Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kezdjük el a hozzátáplálást? fórum

Hogyan kezdjük el a hozzátáplálást? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 2. 16:54
Sajnos a tejem elment mikor a Baba 3 hónapos volt :( utána tápszert kapott, 4 hónaposan kezdett el barátkozni az ételekkel. Majd nem mindent elfogadott, egyedül a borsót nem volt hajlandó megenni. Legjobban a gyümölcsöket szereti, nekünk az ovko bébiétel jött be a legjobban.
2009. jan. 6. 07:55
Mi lassan 5 és fél hónaposak vagyunk és már pár hete kóstolgatunk. Szopi a fő kaja, egyetlen étkezést sem cseréltünk ki másra, de minden nap kóstolunk egy kicsit, hogy szokja az ízeket. Elég jól veszi a kiscsaj, a fő sláger a sütőtök, az nagyon bejött neki. Persze mindent anyatejjel adok neki, hogy az emésztéssel se legyen gond. A másikkedvenc a banán. Az almával sincs gondja, azt kapott először, de a sütőtök jobban ízlik neki. Mostanában akarom megkóstoltatni vele a répát és a krumplit is.
2009. jan. 1. 23:33
Mi 6 hónapos kor után kezdtük el a pürék megkóstolását, amit a lányom nem fogadott kitörő örömmel. Nagyon nehezen fogadta el eleinte őket és csakis úgy ha anyatejjel kevertem. Az első amit megevett az a répa volt. Azóta csúszik minden :)
9. 3a92f8d690 (válaszként erre: 1. - Benvik)
2009. jan. 1. 21:27
én anyatejjel hígítottam a püréket az elején de csak pár kanállal kapott eleinte!!6 hónapig az anyatej dominált !!!Semmi ivólé 4 hónapos koráig csak anyatej !!De a Rossmannban is vannak kiváló bébiételek amire rá van írva hogy hány hónapos kortól adható!!Én nem pőrőltem neki sokáig!!!Hipp vagy Kecskeméti üveges cucc ja és semmipéle tartósítószert nem tartalmaznak!!!!
8. 3a92f8d690 (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2009. jan. 1. 21:24
citrusféléket legalább 1 éves korig nem szabad adni!!!!!
7. 3a92f8d690 (válaszként erre: 6. - Alexa77)
2009. jan. 1. 21:22
Gratulálok én is így csináltam:-))
2008. nov. 10. 15:05
Én bizony híve vagyok a hat hónapig anyatejes táplálásnak! Most 3 és fél hónapos a lányom, csak anyatejet kap, de mostanság egy -egy kiskanálnyi reszelt almát, sütőtököt kóstoltattam vele, csak hogy szokja az ízeket, de egyetlen szopit se akarok más kajával kiváltani nála jövő januárig.
5. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 4. - Mamoca1234)
2008. ápr. 23. 23:11

Én simán adnám neki a szoptatás mellett is 6 hetesen az almalét! Nem zárja ki a kettő egymást! Az első is kapta, és annyi baja lett, hogy tudott utána lázmérő és kúp nélkül kakilni! Addig olyan székrekedése volt, hogy üvöltött a hasfájástól, az almalé után minden rendbe jött!! Megszűnt a hasfájása is!!! Totál hülyeség az, hogy csökkenti az allergiát meg ilyesmi a 6 hónapos csak anytejes etetés!! Jó példa: Én is kaptam 6 hónapig anyatejet,de nem kizárólag, mert akkor még nem volt ilyen hülyeség divatban, és lám, mégis asztmás vagyok, meg mindenféle vacakra allergiás.

Nálam süket fülekre talál az aki ezt a 6 hónapos korlátozást népszerűsíti! Meg sem hallgatom!

2008. márc. 10. 14:49
ATTÓL FÜGG, HOGY MEDDIG SZOPIK A BABA
2007. júl. 4. 09:14
almalét, répalét 6 hetes kortól lehet adni. pürét asszem 3hónapos kortól. banánt 4 hónapos kortól. narancs, mandarin 3 hónapos kortól..
2007. jún. 11. 11:58

Szia!


Van már egy ilyen fórum:Beszéljünk a hozzátáplálásról!Érdemes körülnézni,jó sok hozzászólás van már:)

Sok sikert!

2007. jún. 11. 11:41

Sziasztok!

A lányom elmúlt 4 hónapos. Sajnos 2 hónapos kora óta tápszert is kap, ezért 4 hónaposan elkeztük a gyümölcsök bevezetését. Már eszik almát, őszibarackot és banánt. Zöldségek közül pedig sütőtököt. Ti miket adtok a babáknak, illetve hogyan készítitek el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook