Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam... fórum

Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hozzátáplálás: mikor kezdjük, mit adjunk a picinek? - Ahogy én csináltam...

1 2 3 4 5 6 7
2010. dec. 23. 15:31
Létezik még a szabin csepp?
169. bettike2007 (válaszként erre: 168. - Urbanszkyviki)
2010. dec. 23. 14:51
megelőzni,na igen.Akinek van pénze itt vagy 60ezer lett volna..
168. urbanszkyviki (válaszként erre: 164. - 51ba54e3b2)
2010. dec. 23. 14:25
Mint már kétszer is említettem, amikor mi voltunk kicsik, még nem létezett rota ellen védekezés, így meg sem tudtam akadályozni, hogy elkapja, csak kórházbavinni, hogy helyrejöjjön :(
167. bettike2007 (válaszként erre: 166. - Szaida)
2010. dec. 23. 13:27
a családomban mindenki kapott tehéntejet pici korában(is)nem tudok olyan betegségről ami ehhez kapcsolódna(pajzsmirigyes,méhnyakrákos van a családban)de allergiáról vagy amit tej okozhatna nem tudok.
166. szaida (válaszként erre: 165. - Szaida)
2010. dec. 23. 13:22
Egyébként ez olyan dolog, hogy a dohányosok sem mind tüdőrákban halnak meg. Amikor valamire azt mondják, hogy ez LEHET tőle, az még nem biztos. És szerencsés az a dohányos, akinek soha semmit nem okoz a cigi, de persze létezik.
165. szaida (válaszként erre: 27. - Bettike2007)
2010. dec. 23. 13:21
HálIstennek!
2010. dec. 22. 19:52

A védőoltás természetesen nem erősíti az immunrendszert, annyi a feladata, hogy ha a baba/gyerek később találkozik az adott betegséggel, a szervezete felismeri és képes védekezni.


Nem hiszem, hogy az jobb, ha 3x is kórházba kerül infúzióra a gyerek, minthogy kapjon rota ellenit pld:(

163. lola81 (válaszként erre: 156. - 0a969f72e1)
2010. dec. 22. 19:32

Hát sajnos elég messze vagytok!:)

De hidd el, ha most még nem is így érzed, -hiszen az ember azt szeretné, hogy ha már beteg a gyereke azonnal szinte bármi áron gyógyuljon meg- később megfizetődik, hogy nem tömi tele minden fityfenével egyből!:)

Az oltás a hiedelmekkel ellentétben egyébként nem erősíti az immunrendszert (nem így működik), ellenben a vitaminok, vas tényleg sokat számítanak ezt a saját bőrömön is tapasztaltam (persze nem azt akartam mondani ezzel, hogy ha teletömöd magad vitaminokkal akkor semmi sem állhat az utadba:)).

162. lola81 (válaszként erre: 161. - Urbanszkyviki)
2010. dec. 22. 19:25
Prevenar a neve és a pneumococcus ellen van.
161. urbanszkyviki (válaszként erre: 160. - 51ba54e3b2)
2010. dec. 22. 15:14
Hát, megkérdeztem az unokahugomat, mi annak az oltásnak a neve, mert ő is beakarja adatni a 4 hós fiának, de nem tudja ő sem:((( (lehet, csak én vagyok ilyen, hogy még ennyit sem jegyzek meg?) Szóval, véd a tüdőgyulladástól, torokgyulladástól, középfülgyulladástól, agyhártyagyulladástól, meg mégvalamitől. És az az oltás 2 éves kor alatt ingyenes kb. két éve, én akkor adattam be a fiamnak okt. elején.
2010. dec. 22. 13:01

A rota elleni 36 e Ft körül volt a kettő, szóval nem olcsó, ráadásul az emlékeztető egy részét nem nyelte le a fiam:-s

Remélem ennek ellenére hatásos lesz és nem kapja el.


Milyen oltásról beszélsz Viki?

159. urbanszkyviki (válaszként erre: 149. - 51ba54e3b2)
2010. dec. 22. 11:03

Én is beadattam volna a lányomnak a rota ellenit, de akkor még sajna hírét sem hallottuk, hogy valamikor lehet már majd védekezni ellene :((((

De a kisfiamnak már beadattam azt az oltást, ami asszem 5 különböző súlyos megbetegedés ellen van (pont akkor tették ingyenessé, amikor 2 éves lett volna), de az oltás nevét nem tudom :((. Viszont azt a picifiamnak is be szeretném adatni.

158. Bonti74 (válaszként erre: 153. - 0a969f72e1)
2010. dec. 22. 06:52

Igen én is pont így gondolkozom, hogy a nagyon súlyos betegségek ellen adatok oltást. Ugyan én beadattam a két nagyobbik lányomnak a bárányhimlő ellen is, de most kitalálták, hogy kettő kell. Lehet hogy a kicsinek nem fogom beadatni... azért az ára sem mindegy, a kettő 14e ft körül van.

Mondjuk a bárányhimlőnek is lehetnek komoly szövődményei... de azért sokan sőt rengetegen túlesnek gond nélkül rajta.

A gyerekeimnek hála Istennek nagyon jó az immunrendszerük (kopp-kopp), mondjuk ez azért is lehet, mert sokáig szopiztak. Remélem a legkisebb is legalább addig tud, mint a legnagyobb, 2 éves koráig.

157. Pen80 (válaszként erre: 152. - Lola81)
2010. dec. 21. 21:02
Sajnos :(
156. 0a969f72e1 (válaszként erre: 155. - Lola81)
2010. dec. 21. 20:33

Nekem a rotára is azt mondta, hogy nem szívesen ad be élő vírust tartalmazó oltást a gyereknek.

Érdekes, de ő olyan olrvos, aki először tanácsot ad betegség esetén, hogy természetes úton hogyan tudnánk meggyógyulni, csak végszükség esetén ír fel gyógyszert.

Költözz ebbe a kis városba, ahol mi lakunk!:)

155. lola81 (válaszként erre: 154. - 0a969f72e1)
2010. dec. 21. 18:18
Nem cserélünk orvost?:) Én örülnék, ha a mi orvosunk így gondolkodna.
2010. dec. 21. 17:38

Egyébként én annyira félek minden kis betegségtől, hogy szívem szerint beadatnám az egészet, ha tudnám, hogy sosem lesz beteg.

Elég gyenge az immunrendszerünk, a tejallergia rendesen tönkretette, minden kis hülyeséget elkapunk.

Persze tudom, ez nem megoldás, a dokinéni azt mondja, hogy csak olyan oltásokat ad be, amik halált okozhatnak. Ezért nem szeretné beoltani bárányhimlő ellen sem, pedig én gondoltam rá.

153. 0a969f72e1 (válaszként erre: 150. - Bonti74)
2010. dec. 21. 17:35

Talán 8 hónapos volt, már nem is emlékszem pontosan. Elolvastam a papírt, tényleg úgy van, hogy egy év alatt két oltás javasolt két hónap különbséggel. De ha egy év felett kapja meg, akkor egy is elég.

Az a lényeg, hogy nem szeretném látni, hogy úgy szenved a fájdalomtól, ahogy annak idején a férjem...

152. lola81 (válaszként erre: 146. - Pen80)
2010. dec. 21. 17:13

Az elején azért írtam egy-két oltást, amivel - mondjuk úgy - egyetértek.:) Nekem is a hosszútávú hatás a problémám, mivel nincsenek erre vonatkozó adatok, vagy legalábbis mi nem tudunk róla. Ha már említetted a bárányhimlőt lányoknál a fiúknál ugye miért kötelező vajon a rubeola?

A védettség mértéke és időtartama pedig a legtöbb oltásnál kérdéses pl. kanyaróban megbetegedett 86 gyerekből 61 oltott volt elle.

De valóban, szerintem sem lehet egyik oldal sem 100%-ig biztos a dolgában.

151. health (válaszként erre: 144. - Bonti74)
2010. dec. 21. 15:47

Bár OFF. De ha már beszéltetek a meningococcus elleni oltásról. Az Országos Epidemiológiai Központ honlapján mindig megtalálható az adott évi módszertani levél a védőoltásokról. Ebben minden oltás megtalálható, kinek, mikor és hogyan adható. A kötelezőek is, meg a választhatóak is, meg a megbetegedési veszély esetén adandóak és így tovább. Az oldal: [link]


A meningococcusos részt kimásoltam.


10. Meningococcus vakcinák


Az oltóanyagoknak kétféle típusa, az ún. poliszacharid és konjugált ismeretes. Magyarországon mind a poliszacharid, mind a konjugált vakcinák engedélyezésre kerültek és gyógyszertári forgalomban kaphatók.


a) Poliszacharid vakcinák

Az A és C, továbbá az A,C,W135Y szerocsoportú N.meningitidis tokantigénjét tartalmazó poliszacharid vakcinák biztonságosak és hatékonyak 2 évesnél idősebbek számára, használatuk speciális rizikócsoportok tagjainak is ajánlott. Ugyancsak ajánlott a vakcinák használata járványok előfordulása esetén a veszélyeztetett személyek számára. A védettség kialakításához egy oltás beadása szükséges.


A bivalens vagy tetravalens (ACYW135) vakcinák viszonylag rövid időre szóló immunitást biztosítanak a 2 évesnél idősebb oltottak 85-100%-ában.

Az ellenanyag az oltást követően 10-14 nap múlva alakul ki. Iskoláskorú gyermekeknél vagy náluk idősebb fiataloknál, felnőtteknél a vakcina biztosította védelem legalább 3 évre szól, azonban a 4 évesnél fiatalabb gyermekeknél az ellenanyagszint gyorsan (2-3 év) csökken.

MENCEVAXTM ACW135Y por és oldószeres oldat injekcióhoz;

MENINGO A+C por és oldószer szuszpenziós injekcióhoz;


b) Konjugált vakcinák

A Meningococcus C konjugált vakcinák hatékonysága jobb a poliszacharid vakcinákénál, miután a meningococcus-antigén fehérjéhez van konjugálva. Ennek megfelelően a hatása tartósabb, továbbá az antigén 2 évesnél fiatalabb kisgyermekeknél is ellenanyag-választ indukál, tehát számukra is adható.


* MENINGITEC® Konjugált Meningococcus C vakcina

Kéthónapos kort betöltött, de 12 hónaposnál fiatalabb csecsemők két részoltással, részoltásonként 0,5 ml-es adaggal, legalább 2 hónapos intervallummal oltandók.

A 12 hónaposnál idősebb kisgyermekek, serdülők, felnőttek egyszeri, 0,5 ml adagú vakcinával oltandók.

* MENJUGATE Konjugált Meningococcus C-CRM 197 vakcina

Kéthónapos kort betöltött, de 12 hónaposnál fiatalabb csecsemők részére két, egyenként 0,5 ml-es dózis adandó, az oltások között legalább 2 hónapos intervallummal. 12 hónapos, vagy ennél idősebb gyermekek, serdülők és felnőttek immunizálásához egyszeri, 0,5 ml-es adag szükséges.


* NeisVac-C Konjugált Meningococcus C vakcina

Az egy éven aluli, de két hónapos kort betöltött csecsemők legalább 2 hónapos időközzel, két alkalommal oltandók. Az egyévesnél idősebb gyermekek, a serdülők és a felnőttek immunizálásához egy oltás szükséges.

Konjugált vakcinával egyéves kor alatt alapimmunizált (2 oltás) csecsemőket 2 éves korban javasolt újraoltani.


A MENINGITEC, MENJUGATE, NeisVac-C vakcinák esetében felmerülhet az éretlen (<28 gesztációs hétre született koraszülötteknél az apnoe kockázata, ennek megfelelően az oltóanyag

beadását követően 48-72 órás megfigyelés indokolt.

150. Bonti74 (válaszként erre: 145. - 0a969f72e1)
2010. dec. 21. 15:33

Mikor kapta az első adagot?

Szerintem sem lesz baja, csak annyi van a betegtájékoztatóban, hogy két oltás között legalább 2 hónapnak el kell tenni, de olyan megkötés nincs hogy max. mennyi...

149. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 148. - Urbanszkyviki)
2010. dec. 21. 15:05
Én inkább megelőzöm a több napos kórházi ellátást és infúziót...
2010. dec. 21. 13:55
Én csak a kötelező oltásokat adatam be a gyerekeknek. Amikor a kislányom kicsi volt(most lesz 6)akkor még pl. nem volt rota ellen védekezés. A z én picinke lányom először 15 hós volt, infúzió 6 napon át, majd 2,5 évesen újra beleesett, azt otthon húzta ki, 3,5 évesen ismét kórház rotával már csak 4 napig. A köv. gyerekemnek már nem is akartam beadatni, gondoltam ennél már rosszabbul nem járhatunk. Ő csak egyszer kapta el, de a kis-nagylányom szervezete, ha ilyen vagy hasonló vírussal találkozik,már rá se hederít, a kisfiammal szervezetével együtt (utolsó 2,5 év megfigyelései alapján :)).Nem bántam meg, mert így legalább nem fogják a fejemhez kiabálni ngykorukban, hogy engem mért nem oltottál be, anyu?, és legalább tudom, mégis milyen a védekezőképességük.
147. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 146. - Pen80)
2010. dec. 21. 13:11
Én eddig a kötelezőkön kívül a rotát, a pneumococcus ellenit és most az influenza ellenit adattam be a fiamnak.
146. Pen80 (válaszként erre: 142. - Lola81)
2010. dec. 21. 11:58

Szerintem az igazság kettőtök között van. Egyrészt az oltást gondolom csak addig ellnzed, amíg nem a te 5 hónapos gyerekedet kötik infúzióra mondjuk a rota miatt. Másrészt meg minden ellen oltatni is durva, semmi védekezőképessége nem lesz a gyereknek, ez olyan, mintha mindent megcsinálnál helyette, attól ugye ellustul. Hát a szervezet is így lesz a sok oltástól. Neki már nem is kell küzdeni, úgyis jön a segítség.

Arról nem is beszélve, hogy ezen oltások nagy részének a hosszútávú hatását nem ismerjük. A bárányhimlőn pl. szerintem át kell esnie egy gyereknek - főleg egy lánynak. Mi van, ha mégsem fog védeni 30 évig az oltás? Ne adj' isten épp terhesen kapja majd el, pedig azt hitte, védett.

Szóval szerintem az alap oltásokat meg még mondjuk, ha a szülő aggódósabb és úgy gondolja, a rotát, pneumococcust oké, (meg persze ha van olyan, amivel veszélyeztetett a kicsi,) de azért túlzásba se essünk - mint ahogyan semmi mással sem jó túlzásban esni.

145. 0a969f72e1 (válaszként erre: 144. - Bonti74)
2010. dec. 21. 11:27

Az orvos nem mondta, a betegtájékoztatót meg kidobtam, amikor a mellékhatásokat olvastam, mert féltem, hogy inkább úgy döntök, mégsem adatom be, annyi mindent összeírtak.

Mikor az elsőt beadta, már akkor mondta, hogy 18 hónaposan kapja az ismétlőt.

Majd megkérdezem tőle. De gondolom nem lesz semmi baja, ha később kapja meg.

144. Bonti74 (válaszként erre: 138. - 0a969f72e1)
2010. dec. 21. 07:59

Igen az orvos is mondta, meg a betegtájékoztatóban is benne van.

Te nem ezt hallottad?

Én utánaolvastam a neten is és ott is azt írják, hogy 12 hó alatt kettő kell.

143. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 142. - Lola81)
2010. dec. 20. 22:31

Nem vagyok szűk látókörű, csak nem értek egyet azzal, amit írtál.

Én is tájékozódom, ugyanúgy, ahogyan te és gondolkodom is:)

Nincs veled probléma, ahogyan velem sincs, szimplán nem tudok azonosulni azzal, amit írsz, de te sem azzal, amit én.

És ez így van jól:)

142. lola81 (válaszként erre: 131. - 51ba54e3b2)
2010. dec. 20. 22:25

Komolyan nem tudom eldönteni, hogy ennyire szűk látókörű vagy-e, vagy csak nem akarod megérteni amit mondok!

Maradjunk akkor a levegőnél, ha belélegzed semmi bajod (hacsak nincs benne mérgező gáz), sőt nélküle meghalsz. Ugyanez a levegő viszont bármilyen kis mennyiségben akármilyen tiszta formában is a vérkeringésedbe jutattva megöl. Remélem azért érzékeled ezt az apró különbséget.

A levegőben levő káros anyagokat ugyebár az orrszőröd, mandulád, tüdőd jelentős mértékben kiszűri, éppen azért, hogy ne jusson be a vérkeringésbe.

Hallottál már egyébként a vér-agy gátról, mi a szerepe mikor alakul ki?

Az immunrendszer működését tanulmányoztad már behatóbban?

Nem kell válaszolnod igazából tudom, hogy velem van a probléma, éppen hiányoztam a suliból amikor a gondolkodás elleni oltást osztották.


Egyébként valóban nem szedek be gyógyszert, csak ha már legalább két napja haldoklom. Bár addig még egy fájdalmam sem tartott ki...

141. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 136. - Health)
2010. dec. 20. 22:22

Életkorok alapján van a tápszer, a fiamnak (10 hónapos) 3-as tápszerrel keverem be a főzelékét, ami 9 hónapos kortól jó, előtte van a kettes, ami azt hiszem, hogy 6-9 hóig van, előtte a start, ami 0-6 hónap.

Mindegyiknek más az összetétele, ahogyan az anyatejnek is, pontosan írtad

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook