Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hordozható infraszauna fórum

Hordozható infraszauna (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
2008. febr. 25. 14:38
Nemrég hoztuk haza a ventis Wellmedest.Már mindenki kiprbálta,tetszik.Úgy van megbeszélve hogy ha nem jó pénteken visszaviszem.Nem tudom mit csináljak!!!Ezt átmeneti megoldásnak találtam ki.Vigyem vissza és várjam a másikat?Mi lehet a különbség? Segítsetek dönteni!!!
2008. febr. 25. 13:02
www.wellmed.hu 43000
203. sarkanylany (válaszként erre: 202. - 5d9f6a8bf8)
2008. febr. 25. 12:33

na ezt el sem hiszem :)

Akkor várom, hogy hívjanak...


Amúgy az omkeres ua, mint amit itt lehet venni

2008. febr. 25. 12:14
Legújabb hir : pénteken,de hétfőn biztos kezdik a "Sylix" -nél osztani a szaunát. Ü.i. hölgy mondta pár perce./ 06-1-2791576
2008. febr. 25. 09:27
Egyébként a honlapján a cégnek, az ára 45 990 Ft és készlet: bőséges. Ez van írva, hátha segít annak, aki már nagyon várja. Az megveheti ott is. Látom hogy milyen szék van hozzá, nos nekem kis faszék van, és még egy alsó matrac és egy görgős talpmasszírozó is volt hozzá.
200. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 191. - Lollita)
2008. febr. 25. 09:25
sziasztok, nos nekem egy Omker-ből vásárolt infraszaunám van, mostmár lassan több mint fél éve. Ennek állítható a hőfoka (60-ig) és az idő (60 perc) is. Mindig úgy csináljuk, hogy előmelegítem, törölközőt rakunk be alulra, mert mi nem a széken ülünk benne, hanem mint egy sátorban, teljesen benne vagyunk. Teljesen ruha nélkül ülünk be, de már a felmelegedett kabinba, kb. ilyenkor 42 fokos már. Így 50 fokon (a termosztát ott tartja) vagyunk benne 30 percet vagy 45 percet. Kb. a 15.percnél kezdek elég jól izzadni, és onnan kezdve folyik rólam a víz. Nem kell 60 fok, mert az infra nem ebben a tartományban dolgozik, bőven elég az 50 fok. Lásd a fa infrakabinok, ahol jó ha felfűtik 50-re. Végeredmény: kisimult bőr, jó közérzet. Soha nem ültünk bele hidegen, mert úgy szerintem semmi értelme, mindig elő kell melegíteni. Én minden másnap használom. Ja és az enyém nem sokat fogyaszt. Sztem ez is fontos. Röviden ennyi, ha van kérdés, szívesen válaszolok, amire tudok.
2008. febr. 25. 08:12

Olvass vissza légyszí, mert most nem tudom, csak n röviden leírni:

1. a panelek még langyosra sem fűtöttek fel

2. a ventillátorral meg oylan meleg volt, hogy nem bírtam benne lenni, pedig szaunázós alkat vagyok(na de más a szunában 1/4-1/2 óra , mint itt) és nem lehetett szabályozni a kapcsolóvala hőfokot, mert volt, de nem ért semmit, mintha nem is lenne kapcsoló...

bocsi, de most csak ennyit

198. tóthanyuka (válaszként erre: 196. - Sarkanylany)
2008. febr. 25. 06:57
Neked mi volt a bajod a ventissel?A férjem azt mondja ne éljem bele magam a maiba sem.
197. Ronin38 (válaszként erre: 196. - Sarkanylany)
2008. febr. 24. 19:53
Köszönöm a tanácsot, ezt a párologtató dolgot nem tudtam.Akkor néha elmegyek a gőzfürdőbe.Neked mikor jön a másik? Kiváncsi vagyok rá.
2008. febr. 24. 19:20

bocsi, hogy csak röviden írok most, de vigyázzatok: az infra szaunába, mely nem gőz szauna tilos párologtatót stb betenni. A kezelőjében is benne van!!!

NA persze víz lesz benne, ami rólad lefolyik, így nem értem a szisztémát, de ezt írták.

Ja és érdemes törülközőt tenni a lábad alá és a tested alá is, bugyi meg úgy se kell, a törülköző meg hiigéniás lesz...

Jó szórakozást hozzá!


Ja a napi használat azért veszélyes, mert felboríthatja a vízháztartást! Illetve ezért nem szabad túl lépni a napi max 30-40 perce.


Előmelegítve is lehet, a nélkül is, mindegy...

195. Ronin38
2008. febr. 24. 14:04
Aranyos vagy, a profi kicsit túlzás.Pár hete van meg ez a hordozható, de kb 20 éve szaunázom rendszeresen, ezért a meleg nem újdonság számomra.Sőt, hiányzik is, ha nincs.De a túlzott meleget már én sem bírom, főleg a fejem szokott felrobbanni./ a nővéred kályhása is legalább 90 fokos lehet és mivel előre felfűtik, egyből "pofán" nyomja az embert a meleg.Úgy érzed, nem kapsz levegőt.A Finnek úgy csinálják, hogy teljesen kiszellőztetik, lehűtik a szaunát, aztán bezárkóznak, de akkor minimum 30 percig senki sem megy sehová.Csak ezt nehéz egy magyar nyilvános helyen megtenni a sok okos miatt. /Én ezért tértem át először a hőlégkamrára a fürdőkben, ahol 60 fok van csupán.És ezért vettem meg ezt is, ahol kint van a fej alapesetben.Nekem az ANP-329MA-s modell van.Hidegen ülök bele, egyszerre kezdi a venti és az infra.Eleinte még "fázom" is,mint írtam, nekem hiányzik a meleg.1-5 fokozatban lehet a ventit állítani.5-ösön 5 perc után meleg lesz.Hogy ezt ki hogyan viseli, ez egyéni.Minket nem zavar.Én kb:10-15 percig ventizek+infrázok , aztán kikapcsolom a ventit és marad csak az infra.Abban még 15-20 percet ücsörgök.De volt úgy is, hogy 25 percet ventiztem, mert az esett jól.Fontos, hogy a használat előtt legalább fél órával 3-5 dl vizet igyál, mert akkor indul be igazán a dolog.Alkoholt értelemszerűen nem tanácsos inni előtte, bár fiatalabb koromban egy egy átmulatott éjszaka után többször józanodtam ki valamelyik fürdőben.Én szeretem és bírom a termál vizet is, akár még a 42 fokosat is.Persze annak is meg van a forgatókönyve, hogy mit hogyan.De ez már egy másik fórum témája.Szóval aki semmilyen körülmények között nem bírja a meleget, még a 60 fokot sem, az ne ilyet vegyen.Akinek viszont nem idegen már a szaunázás, annak tetszeni fog ez is.
194. tóthanyuka (válaszként erre: 192. - Ronin38)
2008. febr. 24. 13:27
Neked milyen tipusú van? Már mielőtt bemész akkor kezded felfűteni,vagy Veled együtt megy a venti.A nővéremnek rendes nagy kályhásában voltam kb.2 perc után kijöttem,mert úgy éreztem megfulladok.Bocs,hogy ennyit zaklatlak,de úgy tünik Te már profi vagy!
193. Ronin38
2008. febr. 24. 12:27
Egyébként Sárkánylány lesz az etalon, mert Neki volt ventilátorosat és most várja a másikat.Ha valaki, Ő el tudja majd mondani a különbségeket, amire szintén kíváncsi leszek.
192. Ronin38
2008. febr. 24. 12:21
Lehet, hogy félreérthetően írtam,szándékom ellenére.Egy jó infraszaunában ugyan úgy lehet izzadni, mint egy simában.Sőt....mivel az infra sugarak nem a levegőt melegítik elsősorban, hanem a testet magát, még mélyebbről történik az izzadás./rossz hasonlattal, mint a mikrosütő,persze az más/.Tehát az infra mindenképpen hatásosabb, mert megdolgoztatja a zsírpárnákat is.Azonban a levegőt nem melegíti annyira, ezért első alkalmakkor úgy érezheted, hogy nem történik semmi, mert nem érzed a szaunákban megszokott meleget.De izzadni fogsz, feltéve ha elég a kütyü hatásfoka.A sima szaunában egy villanykályha melegíti fel a levegőt, ami a bőrödet melegíti tovább.Megint rossz hasonlattal, mint amikor a sütőben sül a husika.Ez nem hatol olyan mélyre, de ennek ellenére pár ezer éve használják egészségesen a népek.Az enyém ezeknek a kombinációja, lehet csak sima meleggel szaunázni és lehet csak infrával, vagy mind a kettővel egyszerre./az infrához viszont kell a 60 fok üzemi hőmérséklet, tehát addig mindenképpen kell a venti./Mint írtam, az én agyamnak kell, hogy meleget érezzen, nekem jobban esik ez, de ez nem jelenti azt, hogy a sima infra rossz lenne.Az a cél, hogy kb 25-30 perc után úgy gyere ki belőle, hogy a bugyidból csavarni lehessen a vizet és Te is úgy nézzél ki, mintha a zuhany alól léptél volna ki.Én nem próbáltam a ddis-07-est, de a leírtakból működik rendesem.Az infrával azért kell vigyázni jobban, mert míg a hagyományosnál egy idő után nem bírod a meleget, addig az infránál tovább tudsz bent maradni, mert elmarad a hőguta érzés és így túl "sütheted " magadat észrevétlenül.Ezért írják ki az infrákra, hogy mennyi a max idő.Egy jó tanács:nem az a cél, hogy az első 5 perc után csorogjon rólad a víz, hanem szép fokozatosan 25-30 perc múlva érd el ezt.Remélem, most jól mondtam el mindent.
191. Lollita
2008. febr. 24. 11:06

Szia nakedbike!

Neked milyen infrád van, ventilátoros vagy nem?

Mert te irtad, hogy nagyon izzadsz benne. Én is izzadni akarok remélem ebben a ddis-07 ben is lehet.

190. Lollita (válaszként erre: 189. - Ronin38)
2008. febr. 24. 11:02

Szia!

Most akkor amit rendeltünk infraszaunát, ebban nem fogunk izzadni? Csak a ventilátorosba lehet?

189. Ronin38
2008. febr. 24. 09:10
Ez teljesen szubjektív.Persze ha nem csinál semmit a gép, akkor rögtön vissza kell vinni.Mivel a sima infra szauna alacsonyabb hőfokon üzemel, /nem melegíti fel annyira a levegőt,mert az infra sugarak a testen belül melegítenek / ezért ez olyanoknak ideális, akik nem érzik jól magukat a melegben.Sárkánylánynak is ez volt vele a baja.Ennél a típusnál kell egy 60 fokos alaphőmérséklet, hogy az infra rendesen üzemeljen.Nekem ez nem gond, mert pszichésen jobban érzem magamat egy meleg kuckóban, mint egy testhőmérsékletűben, az izzadás ellenére./Télen átfázva, vagy náthásan még jól is jöhet egy röpke meleg sokk a szervezetnek /Tehát, ha a gép jó ugyan, de a meleg zavar, vagy nem bírja a szíved, akkor vissza fogod vinni még akkor is, ha amúgy használna.Én azért szoktam rá a fürdőkben a 60 fokos hőlégkamrára, mert a szaunák sokszor 90-100 fokát én sem bírtam sokáig.Ez a 60 fok nem zavar, sőt még jól is esik./mivel külön tudod szabályozni a ventit és az infrát, ezek arányát kell kikisérletezned/Feleségem és a lányaim is szeretik.Persze az lenne az ideális, ha mind a kettőt kipróbálhatnád egy szalonban.Egy illóolajos vizes tálka tényleg jó ötlet.kipróbálom.Várom a tapasztalataidat.
2008. febr. 24. 08:07
Holnap jön meg(remélem).Próbáld ki,nogy teszel bele párologtatót.Lehet,hogy ér valamit.Én úgy gondoltam ha nem jó vissza viszem.Ezért szeretném tudni mennyi idő,hány alkalom után derül ki?
187. Ronin38
2008. febr. 23. 21:55
A számítógép házba mi pakolhatunk bele.Hordozható infraszaunát pedig nem sokan gyártanak és lehet, hogy ugyan onnan szerzik be az alkatrészeket.Biztos jó, amire vártok,bár én még nem próbáltam.Az enyémnek a leírásában konkrétan benne van, hogy az infra panelek, /mert vannak benne/ 60 fokon adják le a teljesítményük 96%-át.Vagyis ezért kell a ventilátor, hogy a kezdeti hőfok meglegyen.Ez kb 5 perc.Utána ki is lehet kapcsolni.Ezért van külön kapcsolója a kezelőn.Az infrával amúgy vigyázni kell, a túlzott használata nem ajánlott, hisz 3-4 cm mélyen melegíti fel a bőrt.Ezért,ha sűrűbben akarnám használni, még mindig lehet csak ventilátorral.Az lenne a tuti, ha még gőzölni is tudna opcionálisan.Egy jó kis kamillás gőz.......Szerintem mindenki vegye azt, amit jónak gondol, de ez is tökéletesen működik./csak összecsukni nem érdemes sokszor /
2008. febr. 23. 21:22

Hali, az 5. vagyok a listán.

Minden szauna kívülről ua néz ki, tudod a számgépnél sem az számít, hogy néz ki, hanem mi van benne :)

Én már használtam olyat, ami ua néz ki, de jó volt, nem kellett a ventillátor.


Én nem ajánlom senkinek, miért nem nézitek meg a www. plc.addel-t?

Én már csak a lista miatt nem veszem onnan, amúgy ha 2 héten belül nem jön meg, akkor tuti oonnan rendelem, hisz ua típus, mint AMIRE VÁROK

185. Ronin38
2008. febr. 23. 18:22
Na jó,a gyerek kicsit túlzás volt, 17 és 15 évesek.Lányok és a szépségük reményében minden áldozatra képesek.Nagyon szeretik.Holnap lesz a főpróba?
184. tóthanyuka (válaszként erre: 183. - Ronin38)
2008. febr. 23. 17:00
Mennyi idősek a gyerekeid? Élvezik? Az enyémek már alig várják!Ők is beülnek és ülnek és ülnek és ülnek nyugodtan?!Én attól tartok hamar leszoknak az enyéim!
183. Ronin38
2008. febr. 23. 15:07
Rögtön kiderül, mert vagy jól érzed magad benne, vagy sem.Izzadni biztos fogsz,azt garantálom.Kezdésnek ajánlom 10-15 perc 5-ös fokozat venti + infra, aztán 10 perc csak infra.Ha nagyon meleged lesz, úgyis kisebbre veszed.Mi így használjuk, csak a gyerkőcöknek a 4-es fokozaton.Jobb lenne 40 perc még kisebben, de nem bírok annyit ülni ezen a horgászszéken.
182. tóthanyuka (válaszként erre: 181. - Ronin38)
2008. febr. 23. 14:18
Én ventiset veszek hétfőn(mert az van),de megbeszéltem,ha nem jó visszaviszem.Te azt írtad ,hogy szereted a tiéteket.Mennyi idő után derül ki,hogy jó-e vagy nem? Én is rajta vagyok a várólistán,csak már valamit használni akarok!!
181. Ronin38
2008. febr. 23. 13:22
Nézegettem a képét annak, amit vártok.Külsőre, anyagára pontosan olyannak tűnik, mint az enyém, a ventilátoros.Még az infra panelek elhelyezkedése is hasonló.Lehet, hogy ugyan az a gyártmány, csak venti nélkül?Valaki használ már ilyet?Kiváncsi lennék.
2008. febr. 23. 09:48
sziasztok, szorítok hogy mindenki megkapja, aki már nagyon várja. Ha megvan és használjátok, váram a tapasztalatokat, remélem annyira fogjátok szeretni mint én szeretem az enyémet.
179. 5d9f6a8bf8 (válaszként erre: 178. - Sarkanylany)
2008. febr. 23. 08:38
Nagyon izgulsz,hányadik vagy a listán ?
2008. febr. 23. 08:23
na csak jönne már :(
177. 5d9f6a8bf8 (válaszként erre: 175. - Zsikee)
2008. febr. 22. 08:36
Megkérdeztem,marad az előjegyzetteknek az ár,utána 45 lesz.
2008. febr. 21. 20:35
elviekben akik feliratkoztak a listára mind ezen az áron kapják, most is azt mondják, tehát csak nem emeli meg, mert akkor lehet, hogy sokan lelépnek és rajta marad a sok berendelt áru
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook