Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elkezdjük a hozzátáplálást, de szeretnék még sokáig szoptatni mellette. Hogy csináljam hogy maradjon elég tej is? Elöbb tejci aztán hami? fórum

Elkezdjük a hozzátáplálást, de szeretnék még sokáig szoptatni mellette. Hogy csináljam hogy maradjon elég tej is? Elöbb tejci aztán hami? (beszélgetős fórum)


18. Mariann7533 (válaszként erre: 17. - Csibefalat2008)
2009. okt. 16. 13:41
Ha jól fejlődik,akkor én biztos nem táplálnám hozzá.Mondhat a védőnő bármit.Egyébbként a legtöbb védőnő azt mondja,hogy hat hét hónapos korig bőven elég az anyatej.Meglepő,hogy a te védőnőd nem ezt szorgalmazza.
17. csibefalat2008 (válaszként erre: 13. - Pumukli75)
2009. okt. 16. 11:46
A védőnő erölteti hogy a jövő hónaptól álljunk neki hozzátáplálni mire 6 hónapos lesz ismerjen mást is mint a tej
2009. okt. 14. 12:25
Nekem se fogadta el egyik gyerek se a hozzátáplálást 7 hónapos korukig.Addig csak tejcsit adtam nekik.
2009. okt. 14. 00:27

Szia!

Lányom 1 éves lesz 21.-én és még sokat szopik. Éjjel is. Ez az ő igénye. Én pedig kielégitem azt.

Szerintem még felesleges a hozzátáplálás, ha szépen gyarapszik és jól szopik, de ha mindenképp akarod, akkor szopi után kináld 1-1 falattal, de semmiképp ne erőltesd! Attól, hogy mést is kap, nem fog jobban aludni. Azt irod sokáig akarsz szoptatni, akkor örülj, hogy ő is szereti! A szopi sokszor nem az éhség miatt van, csak egyszerűen szüksége van rád :) Ezért az időre szopi nem javit, sőt ronthat a helyzeten.

14. Szilvóca (válaszként erre: 10. - Csibefalat2008)
2009. okt. 13. 22:19
Ha rendesen fejlődik,hízik/ha már most 8kg akkor valószínű,hogy eleget szopizik,és tejed is van/akkor ráérsz 6 hónapos korában bevezetni az egyébb hamikat.Addig a tejci a legjobb neki.Próbáld napközben sűrűbben megetetni,és akkor talán éjszaka ritkábban kel fel.Egyébként az esti szopizás a legtáplálóbb,legzsírosabb.
13. pumukli75 (válaszként erre: 10. - Csibefalat2008)
2009. okt. 13. 20:48

Szia!

4és fél hónaposan miért kezdted el gyümölccsel etetni?6hónapos korában bőven ráérsz..nincs szüksége semmi másra csak az anyatejre

12. Roni24 (válaszként erre: 10. - Csibefalat2008)
2009. okt. 13. 19:41
Esetleg próbáld meg nappal 3 óránként etetni, hátha akkor éjszaka nem ébred fel olyan gyakran!
11. e988488e87 (válaszként erre: 10. - Csibefalat2008)
2009. okt. 13. 13:04
A védőnők mindíg az aktuális trend szerint adnak tanácsot.Minden gyerkőc más ,más igényekkel .Az ejszakai 2.5 órás ébredés elég gáz.Nekem hálistennek aludtak mert kikészültem volna!!Remélem a tied is hamarosan jobban alszik!!:-)))))
2009. okt. 13. 12:58
Köszi mindenkinek 4 és fél hónaposak vagyunk kb 4 óránként eszik az éjszakát leszámitva mert akkor 2és fél óránként éberdezik.Ezzel sem tudok mit kezdeni remélem majd alakul. A védőnő 5és fél hónaposan akraja bevezetteni az ételeket. Kicsit tartok tőle mert igy is 8kg a kis lurkó nem tudom mi lesz ha laktatóbbat is kap :)
2009. okt. 13. 12:45

Szia!

Mindkét gyerkőcöt 1 éves koráig szoptattam.De 6hónapos korukig nem fogadtak el semmit a tejen kivül.Hiába próbáltam kóstoltatni nem és nem.Kiköpte !Fintorgott!

8. erababa1111 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. okt. 13. 12:03

Szia!

Nekem pont ugyanez volt a helyzet! Én is úgy csináltam, hogy előtte szopi, utána gyümi. Szerintem ez volt a helyes!!! Most elmúlt egy éves Gergőm, és reggel-este még mindig szopizunk :)

Sokszor kijött a kaja az én kisfiamból is, de ne izgulj! Ez csak azért lehet, mert nem szokta meg még a másfajta/szilárd ételt a pici gyomra. Én mindig úgy csináltam a fokozatosság mellett, hogy ha már elég sokat elfogadott (kb. fél üvegnyi bébiétel), akkor egy hétig nem is adtam többet Neki, majd ez után emeltem csak az adagot...

A büfiztetés addig szükséges, míg nem tud rendesen ülni a gyerkőc, hogy maga is megoldhassa a dolgot :)

Remélem, segítettem!

2009. okt. 13. 11:51
Szia.Nekem három gyerekem van.A két nagyobb 2,5 éves koráig szopizott,a kicsi 13 hónapos,még intenzíven szopizik.Én mindig adok neki cicit,és utánna etetem meg.Nálunk így vált be.
6. panna77 (válaszként erre: 5. - Anbene)
2009. okt. 13. 11:42

Engem meg pont ezért hurrogott le, mert így csináltam. :-(

Szerintem amúgy marad elég tej, követni fogja a baba étvágyát. Én is akkor kezdtem a hozzátáplálást, amikor a kislányom betöltötte a 6. hónapot és 15 hónapos koráig szopizott. Akkor adtam neki, amikor kérte, aztán a végén szépen lassan ő maga hagyta el.

2009. okt. 13. 11:37
Nekünk előbb tejcit javasolt a védőnő, utána gyümit.
4. Roni24 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. okt. 13. 11:36

Szia!


Mennyi idős a babád?

Hányszor eszik egy nap?

Mindig először szopiztasd meg, és utána adj neki mást, ha szükséges!

Ha most kezditek a hozzátáplálást akkor csak egy-két evőkanálnyi mennyiséget próbálkozz adni neki, hogy szokja az új ízeket, nem fog még egész adagot enni az új ételből!

Ha bukik az azért van, mert levegő van a pocijában.

Büfiztetni kb. 1 percig szükséges, azt mondják ha addig nem büfizik, akkor nem is kell neki!

Én úgy csináltam hogy kb. fél percig függőlegesben tartottam, masszíroztam a hátát, néha finoman ütögettem, ha nem büfizett, akkor lassan vízszintesbe fektettem pár másodpercre és utána vissza függőlegesbe, hogy a levegő helyezkedjen a pocijában, majd újabb fél perc hátsimizés!

Ha ezután sem akart büfizni, akkor letettem vízszintesbe HASRA, és általában ha kellett neki, ilyenkor már kijött a büfi!

2009. okt. 13. 11:33
Szioka én pont foditva csináltam elöször ettünk valami hamikát utánna ciciztünk.a tejed pedig ugyis követi majd a pici étvágyát.lassan fog csökkeni ahogy egyre kevesebbet ciciztek.Én is néha ugy éreztem mintha üres lett volna de nem mégis elég volt az én fiam most 19 hónapos 16 hónapos koráig cicizett a kis zsivány :))
2009. okt. 13. 11:26
én mindig először szoptattam, utána pedig jöhetett még egy kis főzelék vagy gyümölcs. így nem volt evés közben ideges és nagyon éhes, úgyhogy nyugodtabban, türelmesebben tudott kanállal enni. nekünk így vált be.
2009. okt. 13. 11:23

Sziasztok, 1-2 gyümit már elfogad de csak azután hogy szopizott. Ha próbálok forditani a sorrenden addig sir mig tejet nem kap. Ha bukik vissza tejet vajon tele van a poci? Elfogad utána mást is de később abból is jön vissza:(

És meddig kell büfiztetni? Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook