Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam... fórum

Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam...

1 2 3 4 5 6 7
20. bettike2007 (válaszként erre: 11. - Kisbögre)
2010. dec. 14. 13:23
valóban az a gyakori hogy az első fogak 6-12hónaos korban bújnak ki de nem lehet általánosítani ismerek olyat akinek a kisfia 3hónaposan bújtatta ki az első fogacskáját és olyat is akinek 13hónaposan jött ki az első,nem kellett volna a dokinak rögtön elvetni ezt..
2010. dec. 14. 13:12

Az én dokim azt mondta,hogy nem jó,ha 6 hónapig csak szoptatva van a baba,és ha lehet már 4 hósan lehet kezdeni a hozzátáplálást!!

Én is mindig magamra hallgatok,és szerintem így a jó!!Nem az "egyes" emberek vannak nap mint nap a fiammal,hanem én!!:):):)

18. kisbögre (válaszként erre: 16. - Lola81)
2010. dec. 14. 13:03
Mindenkinél más, nem tudom miért kell egy dokinak 1 féléhez igazodnia, mikor 25 gyerek lát el nap mint nap!
17. wencus (válaszként erre: 14. - Olgi1977)
2010. dec. 14. 13:00
Én orvostól orvosig viszem de semmi. Csak engem és a férjemet aggaszt a kicsi súly a dokik nem csinálnak semmit, tej tojás allergiánk van, soha nem kapott tejet és temékeket sem.
16. lola81 (válaszként erre: 11. - Kisbögre)
2010. dec. 14. 12:58
A mi dokoink meg 4 hónaposan bizonygatta, hogy jön a foga, mert nyáladzik, és szopizza az öklét, ehhez képest éppen 6 hónaposan bújt ki az első!:)
15. wencus (válaszként erre: 14. - Olgi1977)
2010. dec. 14. 12:58
Az én fiam is kicsi 4,5 éves 95 cm 12.40 kg valószínűleg az isiig sem éri el a 15-16 kg. Nem lesz ez probléma a tanulásban?
2010. dec. 14. 12:54

Nagyon helyes, hogy saját magadra és a babádra hallgatsz!

Minden gyerek más és más!

Az én nagylányom 6 éves múl és 15,5 kiló! Igaz nem is magas, de én sem vagyok és én is vékonyka vagyok. Más gyerek már két évesen ennyi. A súly egyáltalán nem mérvadó!

Mindemellett válogatósan ugyan de jól eszik. (1 szelet kenyérig meg sem áll).

Jövőre megy csak suliba, de már fejben összead 50-ig :)

Nekem is alig híztak a gyerekeim, de e mi védőnőnk nem problémázott sosem, nem piszkált.


Ügyes vagy! Csak így tovább a saját fejed után :)

13. kisbögre (válaszként erre: 12. - Manó2000)
2010. dec. 14. 12:53

Igen a kislányomnak is látszik már az alsó két foga de még nincsenek kint!

De ő biztos jobban látta úgy, hogy a szájába sem nézett! :D

12. manó2000 (válaszként erre: 11. - Kisbögre)
2010. dec. 14. 12:51
Az én fiamnak 4 hósan jött ki az alsó két foga! Üdvözlöm az orvosod. :D
2010. dec. 14. 12:49

Köszönöm Neked, hogy megírtad ezt a cikket!!!

Éppen aktuális. Múlt héten voltam a gyerekkel orvosnál. 19 hetes a kislányom és 5740 g volt múlt szerdán. Előtte 1 hónapja mérték, és ahhoz képest csak 30 dkg-ot gyarapodott. Az orvos kígyót-békát mondott, köztük azt is hogy biztos nincs elég tejem. Ugyanis még mindig szoptatok. Én tudom, hogy elég a tej, csak a gyerek étvágya csökkent kb. 1 hónapja, mivel elkezdődött a fogzás.

Ezt is említettem az orvosnak, mire lehurrogott és közölte, hogy 4 hónaposan nem fogzanak a csecsemők. Én tudom, hogy fogzik, mivel miért sírna fel egy éjszaka akár 5 alkalommal is?

Eddig nyugodtan végigaludta 22től 07:30ig az éjszakákat. Ja és 4 óránként eszik.

Szóval, hogy visszatérjek az eredeti témához, a doki visszarendelt minket dec. 22.re, azzal, hogy ha addig nem hízik megfelelő mennyiséget, hozzá kell táplálnom.

Én 6 hónaposan kezdeném, és úgy is fogom ezek után!

Köszönöm Neked még egyszer, legalább megerősítettél abban hogy valóban helyesen cselekszem!

Egyébként kislányom nem sovány, hurkái is vannak rendesen, csak sokat mozog!

10. manó2000 (válaszként erre: 4. - Lola81)
2010. dec. 14. 12:47
Bocs, látom már írták előttem is a gluténes dolgot.
9. lola81 (válaszként erre: 5. - Pen80)
2010. dec. 14. 12:46
Már edzett vagyok!;)
2010. dec. 14. 12:43

Tök jó a cikk!

Igazából én mindent igyekeztem a nagykönyvnek megfelelően csinálni. Az én fiam sem evett sokat csak az első hónapokban. Megkaptam, hogy többször etessem. Felborult a napirendünk és nem evett többet. Sőt!

Ami pedig a mikor mit kell adni kategóriába tartozik, a legújabb kutatások szerint, kb 4 hósan meg kellene ismertetni a babákkal a glutént, a tehéntejjel sem kéne 3 éves korig várni. Én nme értek hozzá, de ezek után én is azt mondom, hogy amit az anya jónak lát, az a legjobb a gyereknek.

Ja és a fiam, aki rosszevő volt azóta eszik jól, mióta azt eszi amit én készítek és jónak látok. (Igaz egy éves) Amig a könyv szerint haladtam, addig nem gyarapodott úgy.

7. 0a969f72e1 (válaszként erre: 4. - Lola81)
2010. dec. 14. 12:32
Ettől már csak az igény szerinti szoptatás a jó vitatéma, mert én így csináltam amikor még volt tejem és azért is megszóltak, hogy 3 óránként kell etetni!
2010. dec. 14. 12:29

Végre egy jó írás a hozzátáplálásról! Szerintem minden kezdő mama elolvashatná!

Meglepő lesz, amit írni fogok. A gyerekorvos tőlem mindig megkérdezni, hogy mint orvos vagy mint anya válaszoljon, természetesen az utóbbi választom. Már három hónpos volt a kisfiam, amikor mondta, hogy kezdjem el a gyümölcsöt lassan adagolni, mert ha hirtelen kevés lesz az anyatej, nem fogok tudni mit tenni. Csokit is javasolt mikor 8-9 hónaposak voltunk, mert rossz étvágya volt. Mi sem híztunk, sok sok vizsgálat után kiderült, hogy tejallergiásak vagyunk, pedig én nem adta neki soha tehéntejet, csak túrót...stb.

Viszont mikor 10 hónaposan adtam összeturmixolt paprikáskrumplit - virslivel - a Manócskámnak, rendesen hülyének néztek más anyukák.

Egyetértek azzal, hogy a gyerek úgysem eszi meg azt, amit nem akar meg ösztönösen érzi, hogy nem jó neki.

Szóval csak hallgasson mindenki az anyai ösztöneire és a babáját figyelje, hogy mi a jó neki, ne a könyveket bújja!

5. Pen80 (válaszként erre: 4. - Lola81)
2010. dec. 14. 12:26

Ezért a szoptatásosért tényleg meg fognak kövezni az ősanyák :)))

De én egyetértek. :)

És a cikkben leírtakkal is! :)

2010. dec. 14. 12:21

Nagyon jó írás, gratulálok! Jól teszed, hogy nem hagyod magad befolyásolni!:) A csecsemőtáplálási "trendek" pedig folyamatosan változnak! Például a glutén bevezetését most 4-6 hónapos kórtól ajánlják a korábbi 6-8-12 hónap helyett (volt már mindhárom), mert kiderült, hogy a halogatás nem csökkenti a lisztérzékenység kialakulásának esélyét, sőt!

Mondjuk nálad sokkal óvatosabb vagyok a hozzátáplálással kapcsolatban, de az is igaz, hogy nem tudhatom, hogy mit tettem volna, ha nem ilyen "jó evő" a fiam!

Engem is megköveznek majd, de én nagyon kiváncsi vagyok arra is, hogy mi lesz majd a hosszútávú hatása a mai szoptassunk kizárólag hat hónapig, azután meg legalább még két-három évig kampánynak!

2010. dec. 14. 12:05
Gratulálok a cikkeidhez nagyon jók!Én nem fújok rád a tehéntejjel kapcsolatban sem,te döntöd el mikor akarod mindezt bevezetni,igaz én 2hónapja adom neki most lesz 17hónapos,de csak házit!És nekünk is 2évesen tanácsolta a doktornő de hát az én gyerekem és így láttam jónak,késői a 2-3éves kor szerintem!Bolti tejet csak a bölcsiben fog kapni,ott sajna az van.Nem szabad hagynia senkinek magát tudjuk mi jó a gyerekünknek!
2010. dec. 14. 12:02
Szia! Gratulálok a kitartásodhoz, és hogy nem hagytad magad befolyásolni. Sajnos az első gyereknél sokat stresszelik az embert. Ha hagyja magát. Mi sem a nagykönyv szerint étkezünk! :-) Ha vki vmit mond, meghallgatom, egyiken be, másikon ki, és úgy csinálom, ahogy jónak látom! (persze hozzátartozik, nekem már a 3. baba, de az előzőeknél is ez volt!) Köszi, hogy megírtad ezt a cikket!
2010. dec. 14. 11:56
Ez a téma minden várandós kismamát és minden friss anyukát foglalkoztat. Jobbról is, balról is kapják a jobbnál jobb tanácsokat. A védőnő ezt mondja, az orvos azt mondja, a család többi tagja – ahányan vannak – mind mást mond. Ettől rendszerint görcsöt kap az anyuka és a nagy kavarodástól teljesen tanácstalanul áll a dolgok előtt. Nem szeretnék senkit befolyásolni, sem ítéletet mondani, mindössze a saját tapasztalataimat szeretném megosztani veletek.

Ugrás a teljes írásra: Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook