Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet kiírtani a molylepkéket a szekrényből? Mindig visszatér egy-kettő. fórum

Hogyan lehet kiírtani a molylepkéket a szekrényből? Mindig visszatér egy-kettő. (tudásbázis kérdés)


26. k.tünde78 (válaszként erre: 24. - Era06)
2010. szept. 6. 20:37
az-az,nagyon jó a leírásod a zsizsikről,
25. anyu70
2010. szept. 6. 18:43
Nem tudom mik ezek, vagy ugyanaz e mind, én csak gondolom. Pici hernyófélék és már amikor meglátom valamiben a zacsin keresztül, hogy ilyen kis pókhálószerű szálak vannak benne (gondolom azok a peték) már dobom is ki. Sztem azokból kelnek ki a hernyók, majd bebábozódva a lepkeszerű "madarak". Halvány biológiai emlékeimből raktam össze ezt az elméletet. Én ha meglátom valamiben őket, kidobom az egészet, meg nem tudnám enni akkor se, ha beteszem a fagyasztóban és ott elpusztulnak, brrr... Múltkor az vitte a pálmát, amikor a 800 forintos (pedig akciósan vettem a penn...ben) basmati rizsemet kellett kidobnom. De már volt olyan is, hogy húsvét után a gyerekek csokinyuszijait elvettem, hogy ne egyék meg a 10 kiló csokit egy nap alatt, és két hét múlva már ilyen kis lukacsos volt meg petés az összes. Ki is dobtam, egy szemetes zsák tele lett nyuszival. Azóta a hűtőben tartjuk az ilyeneket, ott még nem találkoztam eggyel sem. Nagyon undorítóak!
24. era06 (válaszként erre: 23. - K.tünde78)
2010. szept. 6. 18:29
a zsizsik az mekkora? Mert ez egy pici hangya nagyság volt, és kemény páncéllal.
23. k.tünde78 (válaszként erre: 22. - Era06)
2010. szept. 6. 18:23

barna bogárka nem más mint a zsizsik.

1x én is haza hoztam a lisztel a boltból,szerencsémre rögtön kellet így észre vettem és vissza is vittem kicserélni.

22. era06
2010. szept. 6. 17:33

ördögi kör. Hiába vagyunk pedánsak, csiholunk minden nap, ha hazavisszük az ördög megette.

Csinálnak nagy ívben a zárható dobozra.

Egyik évben, de minden doboz tele volt pici barna bogárral

21. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - 587bdae269)
2010. szept. 6. 17:17

Van egy feromonnal átitatott csaliméreg. Lehet kapni konyhába, ételmolyra és van ruhamolyra is.

Nagyon szuper, az "illatanyag" miatt nem a cuccokba akarnak betelepedni a dögök, hanem az irtószerhez mennek, és ott ráragadnak a lapra. Kis akasztó van rajta, így berakhatod a szekrénybe is. Ha megtelt, fogod, kidobod és kész.


Nálam ez szuperül bevált. Csak ajánlani tudom.

20. Vavy31
2010. szept. 6. 16:43

tegyetek a szekrénybe levendulát egy egy szálat

kellemes az illata és utálják a molylepkék

ezt még a nagyanyámtól tanultam és bevállt

2010. szept. 6. 16:36
Én is sajnos így jártam. Azt hittem, sikerült mindent kidobálnom, amibe betelepedtek, de mindig felbukkan egy-kettő és újból beeszi őket a fene a zacskók közé (szerencsére még a ruhásszekrényt nem támadták meg). Még a bontatlan tésztába is berágják magukat. Undorító.
18. k.tünde78 (válaszként erre: 16. - Anyu70)
2010. szept. 6. 16:35

Nálam is ez a helyzet(csak kertes házban).Most megvettem mindenféle faja csapdát,de nem sok változást látok,és a kis kukackák meg ott mászkálnak a plafonon akiket ugyebár lefújtam mindenféle szerrel(még moly ellenivel is)-becsukdostam rájuk mindent had szagolják-3 napig ismételtem naponta a fúlykálást úgy hogy ki sem szellőztettem,Én már alig bírtam meg maradni bent-ezeknek a kis férgeknek meg megsem kottyant,most is ott röhögnek rajtam a plafonon miközben sasszét járnak.Szóval maradt a létrára mászás,hogy a plafonra paszírozhassam őket.Közben egyet-kettőt csapkodok a tenyeremmel ha valaki felém repül,persze a molycsapdákba egy sem megy bele.:-((

Röhej,hogy mekkora túlélő kis szörnyetegek,aprók és mégis mekkora keserűséget okoznak nekünk.

17. vicuska013 (válaszként erre: 16. - Anyu70)
2010. szept. 6. 16:35
Így vagyok én is vele. Sokszor egyébként a boltból visszük haza őket. Én nem régen voltam boltban vettem nylon zacskós rizst. Viszem haza bontanám ki, és látom, hogy van benne valami turistacsoport, hát a zacskó sarkain pici lukak voltak, amit már a bogarak rágtak ki. Visszavittek a boltba, és kb. 15 zacsit kipakoltunk, mindben volt :(
16. anyu70
2010. szept. 6. 16:21
Nekem is van ilyen problémám. Pár éve vettem 2 kiló rizst. Betettem a zárható dobozomba, de pár hétig nem használtam. Amikor kinyitottam a tetejét, mint állat kirajzott belőle egy felhőnyi ilyen molylepkeszerű állat. No, jó ez kicsit túlzás volt, de vagy 10. Hiába próbáltam elkapdosni őket eltűntek. Megnéztem a másik még bontatlan rizst (átlátszó nejlonban volt) és az is tele volt bogarakkal meg lárvákkal. Ekkor kezdődött a kálváriánk. Ezek a szemetek mindenbe belemennek. A csokitól kezdve, a liszt, tészta, a tököm kivan velük. Tavalyelőtt kipakoltam az egész spájzot, konyhaszekrényt, kímálet nélkül sokezer forintot kidobva, mindent kidobtam belőle. Kimeszeltük a spájzot, kimostam a szekrényt, mindenből újat vettem, és zárható dobozba tettem. Teljesen mindegy, minden évben előjönnek. Sztem már (mivel 10 emeletes panelban lakunk) már a szellőzőben is fészkelnek. Ötlet?
15. anikko
2010. szept. 6. 16:19
levendula
2010. szept. 6. 16:17
levendula
13. vicuska013 (válaszként erre: 12. - Era06)
2010. szept. 6. 16:04
A babérlevelet kipróbálom. A fagyasztóm olyan szinten tele van, hogy tegnap már előregyártott töltött paprikát sem tudtam begyömöszölni, meg gombát, padig lapra volt fagyasztva. Tehát dugig van kajával a fagyóm :))
12. era06 (válaszként erre: 11. - Vicuska013)
2010. szept. 6. 15:55
A fagyasztóban tényleg jó helye van. Egy napra felváltva, ha kevés a hely. Tegyél babérlevelet a liszt, rizs, darába, meg az ilyen kényesebbe .
2010. szept. 6. 15:35

Sajnos panelban a ruhák kipakolása annyira nem megoldható, helyhiány miatt :S


A lisztem az egyetlen, amibe nem megy bele, mert az külön van egy vödörben, saját fedővel, és szorosan rápattintható.


Nekem már a vegetába (ami sós is volt.) Sajnos fagyasztómban sosincs annyi helyem, hogy betegye bármi szárazárut :D

2010. szept. 6. 15:29

Vannak konyhai dolgok, legyen az liszt vagy éppen zsemlemorzsa, 1-2 napra beteszem a mélyhűtőbe; ugyanígy szoktam a szárazbabbal is csinálni. A tarhonyát, a különböző tésztaféléket is. Amit csak lehet üvegbe tartok a konyhában és ami régebbi, azt kidobom, mert előbb-utóbb bemolyosodik.

A ruhásszekrényből a ruhákat pedig nyár elejétől rendszeresen kirakni, kirázni, lehetőleg a jó meleg nap süsse, forgatni a ruhát: Hogy ne süsse a nap közvetlenül, nagy lepedővel letakarom. Aztán marad a levendula, a vadgesztenye, pipadohány, diófalevél.

2010. szept. 6. 15:21
A szekrényembe pedig vettem levendulás molyirtót, és nem láttam még benne molyt. Sőt a szekrény mellett elmegyek mindig érzem is a jó levendula illatot :)
2010. szept. 6. 15:20
Nekem is tele van a konyhaszekrényem mollyal. Kimostam, és pár nap múlva ismét ott voltak. Már nem is foglalkozok vele, minden zacsit és dobozt zárok. De még így is bekavarognak. Van benn molycsapdám is és mennek rá, de a konyhában is röpködnek.
2010. szept. 6. 15:10
Levendulapárna vagy -illatosító. :)
6. mimmo33 (válaszként erre: 1. - 587bdae269)
2010. szept. 6. 14:34
Én a DM-ben vettem molyirtó lapot.Betettem a szekrénybe, és nem tudom mivel van bekenve, vagy átitatva, de pár nap alatt tele lett;)
2010. szept. 6. 14:34

Egyszer nálam is megjelentek akkor kidobáltam mindent és áttöröltem az egész szekrényt ecetes vizes ruhával,azóta egy darabbal sem találkoztam és 2 havonta áttörlöm mindig ecetessel.A levendula is jó.

Amúgy vettem ezt a háromszög alakú molyirtót de nem mertem kitenni nehogy oda vonzza még azt is aki nem akart bejönni:)).

2010. szept. 6. 14:22
szaritott levendula,vagy dohany levellel.
3. 587bdae269 (válaszként erre: 2. - Ametiszt19)
2010. szept. 6. 14:14
És vajon a már bentlakókat is elriasztja?
2. Ametiszt19 (válaszként erre: 1. - 587bdae269)
2010. szept. 6. 14:12
Szia! Nekem nagymamámtól hozott szárított levendula van kis zacsiban a szekrényemben, és eddig még nem volt ilyen problémám.
2010. szept. 6. 14:10
Hogyan lehet kiírtani a molylepkéket a szekrényből? Mindig visszatér egy-kettő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook