Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam... fórum

Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam...

1 2 3 4 5 6 7
2012. máj. 5. 19:14

Szia Kriszti,


NAGYON koszonom a cikkedet. Nyilvan megosztja az embereket, de egyetertek veled mindenkeppen hogy az Anya tudja mi a jo a gyerekenek!! NINCS ket egyforma gyerek, meg az en ikreim is tok kulonbozoek szemelyisegre pedig kulsore egyformak! Kulonbozo a sulyuk, kulonbozoek az igenyeik, mas es mast szeretnek enni. A szoptatas nekem is egy oriasi nyomas volt holott mindig is (persze amikor meg szoba nem volt h egyaltalan gyerekeink lesznek) szoval mindig is a szoptatas mellett voltam, es gondolatban eliteltem azokat, akik nem szoptattak. El sem tudtam kepzelni hogy nem lesz tejem. Vegul lett, de keves. Az elso honapban a doktor nem engedte a szoptatast mert koraszulottek voltak a babaim, a fejes pedig nekem egesz egyszeruen nem ment, mindent kiprobaltam, semmi nem valt be, alig jott valami. Aztan ugy dontottem hogy megis mellre teszem oket es elkezdtek szopizni. A dokinak meg mondtam hogy nem szoptatom oket, csak amikor mondta hogy "na most mar lehet" akkor vallottam be hogy mar hetek ota szopiztak. Ennyit errol. Kesobbiekben ugy 50%ban anyatejet es masik 50%ban tapszert kaptak hogy hizzanak jobban, de ennyi. Most 8 honaposak, 7 honaposan kaptunk zold utat miutan mar nem akartak tapszert enni es mar nem szoptattam, hogy elkezdjuk a hozzataplalast. Reggeli gyumolcs (kiveve ananasz, narancs, mandarin es megvalami..), delben ebed valamilyen zoldseg es gyumolcs, kozte tapszer ha kerik (meg kerik), vacsora rizstejpep ha megy a hasuk, es gabonas tejpep ha minden rendben, ezt tapszerrel keszitem el jo higra es ezt kapjak. Ejfelkor meg kapnak tapszert. Most betegek voltak mindketten ezert a napirend kicsit valtozott, rizsporbol babavizzel itokat foztem nekik es ezt kaptak tapszer helyett (hanytak, ment a hasuk es torokgyulladas). Most a 4. napon vagyunk betegseg tekinteteben, mar jol vannak es mar kaptak megint tapszert.



Annyit szeretnek Neked mondani hogy igazad van, mindenkinek a SAJAT dontese az, hogy mit ad a gyerekenek. Tehentejet en sem adnek meg, es mi meg csak a dolog elejen tartunk, de hamarosan jon egy kis csirkehusi daralva, es onnan szepen lassan a tobbi. DE: en gratulalok Neked, mert igenis Neked kell a legjobban tudni hogy mi a jo a gyerekednek, mert ezt mi ANYAK megerezzuk!! Nem kell eroltetni ami nem megy, mindig arra kell menni ahol a legkevesebb az ellenallas, es ha a babad marpedig egeszseges es szepen fejlodik akkor aggodalomra semmi ok! Szoval megegyszer koszonom szepen hogy ezt leirtad es ne torodj a negativ kommentekkel. Azt hiszem hogy anyukakent mindannyian ugy gondoljuk hogy "majd mi tudjuk hogy mi a jo", de ami az en gyerekemnek jo az a tiednek nem feltetlenul es forditva. Tehat csak elore, es sok sikert!! Hangu

2011. szept. 4. 07:28

Remélem bárki, aki elolvassa a cikket és a hozzátáplálás előtt áll, nem fogja az ott leírtakat követni. Az még hagyjám, hogy 4 hónaposan elkezdte hozzátáplálni, na de húsossal...A tehéntejet meg SOHA nem adjuk 1 éves kora előőtt és akkor is csak max.2-3 decit egy nap, inkább babatejet kell adni. A tehéntej magas fehérjetartalma megterheli a kicsik veséjét.

Amúgy a tejfehérje allergia miatt is lehet, hogy nem hízik jól a gyerek, tesóméknál így volt és speciális tápszer (ami nem egyenlő a hipoallergénnel!)után kezdett el hízni. Ha nekem nem hízik a gyerekem, akkor nem a védőnőre puffogok és tömöm húsos kajával, hanem legalább elviszem kivizsgáltatni, hogy minden rendben-e.

198. Bonti74 (válaszként erre: 197. - 8b8bb7867d)
2011. máj. 3. 17:02

Amit már kapott abból adhatsz neki este is lefekvés előtt vacsoraként vagy a 17 órási szopi után.

Azért írtam,hogy amit már evett, hogy ne újat, mert azt mindig délelőtt kell bevezetni vagy legkésőbb délben.

Én 9 hónaposan már adtam este 6kor is főzeléket, fél 7kor fürdés és 7-kor általában alszik.

Egyébként most múlt egy éves és ő is elég sokszor szopik még napközben és éjjel is. 3x eszik mást délelőtt, délben és este.

2011. ápr. 20. 10:07

Sziasztok. Kisfiam 9 hónapos lesz jövö héten. Anyatejes, 6 hónapos kortol kezdtem meg a hozzátáplálást az előirtak szerint fokozatosan, elég sokfélét kap mostmár a következő ütemezésben:

8:00 szopi,

11:00 szopi és hozzátáplálás (összetett ételek, minden féle dolog ami kell neki és eheti), 14:00 szopi, 17:00 szopi, 23:00 szopi, 4:00 szopi. . .

Érzem rajta, hogy ez igy kevés neki de nem az anyatej. .

Mit, mikor és milyen mennyiségben adhatok neki a nap folyamán. . . természetesen szeretném hogy minnél tovább szopizzon. .

Segitsetek!

Köszönöm!

196. jana523 (válaszként erre: 195. - Bonti74)
2011. ápr. 8. 11:54
én se akartam cumisüvegbe tölteni csak a házi orvosunk mondta, hogy így is lehet, meg úgy is ahogy kedvem van nekem se szimpi a cumisüveges verzió....
195. Bonti74 (válaszként erre: 194. - Jana523)
2011. ápr. 8. 11:17

Én szoktam venni, főleg amíg nem ehetett gluténosat.

Én úgy csináltam meg, hogy forraltam vizet, lehűtöttem ehetőre és annyi vizet adagoltam kb. 2-3 evőkanálnyi porhoz, hogy megfelelő állagút kapjak vagy egy picit hígabbat, mert evés közben még sűrűsödik.

De én is volt, hogy sütőtökpürét vagy valamilyen gyümölcspürét kevertem még hozzá vagy csak a port simán a pürébe.

Cumisüvegbe nem ajánlanám, hogy ilyeneket tegyél.

194. jana523
2011. ápr. 8. 08:49
mi tegnap ettünk sinlacot uzsira...én azt hittem, hogy ennek kicsit szilárdabb az állaga, kevertem, hozzá almát de meggyűlt vele a bajom kifolyik a kanálból, de a cumin nem megy át, lehet, hogy kell venni legnagyobb lyukú cumi, vagy valahogy szilárdabbá tenni??? nem eszik valaki még ilyet??? milyen praktikákat tudtok??
193. Bonti74 (válaszként erre: 190. - Sznébmárti)
2011. ápr. 7. 15:06

Én is bébiételes barackot veszek. Egyébként magam főzök neki, de valamit nem tudok megcsinálni pl. a sütőtökpürét vagy a barackpürét, mert az most nincs...

Igen a banánnal jobb vigyázni, de ezt úgyis észreveszi az anyuka, ha szorulást okoz, nálunk pl. egyáltalán nem. Viszont a paradicsomos dolgoktól mindig piros lesz a popója...:(

192. jana523 (válaszként erre: 190. - Sznébmárti)
2011. ápr. 6. 11:04
a banánnal vigyázz azért mert sok babának szorulást okoz nálunk pl az a kedvenc.....de azért jobb oda figyelni, ha 3. nap nincs tőle baja akkor nyugodtan adhatod neki, ja és 2 éves korig max fél banán adható ( persze ez kicsit szigorú de kicsiknél érdemes betartani) mert szív ritmuszavart tud okozni nagy mennyiségben.........
191. jana523 (válaszként erre: 190. - Sznébmárti)
2011. ápr. 6. 11:02

barack az üveges igen mert még nincs de nem akartam kihagyni mert később mindennel jól keverhető finom és jó nagyon a babák pocakjának...:D

egyébként minden mást magam csinálok, ha lesz már barack majd arra is áttérünk..:)

egyébként a nestlének az oldalán van fent nagyon jó hozzátáplálási táblázat....azt érdemes megnézni...

az oldal alján van....



[link]

190. Sznébmárti (válaszként erre: 189. - Jana523)
2011. ápr. 6. 10:56
Ok. Akkor most hagyom a narancsot. Holnap pedig banán, utána sütőtök. A barackot honnan veszed? Vagy üvegeset adsz neki?
189. jana523
2011. ápr. 6. 09:24
mi is csak pár dolgot eszünk, de szerintem a narancs még felnőtteknek is sokszor savat csinál. szerintem még kerüld......mi ezekkel kezdtük....alma....sütőtök banán... holnap kap barackot aztán már ebédre....krumpli, cékla, répa....
188. Bonti74
2011. ápr. 6. 09:11

Nem tudom én biztosan nem kezdenék naranccsal. Már csak azért sem, mert az nem a mi vidékünk gyümölcse. Először alma, aztán őszibarack később banán, majd jöhetnek a zöldségek mellé. Én sem adtam csak úgy 7-8 hósan narancsot.

Valaki pl. arra szavaz, hogy először a zöldségeket vezessük be és csak után a gyümölcsöket és később a húst melléjük. Nem tudom, nekem két gyermekemnél ez vált be, a harmadikkal sem kísérleteztem. 5 hósan kezdtem el és almával illetve őszibarackkal.

2011. ápr. 5. 15:49
ja a narit 5 hósan kezdtem el.
2011. ápr. 5. 15:35

Sziasztok!

4,5 hósan kezdtem el a hozzátáplálást. Almalével indítottam, aztán adtam a reszeléket utána már egy kisbabakekszet is reszeltem hozzá. A következő a nari mert ezt javasolta a védőnő. Nem tőle semmi baja? Valahol azt olvastam, hogy csak 7 hósan lehet ezt adni. Azért tegnap elkedztük, meg ma is azt kapot, tetszik neki. Csak nem tudom ,jó ez így? (A kövi gyümi a banán a védőnő ajánlása)

185. bettike2007 (válaszként erre: 172. - 51ba54e3b2)
2010. dec. 23. 21:33
nekem a doki 3at mondott de 2őt sem engedhetek meg magunknak sajna:( akkor is 40ezer és még egy hónapban 1000ft sem marad ki:(
2010. dec. 23. 21:00
Szeretnék én is boldog karáncsonyt kívánni nektek! Remélem az ünnepek után találkozunk itt újra!
2010. dec. 23. 20:59
A pneumoccocus oltásra térve bekerült a kötelezők közé, arra nem emlékszem pontosan, de talán nov.1-től.
182. 0a969f72e1 (válaszként erre: 163. - Lola81)
2010. dec. 23. 20:56
Igazad van és tisztában is vagyok vele, csak az első gondolatom mindig az, hogy szeretném mindentől megóvni, főleg a betegségektől.
181. Kriszti1212 (válaszként erre: 174. - Lola81)
2010. dec. 23. 20:53
Köszönöm. Csak azért kérdeztem, mert a húgom most 9éves és neki még kellett. Bár ennyi idő alatt párszor átfordul a Föld :)
2010. dec. 23. 18:23

"Nekem a rotára is azt mondta, hogy nem szívesen ad be élő vírust tartalmazó oltást a gyereknek."


Ezt is írta ugyanabban a hozzászólásban, szóval érthetted akár az oltásra is:)és a fittyfenénél nem írtad, hogy antibiotikum, csak most


na de elég a szőrszálhasogatásból:)

meghitt, békés karácsonyt mindenkinek!

179. lola81
2010. dec. 23. 18:11

Na jó akkor levezetem:

Ejku azt írta, hogy a gyerekorvosuk csak végszükség esetén ír fel gyógyszert, ha a természetes gyógymódok nem segítenek.

Erre írtam, hogy később kifizetődik majd, hogy betegség esetén nem tömi azonnal tele minden fityfenével (pl.: antibiotikum) a gyereket.


Így már érted???

Hol fityfenéztem én le a rotát? Egyáltalán az oltásról (ebben a mondatban) nem is volt szó!

2010. dec. 23. 18:00

Elolvastam rendesen, "De hidd el, ha most még nem is így érzed, -hiszen az ember azt szeretné, hogy ha már beteg a gyereke azonnal szinte bármi áron gyógyuljon meg- később megfizetődik, hogy nem tömi tele minden fityfenével egyből! "


Erre reagáltam:)

177. lola81 (válaszként erre: 175. - 51ba54e3b2)
2010. dec. 23. 17:55

Nem kell kérned semmire én tudom, hogy nekem szólt mivel értem azt amit olvasok, de esetleg ha még mielőtt pötyögni kezdesz megnézed, hogy melyik hozzászólásodra reagáltam, akkor erre még te is rájöhettél volna...

Én nem haragszom, csak nem szeretem, ha célozgatnak a hozzászólásomra főleg ilyen stílusban! Pláne, hogy nem is neked írtam!

Ja és ismételten : olvasd el rendesen a fityfenés hsz-emet!

176. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 175. - 51ba54e3b2)
2010. dec. 23. 17:30

Hanem neked:)

a rota elleni pld nem fityfene, ahogy te fogalmazol:)

175. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 173. - Lola81)
2010. dec. 23. 17:29

Nem tűpárna a gyerekem, már ne is haragudj!


Nem Vikinek írtam, amit írtam, te is olvass értőn kérlek!

174. lola81 (válaszként erre: 170. - Kriszti1212)
2010. dec. 23. 17:17
Már nem létezik, csak a sejtmentes változat van a kombinált vakcinában gyermekbénulás ellen.
173. lola81 (válaszként erre: 171. - 51ba54e3b2)
2010. dec. 23. 17:05

Szövegértés?!

Olvass már rendesen, hogy értsd is, hogy más mit ír, ne csak azt hajtogasd folyamatosan, hogy Te bezzeg tűpárnát csináltál a gyerekedből! Ezzel már mindenki tisztában van, aki erre jár!

172. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 169. - Bettike2007)
2010. dec. 23. 16:13

60e Ft biztos, hogy nem volt a rota elleni soha.

darabja 17-20e Ft körül mozog, kettő kell a babának

171. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 168. - Urbanszkyviki)
2010. dec. 23. 16:12

Persze, de nem is te mondtad, hogy oltunk minden fityfene ellen:)

Most már van rá lehetőség és aki teheti beadatja.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook