ebből neki is baja lehet.
138. 0a969f72e1 (válaszként erre: 134. - Bonti74)
2010. dec. 20. 20:53

Azt nem is hallotam, hogy kétszer kell egy éves kor alatt megkapniuk. Ezt az orvosotok mondta?

Kicsivel több volt, mint kétezer arra emlékszem.

Viszont lényegesen olcsóbb, mint a bárányhimlő, rota...elleni.

137. 0a969f72e1 (válaszként erre: 133. - 51ba54e3b2)
2010. dec. 20. 20:50
8 hónapos lehetett, pontosan nem emlékszem. De kap egy ismétlőt is majd, 18 hónapos oltással, úgy beszéltük meg a doktornénivel.
136. health (válaszként erre: 87. - Lola81)
2010. dec. 20. 16:55

Ezt írtad: "de ugye a különböző életkorokban különböző tápanyagigényeknek megfelelő összetételű tejeket összeengedik ami nem tudom mennyire jó így"


A Gyógyhírek Anyatej magazinjából idéznék neked erre:

"Gondolkodjunk egy kicsit közösen. Amikor egy babát tápszerrel kénytelen táplálni az édesanyja anyatej hiányában, akkor azt mondják, hogy a mai korszerű tápszerek összetétele biztosítja a baba korának megfelelő fejlődését.

A tápszergyártók versengenek egymással, külőnböző anyagokkal dúsítják azokat, amit a tápszer előnyeként mutatnak be, hangsúlyozva, hogy a tápszer összetétele ettől mennyivel jobban hasonlít az anyatej átlagos összetételére.

Gyakorlatban a tápszerkészítés során a baba korával az összetétel (tápszer:víz arány) nem változik, csak az elkészítendő mennyiség nő.

A dobozokon látható, hogy van olyan tápszer, amely 0-4 hónapos korig, vagy 0-6 hónapos korig, de van olyan is, amely 0-12 hónapos korig adható. Tehát azonos összetételű tápszert adunk több hónapon, akár egy éven át is.

Amikor egy anyatejadó anya más baba számára fej, akkor egy üvegbe általában többször fej, pl. reggel, délben, este, akár éjjel is, fejhet szoptatás előtt és után, vagy mindkettő, de az is előfordulhat, hogy az egyik melléből szoptat, a másikat pedig teljesen lefeji. Ennek eredményeképpen egy-egy üvegben lévő tej összetétele átlagosnak tekinthető, hiszen a szoptatás és a nap különböző időszakában fejték.

Tehát ugynazt az összetételű tápszert megkaphatja egy 2 hetes és egy 4 vagy akár 11 hónapos csecsemő, ugyanakkor egy 4 hónapos baba melett lefejt, összegyűjtött átlagos összetételű anyatejről meg azt mondják, hogy nem jó egy 2 hetes babának vagy fordítva. Ezután jogos a kérdés:

Az átlagos összetételű (átlagos anyatejre hasonlító) tápszer jó, de az átlagos összetételű anyatej nem?"

135. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 134. - Bonti74)
2010. dec. 20. 14:00

köszönöm a választ

én influenza ellen is oltattam:)

134. Bonti74 (válaszként erre: 133. - 51ba54e3b2)
2010. dec. 20. 13:23

Én is beadattam a meningococcus C oltást, 5 hónaposan és majd most kapjuk az emlékeztetőt.

Mert egy éves kor alatt kétszer kell megkapniuk.

Nem vagyok egyébként sem oltás párti sem ellenző, valahogy nem tudok dönteni és nem is akarok, mert jobban félek ezektől a csúnya betegségektől, mint az oltás mellékhatásaitól.

Én beadattam a gyerekeimnek a kullancs ellenit és a bárnyhimlő elleni oltásokat is.

Ja és a meningococcus oltás nem ingyenes de keveset kell érte fizetni 2e ft körül van az ára.

133. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 132. - 0a969f72e1)
2010. dec. 20. 12:41

:))

A meningitec-et mennyi idősen adattátok be?

nem tudok róla semmit

2010. dec. 20. 11:56

Hűha, hova jutottunk el a hozzátáplálástól!

Tényleg megijeszt, ha ilyen dolgokat olvasok, amiket írtok. A fene se tudja, hogy mikor döntünk jól.

Mi kértük a Meningitec védőoltást is pluszba, mert a férjem agyhártyagyulladást kapott évekkel ezelőtt, így a kisfiam is hajlamos lehet rá.

Egyébként van igazság, mind a kettőtök - Ahmar kharif és lola81 - írásában.

De ne írjatok már ennyire szakszerűen mindenről, mert tényleg bepánikolok tőle! Nem bántásnak szántam!:)

2010. dec. 20. 11:06

Miért, te abszolút nem szedsz be gyógyszert?Én mindig elolvasom a tájékoztatót, de egyvalamire jó gyógyszer rengeteg mellékhatást okoz, mégis beveszed. Pld. a legegyszerűbb a fájdalomcsillapító. Mindenki beveszi, mert fáj a feje, de előfordulhatnak allergiás reakciók, pl. bőrkiütések, nagyon ritkán asztmás tüneteket, illetve orrnyálkahártya-gyulladást okozhat.

A koffein hányingert, illetve nyugtalanságot, álmatlanságot okozhat.(ez most speciel a Panadol extra)

Szóval ha esetleg beteg a gyermeked, akkor nem adsz neki gyógyszert, mert esetleg lesz valami mellékhatása?


Egyenesen a vérkeringésbe adott oltóanyag olyan kis mennyiség (pláne benne az adalékanyag), h sokkal több olyan dolgot kap egyéb más úton a szervezetünk, ami rákot okozhat.

Tudom, h a formaldehid rákot okozhat, de

formaldehid a szmogban is van, szóval ne vegyél levegőt, ha nagyvárosban élsz:-S

Sokkal több formaldehid kerül be a szervezetedbe levegővétellel, mint a védőoltással.

130. lola81
2010. dec. 19. 21:06

Rákot az oltásokban a formaldehid okozhatja mivel ugyebár rákkeltő anyag bizonnyítottan(!) ezzel gondolom nem szálsz vitába.

Egyébként néha gondolkozz másik irányból is: Ha a mai táplálkozás diabéteszt okozhat (megjegyzem egy hossszútávú folyamat eredményeként) akkor vajon a több alkalommal egyenesen a vérkeringésbe jutatott oltóanyag tele szervezetidegen fehérjével (emberivel, állatival, Kazeinnal(ami ugye tehéntejből van vagyis egy éves kor alatt enni sem szabadna!)) szerinted miért nem?

Az meg, hogy te mit hiszel vagy én mit hiszek egy dolog vannak tények, én ezekre támaszkodom.

És különben ma már minden rákot okoz, meg minden gyógyszernek van mellékhatása dolgokkal ezek szerint te így ki is vagy békülve?!

Hát én nem! Én szeretek gondolkodni, a dolgok mögé nézni, tudatosan pro/kontra dönteni!


Igen offoltuk, úgyhogy immáron kb. ötödjére mondom, hogy befejeztem mert abszolút értelmetlen!

2010. dec. 19. 20:03

rákos megbetegedés és meddőség?

ne haragudj, de ma már minden rákot okoz!!!!

Ja és persze egy valamire jó gyógyszernek ezer más mellékhatása van.


Nem is kell meggyőzni a másikat, csak nem hiszem, h a védőoltás eredménye lenne az I. típusú diabétesz.


De kicsit offoltuk a témát, úgy gondolom:)

128. lola81
2010. dec. 19. 19:35

Nézd, én tényleg nem akarok erről vitázni. Ki minek, kinek, miben hisz a szerint dönt!

Az hogy a cukorbetegség kialakulásához hozzájárul az egészségtelen mai táplálkozás tény, de itt I-es típusú diabéteszről van szó ami más kategória. Mindenesetre ez a tényleg durva párhuzam ahogy te is írtad, bennem az oltások számlájára íródik inkább, mivel még ha a táplálkozás hozzá is tud járulni ehhez a betegséghez, nem hiszem, hogy -főleg az említett északi országokban- az ilyen kis gyerekeket mindenféle sz@rral etetnék!

Bizonyítottan az oltástól lett-e cukorbeteg? Én hiszek a véletlen egybeesésekben, de ez azért már a túlzott optimista kategória! Egyébként kötelező oltás lévén SOHA nem fog kiderülni, se pro se kontra az ok, mert nem érdek kideríteni.

Nem tudom mire céloztál a független orvosi lapokkal kapcsolatban.

Elhiszem, hogy tájékozódsz, de a szavaidból úgy érzem ezt leginkább a hazai oltáslobbi és az ÁNTSZ által fentartott különböző forrásokból teszed, ami szíved joga.


Nekem sincs negatív tapasztalatom (eddig kopp-kopp), a fiam be sem lázasodott, semmi gond nem volt, de nem tudhatom, hogy a későbbiek folyamán ha ne adj Isten kialakul valami betegsége az nem valamelyik oltás közvetett következménye lesz-e mivel a legtöbb ha nem az összes oltás betegtájékoztatójában benne van (a SIDS, kóma stb. mellett), hogy "Semmiféle adat nincs arra vonatkozóan, hogy az oltás okoz-e rákos megbetegedést vagy esetleg meddőséget. Nincs adat arra sem, hogy az oltás okoz-e magzati károsodást, ezért nem adható terhes nőknek.(zimonyi.hu)"

Szóval ez az én oldalam!

De tényleg felesleges szerintem erről beszélgetni, mert úgysem tudjuk/akarjuk meggyőzni a másikat!

További szép estét

2010. dec. 19. 18:24

Bizonyítottan az oltástól lett cukorbeteg az a kisbaba?

A független orvosi lapok is megérnek egy misét egyébként...

Azért durva párhuzam, amit leírtál, hogy a HIB-el együtt szignigfikánsan nőtt a cukorbeteg gyerekek száma.

Nem feltétlenül az oltástól van, bizonyíték nincs rá és mint tudjuk egyre több a cukorbeteg gyerek, ami a modern kor eredménye, nem feltétlenül a védőoltásé, sokkal inkább a helytelen táplálkozásnak, életmódnak "köszönhető"...


Mint írtam, elkaphatja a bárányhimlőt a gyermek oltás után is de gyengébb lefolyású a betegség.


A fiam megkapta a Rota ellenit is, ha nem kapja el a vírust a védőoltás miatt(bocsánat, nem oltás, mert szájon át kapta), már nyertünk:)


Miből gondolod, h én nem olvasok a védőoltások után?

Utánaolvasok és én oltás párti vagyok.

Hozzáteszem, semmilyen negatív tapasztalatunk nem volt ezzel kapcsolatban.

126. lola81
2010. dec. 19. 18:08

Gondoltam, hogy ez lesz, ezért nem is akartam ennyire sem ebbe belefolyni viszont ismétlem ezek kutatási eredmények, nem pedig az én állításaim, ahogyan nevezted!

Te inkább beoltatod Hib ellen, akinek viszont a gyereke az oltás után 1 hónapon belül cukorbeteg lett már másként gondolja...

Mindenki azt és annak hisz amit és akinek akar én speciel a hivatalos független orvosi lapoknak jobban hiszek, mint az ÁNTSZ-nek a WHO-nak illetve az egyéb gyógyszeripari cégekkel kapcsolatban álló vagy hozható szervezeteknek.


Gyengébben reagál a beoltás után a betegségre... Vajon miért? Ha megkapja egyszer valaki pl. a bárányhimlőt akkor SOHA többet semilyen formában nem reagál rá! Ez tény! Oltás ellenére miért is kapja meg egyéltalán? Mert nem alakult ki a megfelelő tökéletes immunválasz a szervezetben az adott betesgséggel szemben. Akkor mi értelme formaldhiddel, aluminiummal, humán albuminnal (jobb esetben) stb. szervezetidegen anyaggal traktálni a gyerek vagy bárki szervezetét? Nem lesznek pöttyei szokott ez a válasz erre érkezni. Igen pöttyei nem vagy kevésbé lesznek lehet viszont pl. övsömöre ami (természetesen tisztában vagyok vele, hogy a betegségtől magától is kialakulhat de csak 1X)többször is előjöhet a tökéletlen védelem miatt. Konkrét példám van erre!

Rota elleni oltás: a Rotarix oltóanyag éveken keresztül sertésektől származó vírussal volt szennyezve... Egyáltalán elgondolkodott már valaki azon, hogy került egyáltalán oda? Na ez is megér egy misét.

(Mellesleg az MMR oltásban madárleukémia van ha minden igaz még ma is)

A rotavírus egy nagyon súlyos betegség tisztában vagyok vele, viszont még 2 hasonló jellegű komoly vírus van ami ellen sem szennyezett sem semmilyen oltás nincs!

A pneumonak olvass utána, ha érdekel, mert az egy globálissabb probléma és nem hiszem, hogy megérné az erőfeszítést, amíg leírnám ide...


Régebben amikor hallottam egy-egy estről, amikor a szülők bíróság elé kerültek egyes oltások megtagadása miatt még azt gondoltam "Na megint egy újabb "alter" tarisznyás család.." Mióta azonban én is anya lettem kötelességemnek érzem, hogy utánnajárjak a gyerekemmel kapcsoltasos kérdéseknek, hiszen én vagyok érte a felelős!!! A nem szabad ilyeneket olvasni vagy nem szabad ilyenekre gondolni című stuccpolitika, amivel ez és még sok más kérdéssel kapcsolatban is találkozom nem az én világom! Ez van!

Részemről ennyi!

2010. dec. 19. 17:22

szóval vitathatóak az állításaid

a védőoltás ellenére pedig lehet beteg a gyermeked, de mivel felismeri a betegséget a szervezet, ezért tud védekezni ellene, gyengébb lefolyású lesz a betegség, mint védőoltás nélkül

2010. dec. 19. 17:21

a rota ellenivel illetve a pneumococcus ellenivel mi a baj?


a HIB-ről annyit, h inkább beoltatom a gyerekem, mint hogy agyhártyagyulladást kapjon:(((


a gyerekek cukorbetegsége pedig nem feltétlenül a védőoltástól van, megjelenése és gyakorisága egybeesik a mai gyerekek helytelen táplálkozásával.

123. lola81
2010. dec. 19. 17:13

A gyerekkoriak közül a tetanuszt, a diftéria, szamárköhögés ellenit nem. Az új sejtmentes poliót sem, szerintem ezeknek több lehet a hasznuk, mint a hátrányuk. Viszont a bárányhimlő, influenza, pneumococcus, rota stb. ellenieket nem tartom jó dolognak ahogyan a BCG, HIB, MMR oltásokat sem.

Egy két mondat példaként akit érdekel (orvosok által írt publikációk, nem fikciók):

A Hib oltásról például: A Hib megbetegedés 25-50%-ban hiánytalanul beoltott gyerekeken jelentkezett. Az oltás 6 éves korig 7 %-kal megnöveli az asztma kialakulásának esélyét. Az USA-ban és sok nyugat európai országban a Hib bevezetésével szignifikánsan megnőtt a diabéteszes gyerekek száma: Finnországban 60%-kal Németo.-ban évente 40%-kal növekszik az öt éven aluli gyerekeknél az I-es típusú diabéteszes megbetegedés stb..

Azt is tudni kell, például hogy némely oltás ami gyengített kórokozót tartalmaz (kanyaró, bárányhimlő) stb. kiválthatja azt a betegséget is ami ellen "véd".

Hát többek közt ilyen okokból nem vagyok oda az oltásokért!

2010. dec. 19. 15:58
védőoltást
2010. dec. 19. 15:58
az összes védőoltás ellenzed?
120. lola81 (válaszként erre: 117. - Urbanszkyviki)
2010. dec. 19. 15:51

Nem mondtam, hogy a H1N1 vagy más fertőző betegségek hülyeségek lennének! Nem divatból ellenzem az oltásokat, hanem mert az átlag embernél sokkal többet tájékozódtam a témában!

A többi ponttal teljesen egyetértek.

119. Pen80 (válaszként erre: 117. - Urbanszkyviki)
2010. dec. 19. 13:39

Senki nem mondta, hogy bármilyen fertőző betegség hülyeség lenne.

A többivel egyetértek én is.

118. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 117. - Urbanszkyviki)
2010. dec. 19. 13:27
Tökéletesen egyetértek az összes ponttal:)
2010. dec. 19. 13:14

Sziasztok!

Bocsánat, ha valaki sértésnek veszi, nem annak szánom, csupán elgondolkodtató mondatoknak:

1. Mindenki számára addig hülyeség a H1N1, vagy más fertőző betegség, amíg el nem kapja,

2. Az Isten, vagy a biológia nemhiába csinált tejet egy csecsemővel rendelkező asszony mellébe,

3. Ha nem akarod szoptatni gyermeked, az a magad hülyesége (mert félted melled alakját, vagy nem tudsz megbarátkozni a gondolattal)és nem kell védekezésül kitalálnod semmi mentséget,

4. Ha valami okból kifolyólag nem tudod szoptatni babádat, az más tészta, arra van a tápszer

5.Végül: nemhiába mondják, hogy ne kezd el túl korán a hozzátáplálást.Sokan azzal jönnek, hogy de anyáink és nagyanyáink is így csinálták, csak épp elfelejtenek utánanézni annak, hogy a régen ilyen módon etetett anyáik, apáik, stb.Ma milyen lerokkant állapotban vannak(tisztelet a kivételnek)Ráérsz erre, ha a baba betölti a 4.-6. hónapját.

2010. dec. 19. 11:36

Tej-élet,erő,egészség????

A tehéntejben a fehérje és a nátrium mennyisége sok


Ezek kiválasztása a vesét terheli. Energiatartalma alacsonyabb mint az a fejlődő szervezet számára kívánatos lenne. Ha figyelembe vesszük, hogy egy 7-8 hónapos gyermek naponta közel egy liter tejet kap, és ezt a felnőttek napi átlagos 2 decinyi fogyasztásával hasonlítjuk össze, érthető, hogy az ilyen nagy mennyiségű tej kiválasztása terhelheti a veseműködést. Emellett a nagy mennyiségű állati fehérje növeli a tehéntej-allergia kialakulásának a veszélyét.


A tehéntej vastartalma alacsonyabb, mint amennyire a gyermekeknek szükségük van


Ráadásul nem szívódik fel és nem hasznosul egészében a szervezetben. Pedig a vas a vörösvérsejtek alkotóeleme, amelyeknek egyedülálló szerepe van az agy, az izomzat oxigénellátásának biztosításában. Hiánya sápadtságot, étvágytalanságot, fáradékonyságot, hajhullást, körömtöredezést okoz.


Ezeken a szembeötlő tüneteken kívül a koncentráló képesség és a szellemi teljesítőképesség csökkenéséhez is vezethet. Az utólag adott vaskészítmények már kevéssé képesek korrigálni a kialakult problémákat, ezért a megelőzésnek van rendkívül nagy jelentősége.


A tehéntejben lévő vitaminok, valamint a jód, cink, szelén és más nyomelemek mennyisége változó


Mennyiségük nem éri el a kisgyermekkorban szükséges értéket. Hiányuk a pajzsmirigy, a belső-elválasztású mirigyek, az egész anyagcsere működési zavaraihoz vezethet.


Ezért rendkívül fontos, hogy a gyerek egyéves koráig semmiképp ne kapjon tehéntejet.


Hároméves koráig pedig célszerű olyan, tehéntejből készült tápszereket adni, amelyekben a tehéntej összetevőit úgy változtatták meg (csökkentették, illetve kiegészítették), hogy azok teljes egészében megfeleljenek a csecsemők és kisgyermekek táplálkozási igényeinek. "


Egy gyerekorvos nyilatkozta

115. lola81 (válaszként erre: 113. - Pen80)
2010. dec. 19. 10:34

Úgy látszik ezen a fronton is hasonlóan gondolkodunk.:) A WHO-nak valahogy már én sem hiszek feltétlenül pont a H1N1 mizéria hisztéria, meg pl. a nevetséges napi vitaminszükségletekre vonatkozó elavult ajánlásaik miatt.

Egy éve egyébként folyamatosan ásom bele magam az oltások hátterébe és olyan dolgokra akadtam, amit nem értem, hogy egy ilyen világszervezet, ami elméletileg a mi egészségünkért van, hogy tud annyiban hagyni! Sőt még támogatni is!:(

114. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 113. - Pen80)
2010. dec. 18. 19:31

persze, de azért az gáz szerintem, h az anyatej szerepét itt néhányan degradálják...

illetve, h már 4 hós gyereknek húst adnak...

de ez az én véleményem és nem akarok senkit bántani, mert mindenki azt csinál és úgy a gyerekével, amit és ahogy akar:)

113. Pen80 (válaszként erre: 111. - 51ba54e3b2)
2010. dec. 18. 15:16
Egyetértek veled abban, amit leírtál, de azért a WHO nem az atyaúristen. Csak emlékeztetőül jegyezném meg, hogy ők azok, akik a tavalyi H1N1-balhét "kirobbantották" és idén meg visszakoztak. Úgyhogy azért a hitelességük számomra ezek után kissé megkérdőjelezhető, de legalábbis nem szentírás. :)
2010. dec. 18. 14:02

Elfelejtettem: a baba, amikor elkezd szopizini, először a vízesebb, hígabb tejet szopja ki, (ez a szomjoltó) és a hátsó tej a zsírosabb (ezzel lakik jól).

Más az összetétele reggel és este, a baba igényeihez igazodik.

Egyszóval más az anyatej összetétele napszakonként és szoptatás során is.

Emellett igenis az anyatej a legjobb a babáknak, de ha nem hízik, akkor bizony kell a pótlás, ami először tápszer, ha nagyobb a baba, akkor gyümi, zöldség

2010. dec. 18. 13:58

Az anyatej oltja a szomjat kedves Kriszti, nem jól tudod a dolgokat!

A csak anyatejes babákat nem kell külön itatni, maximum a nagy melegben egy kis forralt vízzel.

A szoptatás: én csak szoptattam, 5 hónaposan kezdte el a fiam kóstolni a gyümölcsöket, de csak két étkezés között, nem kiváltva egy szopizást.

6 hónaposan kezdtünk el hozzátáplálni, mert délutánra vészesen fogyott a tejem, az első étkezés, amit kiváltottunk az az uzsi volt tejpéppel.

Most 10 hónapos a fiam és hajnalban, naponta egyszer még szopizik.

Én szoptatás párti vagyok, de nem minden áron.

A mai tápszerek nagyon jók és azt sem szeretem, amikor egy anyában rossz érzéseket keltenek, mert nem tudott szoptatni. Így is elég baj neki, h nem tud szoptatni, nem kell még emiatt megszólni.


A gyerek pedig szerintem nem érzi 7 hónaposan, mi kell neki és szerintem 1 éves kor alatt ne igyon se tejet, sózni se sózzuk az ételét, mert köztudottan a veséjének nem tesz jót.

A legnagyobb baj a hozzátáplálásban, h hamar a baba a szülei ételét kapja, ami fűszeres és sós.


A WHO ajánlása egyébként, h a baba 6 hónapos koráig csak anyatejet/tápszert kapjon, utána kezdhető el a hozzátáplálás.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook