Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam... fórum

Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam...

1 2 3 4 5 6 7
110. zsuzsiim (válaszként erre: 109. - Lola81)
2010. dec. 17. 17:04
Szerencsére otthon kertészkedek. Se permetszer, se műtrágya.De nem élhetünk állandó rettegésbe, ha tudatos vásárló vagy (annak tűnsz) meg kell bízni a biopiacokban. Különben ebbe a témába nincs jó megoldás, én erre jöttem rá. Meg ennek a csecsemőtáplálási mizériának az örült módon rohanó ,"fejlődő társadalom"?? is az okozója. anno ilyen gondjuk nem volt az embereknek ( igaz, mára nevetségesnek tűnő betegségekbe haltak bele.) Nálunk nincs biopiac , ismerem a termelőt és megbízok benne. Annyi minden veszély leselkedik ránk az életben, nem parázhatok állandóan.
109. lola81
2010. dec. 17. 12:54

Ezzel a turmixolt húslevessel kapcsolatban kérdezném tőletek, hogy nem féltek a sárgarépa nitrit vagy nitrát (most nem tudom pontosan melyik) tartalmától? Én mióta annó hallottam, hogy emiatt mérgezésben meghalt egy baba :( nem merek csak bio üveges répát adni neki. A biopiacban sem bízom meg.

Hallotattok erről? Mi a véleményetek?

108. Bonti74 (válaszként erre: 107. - Zsuzsiim)
2010. dec. 17. 08:09

Igen én is gondolkoztam a múltkor, hogy turmixolok neki belőle. Ha nincs benne leveskocka, meg ételízesítő csak kevés só, akkor miért ne?!

Azért a kóla és társai és azt eszi mint mi, illetve amire szüksége van között van egy árnyalatnyi különbség.

Mondjuk az tény, hogy egy életre szóló táplálkozási szokást alakítunk ki már most!

Biztosan ezt szerette volna a hozzászóló érzékeltetni. Gondolom...

2010. dec. 16. 22:05
Szerintem az az általános,hogy az anyuka főz egy húslevest. Van benne csirkemell, krumpli,stb, jó sótlan . Ezt egy csecsemő miért nem eheti meg? = azt eszi amit mi.
106. Pen80 (válaszként erre: 105. - Tymy7)
2010. dec. 16. 21:24
Nem válogatósak?!? Hát etesse meg a lányomat! :DDD
105. tymy7
2010. dec. 16. 21:13

Az én fiaimnak hiába vettem meg az üveges bébiételt, "Kend a hajadra" címszóval kiköpték. Fölösleges pénzkidobás volt megvennem.

Azt szerették, amit én főztem nekik, de 11 hónaposan inkább már a mi kajánk kellett.

A védőnő azt mondta anno, hogy a babák nem válogatósak..... Hát ezen messze túltettek...

104. 0a969f72e1 (válaszként erre: 95. - Marques)
2010. dec. 16. 21:06

Azt írtad, hogy "könyörgöm, az emberi butaságnak is van határa.!

Abban is sok butaság van, amit te írtál. Senki nem írt olyan dolgokról, amiket te megemlítettél, az pedig, ha a gyerek kap néhány falatot abból, amit a család eszik, nem hiszem hogy probléma lenne.

Igenis hátba veregettem magam, amikor a gyermekem 10 hónaposan megette a paprikáskrumplit - hangsúlyozom kevés olajjal, kevés virslivel, fűszerezés nélkül - tehát nem úgy, ahogy magunknak csinálom. Ha neki adtam abból, amit mi ettünk, mindig fűszerezés előtt kivettem a neki szánt részt, hogy minnél kevesebb olyan anyag legyen benne, ami nem való.

Szerintem más anyuka sem adja a kacsasültet oda a kisgyerekének, hanem mérlegel és dönt. Hiszek abban, hogy mindannyian a legjobbat akarjuk adni és a legjobbat nyújtuk a gyermekünknek.

103. Pen80 (válaszként erre: 95. - Marques)
2010. dec. 16. 20:54

Szerintem néhány hónapos korukig tudják is, hogy mire van szükségük. Mondjuk később is tudjuk, hiszen gondolom veled is volt már olyan, hogy kívántál valami ételt, az annak a jele, hogy van benne valami, amire a szervezetednek szüksége van.

Természetesen kell, hogy legyen ennek határa és kissé túlzónak tartom a csoki-kóla párhuzamot, mert nem erről van szó.

Itt senki nem azt írta, hogy 2 hónaposan szénsavas üdítővel itatta vagy összevissza táplálta volna a gyermekét felelőtlenül.

Az pedig, hogy direkt túlozva és direkt félreértve dolgokat okosnak akarsz tűnni és lekezelsz másokat nem túl szép.

2010. dec. 16. 17:27
Engem állandóan azzal gyötörnek az idősebb családtagjaim, anyám, anyósom..,hogy adjak neki a levesből répát,meg húst, meg saját készítésű spenótot,..stb, én jobban bízom a bébiételekben. Egyedül almát szoktam neki reszelni,minden mást bébiétel formájában adom. Nem bízom a piacon megvett zöldségekben sem.
2010. dec. 16. 15:43

Ha valami nem ízlik annak a gyereknek, akkor nem lehet ráerőltetni. Tudja,hogy mi finom neki és mi az, ami nem. Mi sem eszünk meg válogatás nélkül minden ételt.

Az ízérzékelés már a méhen belül kialakul bennük, és én éppen ezért tartom hülyeségnek a kismama kosztot, mivel így lesz a legjobban válogatós a gyerek, ha mindent megvonunk magunktól, ami jól esik.

100. 6be116df82 (válaszként erre: 98. - C8d93a7aea)
2010. dec. 16. 15:34
Jól teszed, hogy csak magadra hallgatsz. Akár ki akár mit mond, a gyerek mindig tudja mi kell neki, csak oda kell figyelni a jelzéseire. Én tejet még nem merek neki adni.
99. Kriszti1212 (válaszként erre: 98. - C8d93a7aea)
2010. dec. 16. 15:17

Nekem a párom volt úgy gyerekkorába a hagymával, mint neked most a kisfiad. :)


Nektek is jó egészséget és minden jót kívánok :)

2010. dec. 16. 15:13

Szia!Tetszett a cikked,különösen azért mert én is mindíg mumus voltam ha a hozzátáplálás került szóba.

Sajnos nekem is egyik napról a másikra lett egye kevesebb tejem aztán semmi.A fiam a tápszert nem akarta megenni pedig rengeteget kipróbáltam.Így az én fiam már 12 hetesen ette a reszelt almát,meg a spenótot és társait.7-8 hónaposan pedig már szinte azt ette amit mi.Januárba lesz 2 éves és lekopogom,hogy még náthás sem volt soha,semmiféle allegriája nincs.Igaz,hogy marék számra eszi a savanyú káposztát,és úgy harapja a hagymát mint más az almát.Nincs semmiféle allergiája.6 hónapossan ette a joghurtot,és 8 hónapossan kapott tejet.És megeszik naponta 4 túró rudit és mégsincs semmi baja :D

Most 23 hónapos és 13 kg.

Szerintem minden anyának a szívére kellenne hallgatnia mert ő tudja legjobban mi a jó a gyerekének.Na igaz,hogy támadni is fogják mert én is megkaptam pár embertől,hogy el kellenne venni tőlem a gyereket amiért ilyen korán kezdtem meg a hozzátáplását,de sosem foglalkoztam senk véleményével!

Sok boldogságot Nektek és egészséget!ldi

97. 6be116df82 (válaszként erre: 95. - Marques)
2010. dec. 16. 15:06
Erre csak azt tudom mondani, hogy részben igazad van részben nem. A barátnőm kisfia, nem volt hajlandó semmilyen bébiételt megenni, hiába kóstoltatta, semmi. Volt, hogy amit belediktált, azt hányta is ki a gyerek. Szopni nem nagyon akart. Abból tudott neki adni lassacskán, amit ők ettek, egy éves a pici, és gyönyörűen fejlődik. Az ő helyében te mit csináltál volna?
96. Kriszti1212 (válaszként erre: 95. - Marques)
2010. dec. 16. 15:02
Éreztem, hogy lesz egy ilyen hozzászólás is.
2010. dec. 16. 14:57

Sziasztok!


Azért egy picit megmosolyogtató, ahogyan hátba is veregetitek egymást a sok butaságért.

A legviccesebb, hogy tényleg azt gondolják sokan, majd a gyerek tudja, érzi mire van szüksége.

Ennyi erővel az én gyerekeim mostantól túró rudit ennének csokival, és hozzá ihatnának egy kis kólát, mert szerintük az jó?


Azt persze elhiszem, hogy nagyon sokan megszenvednek azért, hogy legyen tejük, és mégsem sikerül, azt is elhiszem, hogy sok baba még messziről is elkerülné a tápszert, mert esetleg nem ízlik neki, és ilyenkor persze, hogy nincs más megoldás. De ilyenkor is lehet óvatosan, lassan kóstoltatni, ismertetni a babával az új ízeket, ételféléket.


Nem pedig adni a 10 hónaposnak ugyanazt, amit mi eszünk, és közben még hátba is veregetjük magunkat, mondván, a gyereknem ízlik és semmi baja nincs tőle.


Könyörgöm, az emberi butaságnak is van határa.

A baj, amit ezzel a kapkodással okozhatunk nem azonnal, de még csak nem is hetek múlva jelentkezik, hanem sokszor csak évekkel később.

2010. dec. 16. 14:56

Sziasztok,


Mi abszolút igény szerint eszünk kezdettől fogva. Bence 5 hónapos korát eszik hozzá, gyümölccsel kezdtük, de a főzeléket jobban szereti.

Engem is folyton piszkálnak, hogy nem hízik annyit a gyerek, meg a tudomisénkinek a gyereke ilyenkor már több volt. Eleinte nagyon megviselt az észosztás, mert azt hittem rosszul táplálom a gyermekem, de ma már tudom, hogy nem. Ő úgy is annyit eszik, amennyit akar, akkor is ha én fejre állok. Nem is görcsölök ezen. Szépen fejlődik, okos, érdeklődő. Már nagyon érdekli az, amit mi eszünk, így óvatosan már elkezdtük a darabos ételeket.

2010. dec. 16. 11:05

Sziasztok,

az én babámnál is viszonylag korán el kellett kezdeni a tápszert pluszba adni,mert kevés volt a tejem. Hiába tettem többet cicire, hiába szedtem homeos bogyókat,köztük a more milket, és teát is ittam, nem segített. Míg végül 13 hetesen már szopizni sem akart, nem tudtam visszaszoktatni, egy ideig fejtem, amennyi tejem volt, odaadtam neki. Aztán elapadt, nehezen,de feldolgoztam. 4 hónaposan megkezdtem a bébiételek adását, egyelőre csak gyümit, meg sárgarépapürét. Nálunk azt mondják a védőnők, és az orvosok is,hogy csak bébiétel formában kaphatják a sárgarépát is,mert azok ellenőrizve vannak. Most a 7. hónapban van a kisfiam, 21.-én tölti. Főzelékeket eszik, de kapja a tápszert is. 150 ml eszik 4 óránként, de épp tegnap mondta a védőnő,hogy most már 5 óránként kéne ennie, és a napi étkezésben kell lennie tápinak, gyüminek, és főzeléknek ill. tejpépnek, de persze úgy is én tudom mi a jó fiamnak. Változatosan eszik, ez biztos.A súlya 7100 és 70 centi a hosszú. Nem sokat hízik,mert nagyon mozgásban van, már mászogat. Foga még nem tört át, de szenved vele.

Barátnőim gyerekei kettő, ill. négy hónappal fiatalabbak az enyémnél, mindkettő közel 7 kiló, eleinte bántott,mert folyton ezzel vannak elfoglalva. Most már teszek rá, mert nem gondolom,hogy kisfiam alultáplált, amit persze sosem mondják ki, de oda vannak,hogy milyen nagy gyerekeik vannak..az enyém kerek 3000 grammal született, 6 hónaposan megduplázta a súlyát,ahogy kell, 6800 gramm volt.

Én örülök,hogy nem egy kisgolyó, ellenben formás, eleven,és egészséges.

92. Bonti74 (válaszként erre: 79. - Lola81)
2010. dec. 16. 07:44

Én adtam a tejet egy másik anyukának.

Egy szobában voltunk és mindketten a harmadik gyermekünket szültük. Megismerkedtünk és megbízott bennem. Ettől függetlenűl, mivel hivatalosan ment az egész nekem az OEP fizetett, ezért el kellett mennem vizsgálatokra, vérvételre + a háziorvosom nyilatkozott, hogy nem dohányzom és teljesen egészséges vagyok és stb.

91. lola81 (válaszként erre: 88. - 0a969f72e1)
2010. dec. 15. 22:39
Na akkor én erre ráéreztem, mert zöldséggel kezdtem!:)
90. tymy7
2010. dec. 15. 22:13

Sziasztok!

Érdekes a téma, amit feszegetünk. Csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy nekem két kisfiam van... A nagyobbikkal úgy jártam, hogy az igény szerinti szoptatást javasolták. Babás szobába voltunk, és mire hazajöttünk sebesre szívta a bimbóimat, mert nem tudott annyi tej termelődni annyi kis idő alatt mint ahogy ő igényelte volna. A doktornő mikor hazajöttünk a 3 óránkénti szopizást mondta, mert már ott tartottunk, hogy nem tudtam letenni a babát. A 3 óránkénti etetés bevált, nem mondom, hogy percre betartottuk, de ez így volt jó. Két és fél hónapos koráig csak anyatejet kapott, akkor kezdett megcsappanni, pótolni kellett tápszerrel. 4 hónapos korától kezdtem bevezetni neki az almát, a védőnő javaslatára. Aztán meg minden mást is sorban. A kicsi fiammal az első héttől kezdve pótolni kellett az anyatejet, mert nem volt neki elég. Mellékesen megjegyzem: a pótlás elvette a kedvüket a szopizástól, mert az üvegből jobban ment a kaja, ami sajnos az anyatej gyors elapadásához vezetett (hiába fejtem, az nem olyan). A kicsit is ugyanúgy 4 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, és a kettő közötti különbség annyi, hogy a nagyobbik fiam sajnos enyhe asztmában szenved. 10 hónaposan már egyiknek se kellett a tápszer se, nem fogadták el. 1 éves koruk óta isznak tejet. A kicsi van hogy fél litert is bevág még vacsi után!!!

Súlyuk az megvan,sose volt gond vele, (a nagyobbik 4 éves és 20 kg, a kicsi 2és fél éves 15 kg) szerencsére, bár a kicsire panaszkodnak a bölcsiben, hogy válogat, de a gondozókkal megbeszéltük, hogy addig nem aggódunk, amíg nem kezd el fogyni. Viszonyításképpen nem tudok mit mondani, csak annyit, hogy különbözőek vagyunk. Allergiájuk nincs, nem úgy mint nekem, mindenféle pollenre... (és hajlamos vagyok az asztmára is)

Végezetül csak annyit szeretnék mondani, hogy szerintem is jobb, ha a baba igényeihez igazodunk. Tudni fogjuk mi a jó neki, mert szerintem ő is tudja...

89. Pen80 (válaszként erre: 80. - Lola81)
2010. dec. 15. 20:58
Az majdnem ugyanaz, kicsire nem adunk :DDD
88. 0a969f72e1 (válaszként erre: 71. - Kriszti1212)
2010. dec. 15. 20:31

Én pár hónap után rájöttem, hogy nem mondok semmit, hogy mit adok a gyereknek enni, így nem botránkozik meg senki rajta.

A gasztron a főorvos azt mondta, hogy nagy tévedésben vannak az anyukák, mert nem gyümölccsel, hanem főzelékkel kell kezdeni a táplálást. Hozzáteszem ez a főorvos vezeti az egész intézményt, kitűntetéseket kap...stb., tehát hiszek neki.

Az anyósom is mesélte, hogy a férjemnél is így volt, éjszaka csak tea, pedig az sem volt olyan régen...

87. lola81 (válaszként erre: 83. - Kriszti1212)
2010. dec. 15. 18:32

Olvastam annak idején azt a cikkedet! :)

Hát igen nem vagyunk egyformák kinek mi a jobban elfogadható, mint az élet bármely más területén!;) Én inkább maradtam a tápnál, hozzám ez állt közelebb.

Egyébként az anyatejgyűjtőbe még ha dohányos, gyógyszert szedő stb. anyuka teje (remélhetőleg) nem is kerül bele, de ugye a különböző életkorokban különböző tápanyagigényeknek megfelelő összetételű tejeket összeengedik ami nem tudom mennyire jó így.

86. Kriszti1212 (válaszként erre: 85. - Kriszti1212)
2010. dec. 15. 18:30
Ja meg vagyok is :) Mármint egészséges :)
85. Kriszti1212 (válaszként erre: 84. - Bettike2007)
2010. dec. 15. 18:29

Teljesen érthető, hogy nem kérted.


Én teljesen egészséges voltam. Szívből ajánlottam az anyukának, el is fogadta volna, de a csecsemős nővér veszekedve közölte, hogy ezt nem lehet. Szívszorító volt látni, ahogyan az a pici baba éhesen sír órákon át.

84. bettike2007 (válaszként erre: 83. - Kriszti1212)
2010. dec. 15. 18:23
én kaptam volna ingyen,de nem kértem az anyukától mert cukorbeteg volt.
83. Kriszti1212 (válaszként erre: 79. - Lola81)
2010. dec. 15. 18:18

Ha érdekel, írtam cikket egy hasonló témában. Mégpedig, hogy a kórházban én a szobatársnőmnek felajánlottam. Nem részletezem, ha érdekel olvasd el. Ha nekem lett volna lehetőségem más tejét adni a fiamnak, akkor megtettem volna. De kizárólag olyan anyukától fogadtam volna el, aki nem dohányzik. Na meg nem iszik, de szerintem olyan nem is adhat el.

Persze ez a téma is megosztó. Csak úgy eszembe jutott.

82. bettike2007 (válaszként erre: 77. - Bonti74)
2010. dec. 15. 18:04
igen 6hónapos kortól lehet adni glutént,nekem is mondták és adtam is.
81. 6afda0a6c9 (válaszként erre: 71. - Kriszti1212)
2010. dec. 15. 17:28
Hát, velünk csak egyszer beszélt volna így egy védőnő. Amúgy mi is úgy csináltunk mindent, ahogy jónak láttuk, nem engedtünk senkinek beleszólást. Védőnővel lassan egy éve nem találkoztunk és nagyon nem hiányzik a buta szövegelésük. Egy vadidegen ne szóljon bele a gyerekem nevelésébe.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook