Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honnan jön ez a rengeteg molylepke a lakásba? fórum

Honnan jön ez a rengeteg molylepke a lakásba? (tudásbázis kérdés)

2013. jún. 10. 23:03
Tuti, hogy kintről is simán bejöhetnek! Egyszer fényes nappal voltam szemtanúa, hogy a fürdőszoba ablakon keresztül osont be ez a kis alattomos dög. Persze ahogy megjelenik a pirospaprika csupa "pókháló" - azonnal kuka lett a sorsa, a többi veszélyeztetett élelmiszer, ami nem volt fertőzött meg ment a hűtőbe. Nem mászik bele mindenbe, de amibe pirospaprika van, abba tutira (kezdve a halászlé kockától...) Úgy tűnik ez különösen vonzza őket. Nah véget vetettem ennek: őrlemény helyett tubusos pirospaprikát vettem. Azóta nincs. Ha van, akkor a paprikán egyből észreveszem, és azonnal cselekszem! Jó ellenük a 3szög alakú csapda is. A molylepkénél csak 1 undorítóbb van: a lisztbogár. Simán haza lehet vinni bolti liszttel. Mindenbe belemászik, kis fekete futkorászó bogarak. Egyszer hasonló módon ajándékoztak meg bennünket az egyik boltban, a bogaras búzadarájukkal. Hiába volt zárt műanyag hengerben a gríz, egyszer csak mozgolódás, és járatok a grízben mindenütt. Undorítóóó
19. revi11 (válaszként erre: 18. - Bella2011)
2012. szept. 4. 19:16
Igen,az mindenképpen jó.Most kitettem az erkélyre egyet,ott fogja meg őket.:-)
18. Bella2011 (válaszként erre: 14. - Revi11)
2012. szept. 4. 15:50
Azt hiszem én is a papagáj eleséggel hoztam őket be tavaly és azóta is küzdök velük - sikertelenül.A molycsapdára én is gondoltam. Működik?
17. revi11
2012. szept. 4. 15:09

Ki kellene megint pakolnom mindent,hogy megtaláljam,honnan jönnek.

Átnézem a cuccokat,kirámolom a beépített szekrényt.Más megoldás nem marad.

16. Szilvamama (válaszként erre: 14. - Revi11)
2012. szept. 4. 14:52
Nekem is... Volt egy jó hosszú szünet, aztán valószínűleg valamivel behurcoltam... Most már nagyon odafigyelek, megy minden a fagyosba!
15. revi11 (válaszként erre: 13. - Radica947)
2012. szept. 4. 14:50
Kipróbálom,remélem beválik.:-)
14. revi11 (válaszként erre: 12. - Szilvamama)
2012. szept. 4. 14:49

Szia.Csapda van nekem is.És csapkodom is őket,sokszor 5-6-ot elkapok pár perc alatt.

Ételben régóta nem találtam,anno volt olyan,hogy a madár eleség tele volt velük.

Undorítóak,elegem van belőlük.

2012. szept. 4. 13:49
Sziasztok, nekem a babérlevél vált be, minden zacskóban /liszt, rizs, morzsa/ van egy levél, még a pirospaprika is úgy van betéve a kamrába, hogy a saját zacskóját beletettem egy sötét zacsiba, a kettő között b.levél. A tészták egy doboztetőben vannak, abban is van, sőt a tartalék lisztek alatt a kamra polcán is. Azóta /kop-kop/ még nem láttam egyet se!
2012. szept. 4. 11:56
Üdv sorstárs! Éppen most ment le egy invázió nálunk is. Utálatos, undorító banda. Tavaly egyszer már átéltem ezt, sikerült kiűznöm őket, de aztán ellinkeskedtem a dolgot, és nem figyeltem oda. A lényeg: a peték bármelyik élelmiszerben ott lehetnek, bár kifejezetten szeretik a gabonaféléket. Már a boltból úgy kerül haza az étel, hogy bent vannak a zacskóban. Kikel, szaporodik, röpköd. Per pillanat 3 csapda van a lakásban, 1-1 a spejzban, konyhában, nappaliban. Amint meglátok egy molyt, addig nem nyugszom, míg le nem csapom. Úgy néz ki, hogy lassan "elfogynak". (kop-kop) Semmi nem használ ellenük, csak a csapda és az agyoncsapkodás. Meg kell akadályozni, hogy bekerüljenek a lakásba, illetve szaporodni tudjanak. Éppen ezért minden tarós élelmiszert a vásárlás után min. 24 órára a fagyasztóba kell tenni. (van, hogy bent felejtem, de attól csak hatásosabb) Csakis úgy tudod eltüntetni őket, ha a már kikelteket megölöd, az újakat pedig nem hagyod kikelni. Pakolj ki mindent, nézz bele a zacskókba, és inkább dobd ki, ami meg van bontva, vagy be a fagyosba. Kitartás!!!
11. revi11 (válaszként erre: 10. - Kristof2003)
2012. szept. 4. 09:53
Az lehet.Majd megfigyelem most már őket.Kéne egy szúnyoghálós ajtó az erkélyre,megoldódna minden.:-)
10. kristof2003 (válaszként erre: 9. - Revi11)
2012. szept. 4. 07:51

A repkedősök szerintem kintről jönnek. Mi 10.-en vagyunk és rengeteg van, de legalább a kutya sem unatkozik, mert elkapja ha lejjebb jönnek :D

Én meg harcolok velük :) Valamelyik elég nagy és én undorodom tőlük :( Ill. mindentől ami repül :D

9. revi11 (válaszként erre: 8. - Globus)
2012. szept. 3. 21:56

Kajában idén nem volt.Dobozban vannak.Mindent nézek,fűszereket,lisztet,de mind dobozban van,abba nem tud belemenni.

Csak röpködnek a lakásban.

8. globus (válaszként erre: 4. - Revi11)
2012. szept. 3. 21:54
Friss élelmiszereket veszel, és rövid időn belül molyosodnak otthon?
7. revi11 (válaszként erre: 6. - 25d4b44717)
2012. szept. 3. 21:53

Neeeeeeem.:-)

Azokat megettük tavaly óta.Nem voltak bennük porontyok.Azokat likvidáltam kegyetlenül.

Mindet!

2012. szept. 3. 21:49
A tavalyiak utódai köles,kukorica,rizs,stb.ben ujra szaporodhattak.
5. revi11 (válaszként erre: 3. - Kristof2003)
2012. szept. 3. 21:47

Tényleg?

Negyediken lakunk,és ha kinézek az utcára a lámpa alá,ott is van sok.

4. revi11 (válaszként erre: 2. - Globus)
2012. szept. 3. 21:46

Igen,megnéztem,kipakoltam.Ott nincsenek.Ez kajamoly.

Vettem levendulát,olajat is,de hiába.Ezeknek az sem árt.

2012. szept. 3. 21:46
Nálunk is sokan vannak, főleg iylenkor aug-szept.-ben, húzódnak be a világosra és a "melegre". Éjszaka már hűvösebb van.
2. globus (válaszként erre: 1. - Revi11)
2012. szept. 3. 21:45
A ruhás szekrényben is nézz körül.
2012. szept. 3. 21:43

Tavaly kezdődött az invázió,de akkor ellepték a konyhát és minden élelmiszert,ami nem volt bedobozolva.Undorító kukacok voltak mindenben,rizsben,kakaóban,teában.....

Kitakarítottam mindent,bedobozoltam.

Télre eltűntek.

Vettünk csapdát a Tescóban,tele van lepkével!

Idén a szobában is röpködnek,rengeteg van.

Létezik,hogy kintről jönnének be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook